Charakteristiky a opis odrody lastúrniky, jej výnos

Paprika lastovička bola vyšľachtená individuálnym výberom z odrody Moldavsko 118. Začala sa pestovať v roku 1974. Recenzie korenia sú pozitívne, odroda dáva ovocie veľkého rozmeru a sladkej chuti. Záhradníci milujú korenie pre svoju odolnosť voči chorobám, dokonca aj proti verticiliu a vädnutiu baktérií. Rastlina je odolná voči útokom parazitov.

Biologické vlastnosti kríkov

Opis odrody - paprika prehltnutá je polopriepustná, štandardné kríky vysoké 54 - 62 cm, z tohto dôvodu je potrebné ich zviazať. Z 1 m² sa starostlivo vyberá 2,7 - 6 kg ovocia. Jedná sa o odrody strednej sezóny, pretože 116 - 121 dní prechádza od klíčenia do zberu.

Opis ovocia

Vlastnosti ovocia - papriky majú silné steny až do 5 mm pri technickej zrelosti, až do 7 mm pri plnej zrelosti. Plody majú tvar oválnych kužeľov. Pri zbere sú paradajky svetlozelené a keď dozrievajú, stávajú sa šarlatovými. Každá paprika váži 65 - 100 g.

Dĺžka ovocia je asi 8 - 11 cm Zozbierané papriky sa konzumujú surové, pridávajú sa do šalátov, plnené, dusené, konzervované. Majú jemnú, ale skôr hustú pokožku, takže ovocie sa ľahko prepravuje, paprika sa uchováva dlho.

Výsev semien

Pestovanie začína siatím semien pre sadenice na konci februára. Na siatie vyberte najlepšie semená, vložte ich do dezinfekčného roztoku manganistanu draselného, ​​namočte do fytopreparátov: agávová šťava, Epins-extra, Kemir. Semená potom vyklíčíme posypaním vlhkou gázou a umiestnením na teplé miesto.

Pripravte si krabicu alebo rašelinové hrnce, naplňte zeminou. Primer korenia si môžete kúpiť v obchode. Dbajte na to, aby ste zeminu naparili alebo ju zahriali v rúre. Ak zasievate semená v jednej škatuli, potom ich rozprestrite a medzi nimi urobte medzeru v rozmedzí 1,5 - 2 mm. Prášok naneste na povrch vrstvou 8 - 10 mm. Po zasiatí semien sa krabica alebo kvetináče dôkladne zalejú a zakryjú polyetylénovou fóliou alebo sklom. Sú umiestnené na teplom a jasnom mieste s teplotou vzduchu +23 - 25 ° C.

sadenice korenia

Keď sa objavia prvé výhonky, vyberte pohár alebo fóliu. Sledujte obsah vlhkosti, pôda by nemala byť príliš mokrá, príliš suchá. Najlepšie je zalievať pomocou rozprašovacej fľaše, aby nedošlo k vyplaveniu semien. Ak boli semená zasiate do jednej škatule, potom v apríli ponorte sadenice do samostatných nádob.

Prvýkrát sa sadenice oplodnia, keď rastú 3 - 4 listy. Na vrchnú zálievku nalejte 15 g draselnej soli, 25 g karbamidu, 60 g superfosfátu do 10-litrovej nádoby, napoly naplnenú vodou. Zložku dôkladne zamiešajte a sadenice zalejte.

Ak na sadenice rastú 4 - 5 lístia, je potrebné dodatočne osvetľovať korenie žiarivkami, krík by sa mal osvetľovať 12 hodín denne. Sadenice sa postupne vytvrdzujú ich vystavením na balkón, najskôr na 1 - 2 hodiny, potom na celý deň a v noci sa prinesú do bytu.

Výsadba sadeníc na trvalom mieste

Sadenice sa vysádzajú na mieste koncom mája alebo začiatkom júna. Vyberajú si miesto, kde predtým rástli uhorky, kapusta, repa, cibuľa, mrkva, tekvica, strukoviny (okrem fazule). Neodporúča sa pestovať papriku v oblasti, kde v minulom roku rástli iné nočné lúče: baklažány, paradajky, zemiaky, paprika, pretože každý má podobné choroby a miluje rovnaké druhy škodcov. Na jeseň vykopávajú pôdu, používajú hnojivá. Na jar sa znova vykopú.pestovanie korenia

Pri výsadbe sadeníc sa vytiahnu diery, čím sa vytvorí medzera medzi otvormi 40 cm v jednom rade a vzdialenosťou radov 60 cm. Každá diera sa pokryje živnou pôdou až na polovicu. Sadenice sú umiestnené, korene sú starostlivo narovnané, pokryté zeminou. Je potrebné sa uistiť, že koreňová časť po výsadbe vyčnieva nad úroveň zeme. Potom je výsadba dôkladne napojená. Kríky sú viazané na kolíky.

Bush starostlivosť

Pepř musí byť napojený neustále. Je lepšie mulčovať pôdu zhnitými pilinami - spomalí sa tým vysúšanie vlhkosti a rast burín. Po zalievaní je potrebné pôdu uvoľniť do hĺbky asi 7 - 9 cm, burinu vytiahnuť.

Dôležité! Vedľa nej by ste nemali zasadiť sladké papriky a horké papriky, pretože keď sú papriky nadmerne opelené, môže sa zelenina trochu horká.

Kŕmnu dávku podávajte trikrát za sezónu:

 • 3 - 4 týždne po vylodení sadeníc na trvalé miesto;
 • na začiatku plnenia vaječníkov;
 • na konci leta, keď sa ovocie zmenší.

Hnojiť takými obväzmi:

 1. V 1 časti hnoja pridajte 5 dielov vody.
 2. Nalejte 1 kg kuracieho hnoja do desaťlitrového vedra s vodou.
 3. Do 10-litrového vedra s vodou sa naleje 19 g dusičnanu amónneho, 18 g chloridu draselného a 45 g superfosfátu. Desať litrov výsledného roztoku sa použije na 8-11 kríkov.
 4. Sú kŕmené prípravkom "Rast".

zber papriky

2 týždne po objavení sa vaječníkov kŕmte kríky ideálnym hnojivom. Zbierajte zrelé papriky včas, nové vaječníky sa budú tvoriť rýchlejšie, plody rýchlejšie pribúdajú. Ak si plody vyberiete trochu nezrelé, výnos rastlín sa zvýši.

Ako zvýšiť výnos z kríka

Aby ste dosiahli maximálny výnos, musia byť splnené nasledujúce podmienky:

 1. Stávky, na ktoré sú papriky naviazané, sa pred výsadbou sadeníc vnesú do pôdy, potom sa jeho koreňový systém nepoškodí.
 2. Aj keď kultúra miluje zalievanie, pri stálom daždi je potrebné pokryť kríky plastovým obalom, ale rastliny nezačnú hniť.
 3. Na zvýšenie výnosu sa odporúča vybrať prvý kvet, ktorý sa objaví na hornej vidličke vetiev.
 4. Najprv sa paprika pozberá podľa svojej technickej zrelosti a potom - keď je zelenina úplne zrelá.
 5. Nefajčite v blízkosti papriky a papriky, pretože po opelení môžu papriky chutiť horko.

Na konci augusta sa odporúča odrezať všetky kvety z kríkov, papriky budú väčšie, šťavnaté a mäsité. Pretože ovocie môže na kríkoch rásť až do mrazu, potom z kríkov zoberte nejaké nezrelé ovocie - zvyšné zalejú rýchlejšie a priberajú na váhe.

Recenzie korenia sú dosť nadšené. Jeho semená majú dlhú dobu vysokú klíčivosť. Je ľahké starať sa o kultúru. Ak budete postupovať podľa pravidiel pestovania plodín z kríkov, môžete zhromaždiť veľa ovocia. Odroda je pomerne populárna, veľa záhradníkov pestuje korenie.

 

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica