65 z najlepších a najobľúbenejších paprík v roku 2020 s popisom

Celá pravda o najlepších paprikách v roku 2020 spočíva v dostupnosti skorých odrôd s vysokým výnosom, ako aj nových hybridov od dodávateľov semien. Sladké korenie je vždy prítomné v šalátoch a rezoch. Z nich sa pripravuje domáce konzervovanie. Informácie o načasovaní zrenia, charakteristikách druhov budú požadovať rôzne kategórie letných obyvateľov - so skúsenosťami aj nováčikmi.

obsah

Super skoré odrody papriky do roku 2020

Každá zelenina má svoj vlastný názov. Schvaľovacie práce sa vzťahujú na všetky záhradné plodiny s výnimkou skorých, skorých dozrievajúcich plodín. Tieto druhy sa vyznačujú schopnosťou priniesť ovocie skôr ako iné v krátkom čase. Takáto zelenina sa hodí po chladnej zime, keď telo potrebuje prísun vitamínu.

Pri výbere jednej alebo druhej odrody podľa vášho vkusu nezabudnite porovnať „miesto registrácie“ s vlastnosťami: druhy v Moskovskom regióne nie sú vždy vhodné pre Sibír alebo Ural. V týchto regiónoch existujú rôzne klimatické pásma, vegetačné obdobia a dĺžka letného času aj v lete.

Tamara F1

Táto odroda patrí do stredne skorého veku, hoci ju možno považovať za veľmi skorú. Od chvíle výsadby sadeníc až po zber zrelej papriky uplynie 60 - 65 dní. Puzdro je silné, robustné a dosahuje výšku 70 centimetrov. Vyznačuje sa vysokou hustotou listov, ktorá umožňuje bezbolestne vydržať ostré injekcie slnečného svetla.

Korenie je šťavnaté, chutné, vhodné na konzerváciu.Plody až 16 centimetrov dlhé, priemer 6. Hmotnosť jedného korenia je 100 - 120 gramov. Farba šupky je svetlá, so zelenou farbou na začiatku zrenia (technická zrelosť) a červenou na konci (biologická). Rovnako úspešné bude použitie v surovom jedle (šaláty, nakrájané na plátky) a solenej, nakladanej forme.

Sonata F1

Hybrid je určený na pestovanie v skleníkových podmienkach pod sklom alebo filmom. Doba zrenia - od 100 (technická zrelosť) do 120 dní (biologická). Rastlina je silná, dorastá do 2 metrov, ale vyžaduje podporu. Ovocie obsahuje 3-4 komory, pokryté lesklou pokožkou. Keď dozrievajú, paprika mení farbu zo zelenej na intenzívnu červenú. Hmotnosť - do 200 gramov. Stena je hrubá, mäsitá až do 10 milimetrov.

hybridná sonáta

Rýchlo F1

Tento druh je rovnako úspešný za 80 - 90 dní na otvorenom poli av skleníku. Miera rastu je priemerná, rastliny sa netvoria v obrovi, zároveň ich nemožno klasifikovať ako trpaslíkov. Plod má tvar kužeľa, jeho hmotnosť je až 120 gramov. Zmiešaná farba: jemná zelená v technickej zrelosti a jasne červená v biologickej. Samotný prechod medzi štátmi je rýchly, nie dlhší ako 15 dní. Charakteristickými vlastnosťami odrody sú chuť a zachovanie prezentácie, odolnosť voči preprave.

Kalif F1

Odroda patrí do hybridu, ktorý vyprodukovala selekčná skupina Sakata. Na začiatku zrenia sú plody mliečno biele, postupne sčervenajú a získajú až 200 gramov. Dĺžka jedného korenia je až 100 milimetrov, priemer je 90 v prítomnosti 3 až 4 komorových dutín vo vnútri ovocia. Skvelé pre skleníky, otvorené terény, prenosné. Extrémne šťavnatá a chutná odroda.

Khalifa korenie

Včasné zrenie plodín na pestovanie v roku 2020

Táto kategória obsahuje odrody, ktoré sú klasifikované ako skoré, ale nie skoré dozrievanie. Odrody sú usporiadané podľa tejto charakteristiky, vhodné na pestovanie v rôznych podmienkach. Papriky sa líšia veľkosťou plodov a farbou šupky, sú určené na konzumáciu, konzervovanie.

Triton

Tento druh nemôže úspešne rásť na otvorených posteliach, je nenáročný a vytrvalý. Kríky sú nízke, do 50 centimetrov. Plody sú malé, do 150 gramov. Farba je spočiatku jasne žltá, po dosiahnutí biologickej zrelosti - červená. Odolné voči patogénom záhradných chorôb.

Doneck skoro

Odroda je poddimenzovaná, vytrvalá a nenáročná. Začne prinášať ovocie 4 mesiace po vyliahnutí. Plod má kužeľovitý tvar so zaobleným vrchom. Papriky nie sú citlivé na plesňové útoky, podľa ich vlastností sa porovnávajú s Topolínom v Koloboku.

Doneck skoro

obchodník

Tento druh má malé plody s hmotnosťou do 70 gramov. Objavujú sa 80 dní po úspešnom výseve. Papriky majú vysoký obsah vitamínu C, buničina je šťavnatá, hrúbka steny je priemerná (do 7 milimetrov). Hlavnou výhodou odrody je skorá zrelosť.

Montero

Urýchlite medzi paprikami: kríky sa tiahnu do výšky 1,2 metra. Plody sú mohutné, vážia do 260 gramov, so stenou asi 7 milimetrov. Existujú prípady, keď na Montero vyrástli obri pod kilogramom. Patrí medzi produktívne poddruhy, ocenia ho záhradníci pre svoje chuťové vlastnosti.

Novorossiysk

Odroda z kategórie skorého zrenia. Úroda je pripravená na zber do 3 mesiacov. Kríky sa v skleníkoch cítia skvele, dorastajú do výšky 1 metra. Plody sú malé, jasne červené, s hmotnosťou asi 60 gramov. Stena je stredne hrubá až 6 milimetrov. Z jedného štvorcových metrov plantáže sa získajú až 4 kilogramy voňavej šťavnatej papriky.

Novorossijsk na trhu

Papriky v polovici sezóny

Odrody v polovici sezóny - to je rozumný „zlatý priemer“: dozrievajú nie príliš skoro, ale nie príliš neskoro. Tieto druhy tiež „porazia“ konkurentov s vynikajúcou chuťou: šťavnaté, sladké, bez najmenšej prímesi horkosti. Skúsení záhradníci pestujú niekoľko odrôd s rôznymi dobami zrenia. Z tohto dôvodu sa zberajú počas letnej sezóny.

Červený a žltý býk

Červená farba označuje špeciálne vyšľachtené veľkoplodé hybridné odrody.Zakorenuje dobre v skleníkoch, skleníkových farmách, otvorených posteliach. Testovaná na silu v južných a stredných oblastiach Ruskej federácie. Šťavnatá, sladká, váha plodu dosahuje 250 gramov s dĺžkou do 20 centimetrov. Korenie je hrubé (až 10 milimetrov), ale nie príliš tvrdé. Kôra je stredne tvrdá, s lesklým leskom.

Žltá tiež nie je čistá, ale hybridná odroda, ktorej výrobe sa venovala osobitná pozornosť veľkosti korenia a hmotnosti plodu. S výsledkom sú spokojní tak chovatelia, ako aj amatéri: dĺžka zeleniny je 20 centimetrov, hrúbka rezky je 1 centimeter. Priemerná hmotnosť „obohateného“ ovocia je až 250 gramov, a to nie je limit. Existujú exempláre s hmotnosťou do 400 gramov.

žltý býk

Pokožka takého obra je prekvapivo tenká a mäkká. Po dozrievaní sú Red Bull a Yellow Bull naplnené šťavou, ktoré sú jasne červenej a sýtej žltej farby.

Atlant

Odroda Atlant sa považuje za plodnú a má vysokú odolnosť proti štandardným chorobám záhrad. Pestovateľská sezóna je asi 75 dní, čo je zrelá skupina. Vďaka kompaktnej veľkosti kríka sa na ňom vyvíja pomerne veľké ovocie, dlhé alebo viac ako 200 milimetrov.

Ďalšou zrejmou výhodou tohto druhu sú šťavnaté chutné papriky s mäkkou stenou až do hrúbky 1 centimeter. Keď sú plody úplne zrelé, získajú tmavočervenú farbu. Tvar je kónický, hmotnosť jedného korenia je až 150 gramov.

plodný atlant

Opis a vlastnosti odrôd neskorého dozrievania

Neskoré odrody sa líšia od ostatných k lepšiemu, pretože tu nie sú sladšie a chutnejšie papriky. Jediným obmedzením je, že tento druh nedospeje v každej klíme, nemôže sa pestovať v chladných oblastiach. Ale na juhu a uprostred - prosím. Spolu so skorými a stredne veľkými odrodami sú medzi záhradníkmi zaslúžene populárne.

ibištek

Druhy Zephyr sú trochu rozmarné: najlepšie výsledky sa dosahujú pestovaním kríkov pod filmom alebo agrofibrom. Rastlina je odolná, nevyžaduje ďalšiu podporu. Tvar plodu je klasický kužeľ, váha jedného vtipu je až 170 gramov. Korenie je šťavnaté, mäkké, veľmi chutné, s charakteristickou arómou. Zelenina je spočiatku zelená a dozrievaním postupne získava jasne červenú farbu. Vhodné pre potraviny a domáce konzervy.

Žltý zvon

Kríky sú stredne veľké, rovnako dobré pre pestovanie na otvorenom priestranstve a v skleníkoch. Sadenice sa dobre zakorenia, výška rastliny je až 75 centimetrov. Tvar korenia je kubický, veľkosť plodu je až 110 milimetrov. Stena je stredne hrubá až 9 milimetrov. Farba sa postupne mení zo šalátovej zelenej na medovú žltú. Buničina je šťavnatá, nasládlá.

žltý zvonček

Bogatyr

Rastlina je úplne v súlade so svojím názvom, dorastá do výšky 80 centimetrov. Papriky sú v tvare kužeľa s hmotnosťou do 200 gramov. Hrúbka steny je malá, asi 5 milimetrov. Plody dozrievajú, zelené z červenej na zelenú. Bogatyr nestarne rýchlo: za 4-5 mesiacov. Jeden meter štvorcový plantáže však prináša až 8 kilogramov úrody.

Odroda sa darí vonku aj v skleníku. Odolné voči patogénom, hubám. Je prenosný, po zbere dobre zachovaný, bez straty svojich obchodných charakteristík. Ovocie je bohaté na vitamín C.

65 z najlepších a najobľúbenejších paprík v roku 2020 s popisom

Čo je lepšie pestovať v polykarbonátových skleníkoch

Pre skleníky existuje mnoho rôznych vzorov a materiálov, tradičných (film, sklo) aj moderných (polykarbonát). Polyméry sú schopné konkurovať sklu, pokiaľ ide o priepustnosť svetla, ale sú oveľa ľahšie a ľahšie sa inštalujú. Veľkou výhodou je, že od apríla do konca jesene (november) sa môžu rastlinné plodiny cítiť bezpečne, spoľahlivo chránené pred vonkajšími vplyvmi. V „plastovom“ skleníku úspešne rastú:

 1. Paradajky.
 2. Uhorky.
 3. Peppers.

To znamená, že za týchto podmienok sa zelenina nezhoršuje, alebo dokonca lepšie, ako v štandardných skleníkoch pokrytých sklom a filmom. Vzhľadom na ideálne možnosti pestovania sa v polykarbonátovom skleníku vysádzajú skoré, stredné a neskoré odrody papriky - všetky zaručene dozrievajú a prinášajú bohatú úrodu.

závod v skleníkoch

Hviezda východnej čokolády

Svetlý zástupca odrody strednej sezóny. A má tiež úrodu na úrovni šampiónov, veľké, veľké plody s hmotnosťou až 350 gramov. Počas dozrievania paprika získava okrem jasne červenej aj jemnú prímes čokolády. Technická zrelosť sa vyznačuje tmavo zelenou farbou. Vo všetkých fázach zrenia má paprika charakteristickú vôňu, šťavnatú a chutnú.

Blíženci

Táto odroda je vhodná na pestovanie na otvorenom poli, v skleníkoch pod filmom. Kríky rastú malé, ale silné, až do 40 centimetrov. Hlavná vec je vziať do úvahy načasovanie výsadby sadeníc, aby ste mali čas presunúť korenie do záhrady. Po „vysokých“ názoroch si to vyžaduje osobitný prístup.

Po prvé, rastlina potrebuje podväzok. Nie však štandard, ale mierny, pri ktorom nedochádza k narušeniu integrity kmeňa. Inak začne vädnutie, korenie môže zomrieť. Nízke kríky tolerujú kultiváciu vo filmových tuneloch a produkujú bohaté a pravidelné sladké papriky na šaláty a konzervy.

nízke ovocie

Latinos

Hybridná odroda s predčasným zrením. Od klíčenia po dozrievanie papriky nesmie uplynúť viac ako 110 dní. Skúsení záhradníci používajú túto kvalitu pri sejbe semien pre sadenice začiatkom jari (marec). Sladká šťavnatá zelenina je pripravená na stôl do júna. Plody sú veľké, masívne, z ktorých každý váži až štvrtinu kilogramu. Pokojne vydržia skladovanie a prepravu, nestrácajú vlastnosti produktu.

nočné

Jedinečný vzhľad s nezvyčajnou farbou. Doba zrenia - 145 dní. Plody sú mierne zakrivené, s priemernou hrúbkou steny (do 7 milimetrov). Farba zrelého korenia je intenzívne fialová, vzácna. Kríky sa vyvíjajú aktívne a dosahujú výšku až jeden a pol metra. Potrebujú podporu. Odroda patrí do šalátu, úspešne sa pestuje v skleníkových podmienkach.

Buratino

Rôzne domáce výbery získané v zeleninovej stanici Edelstein. Územné plánovanie sa uskutočnilo v roku 1995, v strede, na severozápade, na čiernej zemi. Úplné vyzrievanie nastáva do 88 - 100 dní. Charakteristické črty druhu: nenáročný charakter, vhodnosť pre skleníkové podmienky a podmienky otvoreného chovu. Kríky sú silné, až do výšky 100 centimetrov. Vetvenie nie je silné, 2-3 výhonky. Plody sa vyznačujú dobrým vzhľadom, šťavnatou chuťou, produktivitou a vážnou veľkosťou.

domáci výber

Populárne plodiny pre otvorené pole

„Otvorené“ papriky sú štandardne odolnejšie ako sissies zo skleníkov, lepšie tolerujú útoky patogénov, útoky škodcov. Výsledkom je, že záhradník by mal dostať šťavnaté, sladké ovocie na rôzne účely - kusy, šaláty, konzervy.

Existujú aj druhy, ktoré sa pestujú bez následkov, a to ako vo filme, v skle, tak v prírodných podmienkach.

Veľká mama

Tento druh je pre Rusko vzácny. Odroda s jasne oranžovou farbou patrí do domáceho výberu. V prípade korenia je farba nezvyčajná a nezvyčajná, čo neovplyvňuje chuť, technické vlastnosti ovocia. Podľa laboratórneho výskumu je pomaranč jasne spojená so sladkosťou, pretože táto zelenina obsahuje beta karotén. Veľká mamička je prospešná pre zdravie, odporúčaná pre ochorenia srdca, na posilnenie krvných ciev. Tieto papriky sú navyše šťavnaté a chutné, úspešne sa používajú surové a konzervované.

veľká mama

sveták

Kríky strednej veľkosti chované v západnej Sibíri a prispôsobené pre drsné podnebie. Papriky sú medovo-žltej farby, ovocného tvaru (mierne opuchnuté, pripomínajúce sud). Zelenina je veľká s hmotnosťou do 200 gramov a hrúbkou steny 7 milimetrov.Agronómovia, okrem vytrvalosti a nenáročnosti, získali od Dandyho aj slušné obchodné vlastnosti.

Swallow

Druh, ktorý sa vyvíja nie nahor, ale širší: kríky s výraznou šíriacou sa formou rastu. Výška dosahuje 60 centimetrov, korenie potrebuje ďalšiu podporu. Podľa svojich charakteristík je odroda stredne zrelá, dosahuje technickú úroveň za 116 - 120 dní. Vlaštovka má dobrý výnos: štvorcový svet plantáže prinesie až 5 kilogramov sladkej papriky.

Ovocný tvar - klasický, mierne opuchnutý kužeľ. Stena je 5 až 7 milimetrov, farba je jasne červená. Zrelé vzorky sú dlhé až 100 milimetrov a vážia do 100 gramov. Je umiestnená ako ľahko pestovateľná odroda.

šíriaci sa tvar

Belozerka

Odroda s vysokou výnosnosťou, stredná z hľadiska času zberu. Je správnejšie nazvať Belozerku hybridom. Krík rastie do výšky 70 centimetrov, plody sú najskôr žlté, potom postupne sčervenajú. Odolný proti škodcom a chorobám, mimoriadne chutný, s dôrazom na sladkú notu a šťavnatú dužinu.

Zlatá medaila

Rastie dobre na poli, na otvorenom priestranstve. Výška puzdra je až 1 meter. Plody sú červenej farby, s rovnou konfiguráciou, dlhé až 13 centimetrov a hmotnosťou do 50 gramov. Stena má strednú hrúbku, nie viac ako 4 milimetre. Tento druh je klasifikovaný ako skorý vek.

Triton

V Tritone s kompaktnou veľkosťou kríka rastú jasne červené papriky. Nenápadný, dospieva skoro. Hmotnosť ovocia - do 150 gramov, stredná stena. Buničina je šťavnatá, vhodná do šalátov a na konzerváciu.

veľkosť puzdra

Najproduktívnejšie odrody

Vysoko výnosné druhy sú pre poľnohospodárov vždy predmetom osobitného záujmu, pretože za rovnakých okolností získajú viac plodov z jedného kríka.

latino

Patrí medzi silné, najmä plodné hybridné odrody. Nie je náchylný na pôvodcu tabakovej mozaiky. Na juhu sa pestuje v záhradných záhonoch, v iných regiónoch - v skleníkoch. Výška kríka je priemerná, plody sú mohutné (20 gramov alebo viac), červené a sladké.

Barguzin

Odroda začína prinášať ovocie 95 - 130 dní po klíčení. Plody sú technické technické, žlté pri biologickej zrelosti. Rovné puzdro s malým vetvením. Výška rastliny pre dospelých je až 1 meter. Plody sú kónické s hmotnosťou do 200 gramov a dĺžkou 15 až 17 centimetrov. Stena je stredne hrubá až 6 milimetrov.

zberný kôš

Hrubé a šťavnaté papriky

"Tlustí muži" majú svoje vlastné výhody: šťavnatejšiu sladkú dužinu, hmotnosť, veľkosť. Každý fanúšik, bez ohľadu na dĺžku služby a skúsenosti, bude chcieť mať takéto papriky vo svojej záhrade.

kráľovná

Paprika triedy „cár“. Kombinuje množstvo úrody s dobrou dopravnou toleranciou. Plody sú stredne veľké, svetlé šarlátové, s hmotnosťou do 200 gramov. Sú dobré surové a konzervované.

Sibírsky formát

Kríky sú vysoké, silné a plody im zodpovedajú: hmotnosť jedného korenia pri správnom kŕmení dosahuje pol kilogramu. Obdobia dozrievania sú priemerné.

biele zlato

Na rozdiel od názvu nie sú plody bieleho zlata biele, ale žlté. Líšia sa veľkosťou a hmotnosťou. Každý korenie má tvar kocky a priberá na váhe až 450 gramov.

biele zlato

Kravské ucho

Univerzálna rozmanitosť. Môže sa pestovať v skleníku aj na záhrade. Výška puzdra je až 70 centimetrov. Plody sú pretiahnuté, červené, priemerná dĺžka je asi 12 cm a váži 150 gramov.

Fat Baron

Stredne skorá sladká paprika. Hovorí za 130 dní. Stena je stredne hrubá až do 6 milimetrov, hmotnosť plodu je 150 gramov. Nie je to produktívne, ale všestranné miesto pestovania a použitia.

Bagheera

Odroda s tmavými (takmer čiernymi) plodmi strednej veľkosti. Kríky sú malé, nie viac ako pol metra. Rastie na záhrade av skleníku, plody dozrievajú za 120 dní.

Biela výplň

Toto nie je jablko, ale rôzne sladké korenie. Nenápadný, pekný vzhľad nevyžaduje osobitnú starostlivosť. Vhodný pre Sibír aj pre oblasť Moskvy. Zreje za 95 - 120 dní.

Biela výplň

Quinta F1

Bežný hybrid, často nazývaný paprika. Čoskoro sa pestuje v skleníkových podmienkach a na záhrade. Zrelosť - do 105 dní technicky a do 115 - biologicky. Má úžasné chuťové vlastnosti.

Najsladšie odrody

Medzi rôznymi druhmi plodín korenia sa rozlišujú výnimočne veľké a najchutnejšie. Ovocie obyčajne obsahuje mierne kyslosť alebo výraznú chuť korenia, ale chovatelia vyvinuli odrody, ktoré v sladkosti súperia s ovocím. Väčšina z nich sú hybridy.

Gemini F1

Hybrid sladkej papriky pôvodom z Holandska. Dokonale prispôsobené drsným podmienkam chladných oblastí Ruska (Sibír, Ural). Starne, 72. deň po zakorenení sadeníc, dorastajú kubické stagnáty s hmotnosťou do 400 gramov. Hardy, nenáročný, odolný voči stresu. Ideálna odroda je extrémna.

cudzí Blíženci

Vasya-Vasilyok F1

Raná odroda hybridnej odrody pre širokú škálu kulinárskych aplikácií. Rastie o 100 dní (začiatok plodnice). Kríky sú vysoké až jeden a pol metra. Priemerná hmotnosť ovocia je asi 250 gramov. Papriky sú masívne, hrubostné, šťavnaté.

Maršál F1

Ukazovatele doby zrenia tohto druhu sú spriemerované až do 130 dní. Rast tiež nie je vynikajúci, asi 90 centimetrov. Ovocie sa však oprávnene považuje za obra. Dĺžka každého korenia je až 20 centimetrov a hmotnosť až 400 gramov.

Claudio F1

Claudio má solídne výhody: výnos, univerzálnosť, skoré dozrievanie (až 80 dní). Jeden korenie váži až štvrtinu kilogramu, má šťavnatú, bohatú chuť. Zostáva čerstvý a dlho zmrazený.

predčasné zrenie

Vysoké papriky na otvorené terény a skleníky

Vysoké plodiny, na rozdiel od kompaktných, umožňujú zber veľkých plodov, viac slnka a tepla. To je ich hlavná výhoda, ktorá sa však vyrovná potrebou uviazať stonky.

obchodník

Podľa vegetačného obdobia (80 dní) je obchodník klasifikovaný ako vzácny druh. Ovocie je bohaté na vitamín C, stena je hrubá až 7 milimetrov. Veľkosť a výťažok sú priemerné, zrelé papriky majú bohatú tmavočervenú farbu.

ohnivý

Raná odroda záhradných paprík dozrieva za 110 dní. Plodnosť sa predlžuje, paprika postupne mení zelenú farbu kôry (technická zrelosť) na jasne červenú (biologickú). Stena je stredná, do 6 milimetrov. Plody majú kužeľovitý tvar.

rast v skleníku

Snegirek

Výška tejto odrody je až 2 metre, plody sú mohutné a vážia do 120 gramov. Buničina je šťavnatá až do hrúbky 6 milimetrov. Mierne rezaný hrot na korení. Vôňa nie je výrazná, chuť je sladká, príjemná.

Odrody nedosahujúce požadovanú veľkosť

Kompaktné druhy nesvietia svojou veľkosťou, preto je pre nich ťažké konkurovať vysokým druhom, pokiaľ ide o výšku a veľkosť plodu. Používajú sa v ohniskách a skleníkoch, nevyžadujú viazanie. Ich hlavnou výhodou je menej náročná údržba. Nízky výnos je odborne kompenzovaný hustotou plantáže. Sú to Chanterelle, Sveta, Fakir, Agapovsky, Blíženci, Ilya Muromets a ďalší.

Nové odrody vyšľachtené v roku 2020

Každý rok sa prostredníctvom úsilia chovateľov objavujú nové, vylepšené druhy. V nasledujúcom období sa odporúča vyskúšať admirála Kolčaka, admirála Nakhimova, Belogora, Bizona (žltého a červeného), Veľkého jackpotu, Buďte zdraví.

poddimenzované odrody

Hodnotenie najväčších druhov

Skúsení záhradníci vedia, že veľkoplodé druhy sú vhodné na vlastné použitie aj na predaj. Veľkosť zeleniny sa často kombinuje s bohatou úrodou, čo je dvojnásobne prospešné. Medzi najlepšie odrody patrí: Cockatoo F1, Chokolat Beauty, Bogdan, Goodwin F1 (sladký), Avangard (sladký), Anastasia, Boneta, King Kong.

Najlepšie papriky holandského výberu

V Holandsku sa chovalo veľa dobrých odrôd, ktoré sa úspešne pestujú v Rusku. Ich výhody spočívajú v stabilnom výkone a produktivite. Záhradníci používajú Orange Wonder F1, Indalo F1, Montero F1, Pantino F1.

Dobré odrody so žltým a oranžovým ovocím

Medzi rôznymi druhmi vynikajú farby, formy, odrody žltej a oranžovej farby. Okrem svojej nezvyčajnej farby majú zvýraznenú sladkavú tónu, je v nich minimálne množstvo kyslosti. V štádiu technickej zrelosti sú tieto druhy zvyčajne jasne zelené.

farebný korenie

Odporúčané odrody na výsadbu na Urale a na Sibíri

Záhradníci z „studených“ oblastí majú často pochybnosti o tom, do ktorého korenia vysadiť, aby sa nemýlili s dobou dozrievania, s výberom druhu. Je zaručené, že dozrievajú, prinášajú úrodu na Sibíri Dauntless, Tolstosum, Golden Calf, Sladká čokoláda.

Zlaté teľa

"Sibírska" odroda, ktorá je z hľadiska zrenia klasifikovaná ako stredne skorá. Papriky s bohatým pomarančovým odtieňom, kubické, so silnou šťavnatou dužinou (do 2 centimetrov).

Sladká čokoláda

Exotické korenie: čokoláda vonku, červená vnútri. Buničina je sladká, šťavnatá, vhodná na domácu prípravu, ako aj na jesť surové.

Prvorodený na Sibíri

Jeden z druhov, ktoré dozrievajú, plne v súlade s jeho názvom: úroda sa môže začať o 100 dní. Odolné proti chorobám záhrad.

prvorodený zo Sibíri

Novosibirsk

Nie veľké (do 60 gramov), ale plody sa dozrievajú po 95 dňoch. Semená sa liahnu rýchlo, dávajú silné výhonky. Stena je stredne hrubá až do 6 milimetrov. Z štvorcových metrov sa získa až 4 kilogramy sladkej aromatickej papriky.

Skorý zázrak

Skorý vzhľad (vegetatívne obdobie - 105 dní). Nenáročný, odolný voči vírusom. Kríky sú silné, do 1,2 metra. Zrelé papriky vynikajú svojou bohatou červenou pokožkou a dužinou.

cárachy

Začiatočná odroda, ktorá sa osvedčila v chladnom podnebí. Neboj sa mrazu, rastie v záhrade. Kríky sú stredne veľké, nie vyššie ako 60 centimetrov. Farba zrelého ovocia je červená.

Tukový vrecko pre nováčikov

Čo zasadiť v strednom Rusku

Strednou zónou už nie je Sibír, ale ešte juh. Budete si musieť vybrať nenáročné, stužené druhy papriky, ktoré môžu rásť a dozrieť v chladnom lete. Pri pristávaní pod filmom je úloha zjednodušená. Väčšina druhov papriky sa cíti skvele v skleníkoch a skleníkoch, špeciálnych tuneloch. Pre stredný pás sú vhodné odrody vyšľachtené a vyčlenené do zón pre studené oblasti, ktoré budú v teplejšom prostredí stabilne prinášať ovocie.

Boyarina

Produkt domácich agronómov. Výška puzdra je až pol metra. Plody sú červené, ku koncu sa zužujú, stredne hrubé (až 7 milimetrov). Veľmi chutná odroda, v ktorej je sladkosť vyvážená obsahom kyseliny askorbovej.

Predajca starožitností

Antikvariát vysadený v skleníku bude kvitnúť po 72 dňoch a úplne dozretý po 150 dňoch. Krík je vysoký, do 120 centimetrov. Plody priberajú na váhe až do štvrtiny kilogramu, stena je šťavnatá, 7 milimetrov. Vyžaduje podporu.

zberač

arap

Oplatí sa počítať 110 dní a na stole sa objavia veľké mäsité papriky. Arafy sa pri zrení zručne maskujú a menia farbu z fialovej na červenú. Vzhľad úrody, výnos na meter štvorcový - až 5 kilogramov. Priemerná hmotnosť ovocia je asi 100 gramov.

asti

Tento hosť pochádza zo slnečného Talianska. Odroda bola zakorenená v Rusku, úspešne sa pestuje v centrálnej zóne aj na severozápade. Puzdro je kompaktné, nie vyššie ako 60 centimetrov. Bacuľaté plody sú medovo žlté, priberajú na váhe až 250 gramov.

Annushka

Ďalšia skorá odroda. Papriky sú stredne hrubé a každá váži až 130 gramov. Krík strednej výšky. Hardy, toleruje dlhodobý nedostatok vlhkosti bez následkov. Produktivita - do 10 kilogramov od „štvorca“ plantáže.

stredne hrubé

Populárne odrody pre oblasť Moskvy

Ak chcete získať vynikajúcu úrodu v podmienkach stredného jazdného pruhu v Moskovskom regióne, musíte splniť 2 podmienky:

 1. Vyberte si vhodnú odrodu.
 2. Nákup semien od dôveryhodného dodávateľa.

Nižšie je uvedený zoznam najlepších odrôd, ktoré sa v regióne pestujú.

Gogoshary

Pepř zakorenil v strednom pruhu, ako aj v moskovskom regióne. Ovocie je bližšie ku guli ako klasický kužeľ. Farba sa postupne mení z tmavej zelenej na sýtu červenú.Nevyhnutné pri príprave šalátov, domácej konzervácie.

Victoria

Jedna z najlepších odrôd, ktoré požadujú záhradníci. Nie sú citlivé na extrémne teploty, patogény. Plody si zachovávajú svoje obchodné vlastnosti a sú dokonale skladované.

záhradné odrody

Perníkový muž

Produktívny vzhľad, nenáročný a vytrvalý. Pre Moskvu a tento región - je lepšie neprichádzať. Sadenice sadeníc sa dobre zakorenia, rýchlo začnú prinášať ovocie. Odroda sa považuje za skorú.

Macko Pú

Kompaktné, ale predčasne zrelé. Kríky zriedka presahujú výšku 25 centimetrov. Obdobie dozrievania ovocia - do 100 dní. Prepravuje sa bez straty prezentácie, chuti.

Macko Pú

Agapovsky

Produktívny, ale náročný druh v kultivácii. Nebojíme sa chorôb, prispôsobených na skladovanie a prepravu.

Herkules

Na rozdiel od názvu je Hercules malý, ale silný: kríky sú poddimenzované, posiate mnohými plodmi. Papriky samotné sú šťavnaté, mäsité, so zväčšenou hrúbkou steny.

recenzia
 1. Julie
  3.03.2019 01:52

  Pokiaľ ide o mňa, Atlant je najlepšia odroda papriky. Rastiem už niekoľko rokov a výnos nikdy nesklamal. Chuť je sladká a môže sa skladovať po dlhú dobu.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica