Opis a pestovanie najlepších odrôd papriky zeleninovej

Pepř bulharský, rovnako ako iné odrody sladkej bulharskej zeleniny, je jednou z obľúbených plodín záhradníkov. Vysoko výnosná rastlina má veľa zdravotných výhod. Úroda je u ľudí omnoho vyššia pestovanie papriky v skleníkových podmienkach... To však nezaručuje dobrý výsledok. Výber správnych semien je nevyhnutný pre pestovanie korenia.

Odroda výber

Každá osoba, ktorá prichádza do obchodu, vyberie semená korenia na výsadbu podľa obrázka na obale. A to je najbežnejšia chyba. Ak je zelenina na obrázku mäsitá a veľká, nie je faktom, že na pôde bude rásť rovnako. Ak chcete dosiahnuť požadovaný výsledok, musíte vynaložiť veľké úsilie.

sladká paprika

Akákoľvek zelenina má svoje individuálne vlastnosti. Nespoliehajte sa na pekný obrázok na obale. Aby nedošlo k omylu pri výbere sadivového materiálu, je lepšie opýtať sa predajcu na všetko, čo sa týka odrody, o ktorú máte záujem. Čomu by ste mali venovať pozornosť:

 1. Pri výbere korenia berte do úvahy veľkosť plochy, na ktorej sa pestuje. Na vysoké plodiny je potrebné veľa priestoru. Nebudú môcť rásť v skleníkoch s nízkymi stropmi.
 2. Zohľadňuje sa aj ďalší rovnako dôležitý faktor - doba zrenia korenia. Ak má človek veľký skleník, môže si dovoliť pestovať zeleninu s rôznymi obdobiami dozrievania. Ak sú rastliny vysadené súčasne, prinesú ovocie po dlhú dobu. Na stole tak bude vždy čerstvá zelenina.
 3. Ochranné vlastnosti imunitného systému. V každej oblasti krajiny sa vyskytujú typické choroby, ktoré postihujú zeleninové plodiny. A korenie, bohužiaľ, nie je výnimkou. Kupujúci by sa mal opýtať predajcu na odolnosť proti škodcom. Pre viac informácií sa odporúča požiadať skúsených záhradníkov o podobné chvíle.

vedené obrázkom

Skleníkové záhradníci môžu využiť malý trik. Vykopajte pár kríkov neskorej kultúry a preneste ich do obytných priestorov. Plodné obdobie sa tak predĺži do zimy.

Pestovateľský región a podmienky

Regionálna príslušnosť je dôležitým bodom, ktorý by nemal nikto prehliadnuť. Papriky nebudú schopné rásť, ak semená nie sú na určitej ploche rozdelené na zóny. Skúsení letní obyvatelia a záhradníci kupujú semená miestneho výberu. Najlepším miestom na kúpu je osvedčený stánok s osivom.

pestovanie a podmienky

Každá odroda papriky potrebuje počas vývoja určité podmienky.Niektorí dávajú prednosť slnečnému žiareniu, iní nenesú ovocie bez ďalších rovnako dôležitých podmienok. Osvetlené skleníky pomáhajú ľuďom nemyslieť na tento okamih. Ak plodina nedostane dostatok svetla, nebude očakávaná úroda.

Vlastnosti ovocia

Chovateľom sa doteraz podarilo vyprodukovať veľké množstvo odrôd papriky, ktoré sa líšia veľkosťou, tvarom a chuťou. Kupujúcemu sa ponúka široký výber z čoho vyberať. Svojim tvarom pripomínajú pyramídu, kužeľ, elipsu, palicu, kocku a dokonca aj kruh. Ak chcete kombinovať tvar a prijateľnú chuť, musíte si pozorne preštudovať popis a požiadať predajcu o všetky zaujímavé miesta.

odroda papriky

Zrelé plody sú na dotyk hladké alebo hrboľaté. Existujú silné a tenkostenné odrody. V tomto prípade buničina môže byť mäkká alebo pevná a šťavnatá. Ak si osoba nemôže vybrať, predávajúci vyberie pre neho najvhodnejšiu možnosť.

Ďalším parametrom, o ktorý sa ľudia zaujímajú pri výbere, je farba korenia. Spravidla sa vyberie klasická červená. Záhradníci, ktorí radi experimentujú, radi pestujú žlté odrody, biele, modré, fialové alebo dokonca zelené. Existujú priaznivci jasne oranžovej farby a sú tu tí, ktorí chcú diverzifikovať svoje jedlá hnedou zeleninou. Všetci si zaslúžia pozornosť.

zrelé ovocie

Pestovanie v skleníku

Osoba, ktorá pestuje papriku v skleníku, by mala pochopiť, že ide o uzavretú pôdu. Akékoľvek nedodržanie poľnohospodárskej technológie môže vyvrátiť všetky výhody zvolenej plodiny. Túto nuanciu chovatelia vzali do úvahy a vytvorili pre skleníky najlepšie odrody sladkej papriky. Ak chce niekto získať úrodu, oplatí sa preštudovať uvedený zoznam.

uzavretá pôda

Populárna stredne skorá odroda

Korenie Alyonushka patrí medzi hybridy a je obľúbeným miestom mnohých záhradníkov a poľnohospodárov. Pestovanie trvá od 100 do 120 dní. Krík rastliny dosahuje výšku 1 m. Na stonkách sa objavujú plody, ktorých tvar pripomína pyramídu.

Hmotnosť sa pohybuje od 100 do 120 g. V čase technickej zrelosti sú plody svetlozelenej farby. Keď je paprika zrelá, zmení farbu na červenú. Pri príprave rôznych pokrmov si zachováva bohatú farbu.

stredne skorá odroda

Sladké a aromatické

Rané odrody zahŕňajú snehobiele korenie. Od okamihu výsevu kultúry po dozrievanie ovocia prechádzajú presne 4 mesiace. Zelenina je určená na pestovanie v skleníkových podmienkach. Nie je vhodné na otvorené priestranstvo.

Kultúra pre dospelých dosahuje výšku maximálne 55 cm, plody sú mierne predĺžené, ich tvar je trojuholníkový. Papriky, ktoré sa práve objavili, sú svetlozelenej farby. Zrenie sa farba zmení na červenú.

Zrelé papriky majú priemer 9 cm a dĺžku 12 cm. Zeleninu so silnou stenou poteší najnáročnejšia osoba. Používa sa na prípravu čerstvých šalátov a konzervovaných výrobkov na zimu. Medzi výhody patrí vysoký výnos a odolnosť voči chorobám.

sladké a aromatické

Ďalšia odroda skorého zrenia

Pepř Mustang chovali chovatelia z Ruska. Väčšinou sa pestuje v skleníkoch. Vyvíja sa dobre pod krytom filmu a v otvorených pôdnych podmienkach. Kultúra začína prinášať ovocie skoro. Po objavení prvých výhonkov uplynie 90 dní a plody sú pripravené na spotrebu.

Odroda nie je zvyčajne klasifikovaná ako odroda s veľmi skorým dozrievaním, dokonale však vykazuje svoje vlastnosti v severných oblastiach krajiny. Má vhodné obdobie zrenia pre oblasti s krátkym teplým obdobím. Ak sa súčasne vykonáva poľnohospodárska technológia sadenice. Zaujíma svoje správne miesto v kategórii „Najlepšie odrody“ a má množstvo výhod:

mustang korenie

 • šťavnatá dužina;
 • voňavý zápach;
 • jemná chuť;
 • hrubé mäsité steny od 5 mm;
 • univerzálne použitie;
 • odolnosť voči zníženiu teploty.

Preferuje voľnú a úrodnú pôdu. Hnoj a kompost sa používajú ako hnojivá a niekedy sa používajú aj stredne ílové hlinky. Koniec februára je vhodným obdobím pre výsadbu semien pre sadenice. Obdobie vylodenia trvá do začiatku marca. V polovici mája sa vysádzajú pod krytom filmu.

jemná chuť

Korenie je citlivé na mráz, rastliny v zemi, keď sa počasie stabilizuje a zima neohrozí sadenice. Vykládka sa uskutoční koncom mája a bude pokračovať do polovice júna. Mladé sadenice sa musia podrobiť kaleniu. Za týmto účelom sa každý deň vynášajú na čerstvý vzduch, čím sa zvyšuje čas strávený s prípravkom.

Počas vegetačného obdobia si plodina vyžaduje pravidelné zalievanie, hnojenie a uvoľnenie pôdy.

Pre skleník a na otvorenom priestranstve

Spomedzi kultúrnych odrôd sa rozlišuje sneženie bulharského korenia. Má dobrý výťažok, ľahko sa používa a má dokonalú chuť. Táto odroda je vhodná pre mnoho poľnohospodárov, pretože sa môže pestovať vonku av skleníku. Klíčenie zeleniny je spoľahlivé.

zelenina sneženie

Zrážky sú odrody polykarbonátového skleníkového korenia, ktoré majú nasledujúce vlastnosti:

 • skoré zrenie;
 • výška kríkov;
 • plody dosahujú dĺžku 15 cm, tvar kužeľa;
 • silný ker s dobrým listím;
 • výskyt kvetenstvo nastáva po položení 10 - 12 listov;
 • hrúbka steny korenia - 5–7 mm;
 • v dôsledku úplného zrenia sú plody pokryté všetkými odtieňmi červenej;
 • vhodné na varenie akéhokoľvek druhu jedla: čerstvé, po tepelnom spracovaní a konzervované.

vysoké kríky

Mierne podnebie v oblasti umožňuje poľnohospodárovi neriadiť rast plodiny. Od osoby sa vyžaduje, aby všetky vetvy priviazali k mreži.

Pestovanie odrôd

Rovnako ako iné odrody sa pestuje v sadeníc. Ak sa vykládka uskutoční na otvorenom priestranstve, príprava by sa mala začať koncom februára. Semeno sa umiestni do zeme, ktorá je naplnená kvetináčmi alebo nádobami. Potom človek očakáva výskyt sadeníc.

metóda sadenice

Okamžiky v pestovaní a starostlivosti

Pestovanie papriky a starostlivosť o ňu zahŕňajú tieto činnosti:

 • uvoľnenie pôdy;
 • večer pravidelné polievanie teplou vodou;
 • aplikácia minerálnych hnojív na zem;
 • zastrihávanie listov do prvej vidlice stonky.

skleníkový korenie

Bez ohľadu na vybranú odrodu je dôležitou súčasťou každej kultúry správna, včasná a pravidelná starostlivosť. Korenie nie je rozmarné, ale vyžaduje si zvýšenú pozornosť od osoby. Po úspešnom pestovaní sadeníc sa vysadia v skleníku. V čase vývoja potrebuje teplé a vlhké podnebie.

Nezabudnite na obväzy pripravené z výživových zložiek. Ak sa človek riadi jednoduchými pokynmi, kultúra porastie s dobrým imunitným systémom, ktorý dokáže obísť veľa chorôb. V tomto prípade je určite zaručená bohatá úroda.

vybraná odroda

recenzia
 1. rita
  4.04.2018 13:21

  Zasadím Mustang každý rok - chutné, mäsité, pre zachovanie a pre čerstvú spotrebu - je to jednoducho perfektné. Ale v posledných rokoch som sa rozhodol použiť bioaktivátor BioGrow, a výnos je takmer dvakrát väčší ako pri rovnakom počte vysadených kríkov.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica