Opis a charakteristika najlepších odrôd papriky zeleninovej

Ak sa skôr paprika pestovala iba v teplých krajinách, kultúra sa teraz rozšírila do celého sveta, dokonca aj do oblastí s chladným podnebím. Zelenina žltej a červenej farby je užitočná pre ľudské telo. A prípravky na zimu neprechádzajú bez použitia najlepších odrôd papriky. Pred výsadbou zeleniny si musíte vybrať druhy plodín, ktoré dozrievajú v určitej klimatickej zóne. Ak chcete pestovať papriku, musíte si vytvoriť príjemné podmienky s vysokou teplotou vzduchu, hojnou zálievkou a vrchným dressingom.

Vonkajšie hybridy

Prvé druhy sladkej zeleniny sú vhodné do oblastí s teplým podnebím a dlhými letami, kde sa môžu v máji umiestniť ako sadenice.

Zoznámte sa s veľkou rodinou

Semená veľkého korenia, ktoré chovali ruskí chovatelia, sa objavili nedávno. V preklade z angličtiny sa zástupcovia rodiny nazývajú veľkými. Majú Big Daddy s fialovou farbou ovocia. Pepper Big Mama má mäsité pomaranče a Big Boy je tmavo červená. V rodine sa nachádza tiež dievča - Big Girl korenie, ktoré nesie plody obdĺžnikového tvaru, oranžové s nahnedlým odtieňom. Výhody pomarančového ovocia sú vysoké u beta-karoténu, ktorý sa v ľudskom tele premieňa na vitamín A. Vitamín má pozitívny vplyv na stav krvných ciev a draslík - na funkciu srdcového svalu. Okrem sladkej chuti majú silné steny až do siedmich milimetrov. Berú na vedomie odolnosť rastlín voči chorobám, dobrý výnos, dosahujúci šesť až sedem kilogramov na meter štvorcový.

sladká paprika

Admirálove odrody

Hybridný korenie Admirál F1 produkuje plody vážiace viac ako sto päťdesiat gramov po 105 dňoch. Pôvodná farba zeleniny je zelená až červená s bielymi pruhmi. Výška zeleninovej kríky dosahuje jeden meter alebo viac.

odrody admirál

Pepřový admirál Ushakov dosahuje zrelosť za 112 - 130 dní. Plody kocky v tvare jasne červenej farby dosahujú hmotnosť od dvoch do tristo gramov. A ich silné steny sú šťavnaté a chutné.

Cez sezónu korenie Admirál Nakhimov má silné steny, svetlú chuť. Ovocie s hmotnosťou tristo gramov alebo viac bohatého červeného tónu, šťavnaté. Vlastnosti odrody v jej odolnosti voči vírusovým a hubovým infekciám.

Admirál Ushakov

O najlepších odrodách na rok 2018

Výber skorých odrôd zeleniny znamená začiatok zberu zdravého ovocia začiatkom augusta. Najlepšie odrody korenia pre rok 2018 na otvorenom priestranstve predstavujú hybridy:

zeleninové odrody

 1. Lastovička. Priateľské dozrievanie sa dá rozlíšiť podľa výhod odrody. Zber, keď plody v tvare kužeľa dosiahnu biologickú zrelosť, zožltnú. Skorý vzhľad je vhodný na morenie, výrobu zimných šalátov.
 2. Merchant.Papriky podobné pyramídam dosahujú hmotnosť najviac sto gramov. Je vhodné zozbierať ich celé na zimu. Polovýrobky sú aromatické a chutné.
 3. Atlant. Hybrid produkuje trojkomorové ovocie s hustými mäsitými stenami. Zberané 110 dní po klíčení. Z jedného štvorcového metra sa získa až päť kilogramov zeleniny.
 4. Topolínové korenie. Na kompaktných kríkoch sa po 110 až 120 dňoch objavia plody s veľkosťou 70 cm vysoké, kužeľovité plody šalátového tónu. Ich steny nie sú hrubé viac ako päť milimetrov. Môžete získať až päť kilogramov ovocia na meter štvorcový.
 5. Pepper Flight. Odroda je zaujímavá kompaktnosťou puzdra, ktorého výška je menšia ako päťdesiat centimetrov. Zároveň môžete získať z jedného štvorcového metra na desať kilogramov tmavočerveného voňavého ovocia. Hybrid je vhodný na pestovanie v malých oblastiach.
 6. Variety Belozerka. Recenzie hybridu sú iba pozitívne. Zaznamenávajú vysoký výnos zeleniny, slabé rebrovanie plodov s hrúbkou buničiny sedem milimetrov. Rastlina si počas skladovania a prepravy zachováva svoje vlastnosti po dlhú dobu. Pepper Kirill má podobné vlastnosti.
 7. Červená paprika zázraku patrí z hľadiska zrenia k priemerným druhom zeleniny. Na polorozprestretých kríkoch 120 dní po klíčení sa objavujú štvorstenné červené plody. Majú sladkú chuť bez horkosti. Najlepšie sa používajú na vypchávanie, ale sú tiež dobré čerstvé. Odroda sa nebojí náhlych zmien teploty.
 8. Jednou z bežných odrôd je babiččina korenie. Stredne veľké kríky rastlín sú posiate zeleným, žltkastým a červeným ovocím. Nízka hmotnosť je hrubá, čo vám umožňuje hodiť sa v šalátoch, nakrájané na plátky.

priateľské zrenie

Odrody korenia pre otvorené plochy sa vyberajú s prihliadnutím na klímu, poveternostné podmienky pestovateľskej oblasti. Pred nákupom semien sa dôkladne preštudujú charakteristiky a opis odrody zeleninových rastlín.

Ktoré odrody sú najlepšie pre skleníky

Všetky odrody papriky sú vhodné na pestovanie na otvorenom poli aj v skleníkoch. Ale ak je podnebie studené a chcete úrodu dostať čoskoro, je lepšie vysadiť rastlinnú plodinu pod filmovým povlakom. A potom sa vyberú najbežnejšie rastliny.

lepšie pre skleníky

O korení Morozko je známe, že ho vytvorili chovatelia na Sibíri, a preto je ideálnou voľbou pre skleníkovú pôdu. Hlavný rozdiel medzi korením Morozko je:

 • priemerná výška puzdra je až osemdesiat centimetrov;
 • hrubé šťavnaté steny sedem milimetrov;
 • vhodný tvar ovocia vo forme pyramídy;
 • vysoký obsah vitamínu C;
 • priateľské dozrievanie.

priemerná výška

Použitie korenia Morozko je univerzálne: je tiež dobré v zimných prípravách, čerstvých zeleninových jedlách. Rastlinná rastlina sa pestuje rovnakým spôsobom ako iné odrody sadbou. S korením Morozko sa neboja nechať bez chutného aromatického ovocia, prípravkov na zimu.

Letní obyvatelia by nemali ignorovať faraónovú papriku s vynikajúcou chuťou. A ovocie má len málo hniezd a vo forme je vhodné na vypchávanie. A v skleníku sa úrody žltej a červenej papriky získajú 65 dní po vysadení sadeníc.

vhodné na vypchávanie

Flamingo korenie poteší super skorým ovocím. Hybrid bol chovaný francúzskymi chovateľmi, takže je lepšie ho pestovať pod filmom. Vysoká produktivita odrody - až tri kilogramy na krík. Odroda dobre znáša sucho, je chránená širokými listami. Husté ovocie sa dá ľahko prepravovať a skladovať po dlhú dobu.

Francúzski chovatelia

Silne listová kríkovka Lydia hybridu nie je vysoká viac ako šesťdesiat centimetrov. Vďaka kompaktnosti rastliny sú vlastnosti plodov prekvapujúce. Opis odrody zahŕňa spolu s hladkosťou kužeľovitého ovocia hmotnosť sto gramov, arómu a vynikajúcu chuť dužiny. Majú vysoký obsah cukru, kyseliny askorbovej. Výťažok zeleniny je až desať kilogramov na meter štvorcový.

Lydia hybrid prináša ovocie lepšie v skleníkovej pôde.

vysoko listnaté kríky

Pod týmto filmom odroda Prince of Silver žije pohodlne, jej krík je kompaktný, dosahuje výšku menej ako pol metra. Zarovnané hladké ovocie je univerzálne. Vďaka svojej malej veľkosti sú vhodné na morenie.

Spomedzi skorých hybridov používa Fisht F1 na výsadbu - korenie, ktoré rodí ovocie 110 dní po klíčení. Ideálne ovocie odrody:

strieborný princ

 • s hmotnosťou sedemdesiat - sto gramov;
 • hrúbka steny päť milimetrov;
 • sýta červená farba.

Hybrid má dobrú úrodu - v priemere päť kilogramov na meter štvorcový.

Ak chcete získať vysoko kvalitné sladké papriky v skleníkoch, musíte dodržiavať pravidlá pestovania a pestovania zeleniny.

vážiaci sedemdesiat

Veľkoplodné hybridy

Sladká paprika je domovom horúcich a vlhkých teritórií amerického kontinentu. Do Európy sa dostal po objavení Ameriky. Dostali sme zeleninu z Bulharska, preto nazývajú sladké druhy papriky. Buničina, šťavnatá a aromatická, sa hodnotí v zelenine. Čím väčšie ovocie, tým hrubšie steny, tým užitočnejšie látky obsahujú. Obrovské odrody chcú pestovať letných obyvateľov, aby si vychutnali sladkú dužinu ovocia.

Jedným zo zaujímavých hybridov zeleniny je sibírsky bonusový korenie s pomarančovým ovocím podobným pomarančom. Z jedného kríka sa zozbiera až pätnásť kubických paprík. A má dobrú váhu - až do tristo gramov s hrúbkou steny centimetra.

veľkoplodné hybridy

Hybrid sa cíti skvele na otvorenej a uzavretej pôde a dáva až tri kilogramy ovocia z jedného kríka.

O paprike červeného obra je známe, že jeho krík je vysoký 120 centimetrov a jeho takmer štvorcové tmavo červené plody sú väčšie ako priemer. Ich hmotnosť je tristo gramov a hrúbka stien je jeden centimeter.

tmavo červené ovocie

Pepper princ Igor poskytuje v skleníkoch dvakrát až trikrát viac ako na čerstvom vzduchu. Zrelé plody hybridu majú tmavočervenú farbu, vhodné na spracovanie na omáčky, lecho. Je užitočné jesť zeleninu s hustou dužinou deväť milimetrov, obsahujú viac cukru a vitamínov.

spracovanie na omáčky

Lesya patrí k skorému dozrievaniu papriky a plody dávajú veľký tvar srdca. Ich drť je ukrytá v centimetrovej hrúbke stien - šťavnatá, sladká. Papriky sú však malé a sotva dosahujú 170 gramov.

veľké srdce

Názov odrody Goliáš hovorí sám za seba. Plody zeleniny sú najväčšie. Stonka musí byť zviazaná tak, aby sa nerozbila pod hmotnosťou ich hmotnosti tri alebo štyri sta gramov. Goliášový hybrid môže byť ozdobou stránky a prosím s vysokým výnosom.

 zlomil sa pod váhou

Pepper Goby je jedným z najpopulárnejších druhov zeleniny v sezóne. Záhrada zdobia oranžové plody na polmetrových kríkoch. Cuboid silná stena, majú príjemnú vôňu. Je vhodné nakrájať ich na šaláty, plniť ich. A v hniezde nie je toľko semien. Goby korenie poskytuje dobré úrody - až päť kilogramov a viac.

Podobne ako kmeň slona, ​​mierne zakrivené plody mamutích kly. Dĺžka ovocia dosahuje 27 milimetrov a váži dvesto gramov. Odroda je cenená svojou sladkosťou a šťavnatosťou.

hrubostenný kváder

Druhy sladkej papriky sú rozmanité. Letní obyvatelia si vyberajú nielen osvedčených, ale každý rok objavujú aj nových.

iba overené

recenzia
 1. Anna
  8.08.2018 17:08

  Radšej pestujem veľkoplodé papriky (Goby, Goliath, atď.), Ktoré sú dobré ako pre jedlo, tak aj pre prípravky na zimu. Obzvlášť úspešné úrody sa začali získavať potom, čo som pre seba objavil aktivátor rastu BioGrow.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica