Musím sa zhýbať paprikám na otvorenom poli alebo v skleníku

Hilling je proces uvoľnenia hornej vrstvy pôdy v blízkosti plodiny. Takáto starostlivosť je veľmi dôležitá a užitočná pre väčšinu rastlín, preto si obyvatelia leta kladú otázku: je potrebné posypať korením?

Samotný proces pestovania umožňuje, aby výsadba správne rástla, uľahčovala prístup kyslíka do koreňového systému, čoho dôsledkom je, že kultúra začína nové korene potrebné na doplňovanie a stabilitu v pôde.

Hilling blokuje procesy lúhovania vrstvy zeme počas silných dažďov. Je to vynikajúca prevencia chorôb. Hladenie zohráva dôležitú úlohu pred chladným prasknutím, mrazom, spevnením kultúry, čo pomáha minimalizovať všetky riziká zamrznutia.

Body za a proti “

Napriek všetkým výhodám hillingu medzi letnými obyvateľmi neexistuje jednoznačná odpoveď na otázku, či je potrebné vykonať tento postup v prípade papriky. Záhradníci sú rozdelení do dvoch skupín: jedna tvrdí, že papriku nemožno pestovať, a druhá je istá, že tento postup je pre rastlinu veľmi užitočný. Každé stanovisko má jednoznačné odôvodnenie, ktoré umožňuje vyvodiť záver o tom, v akej situácii je potrebné vykonať pílenie a v ktorej by sa malo upustiť.

Väčšina obyvateľov leta tvrdí, že pestovanie papriky je zbytočný postup. Tento názor je spôsobený skutočnosťou, že koreňový systém sa nachádza v oblasti hornej vrstvy pôdy, v dôsledku čoho sa môže ľahko uvoľniť počas procesu uvoľňovania. Proti hillingu existuje ešte jeden argument: koreňový systém papriky má krk, nie je potrebný rast ďalších koreňových vetiev, aby papriky vykonávali výživnú a fixačnú funkciu rastliny v pôde.

Predĺženie oneskorenia v pôdnej vlhkosti môže viesť k šíreniu hnilobných patológií na koreňovom systéme, trupe.

Existuje aj opačný názor. Druhá časť záhradníkov bola na základe vlastnej skúsenosti presvedčená, že korenie pozitívne reaguje na pestovanie, preto pestovatelia zeleniny považujú takýto postup starostlivosti o rastlinu za povinný. Táto poloha je spôsobená skutočnosťou, že vďaka koreňovému systému umiestnenému v horných vrstvách pôdy sa počas uvoľňovania uskutočňuje zvýšený tok kyslíka do neho. Takéto ošetrenie kyslíkom podporuje aktiváciu rastu a rozvoja kultúry, zvyšuje biologickú funkciu prospešných pôdnych mikroorganizmov a zlepšuje výživu.paprička

Hillingová technológia

Korenie netoleruje pôdnu kôru vôbec, takže obyvatelia leta musia sledovať momenty jej vzniku a včas eliminovať suchosť. Napriek výhodám uvoľnenia letní obyvatelia žiadajú, aby sa paprika chúlila veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu koreňov.

Aby ste to mohli urobiť, musíte poznať správnu technológiu:

 1. Za zmienku stojí, že jednou z charakteristických vlastností papriky je v prvých 10 - 14 dňoch po transplantácii pomalý rast. Táto vlastnosť je spôsobená posilnením podzemku. Počas tohto obdobia by sa nemalo vykonávať hilling.
 2. Prvé hilling by sa malo uskutočniť 24 až 48 hodín po druhom zavlažovaní. Hĺbka uvoľnenia by nemala presiahnuť 6 - 8 centimetrov.
 3. Počas hromadného kvitnutia je potrebné vykonať ešte jedno uvoľnenie. Toto pílenie sa môže prehĺbiť na úroveň 8 - 10 centimetrov.
 4. Tretie pestovanie papriky sa uskutočňuje v čase vzniku ovocných vaječníkov. Môže dosiahnuť hĺbku 14 - 16 centimetrov.
 5. Vo fáze veľkoplodého plodu by sa hĺbka uvoľnenia mala opäť znížiť na 6 - 8 centimetrov.

Ak má pôda ťažkú ​​štruktúru, je možné vykonať hlbšie zabalenie, aby sa zabezpečilo lepšie zahrievanie a vetranie pôdnej vrstvy. Toto by sa však malo robiť veľmi opatrne, aby sa nepoškodili vytvorené korene.

pestovanie korenia

Okrem týchto prípadov by sa malo plytké uvoľnenie vykonať po každom zalievaní alebo daždi. Počas takéhoto obrábania by sa burina mala odstrániť. Vysadená rastlina sa musí pestovať až po vytvorení 4 - 5 pravých listov. Po takomto ošetrení by sa pôda v záhradnom lôžku mala byť kompostovaná kompostovým hnojivom, pokrytá slamkou alebo iným vhodným materiálom.

Pri pestovaní papriky na otvorenom priestranstve by sa malo uvoľnenie vykonávať aj v uličkách. Aby nedošlo k poškodeniu zariadenia, je potrebné zohľadniť niekoľko odporúčaní:

 1. Medziradové ošetrenia počas hromadného kvitnutia sa uskutočňujú v hĺbke 10 - 12 centimetrov.
 2. Počas tvorby vaječníkov by sa pôda mala uvoľňovať nie viac ako 15 centimetrov.
 3. Počas veľkoplodého plodu sa spracovanie uskutočňuje v hĺbke 22 - 25 centimetrov.
 4. Ak sú uličky úzke, musia sa počas hromadného kvitnutia zastaviť.
 5. Široké rozstupy riadkov by sa nemali pestovať potom, čo plodina dosiahne výšku pripevnenia mini-strojov alebo moderných traktorov.
 6. Počas vegetačného obdobia je potrebné schovať rastlinu 2 - 3 krát, aby sa odstránili buriny.

Hilling umožňuje obyvateľom leta posypať sadenice burín pôdnou vrstvou 5 - 6 centimetrov, pod jarmo, na ktorú zomrú. Počas vegetačného obdobia je možné vykonať 4 - 5 medzirezortných ošetrení.

Potreba postupu v skleníkoch

Musia sa papriky zhroutiť, ak je kultúra vysadená v skleníkových štruktúrach? Dobíjanie papriky v skleníku je voliteľný postup. Dôvodom je skutočnosť, že v vysadených plodinách sa nevytvárajú nové korene, a práve tento proces je hlavným cieľom pestovania.

Ale pretože paprika netoleruje tvorbu pôdnej kôry, Zem by sa mala pravidelne uvoľňovať do malej hĺbky. Tento postup bude vynikajúcou prevenciou mnohých chorôb, nasýti koreňový systém rastlín kyslíkom a vylučuje tvorbu hniloby na koreňoch a stonkách. Postup uvoľnenia pôdy do skleníka sa najlepšie kombinuje so vetraním.

Pozitívne vlastnosti

Mnoho letných obyvateľov bolo zo svojich vlastných skúseností presvedčených, že paprika takto chladená sa vyznačuje zintenzívnením svojho vývoja. Postup má niekoľko ďalších výhod:

starostlivosť o korenie

 • zlepšený tok vzduchu do koreňového systému vedie k zrýchlenému rastu a rozvoju rastlinnej kultúry;
 • vykonáva sa nepriama stimulácia prospešných pôdnych mikroorganizmov, ktoré majú priaznivý vplyv na zdravie rastlín a znižujú riziko bežných patológií;
 • zníženie rizika tvorby hniloby na odnoží alebo kmeni rastlín;
 • takéto uvoľnenie vám umožní kontrolovať burinu včas.

Charakteristickým rysom rastu papriky je, že kultúra dobre tvorí náhodný koreňový proces výlučne na zelených stonkách a pred tvorbou listov kotyledónu. Pestovanie počas tohto obdobia iba stimuluje proces a pomáha rastlinnej kultúre rásť a rozvíjať sa rýchlejšie.

Keď už stonky korenia sú už tuhé, rastlina reaguje negatívne na prehĺbenie koreňového goliera a uvoľnenie, ktoré sa uskutočňuje v hlbokých vrstvách pôdy. Je to preto, že existuje zvýšené riziko poškodenia integrity povrchového koreňového systému.

S výhradou všetkých pravidiel pre pestovanie a povoľovanie, pestované papriky reagujú na tento postup pozitívne. Najčastejšie pomáha pestovanie urýchľovať rast korenia, zvyšuje produktivitu v období hromadenia plodov. Na tento účel je potrebné starostlivo obrábať pôdu hladkými pohybmi, ktoré nepoškodzujú integritu koreňov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica