Ako kŕmiť paprikou amoniakom a je to možné

Na korenie sa amoniak často používa kvôli obrovskému množstvu dusíka v alkohole (82%). Rastliny dostávajú dusík kŕmením dusičnanmi. Korene môžu absorbovať dusík z hnoja, kuracieho trusu. Amoniak je zlúčenina amoniaku s vodou, to znamená dusičnan amónny.

Prečo papriky potrebujú dusík

Pepřové kríky intenzívne absorbujú dusičnany, ktoré sa potom premieňajú na dusík. Dusík je potrebný pre plodiny na intenzívny rast, rast zelene, produkciu chlorofylu, ovplyvňuje kvitnutie kríkov, to znamená kvalitu pestovaného ovocia.

Kríky neabsorbujú čpavok veľmi ľahko, preto sa odporúča používať čpavok pre začínajúcich záhradkárov - pri kŕmení korením amoniakom nebudú kríky presýtené dusíkom.

Amoniak je nevyhnutný medziprodukt, ktorý sa vyskytuje počas prírodného cyklu dusíka. Dusík sa čiastočne premieňa na amoniak jednoducho na čerstvom vzduchu, ak je vlhkosť, bez pomoci akýchkoľvek mikroorganizmov. Z tohto dôvodu kŕmte plodiny amoniakom - to môže mať väčší účinok ako pri použití organických látok, pretože na získanie dusičnanov z organických látok je potrebná intenzívna biosyntéza pôdy.

V malej oblasti, ktorá sa aktívne využíva, je v zemi zvyčajne málo mikroorganizmov. V tomto prípade je pre papriky ťažké extrahovať dusík z pôdy, aj keď je hnojený. Zloženie Zeme môžete zmeniť zavedením humusu, ale vyžaduje to veľa času a peňazí. Spracujte papriku s amoniakom, ktorý pomôže kultúre vyhnúť sa stresu, zakoreniť a dať úrody, a mnoho parazitov sa neobjaví na mieste kvôli používaniu hnojív.

amoniak

Amoniak je zásada. Z tohto dôvodu hnojenie amoniakom spolu s organickým hnojením zabraňuje vzniku zeme s kyslými vlastnosťami. Vápno sa vkladá do zeme iba vtedy, ak je pôda kyslá.

Prevencia

Amoniak je toxický. Osoba vdychuje výpary a amoniak môže tiež vstúpiť do tela cez sliznice a pokožku. To znamená, že keď sa rozhodnete kŕmiť paprikou amoniakom, noste latexové rukavice, plastovú zásteru, respirátor na ochranu dýchacích ciest, poháre a plastovú čiapku. V prípade akýchkoľvek príznakov otravy (nevoľnosť, zvracanie) vypite zohriate mlieko a zavolajte sanitku.

Okrem toho môžu amoniakové výpary poškodiť rôzne povlaky, viesť k odfarbeniu izolácie drôtu a objaviť sa praskliny na izolácii. Soľ by sa mala používať veľmi opatrne. Použite ho v skleníku v lete, keď je teplo s otvorenými rámami.

Amoniak ako vrchný obväz

Vytvorte pracovný roztok vodou alebo postrekom.Najskôr sa amoniak zriedi vo vode v určitej koncentrácii, potom by kompozícia mala stáť niekoľko minút. Potom sa naleje pod koreň alebo na listy.

korenie v zemi

Zloženie krmiva má štyri možnosti:

 1. Ak chcete len nakŕmiť papriku, nalejte do 3 lyžíc. lyžice 25% roztoku amoniaku v desaťlitrovej nádobe s vodou. Nalejte pod korene papriky.
 2. Na rozstrekovanie kríkov nalejte 50 ml rovnakého zloženia do desaťlitrového vedra s vodou.
 3. Na kŕmenie novo vznikajúcich sadeníc nalejte 1 čajovú lyžičku amoniaku (25%) do 1 litra vody.
 4. Maximálna dávka na okamžité zalievanie papriky, keď sa zistí nedostatok dusíka - 1 lyžica. lyžica 25% roztoku amoniaku v 1 litri vody.

Znaky nedostatku dusíka:

 • lístie sa stáva bledým, žltne;
 • listy rastú pomaly, malé;
 • rast sa zastaví;
 • kvetenstvo sa neobjavuje;
 • tenké a krehké stonky.

V priebehu 3 - 4 dní po zalievaní pôdy týmto hnojivom je možné zistiť zmeny: lístie sa stáva jasne zeleným, zdravým a šťavnatým. Je to kvôli saturácii kríkov dusíkom a kyslíkom, fotosyntéza sa stáva intenzívnejšou a zlepšuje sa výživa plodiny.

Ako zaliať korenie sadenice amoniakom

Kontajnery, do ktorých sú osivá zasiate a sadenice sa potápajú, sa premyjú roztokom amoniaku - zabráni sa tým objaveniu mravcov a osy a zabráni sa výskytu chorôb.

14 dní po zbere sadeníc alebo po objavení štvrtého pravého listu pripravte roztok 1 čajovej lyžičky 25% amoniaku a 1 liter vody. Spracovanie sadeníc môžete vykonať naliatím zmesi do koreňa.

korenie v záhrade

Zavlažujte sadenice z kanvy bez postrekovača. To sa deje naliatím potoka iba pod korene, snažiac sa nedostať na listy. Aby ste zabránili popáleniu rastlín, postrekujte semenáčiky hmlistým prúdom vody po amoniaku.

Vrchný dresing a postrek na listy pestovaného korenia

Nalejte do 3 lyžice. polievkové lyžice 25% roztoku v 10-litrovom vedre s vodou, sadenice zalejeme pri koreňoch 3 až 4 dni po vysadení kríkov na mieste.

Keď sa vytvoria kvetenstvo, nastriekajte kríky naliatím 50 ml 25% roztoku amoniaku do desaťlitrového vedra najčistejšej vody. Pretože amoniak je prchavá zlúčenina, nastriekajte kríky zavlažovaciu nádobu, ktorá vytvára kvapky s viditeľnými postriekaniami. Deje sa to večer po zalievaní alebo za oblačného počasia. Môže sa striekať ráno, hneď ako vyjde slnko. Ak chcete postrekovať veľké plochy, prepnite postrekovač z hmly na postrek.

Čpavok zo škodlivého hmyzu

Ak je kultúra napadnutá črevom, zriedi sa 50 ml 25% roztoku v 10 litrovej nádobe s vodou. Bulharský korenie môžete zalievať každý týždeň až do korienka, až kým nebudú úplne odstránené parazity.

Ak sú sadenice v dome ovplyvnené ovocnými muškami, nalejte raz roztok 1 čajovej lyžičky amoniaku (25%) do 1 litra čistej vody.

korenie výhonky

Ak zistíte, že na paprikách je drôt, nalejte 10 ml 25% roztoku amoniaku do desaťlitrového vedra s vodou. Nalejte 0,5 l na krík.

Ak je výsadba napadnutá voškami, potom použite amoniak z vošiek - urobte rovnaké riešenie ako pre osy a mravce, s mydlom. Papriky môžete spracovať raz. Rošt 100-200 g pracieho mydla (72%). Strúhané mydlo nalejte do 1 litra vriacej vody. Potom vylejte výsledný mydlový roztok v tenkom prúde do vedra čistej vody a miešajte, kým sa nevytvoria bubliny. Tam sa naleje 50 ml 25% roztoku amoniaku. Posypte paprikou a vošky zomrú. Zloženie odstraňuje mravce a osy. Ak sú rastliny stále ovplyvnené voškami, potom po 14 dňoch zopakujte postrek a znova aplikujte amoniak z vošiek, až kým nebudú vošky mŕtve.

Výhodou amoniaku ako liečiva pre škodcov je to, že absolútne neprechádza rastlinnými bunkami.Ale ak napríklad vošky napadli rastliny vo fáze nalievania ovocia a vy ste nastriekali kríky, musíte ich pred použitím spracovaných paprík dôkladne opláchnuť.

Pri kŕmení paprikou amoniakom nezabudnite na bezpečnostné opatrenia. Ak nesprávne vypočítate požadovanú dávku, môžete poškodiť plodinu, ktorá ďalej ovplyvní lístie a zeleninu. Ak použijete príliš veľa amoniaku, paprika získa vodnatú chuť a nebude mať charakteristickú vôňu zrelého ovocia. Nadmerné používanie amoniaku bude mať nepriaznivý vplyv na zdravie osoby, ktorá bude jesť korenie.

Hnojenie kultúry amoniakom je možné a potrebné. Nezabudnite však, že je potrebné správne vypočítať dávku amoniaku, berúc do úvahy množstvo kvetu, veľkosť a vek plodiny.

recenzia
 1. Lera
  10.10.2018 20:10

  Teraz sa predáva obrovské množstvo výrobkov, ktoré sú oveľa účinnejšie ako amoniak. Kúpil som už niekoľko rokov. “BioGrow”, Funguje dobre pre korenie a iné plodiny.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica