Kedy pestovať papriku pre sadenice v roku 2020 podľa lunárneho kalendára?

Letných obyvateľov z roka na rok zaoberajúce sa poľnohospodárstvom, počítať vopred načasovanie siatia semien. Preto sa v určitých dňoch odporúča pestovanie papriky pre sadenice v roku 2020. Ak počúvate rady skúsených odborníkov, môžete získať bohatú a aktuálnu úrodu.

Čo by sa malo zvážiť?

Pre tých, ktorí sa s touto otázkou stretávajú prvýkrát, je veľmi ťažké pochopiť, prečo je možné pestovať dnes a nie zajtra. Všetko je vysvetlené pozíciou mesiaca na oblohe, jeho fázami. Niektorí letní obyvatelia tvrdia, že to nie je pravda, iní sa úplne obracajú na nebeské telo.

Pri pestovaní papriky pre sadenice v roku 2020 by sa podľa lunárneho kalendára mali zohľadniť tieto nuansy. Po prvé, je to fáza mesiaca, keď rastie, vyvíja sa vzdušná časť rastliny. Toto vytvára zelenú hmotu a ovocie, ktoré sú na nej. S ubúdajúcim mesiacom dáva rastlina väčšiu silu tvorbe podzemnej časti, to znamená koreňovým plodinám. Dni výsevu papriky pre sadenice sa preto najlepšie vyberajú na rastúcom mesiaci.

semená korenia

Ďalším dôležitým bodom sú dni nového mesiaca a splnu, najmä mesiac ovplyvňuje rastliny vysadené v týchto dňoch. V priebehu celého vegetačného obdobia sa vôbec nevyklíčia alebo sú veľmi choré.

Popri fáze sa berie do úvahy aj znamenie zverokruhu, v ktorom sa mesiac nachádza. Najúrodnejším znakom je Škorpión, potom Rak a Býk. Neutrálne príznaky: Váhy, Ryby, Strelec.

V staroveku sa začali podrobne pozerať na Mesiac a po ňom dostali dobrú úrodu. Mali by ste dbať na znalosti staroveku.

Výber sadivového materiálu

Doba plodenia závisí od vybranej odrody plodiny.

Paprika:

 • Skoré odrody začínajú dozrievať o 110 až 120 dní.
 • Priemerný druh po 125-135 dňoch.
 • Neskoré odrody po 140 - 150 dňoch.

Odrody feferónky:

 • Skorých 105 až 110 dní.
 • Priemerne 115 - 125 dní.
 • Neskoré 130 - 140 dní.

Vyberte si konkrétny druh, ktorý sa najlepšie riadi klimatickými charakteristikami pestovateľskej oblasti.

Kedy pestovať papriku pre sadenice v roku 2020?

Prvým krokom je určenie mesiaca, v ktorom k tomu dôjde. Od januára do apríla. Môžete získať skorú úrodu, stačí zasiať semená papriky čo najskôr.

Skúsení letní obyvatelia to neodporúčajú v januári, pretože je príliš skoro. Sadenice potrebujú veľa svetla, najlepšie slnečného svetla. A január nie je šťastný z dlhých svetelných dní.

Najvhodnejšie časy sú február a marec. Ale ani korenie vysadené v apríli nie je ťažké pestovať. Musíte len správne zavlažovať, kŕmiť a starať sa o sadenice.

sadenice korenia v kvetináči

Priaznivé januárové dni

Ak sa tento mesiac rozhodne pestovať papriku, je najlepšie zabezpečiť ďalšie osvetlenie. Ale obyvatelia leta napriek tomu odporúčajú vo februári trochu čakať a zasadiť. Sadenice budú silnejšie a prispôsobivejšie. Malo by byť vysadené do zeme po asi 70 dňoch. Toto sa musí zohľadniť, pretože zarastené rastliny spôsobia zlú úrodu. Sadenice sa vysádzajú v apríli, je to veľmi skoro. Aj semenáčiky vysadené v skleníku sú pokryté na noc.

Čísla v januári:

 • 20.21 - Ryby.
 • 24-26 - Taurus.
 • 28.29 - Rakovina.

Najvhodnejšie dni februára

Tento mesiac sa považuje za vhodný na výsadbu. Ale najlepšie zo všetkých sa nesnaží zasadiť v prvých dňoch. Je dôležité si uvedomiť, že uplynie 70 dní, sadenice budú pripravené a počasie sa ešte nemusí zistiť.

Najnepriaznivejším dňom pre akúkoľvek výsadbu, siatie a presádzanie je nový mesiac 16. februára.

Vhodným dátumom pre výsadbu sadeníc vo februári je približne jeho stred, na konci apríla je možné ho presunúť na trvalé miesto. Takéto výrazy sú vhodnejšie pre regióny s teplým podnebím, kde nie sú opakujúce sa nočné mrazy. Alebo tých letných obyvateľov, ktorí pestujú plodiny v skleníku.

Priaznivé dni pre pestovanie korenia:

 • 17-18 - Ryby.
 • 21-22 - Taurus.
 • 25-26 - Rakovina.

semená korenia v zemi

Priaznivé marcové dni

Tento mesiac je najvhodnejší. Keďže sadenice pestované od marca do mája sú najsilnejšie. Pôda na transplantáciu sa zahreje na požadovanú teplotu. Na začiatku mesiaca, 2. úplňku a 17. marca, nového mesiaca, sa tieto dni považujú za nevhodné na pestovanie.

Vhodné termíny mesiaca:

 • 3 - 5 mesiacov v Libra.
 • 5-7 Škorpión.
 • 20-21 Taurus.
 • 24-26 Rakovina, okrem toho, mesiac rastie.

Sadenice vysadené v posledných dňoch marca 2020 sú pripravené na výsadbu už v máji 2020 alebo začiatkom júna. Toto obdobie je vo všetkých ohľadoch najpriaznivejšie v roku.

Najvhodnejšie dni v apríli

Letní obyvatelia, ktorí nechcú tráviť veľa času starostlivosťou o sadenice, vo forme inštalácie ďalšieho osvetlenia alebo izolácie, vysievajú sadivový materiál tento mesiac. Pretože príroda sama o sebe poskytuje všetko, čo potrebujete. Teplota je vyššia ako vo februári a marci, denné svetlo je dlhšie, to všetko sadenice potrebujú.

Priaznivé obdobia mesiaca:

 • 2-3 Škorpión.
 • 12-14 Ryby.
 • 16-18 Taurus.
 • 20-22 Rakovina.

sadenice korenia

Výsadba semien

Mali by ste začať prípravou pôdy na sadenie korenia. Robia to sami alebo ich kupujú v obchodoch. Stačí kombinovať:

 • Záhradná pôda 1 diel.
 • Humus 2 diely.
 • Riekový piesok 1 diel.
 • Popol z dreva 250–300 g.

Po naplnení zásobníkov začnú odmietať sadivový materiál. Semená sa triedia, odstraňujú poškodené, plesnivé alebo majú vonkajší defekt. Semená zakúpené v obchode nevyžadujú prípravok pred výsevom. Ak ich však zhromažďujete sami, odporúča sa ich spracovať.

Rady od letného obyvateľa: ako skontrolovať kvalitu semien. Obyčajná soľ sa naleje do pohára vody, výpočet je 1 čajová lyžička na 1 liter, zamieša sa, vyleje sa do nej sadivo. Je lepšie nevysádzať to, čo pláva na povrch. Semená opláchnite vodou a vysušte.

Na dezinfekciu sa semená umiestnia do 1% roztoku manganistanu draselného na 20 minút. Tí, ktorí si želajú, môžu tvrdiť tak, že po transplantácii do zeme sú rastliny odolnejšie voči chladu a teplu. Za týmto účelom sa sadivový materiál umiestni do horúcej a studenej vody.

Kedy pestovať papriku pre sadenice závisí od klimatických charakteristík regiónu. Je potrebné dobre vypočítať čas pristátia. V opačnom prípade sadenice vyrastú.

Po rozhodnutí dní sú semená vopred namočené. To sa robí preto, aby sadivový materiál vyklíčil. To uľahčuje zistenie, ktoré semená sa oplatí vysádzať a ktoré nie. Vezmite malé nádoby, zasadte 1-2 semená. Transplantácia poškodzuje krehké korene kultúry, a preto je ľahšie preniesť na zem, sadenice preberú rýchlejšie.

Po zasiatí sa kvetináče potiahnu polyetylénom, takže semená klíčia rýchlejšie.

sadenice korenia v kvetináči

Správna starostlivosť

Bez ohľadu na čas, kedy boli sadenice vysadené, je potrebné o ne náležite postarať. Ak vezmete do úvahy iba fázu a znamenie zverokruhu, nedosiahnete vynikajúcu úrodu. Papriky sa pestujú s osobitnou starostlivosťou, pretože sa im nepáči presádzanie. Aj vychystávanie je ťažké.

To nestojí za to zalievanie príliš často, korenie nemá rád veľa vody, ale pôda by nemala vyschnúť. Všetko je v moderovaní dobré.

Sadenice poskytujú dostatočné množstvo svetla, určitú vlhkosť a vykonávajú komplexné kŕmenie. Najmenej 2-krát, keď sa objavia prvé 2 pravé listy, a po 2 až 3 týždňoch.

Transplantácia na trvalé miesto pestovania

Pestovanie v skleníku alebo na záhrade sa líši z hľadiska transplantácie. Môže sa preniesť na chránené územie oveľa skôr, pretože skleník sa môže v noci zatvoriť, pričom sa počas dňa nahromadí teplo.

V nasledujúcich dňoch sa vysádzajú na otvorenom priestranstve v roku 2020.

Smieť:

 • 9-11 mesiac v Ryby.
 • 18-19 mesiac v rakovine.
 • 24-25 mesiacov v Libra.
 • 26-28 mesiacov v Škorpióne.

sadenice korenia v ruke

jún:

 • 5 - 7 mesiacov v Ryby.
 • 15 - 16 mesiacov v rakovine.
 • 20 - 22 mesiacov v Libra.
 • 23-24 mesiacov v Škorpióne.

Po konzultácii s mesiacom môžete zobraziť svoje individuálne ukazovatele produktivity a rastu. Rozhodnutie zostáva na samotnom letnom obyvateľovi. Môžete to skúsiť, pretože každý chce získať dôveryhodnú úrodu.

recenzia
 1. Olya
  3.03.2018 13:10

  Aby bola úroda dobrá, musíte pôdu dobre oplodniť, lunárny kalendár s ňou nemá nič spoločné. Funguje to veľmi dobre BioGrow, látka urýchľuje rast sadeníc a chráni ich pred rôznymi chorobami.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica