Opis odrôd papriky na otvorenom priestranstve

Vo vašej letnej chate môžete pestovať akékoľvek ovocie a zeleninu, ale nie všetci záhradníci pestujú papriku. Aké druhy papriky sa pestujú lepšie, aby sa dosiahla dobrá úroda? Pri výbere papriky je v prvom rade dôležité, aby bola veľmi korenistá a niekedy môže byť dosť ťažké nájsť takúto odrodu.

Opis odrôd pálivej papriky na otvorenom priestranstve

Väčšina papriky je vhodná na pestovanie vonku aj na skleníky a skleníky. Aké druhy korenia sú vhodné na vonkajšie použitie?

Odrody horúcej papriky pre pestovanie vonku:

 • Dragon Tongue Pepper

Tento hybrid sa vyznačuje silnými rozprestierajúcimi sa puzdrami. Výťažok tejto odrody papriky je vysoký. Výška stonky od 55 do 70 cm Zrelé plody majú podlhovastý kužeľovitý tvar. Odtieň je jasne červený. Hmotnosť jedného ovocia v priemere dosahuje 20 - 23 gramov, dĺžka je od 9 do 13 cm. Rastlina patrí k odrodám s obdobím skorého dozrievania. Koža je silne rebrovaná.

dračí jazyk

 • Pepř Shakira

Ďalší populárny hybrid papriky bez horkosti. Shakira patrí medzi hybridy prvej generácie. Krík je pomerne vysoký a môže rásť od 95 do 125 cm. Listy sú malé, tmavozelenej farby. Zrelé zeleniny štandardného kužeľového tvaru pre papriky so špičatou špičkou. Keď dospievajú, získajú šarlátovú farbu. Hmotnosť jednej zrelej zeleniny je od 45 do 55 gramov. Vo vnútri je malé množstvo semien. Aróma je slabá, praktická, nepociťovaná. Dobré na morenie.

shakira korenie

 • Pepper Eagle Claw

Univerzálny hybrid s výraznou korenistou arómou. Chuť je pikantná, ale veľmi pikantná. Rastlina patrí medzi exempláre so stredne skorým zrením. Hrúbka steny je asi 3,5 mm. Zelenina je pomerne veľká, hmotnosť môže dosiahnuť 60 až 70 gramov. Tieň je jasne červený, tvar je pretiahnutý, pretiahnutý. Líši sa dobrou odolnosťou proti rôznym chorobám. Kríky sú malé, kompaktné, výška stonky nepresahuje 80 cm. Z jedného štvorcového metra môžete zhromaždiť až 5 kg úrody.

orol pazúr

 • Homerove korenie

Patrí k hybridom prvej generácie. Skoré zrenie. Najčastejšie sa používa na prípravu korenín, ako aj na konzervovanie. Nezrelé papriky s bohatým smaragdovým odtieňom, keď dozrievajú, získajú šarlátovú farbu. Ovocný tvar je proboscis, pretiahnutý. Zralá zelenina nie je veľmi pikantná. Hrúbka steny je 2 až 4 cm Hmotnosť jedného zrelého korenia nepresahuje 40 gramov. Plodné obdobie je dlhé. Môžete zberať od augusta do októbra.

korenený homer

 • Red Fat

Red Fat Man označuje hybridy so stredne skorým dozrievaním zeleniny. Na pestovanie na území Ruska je paprika vhodná najmä v skleníkoch. Dôvodom je skutočnosť, že táto odroda má dlhú vegetačnú sezónu.Spravidla je to 3-4 mesiace. Na otvorenom poli sa odroda Red Tolstyak pestuje iba v južných oblastiach. Zrelé plody sú veľké a môžu dosiahnuť 100 gramov. Pokožka je hladká, nie rebrovaná, šarlátová. Chuť je veľmi pikantná.

red fat man

 • Peterov prst

Táto odroda sa líši od ostatných hybridov pálivej papriky svojím neobvyklým tvarom. Jeho tvar môžete porovnať prstom. Najzaujímavejšie však je, že táto forma nie je výsledkom činnosti chovateľov. Táto odroda sa tiež nazýva Chilli Willie. Domovinou tohto hybridu je Amerika. Zelenina môže dorásť až do 10 cm na dĺžku, priemer je asi 2,5 cm. Horká úroveň papriky nie je príliš vysoká. Chilli Willie je veľmi vzácna a drahá odroda, ktorá je v Rusku pomerne problematická.

palec

 • Maďarská žltá

Hlavnou výhodou maďarského žltého hybridu je jeho odolnosť voči nízkym teplotám. Patrí k skorému dozrievaniu, od okamihu výsevu semien až po vzhľad papriky, trvá 90 až 100 dní. Kríky sú malé, kompaktné. Stonka nerastie viac ako 55 cm na výšku, tvar zeleniny je proboscis, pretiahnutý. Nezrelé zeleniny svetlozelenej farby získavajú počas dozrievania bohatú žltú farbu. Papriky majú pikantnú chuť. Hmotnosť perichki od 40 do 55 g. Pri pestovaní tejto rastliny musíte vedieť, že miluje hojné zalievanie, pre ktoré je vhodné používať teplú vodu.

Maďarská žltá

 • Thajský drak

Horký korenie Thai Dragon patrí medzi hybridy prvej generácie. Kríky tejto rastliny sú vysoké, výška môže dosiahnuť 1,5 metra. Rastlina je vysoko listová, listy sú tmavo zelené. Papriky sú malé, ale na kríku je ich veľa. Hmotnosť jednej zeleniny je asi 20 gramov. V dĺžke do 8 cm Od okamihu zasiatia semien do pôdy až do zozbierania prvej úrody neprechádza viac ako 105 dní. Hlavným rysom thajského draka je to, že ho možno pestovať aj v kvetináči doma. Zrelé ovocie majú veľmi pikantnú chuť.

thajský drak

 • Papriky Falcon zobák

Jeden z najhorúcejších paprík. Nezrelé plody sú zafarbené v bohatom smaragdovom odtieni, keď dozrievajú a sú jasne červené. Tvar ovocia je kužeľovitý. Papriky sú malej veľkosti, dorastajú do dĺžky asi 29 mm, hrúbky steny od 3 do 5 mm. Priemerná hmotnosť - do 10 gramov. Vhodný na varenie korenín. Vzhľadom k tomu, že kríky sú veľmi kompaktné, zobák Falcon sa môže kultivovať aj doma.

zobák sokolový

 • Zázrak moskevského regiónu

Papriky Zázrak v Moskovskej oblasti sa vyznačuje tým, že krík je nízko listový, nerozširuje sa. Ovocie rastie samo. Na jednej rastline sa v priemere môže tvoriť 14 až 20 paprík. Vysoká, hlavná stonka môže dorásť až 1,5 metra. Zelenina je podlhovastá, špicatá smerom nadol, klesá. Pokožka je lesklá, bez rebrovania. Tieň zrelej zeleniny je šarlátový. Priemerná hmotnosť zeleniny je od 30 do 55 gramov. Chuť korenia nie je veľmi pikantná so špecifickou arómou.

zelenina blízko Moskvy

 • Slon kufor

Peppers Elephant Trunk je stredne skorá rastlina s vysokými výnosmi. Túto odrodu vytvorili chovatelia z Ukrajiny. Kríky sú nízke, čiastočne sa šíriace, polovičné. Pri technickej zrelosti je zelenina svetlozelená a pri biologickej zrelosti zmení farbu na červenú. Nie je náchylný na choroby a nenáročnú starostlivosť. Odporúča sa pestovať sadenice v skleníkoch a v skleníkoch.

slonový kmeň

 • Slon indický

Papriky indického slona sú vysoko produktívne a odolné voči chorobám. Rozsiahle kríky, vysoké. Chuť zrelých paprík je poloostrá. Vhodný na morenie. Tvar je podlhovastý, kónický. Hmotnosť jednej zeleniny v priemere nepresahuje 40 gramov. Po technickej zrelosti majú korenie smaragdovú farbu, keď dozrievajú, sfarbujú tmavo červenú farbu. Plodné obdobie sa začína v júli a končí sa v polovici septembra. Za 1 štvorcový m. odporúča sa pestovať najviac 4 kríky.

Slon indický

recenzia

Recenzie odrôd horkého korenia:

Jekaterina, 43 rokov

„Na svojom webe naozaj chcem pestovať vzácne druhy zeleniny, preto som už dlho chcel pestovať korenie Chilli Willie. Keď som konečne našiel túto odrodu, bol som príjemne prekvapený. Papriky chutia veľmi príjemne, nie sú veľmi korenené, ale tiež nie sú chutné. Budem naďalej rásť “.

chladno

Innokenty, 67 rokov

„Už dlho hľadám pre seba dokonalú paletu papriky. Nepáči sa mi príliš korenené, chcel som niečo mierne korenené. Homerov hybrid bol skutočným nálezom. Pestovanie bolo veľmi ľahké a úroda bola hojná. Teraz vždy zasadím tento veľmi korenie. “

horká paprika

recenzia
 1. nina
  12.12.2017 10:10

  Korenie vo mne nikdy nezakorenilo, bolo to trochu krehké, nezviazalo sa to. Minulú sezónu som vyskúšal liek BioGrow je to bioaktivátor rastu rastlín. Pomohlo mi to a nakoniec som čakal na svoju prvú úrodu feferónky.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica