Charakteristika a opis odrôd papriky Victoria, Ivanhoe, nežnosť, Blondie, zdravie

Pepper Victoria si pestovatelia zeleniny často vyberajú na výsadbu na svojej pôde. Odroda sa vyznačuje skorým dozrievaním šťavnatého a sladkého ovocia, existujú aj ďalšie pozitívne vlastnosti. Okrem tohto typu sú obľúbené aj ďalšie odrody.

Držitelia záznamov, pokiaľ ide o dozrievanie

Včasné odrody papriky si pestovatelia zeleniny môžu vyberať na pestovanie v skleníku alebo na otvorenej pôde. Charakteristiky a popis každého vybraného druhu vám pomôžu pri výbere toho správneho.

opis korenia

Pepř Zdorov'e nie je veľmi kompaktná rastlina, dosahuje výšku 170 cm, netoleruje chladné počasie, ale môže sa rozvíjať aj pri slabom osvetlení. Z týchto dôvodov je najlepšie pestovať na chránenom mieste. Veľmi skorý čas zrenia vám umožní zozbierať veľkú úrodu už za 90 dní. Dlhé ovocie do 11 cm váži 45 g.

korenie Zdravie

Pepper Blondie F1 sa po troch mesiacoch dostáva do štádia zrelosti. Priemerná hmotnosť svetlo žltej kvádrovej zeleniny je 150 g. Ide o plodný hybrid, ktorý sa zriedka nakazí a za chladného počasia sa skvele cíti.

Blondie F1 je zrelá

Korenie Boneta sa vyznačuje priateľským návratom úrody po 88 dňoch, toleruje sucho. Vhodný na pestovanie na otvorených posteliach. Puzdro je malé, kompaktné. Zralá červená zelenina, nasmerovaná nahor, pripomínajúca hranol v tvare, váži 150 g.

Boneta je iná

Pepper Buratino začína dozrievať za 90 dní. Rozľahlá kríkovitá semena s určujúcim typom rastu dosahuje výšku 80 cm. Početné veľké, podlhovasté plody vážia od 70 do 110 g. Vyznačujú sa priemernou odolnosťou proti hnilobe a vírusu tabakovej mozaiky.

pinocchio začína

Pepř Lotta umožňuje pestovateľom zeleniny zozbierať prvú plodinu po 2,5 mesiaci. Rastlina vykazuje odolnosť proti závažným chorobám, ale je náročná na teplo, svetlo a vlhkosť. Dĺžka plodov červeného kužeľa je 12-14 cm, hmotnosť je 115 g.

Charakteristika a opis odrôd papriky Victoria, Ivanhoe, nežnosť, Blondie, zdravie

Paprika Hannibal sa vyznačuje krátkymi obdobiami zrelého ovocia (v priemere 88 dní od klíčenia po dozrievanie). Krík je malý, čiastočne sa rozprestierajúci. Plody sú hranolového tvaru, hnedo-fialovej farby, hmotnosť 100 - 140 g.

krátkodobé termíny

Red Knight F1 sa vyznačuje skorou splatnosťou, pretože vstupuje do štádia zrelosti už 65. deň. Na vysokej kríži sa nachádzajú početné veľké kvádrové plody. Zelenina vykazuje odolnosť voči mnohým chorobám, rýchlo sa prispôsobuje rôznym podmienkam. Zle toleruje slabé svetlo, začína sa natahovať a vylučuje vaječníky.

Červený rytier

Ranný kultivar Kuzya patrí medzi nízko rastúce rastliny, výška kríka je iba 35 cm a nie je dlho pred dozretím, 90 - 95 dní. Hranaté plody najčastejšie vážia 80 g. Najlepšie je pestovať v skleníku alebo na parapete.

Odroda Kuzya

Zber Záhradníci Dolce Italiano sa začínajú zbierať po 90 dňoch.Rastlina je vysoká, tvorí niekoľko bočných výhonkov, čo uľahčuje starostlivosť o plodinu. Veľká podlhovastá zelenina (do 18 cm dlhá) vo forme kužeľa môže vážiť až 200 g.

Dolce Italiano

Fakir má tiež predčasné zrenie (90 dní). Výška rozprestierajúcej sa kríky je asi 65 cm. Plody vo forme úzkeho kužeľa vážia asi 45 g. Rastlina je zriedkavo vystavená chorobám a poteší pestovateľov zeleniny s vysokými výnosmi.

paprika fakir

Zrnú úrodu papriky skorého zázraku môžete zozbierať po 93 dňoch. Kompaktné puzdro s neurčitým typom rastu. Stonka sa tiahne do výšky 120 cm. Plody majú tvar hranola 15 cm, ich hmotnosť môže dosiahnuť 250 g.

Skorý zázrak

Odroda skorej zeleniny

Liška paprika vás poteší prvou úrodou po 105 dňoch. Kríky sú kompaktné, zaberajú málo miesta, sú poddimenzované. Malé plody v štádiu zrelosti sú oranžové vo forme kužeľa, vážia okolo 40 g. Hybrid netoleruje chladné počasie, preto sa odporúča pestovať v skleníkoch a skleníkoch.

liška bude mať radosť

Pepper Bogdan patrí medzi rastliny, ktoré sa dozrievajú rýchlo. Od okamihu vzniku uplynie približne 100 dní. Výška kríka je asi 55 cm. Predĺžená žltooranžová zelenina (dlhá asi 14 cm) váži asi 220 g. Zriedkavo ochorie a dobre znáša sucho.

Bogdan odkazuje

Paprika Apollo je hybrid s skorým dozrievaním pre otvorené pole a skleník. Jeho výška sa rozprestiera na 55 cm, výťažok je vysoký, na jednom kríku sa vytvára až 14 prizmatických červenooranžových plodov, ktorých hmotnosť je asi 170 g.

skorý hybridný hybrid

Pepř Nafanya vstupuje do štádia dozrievania už v 95. deň. Kríky sú kompaktné s pološpecifickým typom rastu. Výška stonky je asi 120 cm. Svetlá vínová zelenina s tromi stranami môže vážiť 150 g. Odroda je odolná voči rôznym nepriaznivým podmienkam a chorobám, pozberaná úroda sa dlhodobo skladuje.

vstúpi nafanya

Paprika Viking vám umožňuje zber za 108 dní. Výška kompaktných kríkov je malá, na konáre sa dajú umiestniť až 4 hranolovité plody s hmotnosťou asi 200 g. Rastlina je odolná voči vírusom a baktériám, najmä proti tabakovej mozaike. Rastlina je nenáročný, prispôsobí sa všetkým podmienkam, takže odroda je vhodná pre otvorené terény.

Viking umožňuje

Agapovsky korenie patrí medzi stredne skorú zeleninu (od okamihu klíčenia uplynie 100 dní). Kompaktné kríky majú veľa lístia. Odroda Agapovsky má vysoký výnos, zriedka ochorie a je napadnutá škodcami. Nevýhodou odrody Agapovsky je zlá tolerancia odtieňa, v tomto prípade kríky rýchlo uschnú. Je nevyhnutné zorganizovať správny režim zavlažovania. Odroda Agapovsky môže byť vysadená na chránených aj otvorených posteliach. Agapovsky zelenina tvorí ovocie vo forme hranolu asi 12 cm dlhého a vážiaceho 115 g.

označuje stredne skoré obdobie

Pepper Capsule je plodný, skorý druh dozrievania. Kríky sa rozprestierajú, môžu sa tiahnúť až do výšky 120 cm. Valcová zelenina môže vážiť až 250 g.

skoré zrelé druhy

Opis odrody korenia Love F1. Nevyžaduje osobitnú starostlivosť, rýchlo sa prispôsobí rôznym nepriaznivým podmienkam. Od okamihu vzniku až po začiatok dozrievania uplynie len 85 dní. Bush, vysoký až 65 cm, kompaktný, výkonný, mierne roztiahnutý. Kužeľová sladká zelenina do dĺžky 18 cm váži 150 g.

osobitná starostlivosť

Zeleninové odrody Red Baron vstupuje do štádia zrelosti za 98 dní, vykazuje rezistenciu voči vírusu tabakovej mozaiky. Puzdro má strednú výšku, nie je príliš rozšírené. Plody vo forme kocky, s hmotnosťou približne 200 g.

Red Baron

Korenie Zorka sa môže zbierať po dobu 95 dní. Rastlina je poddimenzovaná (45 cm), mierne rozvetvená, nenáročná, dobre odolná voči infekciám, preto je vhodná na otvorené priestranstvá. Zelenina je veľká, hranolového tvaru, červeno-oranžovej farby, s hmotnosťou asi 110 g. Veľká úroda sa začína dozrievať spolu.

úsvit korenie

Paprika Vedrana patrí medzi stredne veľké, čiastočne rozľahlé rastliny. Ovocie sa začína rodiť po 95 dňoch.Plody sú veľké, kvádrové, červeno-červenej farby, hmotnosť 190 - 230 g. Pestovatelia zeleniny poznamenávajú, že hybridy zriedka ochorejú.

polorozľahlé rastliny

Stredne skoré dátumy

Sladkú papriku so stredne skorými okrajmi môžete ochutnať len o pár dní neskôr.

Opis druhu papriky Victoria. Sladká paprika Victoria dozrie po 112 dňoch. Dobre toleruje nízke teploty, odoláva mnohým bežným infekciám a poteší vás bohatou úrodou. Farba plodov v tvare kužeľa sa stáva tmavočervenou, ich dĺžka je asi 11 cm, hmotnosť je 60 g. Recenzia naznačujú, že tento druh zeleniny sa môže bez obáv vysádzať nielen v skleníku, ale aj na otvorených plochách.

stredne skoré hranice

Citlivosť korenia sa vyznačuje stredne skorými dozrievacími hranicami, od okamihu, keď sa objavia prvé výhonky, uplynie približne 118 dní. Krík nie je príliš rozľahlý, dosahuje výšku asi meter. Odporúča sa pestovať v skleníkoch. Hmotnosť zrelej červenej zeleniny je asi 110 g, tvar je pyramidálny, dĺžka je 11 cm. Rastlina odoláva mnohým chorobám vrátane tabakovej mozaiky.

veľa chorôb

Pepř Samander sa vyznačuje nielen skorým dozrievaním ovocia, ale aj vysokým výnosom. Puzdro je nízke, kompaktné. Znáša nepriaznivé poveternostné podmienky, listy sú chránené hustou pokožkou pred spálením. Tmavočervená zelenina má podlhovastý tvar so špičatým koncom s hmotnosťou 110 g.

tmavo červená zelenina

Stredne neskorý hybrid paprík Aristoteles F1 dobre znáša rôzne poveternostné podmienky. Výška silného listnatého kríka je asi 70 cm. Plody vo forme kocky môžu vážiť asi 200 g. Hybrid má dobrú imunitu, takže zriedka ochorie.

hybrid papriky

Paprika Marconi sa vyznačuje stredne skorým dozrievaním plodiny (uplynie 110 - 115 dní). Sladké plody podlhovastého tvaru (dĺžka asi 25 cm), na konci špicaté, vážia v priemere 170 g. Na otvorených posteliach sa výborne cítia. Výška silného kmeňa je asi 60 cm.

červené marconi

Medzi prvé typy patrí korenie Ivanhoe. Šťavnaté červené plody s hmotnosťou 110 - 150 g začnú začervenať po 115 dňoch. Výťažok tejto odrody je veľmi vysoký. Pepř Ivanhoe netoleruje chladné počasie, pôda by mala byť vždy teplá. Preto je lepšie pestovať v skleníku.

Odroda papriky Ivanhoe má veľký zoznam pozitívnych aspektov. Ani hustá výsadba sadeníc nezníži vysoké výnosy. V popise papriky Ivanhoe je potrebné uviesť šťavnaté a aromatické ovocie, a to aj v polozrelom stave. Zberaná plodina je vhodná na dlhodobé skladovanie a prepravu na veľké vzdialenosti. Odroda Ivanhoe zriedka ochorie a je napadnutá škodcami.

priliehavé

recenzia
  1. Paul
    5.05.2018 04:15

    Samozrejme, že pre takéto citlivé rastliny si musíte vytvoriť vlastné mikroklímu, ale nemôžete to urobiť bez hnojív, použil som svoj príklad na pridanie bioaktivátora pre rast rastlín. BioGrow a dokonca niektoré nedostatky v osvetlení tohto bioaktivátora kompenzovali.

    Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica