Charakteristika korenia medvedíka Pú, vlastnosti jeho pestovania

Pepper Winnie the Pooh je výsledkom kolektívnej práce špecialistov NITSSA (šľachtiteľského strediska v Podnestersku, v čele s Yu. I. Panchevom). Odroda je populárna už od sovietskych čias. Medvedík Pú sa môže pestovať v skleníku a vonku. Regióny rastu uvedené v štátnom registri: Severná, Stredná a Volgo-Vyatka.

Hlavné vlastnosti

Všetky recenzie letných obyvateľov týkajúce sa Medvedíka Pú začínajú hodnotením predčasnej zrelosti. Odroda je skorá, dozrieva, technická zrelosť plodu sa vyskytuje v období 100 - 110 dní od klíčenia. Puzdrá na korenie sú kompaktné, štandardného typu, nízke. Priemerná výška puzdra je 30 cm.

Kríky sú pokryté veľkými, vejcovitými listami tmavozelenej farby. Počet listov na kríku je priemerný. Povaha usporiadania ovocia je kytica. Plody majú pravidelný kužeľovitý tvar. V oblasti stonky nedochádza k depresii, povrch ovocia je rovnomerný, rebrovanie (pozdĺžne) je prakticky neprítomné, nos je ostrý, počet komôr na osivo je od 2 do 3 kusov.

Obyvatelia leta sa vždy zaujímajú o opis ovocia: v odrode Medvedík Pú nie sú veľké - hmotnosť jedného korenia nepresahuje 50 g, dĺžka strukov je až 10 cm. Dôležitou vlastnosťou odrody je hrúbka steny, v medvedíkoch Pú je 5 mm. V stave technickej zrelosti sú plody natierané na svetlozelenú šalátovú farbu, pre obdobie biologickej zrelosti je charakteristická bohatá červená farba plodov.

Deklarovaný výnos odrody je do 2 kg / m². Sladké papriky Medvedeho Pú môžete pestovať vonku v lete, v zime a skoro na jar vo vyhrievaných skleníkoch a skleníkoch.

Medvedík Pú korenie

Plody medvedíka Pú majú dobrú prezentáciu a chuť. Kríky medvedíka Pú zriedka trpia voškami. Plody sú dobre skladované a prepravované. Sladké papriky Winnie the Pooh môžete použiť na prípravu čerstvých šalátov, prvého a druhého jedla a zimných príprav.

Odroda hodnota

Výberom odroda sladkej papriky pre novú sezónu si pri čítaní popisu odrody nezabudnite všimnúť výhody odrody Winnie the Pooh:

 • priateľský návrat úrody;
 • odolnosť proti chorobám;
 • priliehavé uchytenie je prijateľné;
 • krík nevyžaduje tvarovanie a podväzok;
 • ovocie je univerzálne, skladované na dlhú dobu.

Existujú dve nevýhody, o čom svedčia aj recenzie letných obyvateľov: v otvorenom poli je odroda zrejúca neskôr ako v stanovenom období, veľkosť plodov je nízka.

Pestovateľské tipy

Osivá pre sadenice sa vysievajú vo februári, konečný termín je začiatok marca. Aby sa predišlo chorobám, osivo pred výsevom morte pomocou ružového roztoku manganistanu draselného. Stačí v ňom semená držať 15 minút. Semená sa môžu vysiať suché alebo naklíčené. Klíči sa v kúsku vlhkej látky alebo na toaletnom papieri zloženom do niekoľkých vrstiev.

pestovanie korenia

Záhradnícke obchody majú široký výber pôd pre všetky druhy zeleniny. Pri výbere uprednostnite pôdu pozostávajúcu zo slín, nízko položenej rašeliny a komplexu minerálnych hnojív. Pôda by mala byť úrodná, voľná.

Pred zasiatím semien vylejte pôdu roztokom manganistanu draselného. Ak ste vybrali pôdu zo záhrady, vylejte ju fungicídnym roztokom, agronómovia odporúčajú liek „Fitosporin“.

Sadenice korenia sa neprejavujú presádzaním: semená sejby sa nachádzajú v samostatných nádobách s objemom najmenej 350 - 400 ml. Je vhodné používať priehľadné jednorazové plastové poháre. V dolnej časti pohára je nevyhnutné urobiť dva otvory - korene nemajú radi nadmernú vlhkosť, drenážne otvory poskytujú pohodlné podmienky pre korene sadeníc.

Pre dobrý rast sadeníc je potrebné vytvoriť podmienky:

 1. Prirodzené plus umelé osvetlenie.
 2. Mierne pravidelné zavlažovanie.
 3. Teplota vzduchu - 15 ° C až 22 ° C
 4. Nedostatok prievanu.
 5. Eliminujte podchladenie koreňov.

Transplantácia a starostlivosť

Sadenice korenistých vín Medvedeho Pú vo veku 50 - 55 dní môžu byť presadené na trvalé miesto. Pre normálny rast sa vyžaduje teplota pôdy v otvorenom poli (skleník, skleník) najmenej 15 ° C. Keď je paprika pevne vysadená, má lepšie ovocie. Nikdy nenasádzajte horké papriky vedľa Medvedíka Pú - vďaka opeľovaniu môžu plody medvedíka Pú získať horkú chuť.

Do jednej diery môžete zasadiť 2 kríky Medvedíka Pú. Po zalievaní jamky mulčujte humusom, kompostom alebo rašelinou. V lete môžete ako mulč použiť suchú trávnikovú trávu. Papriky sa to nepáčia, keď sa ornica vyschne, zbaví farby a lístia. V lete je potrebné pravidelne zalievať papriky Medvedíka Pú, ale mierne - zamokrenie škodí koreňom.

Hnojivá sú dôležitým prvkom starostlivosti. Je dôležité systematicky sa kŕmiť počas celej sezóny. Dusíkaté hnojenie (infúzia močoviny, divulínu alebo trávy) je povolené začiatkom leta, neskôr musíte použiť hnojivá obsahujúce fosfor a draslík. Nadbytok dusíka môže viesť k výkrmu kríkov, k zníženiu výťažku.

choroby

V extrémnych ročných obdobiach môže pestovanie korenia trpieť škodcami (voškami), hubovými a bakteriálnymi chorobami. Vošky môžu prenášať choroby. Po napadnutí voškami sú papriky často napadnuté fytoplasmózou. Ochorenie je charakterizované nasledujúcimi príznakmi:

korenie na balkóne

 • curlingové listy;
 • padajúce listy;
 • zmena farby listov (žltnutie);
 • skoré začervenanie ovocia a jeho drvenie;
 • trpasličí ker.

Choré rastliny sa musia odstrániť a zničiť, pôda sa musí dezinfikovať. Najlepším riešením choroby je prevencia. Keď sa vošky objavia na listoch korenia, umyte listy a stonky roztokom mydlového popola. Po niekoľkých dňoch postup zopakujte. Na zachovanie imunity sa kŕmte akýmkoľvek komplexným hnojivom na papriku.

Názory záhradníkov

Veniamin, Dmitrov:

"Zasadzujem Winnie Pú ročne, dozrieva skôr ako iné odrody, kríky sú malé, strieľam z jednej na 8 paprík." Chuť a šťavnatosť ovocných kombinácií. ““

Sofia, Nižný Novgorod:

„Túto odrodu som neocenil: plody sú malé, úroda je malá. Dávam prednosť iným odrodám, pestovanie papriky Hercules a Kalifornia Miracle dáva najlepšie výnosy. Sadenice sadím koncom februára, pestujem ich bez prístrešia. ““

Lyudmila, Rostov-on-Don:

"Medvedík Pú zasadil papriku iba raz." Stupeň je stupeň C: korenie je malé, steny sú tenké, na kríži je ich málo. ““

Natalia, Saratov:

„Pestovanie papriky je môj obľúbený koníček, každý rok vysádzam Winnie Pú, ovocie používam na mrazenie. V zime ich plním mäsom. Tvar a veľkosť papriky mi vyhovuje - zmrazenie je veľmi výhodné. ““

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica