Opis odrody skorých broskýň v Kyjeve, pravidlá výsadby a starostlivosť

Broskyňový strom je pôvodne južná rastlina milujúca teplo. Pestovanie jemného sladkého ovocia v ruských regiónoch bolo možné vďaka sovietskym chovateľom. Prostredníctvom úsilia vedcov sa pestovala rozmanitá skorá broskyňa v Kyjeve, ktorá dobre znáša chladné zimy a rýchlo sa prispôsobuje rôznym klimatickým podmienkam.

Popis a charakteristika odrody Kievsky čoskoro

Strom dorastá do výšky 5 metrov. Do tretieho roku sa vytvára zaoblená koruna s rozprestierajúcimi sa konármi. Zároveň kultúra začína prinášať ovocie. Listy sú úzke, pretiahnuté s jemne ozubeným okrajom. Broskyňový kvet začína v apríli až máji a trvá do otvorenia listov. Pri popisovaní odrody skorej broskyne v Kyjeve nemožno spomenúť jej podobnosť so sakurou v podobe ružových kvetov.

Zaoblené plody s hmotnosťou 80 - 100 g blízko stromu sú žlté s červenajúcou sa zamatovou pokožkou. Zrelé do polovice leta. Celulóza je biela, sladká, šťavnatá s kyslosťou a jemnou vôňou. Na rozdiel od iných odrôd sa nezmršťuje bližšie k ťažko oddeliteľnej špicatej kosti, ktorá je pokrytá ryhami.

Broskyňa poteší chutné osviežujúce ovocie v skorých fázach, napriek mrazivým zimám, vďaka svojej schopnosti rýchlo sa zotaviť.

Výhody a nevýhody broskýň

Dopyt po skorej Kyjevskej broskyni sa vysvetľuje prevahou výhod odrody pred nevýhodami. K pestrej kultúre patria záhradníci:

 • skoré zrenie ovocia;
 • výnos - až 60 kg na strom každý rok;
 • uznávaná chutnosť ovocia;
 • vysoká odolnosť voči chorobám postihujúcim broskyňové stromy;
 • rýchle tempo rastu;
 • prispôsobenie klimatickým podmienkam, mrazuvzdornosť;
 • použitie ovocia v dietetike, varení, kozmetike z dôvodu vitamínov a minerálov, ktoré obsahujú;
 • ovocie normalizujú pH krvi;
 • možnosť prepravy.

Kyjev broskyňa

Nevýhody kultúry:

 • náročné na miernu vlhkosť pôdy;
 • ťažko odstrániteľné kosti;
 • sklon kučeraviť korunu.

Plody tejto odrody patria medzi najchutnejšie. S primeranou starostlivosťou strom nesie ovocie až 15 rokov.

Špecifiká pestovania rastlín

Výber miesta, sadenice, výsadby a iných agrotechnických opatrení pri pestovaní skorej kyjevskej broskyne má svoje vlastné vlastnosti.

Kyjev broskyňa

Kde je najlepšie miesto na pestovanie?

Ovocné stromy milujú vyvýšené oblasti bez stojatej vody, studeného vetra. Na rozkvet si tvorba vaječníkov vyžaduje dostatočné slnečné svetlo.Skúsení záhradníci vylúčiť pestovanie ďalších rastlín bližšie ako tri metre od skorej Kyjev broskyňa, neumožňujú tieňovanie budov, plot.

Pôda pre kultúru je pripravená výživná, mierne kyslá s dobrým odvodnením. Je neprijateľné pristátie na bažinatej pôde alebo v blízkosti podzemnej vody ležiace bližšie ako 1,5 od povrchu. Kvôli riziku infekcie verticilózou nie sú oblasti, v ktorých sa pestujú melóny, paradajky a jahody, vhodné na použitie.

Kyjev broskyňa

Načasovanie výsadby broskyne závisí od klímy konkrétneho regiónu. V južných oblastiach je odporúčaný čas jeseň. Ak sú zimy studené, sadenice si vyžadujú čas na zakorenenie a prispôsobenie. V strednom Rusku je optimálnym časom jar, keď sa snehová pokrývka roztopí a pôda vyschne.

Výber sadivového materiálu

Sadenice kyjevskej skorej broskyne sa nakupujú v špecializovaných škôlkach. Stromy sa predbežne kontrolujú z hľadiska integrity, absencie deformácií a poškodenia kmeňa, vetiev. Zistite od výrobcu, ako je odroda prispôsobená miestnym podmienkam.

Venujte pozornosť vývoju koreňového systému. Normálna dĺžka koreňov dvojročných sadeníc je najmenej 30 cm. Rovný, rovný kmeň by nemal mať bočné vetvy.

výsadba broskyne

Na základe odtrhnutej časti kôry sa stanoví živé alebo sušené sadenice. Vnútro kôry je zelené, čo znamená, že rastlina je vhodná na pestovanie. Ak je farba hnedá, strom je mŕtvy.

Ako zasadiť broskyňu?

Odporúča sa kopať jamu pre kultúru s hĺbkou a šírkou 60 cm na jeseň, aby sa pôda zmenšila. V opačnom prípade sa semenáčik vytiahne do väčšej hĺbky, ako sa plánovalo s výsadbou.

Úrodná vrstva pôdy výsadbovej jamy je oddelená od neplodnej a hádzaná späť na rôzne miesta. Do ornice sa pridá vedro rašeliny alebo humusu, 200 g popola alebo 200 g komplexných minerálnych hnojív. Po položení na dno odtoku sa hnojená pôda vyleje zhora. Zlá pôda je rozptýlená po celom webe alebo je z neho vyňatá.

výsadba broskyne

Algoritmus pestovania broskýň:

 1. Upevňovací kolík sa vykopáva v strede vybrania na výsadbu.
 2. V jame sa vytvára kopec, na ktorom sú rozmiestnené korene sadenice.
 3. Strom je starostlivo pokrytý zemou a pravidelne sa ňou zatrasie, aby sa medzi koreňmi neobjavili žiadne medzery. Koreňový golier sa môže prehĺbiť maximálne o 5 cm. Miesto naočkovania by malo byť umiestnené nad zemou.
 4. Prídržný podiel je viazaný na broskyňový kmeň.
 5. Sadenice sú napojené.
 6. Keď pôda ustupuje, pridáva sa ďalšia zemina, vytvára sa kruh okolo kmeňa kmeňa, ktorý je posiaty pilinami, kôrou.

opeľovače

Odroda je samoopelivá. Aby sa maximalizoval výnos, sú v blízkosti vysadené ďalšie odrody, ktoré kvitnú súčasne s Kyjevom skoro - Redhaven, Velvety, Greensboro. Optimálna vzdialenosť medzi ovocnými stromami je 3 až 4 m. Ak sú zasadené bližšie k sebe, bude nedostatok svetla a minerálov. Pri zriedkavých výsadbách klesá intenzita opelenia.

výsadba broskyne

Jemnosti starostlivosti o plodiny

Kľúč k vysokým výnosom, vynikajúca chuť šťavnatého ovocia spočíva nielen vo výbere zdravých sadeníc a výsadbe. Správna starostlivosť o skorú kyjevskú broskyňu ovplyvňuje rast kultúry, úplne odhaľuje jej odrodové vlastnosti.

zalievanie

Dospelý strom potrebuje 5 napájaní za sezónu. Prvýkrát sa pôda zvlhčí drážkou kmeňa kmeňa 10 dní pred kvitnutím. Potom - podľa potreby. Raná broskyňa v Kyjeve obzvlášť pociťuje potrebu vody počas sucha. Kultúru môžete zalievať hojne skôr, ako sa kosti v ovocí stanú tvrdými. V opačnom prípade sa zvyšuje riziko praskania pokožky.

zalievanie broskyne

Pôda pod mladými stromami je v lete navlhčená v neprítomnosti dažďa každé 2 týždne a pod ne sa nalieva vedro s vodou.

Vrchný dresing

Na jar, pod Kyjevom skoro broskyne, sa používajú dusíkaté hnojivá - nitroammofoska, močovina.Na začiatku leta sa na výrobu vaječníkov používajú potašové prípravky, ktoré zvyšujú obsah cukru v ovocí.

Ak je pôda v výsadbovej jame hnojená podľa pravidiel, potom sa broskyňa v lete, od tretieho roku, kŕmi tekutou organickou hmotou. Zastavte aplikáciu 2 týždne pred zberom.

Jedným z najlepších organických hnojív pre ovocné stromy je kuracie hnojivo. Organické látky sa kombinujú v rovnakých dieloch s vodou a udržiavajú sa v teple 3 dni. Pred použitím sa infúzia zriedi vodou v pomere 1:10. Optimálne množstvo na kŕmenie je 1 liter na 2 m2. m pôdy.

humus ako hnojivo

Komplexné minerálne hnojivá sa pridávajú do organických hnojív v prvej polovici leta. Na jeseň, pri kopaní zeme, sa zavádza humus, superfosfát, popol.

prerezávanie

Prerezávanie skorej broskyne v Kyjeve sa vykonáva na sanitárne účely, na vytváranie korún a na omladenie, keď sa staré konáre nahrádzajú novými. Hygienické prerezávanie plodiny sa vykonáva na jar a na jeseň. Choré zdeformované vetvy sa odstránia.

Formatívne prerezávanie sa uskutočňuje výlučne na jar, keď priemerná denná teplota vzduchu dosiahne 5 ° C.

Pri formovaní kostry stromu sa vodič v prvom roku skráti vo výške pol metra. Z výhonkov dolnej vrstvy zostáva jedna kostrovitá vetva. Vyššia o 5 pukov na opačnej strane - druhá. Sú rezané na 20 cm. V druhom roku sa vytvoria dve kostrové vetvy druhej úrovne umiestnené vyššie ako v minulom roku. Kmeň je rezaný na úrovni štvrtej vetvy. Vetvy dolnej vrstvy sú rezané o 1/3 a druhá je o 10 cm menšia ako prvá.

prerezávanie broskýň

Tretia jar sú položené vetvy druhého rádu. Vo vzdialenosti najmenej 50 cm od kmeňa sa uskutoční niekoľko procesov kostrových vetiev dolného radu, skrátených na 40 cm. Vo štvrtom roku sa rovnaký postup opakuje, ale s druhou úrovňou. Raná broskyňa v Kyjeve musí každoročne uvoľniť kmeň z prerastania, aby sa skrátili konce kostrových vetiev.

Musím variť skorú kyjevskú broskyňu na prezimovanie?

Príprava zimnej kultúry zahŕňa tieto činnosti:

 • bohaté jesenné zalievanie;
 • mulčovanie blízkeho stonkového kruhu pilinami, rašelinou, suchou trávou;
 • bielenie kmeňa, dolné konáre.

Ak je broskyňa vytvorená vo forme kríka, konáre sa zviažu, ohnú k zemi a pokryjú suchými listami. Okolo sadenice je postavený rám, na ktorom je pripevnené priadza z vlákien vlákien. U dospelých stromov je stonka zviazaná pytlovinami, smrekovými konármi alebo kartónom s vrstvou suchej trávy.

čoskoro Kyjev broskyňa

Boj proti chorobe

Medzi hlavné plesňové ochorenia v kultúre patria:

 1. Curliness. Postihnuté sú všetky orgány skorej Kyjevskej broskyne, ale predovšetkým lístie. Najskôr sa na listových doskách objavia opuchy, farba sa zmení zo zelenej na červenú a hnedú. Ďalej sa listy skrútia, spadnú. Na ošetrenie kultúry sa používa tekutina Bordeaux, 3% pred zlomením púčikov, 2% pri rozkvetu a 1% pri pestovaní výhonkov.
 2. Clasterosporiové ochorenie. Na listoch broskýň sa tvoria malé červené škvrny, ktoré vyschnú a vytvoria sa otvory. Choroba sa šíri do kôry kmeňa, konárov, tvoriacich vredy. V priebehu času sa na plodoch objavujú „bradavice“. Pred zlomením púčikov, počas pučania a po rozkvetu sa na kultúru pôsobí oxychloridom medi (3,5 g na liter vody).
 3. Ovocná hniloba. Ovplyvňuje ovocie plesňou. Choré exempláre sa odstránia tak, aby neinfikovali susedné vzorky. Strom je postriekaný bezpečnými fungicídmi - Fitolavin, Planriz, Gamair.
 4. Múčnatka. Na listoch, konároch, ovocí sa vytvára sivý plesňový kvet, ktorý znižuje odolnosť proti mrazu a úrodu plodín. Liečba spočíva v aplikácii Fundazole pred odkvitnutím, Topas po ňom.

čoskoro Kyjev broskyňa

Na prevenciu plesňových chorôb v Kyjeve sa odporúča skorá broskyňa, sanitárne prerezávanie, čistenie lístia, ovocia a konárov pod stromami zo zeme.

Hubenie škodcov

Medzi bežné hmyzie škodce, ktoré útočia na kultúru, patria:

 • ovocná mama;
 • weevils;
 • vošky;
 • východný mól.

Moth húsenice, ničiace výhonky, sa bojujú pomocou Nitrofen, Karbofos, Spark. Aby ste sa zbavili útka jesť všetky časti skorej broskyne v Kyjeve, na kmeň sa prilepí obojstranná páska. Ak sa na rybárskom páse zhromaždí veľa hmyzu, zariadenie sa odstráni a zlikviduje. Pomáha vybieliť kmeň a vetvy, vykopať zeminu v kruhu blízkych kmeňom a spracovať kultúru pomocou síranu meďnatého, Fitovermu, Metafosu.

čoskoro Kyjev broskyňa

Vošky, ktoré vysávajú šťavy a vedú k vysúšaniu z listov, pukov, mladých vetiev, nemajú radi postrek infúziou cesnaku, cibuľových šupiek a púpav. Z chemikálií sa používajú Nitrofen, Dursban, Decis.

Ružové húsenice východného mora ničia broskyňové výhonky a plody. Na ničenie škodcov je vhodný roztok chlorofosu (20 g na 10 l vody), Karbofosu (60 g na 10 l vody).

Zber a marketing

Pri zbere ovocia je dôležité nevynechať obdobie technickej zrelosti, ak sa ovocie predáva, kuchynské spracovanie. V prípade čerstvej spotreby by broskyne nemali byť prezreté, pretože chuť a textúra buničiny sa nemení k lepšiemu. Ovocie strácajú svoju šťavnatosť a vyschnú.

Ovocie sa používa na výrobu kompotov, zaváranín, džemov, zemiakovej kaše. Vybrané ovocie bez poškodenia a pokrčené strany, s hustou pokožkou. Tieto vzorky obsahujú viac vitamínov, mikro a makroprvkov.

Čerstvé broskyne sa uchovávajú v chladničke najviac týždeň. Správny výber sadenice, výsadby a ďalšej starostlivosti o skorú broskyňu v Kyjeve umožňuje ruským záhradníkom vychutnať si jemné voňavé ovocie od polovice júla.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica