Ako udržať reďkev na zimu doma v pivnici alebo byte, je možné zmraziť

Uchovávanie reďkovky je proces, ktorý by mali záhradníci vedieť. Pozná všetky jemnosti, človek si môže vychutnať zeleninu nielen v zime, ale aj na jar. To vám umožní diverzifikovať vaše každodenné jedlo a obohatiť vaše jedlo. A hoci sa odrody reďkovky navzájom líšia chuťou, všetky sú dobré pre ľudské telo.

Aké nástroje a materiály budú potrebné

Konzervačné nástroje a materiály sa vyberajú v závislosti od zvolenej metódy. Môžu to byť drevené škatule, sudy alebo vedrá. Pri tomto spôsobe úkrytu sú korene nevyhnutne pokryté pieskom. Môžete tiež použiť plastové vrecká. Predpokladom je, že musia byť husté.

doma

Zber a príprava

Než začnete kopať korene, musíte sa uistiť, že sú zrelé. Ak dodržíte aktuálne termíny, zelenina dosiahne optimálnu veľkosť, ktorá je typická pre konkrétnu odrodu. Neodporúča sa odkladať čas zberu. Ak sú korene prezreté, stanú sa tvrdými a strácajú chuť.

Musíte sa zbaviť malých koreňových plodín bez ľútosti. Neskladujte zdravú a chorú zeleninu spolu. Ak sú plody zdeformované, vyhodia sa. Vybrané vzorky sa vykopali z pôdy a potom sa odrezali vrcholy.

zber a príprava

Zavesené korene sa tiež orežú a dávajú pozor, aby nedošlo k poškodeniu koreňa. Pred odoslaním na uskladnenie sa z koreňových plodín vytvorí valčeková halda, ktorá sa pokryje vrstvou zeminy 15 až 20 cm, potom sa vytriedi zelenina a vyberie sa iba pružné a zdravé ovocie bez chýb. Aby bola chuť šťavnatá a svieža, je potrebné poskytnúť reďkovke pohodlné skladovacie podmienky.

Pri akej teplote skladovať a ako dlho

Schéma je nasledovná:

poškodiť koreň

  • chladnička - +2 ° C, od 1 do 1,5 mesiaca;
  • mraznička - -15 ° С, do jedného roka;
  • balkón - 0 ° С, do 8 mesiacov;
  • pivnica alebo pivnica - 0 ° C, 8-10 mesiacov.

Je dôležité dodržať uvedené hodnoty teploty Overené záhradníkmi a poľnohospodármi.

záhradníci a poľnohospodári

Výber úložiska

K tejto otázke by sa malo pristupovať s veľkou zodpovednosťou. Existuje niekoľko možností skladovania koreňovej zeleniny. Výber závisí od množstva úrody a dostupnosti priestoru na umiestnenie zeleniny. Na kontrolu kvality používajú niekoľko metód naraz, alebo si vyberajú iba jednu.

Niekoľko variantov

Úložný priestor na zimu doma

Ľudia, ktorí pestujú koreňovú zeleninu, si ich chcú užívať čo najdlhšie.Aby potešili seba a svojich blízkych čerstvou zeleninou, pripravujú sa na zimu. Takto môžete v dňoch bez vitamínov rozmaznávať svoje telo čerstvou reďkovkou a doplniť zásoby vitamínov. Doma je realistické zaistiť skladovanie zeleniny.

doma

Ako uložiť reďkev na zimu

Existuje niekoľko spôsobov, ako uložiť reďkovky doma. Každá z nich má svoje vlastné vlastnosti, ktoré je potrebné zvážiť pred výberom.

rôzne cesty

Skladovanie pivnice

Akákoľvek odroda tejto zeleniny sa najlepšie darí v suteréne alebo pivnici. V takýchto miestnostiach teplota nie je vyššia ako +3 ° C s vlhkosťou 85%. Pred umiestnením koreňovej zeleniny na zimné uskladnenie je dôkladne pripravená. Samotná miestnosť by nemala byť infikovaná parazitmi a hubami. Ak v tom žije hmyz, zbavia sa ich.

Krabice s otvormi naplnenými reďkovkami sa prenášajú do suterénu. Posypte každú vrstvu jemne navlhčeným pieskom. Rovnakým spôsobom môže byť reďkev uložená na policiach. Aby sa udržali pohodlné podmienky, piesok sa pravidelne navlhčuje a zhnité a pokazené vzorky sa likvidujú. Ak to neurobíte, zdravá zelenina v okolí sa môže zhoršiť.

skladovanie v pivnici

Drevené sudy sú tiež vhodné na skladovanie reďkoviek. Okrem kontajnerov sa vyberajú aj susedia - zelenina a ovocie, ktoré nebudú mať negatívny vplyv na skladovanie. Mrkva a zemiaky sú najlepšou spoločnosťou. Je nežiaduce umiestňovať jablká alebo hrušky do blízkosti, pretože môžu urýchliť klíčenie reďkovky. Okrem toho zelenina z takéhoto susedstva začína absorbovať cudzie pachy.

V byte v chladničke a mrazničke

Ako uskladniť plodiny, ak nie je dom vybavený pivnicou a suterénom? Existuje iba jedna odpoveď - chladnička. Za týmto účelom je všetka zelenina zložená do polyetylénových vreciek s otvormi vytvorenými tak, aby mohli voľne dýchať. Nádoby sa umiestnia na spodné police.

byt v chladničke

Ak má chladnička špeciálne zásuvky na zeleninu, reďkovku nemusíte vkladať do vriec. V takom prípade je potrebné pamätať na to, že zelenina sa v tejto podobe nedá dlho skladovať. Odporúča sa jesť koreňovú zeleninu čo najskôr. Táto možnosť je vhodná, ak by zelenina mala byť k dispozícii v blízkej budúcnosti.

Skúsení záhradníci neodporúčajú na tento účel používať mrazničku. Zmrazovaním bude zelenina chutná a mäkká. To môže byť zmrazené iba v jednom prípade - liečba prechladnutia. Strúhaná koreňová zelenina sa balí do vreciek a uchováva sa v mrazničke. Ak je to potrebné, vyberte iba jeden a ihneď ho použite.

treba dostať

Najlepšie je uchovávať zeleninu na polici v chladničke, než aby ste ich mrazili. Zároveň sa kontroluje prítomnosť hniloby alebo plesní. Postupom času sa stanú mäkkými a nevhodnými na ľudskú spotrebu. Takéto prípady by sa mali zlikvidovať.

Na balkóne

Ak osoba nemá vidiecky dom, na balkóne je možné dohodnúť podmienky skladovania. Budú sa cítiť najlepšie v drevených škatuliach posypaných pieskom na vrchu. Ak sú mrazy veľmi silné, nádoby naplnené zeleninou sa prikryjú vatou. Táto možnosť je vhodná pre margelanové, čierne a zelené reďkovky.

zariadiť na balkóne

Balkón alebo lodžia na skladovanie musia byť zasklené. Je to dôležité, pretože optimálna teplota je v tejto veci kľúčovým prvkom. Sklo zabraňuje zrážaniu usadenín, pretože vlhkosť prispieva k rozvoju hniloby a plesní. Teplota na balkóne by nikdy nemala byť nižšia ako 0 ° C.

konzervácia

Okrem uskladnenia čerstvej zeleniny ich môžete zabaliť aj do pohárov a získať tak úplne inú chuť. Zachovanie plodín na zimu je skvelý nápad. Existuje veľa receptov na vytváranie medzier. Najpopulárnejší:

skladovacia loggia

  1. Morenie. Zelenina sa olúpa a dôkladne sa premyje, nakrájame na malé kúsky a posypeme soľou. Prebytočnú vlhkosť odstráňte umiestnením všetkého do cedníka a opláchnite znova.Rozdeľte požadované množstvo do pohárov a predsterilizujte ich. Pripravte si marinádu na báze vody, octu, soli a cukru. Varenú tekutinu vyberte z tepla a nechajte vychladnúť. Potom nalejte do pohárov a uzavrite plastovými viečkami.
  2. Nakladaná zelenina. Lúpaná koreňová zelenina sa naseká jemným strúhadlom a podľa chuti sa pridá cesnak a soľ. Masa sa naleje do bánk a pevne ju vrazí. Skladujte na chladnom a tmavom mieste. Produkt je pripravený na použitie do 2 týždňov, do tohto času je reďkovka úplne fermentovaná.
  3. Zeleninové šaláty. Reďkev, spolu s inou zeleninou, sa naseká a zavrie v nádobách. K ďalším prísadám patrí kôpor, petržlen, zeler, mrkva, kapusta a cesnak. Miešaná zelenina je tiež pevne balená do pohárov, pridáva sa ocot, soľ a cukor. Nádoby so zeleninou sa sterilizujú vo vode pod zakrytými viečkami.

Bez ohľadu na zvolenú možnosť prípravy reďkovky sa poháre ukladajú na tmavom a chladnom mieste.

posypané soľou

Vlastnosti skladovania rôznych odrôd

Ako konzervovať zeleninu tak, aby nestratila svoju chuť? Funkcie týkajúce sa bezpečnosti koreňových plodín závisia od ich typu. Margelan a čierna sa najlepšie uchovávajú v chladničke po vložení do tašky. Výhodou tohto spôsobu je zvýšenie percentuálnej vlhkosti vzduchu vo vaku, čo prispieva k zvýšeniu oxidu uhličitého. Vďaka tomu sa skladovateľnosť zelenej a čiernej reďkovky ešte predlžuje.

rôzne odrody

Leto

Ako prvé sa uchovávajú letné odrody, medzi ktoré patria ružová a červená čínska, viedenská žltá a dlhá biela. Z každej koreňovej plodiny sa odstránia zvyšky zeme odrezaním koreňov a vrcholov. Ak zostane zapnutá, reďkovka vyschne o niekoľko dní. Je lepšie spoliehať sa na dlhodobé skladovanie letných odrôd, pretože na to nie sú určené. Začnú sa zhoršovať po 5 až 6 dňoch, takže doba skladovania nepresiahne týždeň.

Za účelom predĺženia životnosti sa reďkovka umiestňuje do chladničky. Predtým sa vykoná nasledujúci postup:

  • vyberte najvhodnejšie kópie;
  • odstrániť časti s nedostatkami;
  • umiestnené v polyetylénovom vrecku.

nasledujúci postup:

Čiernu reďkovku musíte skladovať iba vo vreckách s otvormi, aby na zozbieranú zeleninu mohol prúdiť čerstvý vzduch. Kolísanie teploty by nemalo prekročiť rozsah od +1 ° С do -2 ° С. Dôležitú úlohu hrá aj relatívna vlhkosť. Pohodlné podmienky - 85 - 90%.

Dodržiavanie týchto jednoduchých pravidiel pomôže predĺžiť dobu použiteľnosti až na 1 mesiac.

jeseň

Zimné skladovanie je dlhé obdobie, ktoré niektoré odrody reďkoviek nemusia vydržať. Daikon patrí na jeseň a podľa určitých pravidiel bude ležať až do skorej jari. Na tento účel sa používa pivnica alebo pivnica. Ale pred položením zeleniny je miestnosť pripravená.

vydržať niektoré

zimné

Na dlhodobé skladovanie sú najvhodnejšie zimné odrody reďkovky s dobrou zachovacou kvalitou. Aby sa predĺžili dátumy, zber sa zberá takmer na poslednú chvíľu. Zároveň by nemal byť povolený výskyt námrazy. Vhodné obdobie je od konca septembra do polovice októbra.

Trvanie skladovania závisí od mnohých faktorov vrátane odrody zeleniny, miesta, prípravy a načasovania zberu. Ak nezohľadníte aspoň jeden bod, práca neprináša požadované výsledky. Preto musíte dodržiavať všetky pravidlá a odporúčania. V priebehu rokov ich navyše vyskúšali skúsení poľnohospodári, agronómovia a bežní záhradníci.

dobrá udržiavacia kvalita

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica