Kedy a ako pestovať a pestovať daikon na otvorenom poli v moskovskom regióne

Pestovanie daikonov na otvorenom poli v moskovskom regióne si vyžaduje dodržiavanie určitých odporúčaní týkajúcich sa načasovania výsadby, výberu lokality, prípravy pôdy, agrotechnických techník a ďalších nuancií. Podnebie neďaleko Moskvy nie je celkom vhodné na pestovanie daikonov, takže musíte byť pripravení na niektoré problémy spojené s meniacim sa počasím.

Rastlinná kultúra krížovej rodiny sa zamilovala do mnohých záhradníkov kvôli jemnej, uvoľnenej horkosti, dužine s vysokým obsahom živín.

pestovať daikon

Dátumy výsevu daikon na predmestí

Jednou z prvých otázok pri pestovaní daikonov v pozemkoch v Moskve je otázka: kedy by ste mali pestovať? Jarná výsev sa vyskytuje v marci alebo začiatkom apríla. Vitamínový šalát si bude možné vychutnať už v máji. Keď teplota klesne pod -10 stupňov, bude potrebné zorganizovať prístrešok pre tento druh reďkovky pomocou priadze alebo filmu. Nevýhodou predčasného pristátia je nedostatok udržania kvality.

Plody nie sú vhodné na skladovanie a konzumujú sa bezprostredne po zbere. Ak je cieľom zbierať semená, musíte zasiať daikon v apríli až máji.

Optimálny čas na pestovanie zeleniny v strednom pruhu je júl - začiatok augusta. Je to kvôli zníženiu denných hodín, čo vedie k rýchlemu rastu koreňovej plodiny a minimálnej možnosti vyhadzovania kvetinových šípok. Letná daikon sa uchováva až päť mesiacov.

domáce pozemky

Výber a príprava miesta na siatie

Daikon sa pestuje na dobre osvetlenom mieste bez prievanu. Júlová sejba sa vykonáva na hrebeňoch, kde rástla skoršia zelenina alebo zelenina, čím sa predišlo krížovým predchodcom a susedom. Je lepšie venovať pozornosť oblastiam zbaveným cibule, cesnaku, hrachu, kôpru, zemiakov, uhoriek, šalátu.

Výťažok japonskej reďkovky sa zvyšuje, keď sa pestuje na piesočnatej hline alebo ílovitej pôde s neutrálnou kyslosťou a zvýšenou drobivosťou.

Zem je vykopaná hlboko na jeseň alebo skoro na jar, so súčasným zavádzaním kompostu alebo humusu v pomere jeden kilogram na meter štvorcový, síran amónny a síran draselný: 20 gramov na meter štvorcový a superfosfát - 40 gramov. V žiadnom prípade by sa nemal používať hnitý hnoj, ktorý spomaľuje rast koreňových plodín a zhoršuje chuť. Kyslosť pôdy sa redukuje pomocou kriedy, vápna, drevného popola, dolomitovej múky rozptýlenej na mieste 14 dní pred nanesením vyššie uvedených hnojív.

pozemok na siatie

Výber osiva

Chladné podnebie vyžaduje použitie odrôd daikon s krátkou vegetačnou sezónou. Napríklad:

 • Minovase.Odolnosť voči suchu, necitlivosť na extrémne teploty. Úroda je pripravená na zber do dvoch mesiacov od okamihu klíčenia. Plody dosahujú dĺžku 40 - 50 cm.
 • Veľký býk. Zrná za 60 dní, dobre rastie vo vysokej vlhkosti a chladnom počasí.
 • Nerima. Spotrebiteľská zrelosť nastane 65 dní po vysiatí. Charakteristická črta: moriaca odroda.
 • Ninengo. Ideálne pre pestovanie v moskovskom regióne: nebojí sa krátkodobých úlomkov z chladu a plesňových chorôb.
 • Ruská veľkosť. Doba dozrievania veľkých koreňových plodín: 50 dní. Pri dlhodobom skladovaní nestráca svoju ostrosť a šťavnatosť, má bohatú úrodu.
 • Miyashige. Pestovateľská sezóna je 70 dní. Vytváranie rovnomerných koreňových plodín je uľahčené hlbokým vykopávaním hrebeňa pred výsadbou.
 • Letný kríž s minivázou. Hybridná odroda, ktorá dorastie do 4 kg za 40 dní. Odolné voči suchu, pestované na osobné a komerčné použitie.

teplotné rozdiely

Výsadba daikon na otvorenom priestranstve

Príprava semenného materiálu na siatie zahŕňa niekoľko stupňov:

 • umiestnenie semien do vrecka na vreckovky;
 • vystavenie pôsobeniu vody s teplotou 50 - 60 stupňov nad nulou po dobu 15 minút, následným umiestnením do studenej vody na ten istý čas a následným umiestnením do chladničky na jeden deň.

Existujú dva spôsoby pestovania japonskej reďkovky na otvorenom priestranstve:

materiál na siatie

 • Do mokrých brázd s riadkovým odstupom 50–60 cm a rozstupom rastlín 20 cm, s hĺbkou semena 3–4 cm.
 • V dierkach s pridaním kompostu podľa schémy 25x25 cm sa niekoľko semien kladie do hĺbky 4–5 cm.

Rozkladané semená daikon sú posypané zeminou, drevným popolom, postele sú mulčované.

medzi rastlinami

Pravidlá starostlivosti o Daikon

Reďkev je nenáročná na starostlivosť, musíte sa však riadiť odporúčaniami týkajúcimi sa poľnohospodárskej technológie, ktorá zahŕňa zavlažovanie, odstraňovanie buriny, hnojenie, prevenciu škodcov a chorôb.

odburinenie

zalievanie

Daikon miluje vodu, ale nadmerná vlhkosť vedie k šedej hnilobe alebo mukóznej bakterióze. Zalejte rastliny každých päť dní a uistite sa, že voda nestagnuje. V daždivom počasí nie je potrebná ďalšia vlhkosť pôdy. V horúcom prostredí by sa malo zvýšiť množstvo polievania a mulčovať pôdu. Nedostatok vlhkosti reaguje na praskanie koreňových plodín, zníženie chuti a drsnú pokožku.

šedá hniloba

pleťou

Aby sa zvýšila priepustnosť pôdy pre vzduch, po každom zavlažovaní daikona sa rozstupy radov uvoľnia. Rastliny burín sa odstraňujú včas, pretože môžu spôsobovať škodcov a choroby. Pravidelné pestovanie reďkovky nedovolí rastlinnej buničine získať horkosť.

priepustnosť pre pôdny vzduch

hnojivá

Stupeň úrodnosti pôdy určuje množstvo hnojiva. Bohaté pôdy sa nemusia hnojiť, nebude to mať vplyv na úrodu. Pre vzácnu pôdu bol vyvinutý osobitný systém kŕmenia:

 • na začiatku - 25 g močoviny na vedro vody;
 • v stredne komplexnom minerálnom hnojive;
 • na konci - hnojivo obsahujúce draslík a fosfor.

nemôžete oplodniť

choroby

Choroby japonskej reďkovky sa vyskytujú v dôsledku nesprávnej starostlivosti, porušenia dátumov výsevu, nedostatočného alebo nadmerného napájania. Zanedbanie agrotechnických opatrení spôsobuje kýl, mozaiku, čiernu nohu, šedú hnilobu a ničí väčšinu plodiny. Prvé príznaky choroby slúžia ako signál na používanie špecializovaných liekov.

nesprávna starostlivosť

škodcovia

Z škodcov môže záhradná lopatka spôsobiť poškodeniu daikonov, poškodeniu koreňov a listov rastliny. To vedie k spomaleniu vývoja ovocia a zhoršeniu vzhľadu. Hmyz je vystrašený tinktúrou červenej papriky, ktorá je napojená na rastliny: trvať na tom, aby šesť luskov v litri horúcej vody po dobu 12 hodín a kombinovať s 10 litrami vody.

Horúce počasie vyvoláva krížový blší útok. Dlhá vegetačná sezóna umožňuje nielen posypať výsadbu popolom, ale tiež vykonať ošetrenie insekticídnymi prípravkami. Nástup chladného daždivého počasia spôsobí, že hmyz zmizne.

záhradný kopček

Zber a skladovanie

Čas dozrievania dikaponu, keď sa pestuje na otvorenom poli v moskovskom regióne, sa líši v závislosti od odrody plodiny a zisteného počasia. V priemere začnú úrodu 40 - 70 dní po vysiatí, vytiahnutí koreňov listami alebo ich vykopaním vidlicou alebo lopatou.

Kedy uskladnenie reďkovky Daikon by sa mal udržiavať pri teplote nie vyššej ako +4 stupňov. V takom prípade zostane prezentácia a chuť nezmenená po dobu piatich mesiacov. Medzi rastlinné vrstvy sa naleje piesok.

Stravovanie daikon sa nelíši od bežnej reďkovky. Konzumuje sa čerstvé, šaláty pripravené, dusené, pridávané pri konzervovaní.

nastaviť počasie

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica