Opis odrody reďkovky Červené mäso, vlastnosti pestovania a výnos

Reďkovka obyčajná má veľa odrôd. Z nich, pokiaľ ide o rad funkcií, vyniká reďkovka Red Meath, ktorú chovali japonskí chovatelia. Od pradávna bola koreňová zelenina súčasťou dennej stravy ako liečivá a profylaktická látka.

Opis odrody

Odroda Červeného mäsa je v letných chatkách a na farmách pomerne zriedkavá. Napriek nízkej prevalencii sú plody hodnotené svojou šťavnatou, hustou bielou dužinou a bohatou chuťou. Z hľadiska chuti sa plody podobajú odrode Daikon a reďkovke európskeho pôvodu. Bez ohľadu na spôsob prípravy nie je zelenina prakticky horká a má spoločné vlastnosti s ročnou reďkovkou.

Red Meath

Červená reďkovka sa vyznačuje veľkým ovocím, ktorého hmotnosť dosahuje 300 g. Koreňové plodiny majú zaoblený alebo valcový tvar s tenkou tmavo červenou kožou. Existujú tiež hybridy s bielou pokožkou a ružovou až červenou dužinou.

Vrchná časť zeleniny má takmer vždy tmavo zelený odtieň.

Koreňová zelenina má bohaté zloženie vitamínov vrátane beta-karoténu, kyseliny askorbovej, tiamínu a ďalších. Kompozícia obsahuje makro- a mikroelementy, organické kyseliny a vlákninu z potravy.

farmy

Priaznivé vlastnosti

Pravidelná konzumácia koreňovej zeleniny pomáha mať priaznivý vplyv na tráviaci proces vďaka príjmu hrubých vlákien do tela. Reďkev zlepšuje chuť do jedla a podporuje zrýchlené vylučovanie toxínov a škodlivých látok. Zelenina slúži ako prevencia proti žlčníkovým chorobám a zápche.

Vďaka antibakteriálnym vlastnostiam reďkovky je vhodná na liečbu črevných chorôb. S radikalizulitídou a dnou sa obaľuje na báze reďkovky a zeleninová šťava sa vtiera do pokožky, aby bojovala proti vypadávaniu vlasov. Koreňová tinktúra sa používa na odstraňovanie vekových škvŕn a pecí. Vzhľadom na nízky obsah kalórií vo výrobku sa odporúča používať ho počas aktívneho chudnutia. 100 g reďkovky obsahuje asi 35 kcal.

jesť koreňovú zeleninu

Výhody a kontraindikácie

Napriek množstvu užitočných charakteristík môže použitie veľkého množstva koreňovej zeleniny viesť k nežiaducim dôsledkom. Môže spôsobiť najmä nadúvanie v črevách alebo podráždenie sliznice žalúdka. Kontraindikácie použitia červeného reďkovky zahŕňajú:

  1. Prítomnosť zápalových procesov v tráviacom systéme vrátane žalúdočných a dvanástnikových vredov, gastritídy, enterokolitídy so zvýšenou sekrečnou funkciou.
  2. Niektoré choroby obličiek, srdca, pečene a pankreasu.
  3. Nedávno utrpel infarkt.
  4. Individuálna intolerancia a alergia na výrobok.

užitočné vlastnosti

Pestovanie a starostlivosť

Kultúra nevyžaduje špeciálne podmienky pestovania a starostlivú starostlivosť. Koreňové plodiny môžu dokonca rásť na ílovitej pôde s plytkou výsadbou. Bohatú úrodu však možno získať iba na úrodnej pôde s použitím organických hnojív. Výsadba sa najlepšie uskutočňuje po strukovinách, zime a skorých zemiakoch. Semeno môžete osiať koncom jari alebo leta.

Pred výsadbou by ste mali pôdu pripraviť - vykopať, aplikovať hnojivo (kompost alebo humus) a ak je pôda kyslá, pridajte hasené vápno.

Po zasiatí musí byť pôda hojne vylisovaná a mulčovaná. Počas dozrievania sadeníc je potrebné neustále odstraňovať burinu z lôžok, zabezpečovať stabilné zalievanie a hnojiť zeminu dusičnanom amónnym, draselnou soľou a superfosfátom. Hnoj by sa nemal používať ako hnojivo, pretože zvyšuje pravdepodobnosť ochorenia rastlín.

podmienky pestovania

Sadenice sa vyvíjajú najlepšie pri teplotách od 15 do 18 stupňov. Odroda Red Meat je považovaná za odolnú proti chladu a toleruje ľahké mrazy. Je dôležité si uvedomiť, že zmeny teploty môžu viesť k zníženiu výťažku.

Chorobám a škodcom

všetko odrody reďkovky sú krížovky a škodcovia a choroby spojené s touto rodinou sú nebezpečné pre zeleninu. Najčastejšou chorobou je morušový hniloba, ktorá môže ovplyvniť tak vysadenú rastlinu, ako aj semená. V prípade choroby sa stonka rastliny stáva tenšia a na nej sa vytvára zúženie. Dôvodom je zamokrenie, prítomnosť zvyškov z iných rastlín v pôde a náhle zmeny teploty. Spôsob, ako sa vysporiadať s čiernou nohou, je dezinfikovať pôdu roztokom bielidla.

odolný proti chladu

V prípade stmavnutia stonky a padajúcich listov je rastlina pravdepodobne poškodená Fusarium. Pri takomto ochorení môže dôjsť k zakriveniu plodu a ďalšej smrti. Aby sa predišlo poškodeniu plodín, vyžaduje sa pravidelné zavlažovanie, najmä v horúcom počasí.

Okrem chorôb môžu reďkovky pokaziť rôzne škodce. Najbežnejším hmyzom sú červeno-biele blchy, biele kapusta a listové chrobáky. Na odstránenie škodcov je potrebné rastliny postrekovať insekticídnymi prostriedkami a včas hnojiť pôdu.

padajúce listy

Zber a skladovanie

Pestované rastliny sa musia zbierať pred začiatkom mrazu. Zber sa spravidla uskutočňuje v septembri. Ak chcete plody nechať na uskladnenie, musíte ich opatrne vykopať zo zeme, aby ste nepoškodili tenkú škrupinu a zabránili následnému hnilobe.

Za určitých podmienok môžete plodinu uložiť v pivnici, pivnici alebo chladničke. Vhodná skladovacia teplota pre reďkovky Red Meat je asi 0 stupňov, indikátor vlhkosti je 85-90%. Ak koreňové plodiny zostanú v zime počas zimy, podzemná voda a roztopený sneh by sa nemali dostať do skladu.

začiatok mrazy

Použitie na varenie

Najčastejšie sa červená reďkovka konzumuje čerstvá. Zelenina slúži ako základ na prípravu rôznych šalátov. Nasekaná koreňová zelenina je tiež vhodná na použitie v zeleninových a mäsových jedlách. V dôsledku pridania reďkovky telo absorbuje ďalšie produkty mnohokrát rýchlejšie a samotná miska získava osobitnú chuť a korenistú arómu.

Na prípravu červeného reďkovkového šalátu môžete použiť najjednoduchší recept. Reďkev sa musí dôkladne opláchnuť, ošúpať a nastrúhať. Pridajte kapustu, cibuľu a kukuricu nakrájanú na tenké prúžky. V samostatnej nádobe premiešajte omáčku vyrobenú z masla, koriandra a octu jablčného muštu. Stačí pripraviť šalát s pripraveným dresingom a zamiešať.

rôzne šaláty

Podávajú sa tučné teplé jedlá a ako doplnok si môžete pripraviť šalát s kuracou pečeňou. Je lepšie nastrúhať koreňovú zeleninu alebo nakrájanú na kúsky a pečeň variť do mäkka. Do šalátu môžete podľa chuti pridať cibuľu, olej a korenie.

Pre milovníkov letných sladkých šalátov je vhodný recept s pridaním hrozna. Varené zemiaky a zeler sa okrem toho môžu kombinovať s koreňovými plodinami.

A letných obyvateľov, ktorí pestujú ďalšie rastliny v posteliach, môžu mať záujem o recept na šalát s hráškom a reďkovkou. Spôsob jeho prípravy je jednoduchý - koreňová plodina musí byť olúpaná a nastrúhaná, potom udržiavaná v studenej vode po dobu 15 až 20 minút, aby sa vylúčila nadmerná horkosť. Do zeleniny pridajte cibuľu a zelený hrášok nakrájaný na krúžky, pridajte slnečnicový olej, soľ a premiešajte.

kuracie pečene

Pri pôste a pri prísnej diéte je vhodný recept na šalát s ryžou. Súčasťou misky je varená ryža sama, červená reďkev, mrkva, bylinky a jablko. Na varenie je potrebné jemne nasekať ingrediencie a ochutiť nie výživnou omáčkou. Do šalátu sa môžu podľa chuti pridať varené vajcia.

Tradičné recepty na ošetrenie

Liečivé vlastnosti reďkoviek Red Meat umožňujú jeho použitie pri rôznych chorobách, vrátane prechladnutia a bolesti v krku. Šťava z koreňovej zeleniny je navyše schopná eliminovať baktérie a liečiť vonkajšie vredy a rany. Fytoncidy v zelenine majú pozitívny vplyv na ochranné vlastnosti organizmu a zvyšujú imunitu.

rôzne choroby

Vďaka množstvu vitamínov červená reďkovka čistí črevá a rozpúšťa malé kamene v obličkách a žlčníku. Je to cenný produkt na stabilizáciu tráviaceho ústrojenstva a ľudského tela ako celku. Pravidelná konzumácia koreňovej zeleniny zlepšuje vstrebávanie potravy a odstraňuje toxíny.

čistí črevá

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica