Opis odrody daikon, trblietky Misato Pink, znaky pestovania a starostlivosti

Glitter Daikon Pink patrí do krížovej rodiny. V podstate ide o veľkú japonskú reďkovku s jemnou, sladkou chuťou. Táto koreňová zelenina dosahuje dĺžku 10 centimetrov. Jeho šťavnatá, jasne ružová dužina ozdobí každý stôl.

Opis odrody

Daikon chovali japonskí chovatelia. Na ostrovoch vychádzajúceho slnka sa táto zelenina stala jednou z hlavných v strave. Odroda okrem svojej chuti priťahuje aj obsah vitamínov a minerálov, ktoré telu poskytujú neoceniteľné výhody. Na území Ruska sa objavil Misato's Pink Shine pred niekoľkými rokmi, ale už si získal popularitu.

odrody daikon

Daikon je odroda v polovici sezóny. Koreňové plodiny majú rovnomerný zaoblený tvar, majú vynikajúcu chuť. Zelenina sa môže skladovať dlhý čas bez straty prezentácie. Keďže odroda je odolná proti chladu, môže zostať v zemi až do prvého mrazu.

Japonská reďkev toleruje mrazy až do -5 stupňov. Tento vplyv však môže mať negatívny vplyv na chuť a užitočné vlastnosti zeleniny, najmä ak sa skladuje v budúcnosti.

Je tiež potrebné poznamenať, že príliš vysoká teplota ovplyvňuje korene ešte horšie. Pri teplotách nad 30 stupňov japonská reďkev zvädne. Jeho ochranné vlastnosti sú znížené a koreňové plodiny podliehajú zvýšenému útoku brukvovitými blchami.

ružový lesk

Charakteristickým rysom daikon je tvorba koreňovej plodiny už počas obdobia kvitnutia. Je to stabilná odroda. Za optimálnych podmienok vytvára rovnomerné a rovnomerné ovocie.

rastúce

Výsev sa odporúča uskutočňovať niekoľkými spôsobmi, od polovice júna do konca júla. Na lôžku, ktorého šírka je 1 m alebo viac, sa vyrábajú 2 rady. Semená sú zasadené do hĺbky 3 až 5 centimetrov, s 2-3 semenami v každej diere. Vzdialenosť medzi otvormi je 30 centimetrov. Daikon nemá rád tieňovanie a zahusťovanie.

Pred výsadbou sa odporúča vykonať ošetrenie osiva. Poškodené sadenice sa najlepšie odložia. Dobré semená by sa mali umiestniť do vlhkej gázy pred klovaním, ku ktorému dôjde druhý deň.

tvorba koreňovej plodiny

Dobrými predchodcami japonskej reďkovky sú:

  • šaláty;
  • cibuľový cesnak;
  • paradajky;
  • korenie;
  • tekvica;
  • siderates.

Pôda pre japonské reďkovky sa pripravuje rovnakým spôsobom ako pre iné rastlinné plodiny, ale s hlbokým vykopávaním zeme. Koreňové plodiny sú hladšie na ľahkých pôdach a rašeliniskách. Funguje tiež ťažká ílovitá pôda, mala by sa však najprv naplniť humusom alebo kompostom.

zeleninové plodiny

Ak pestujete zeleninu v predĺženom dni, tvorba kvetov sa zníži, zatiaľ čo vývoj koreňových plodín sa zníži.Preto je optimálne pestovať odrodu v druhej polovici leta, keď sa dĺžka dňa skráti na 13 - 15 hodín. V tomto období klesá najlepší vývoj koreňových plodín.

Pri intenzívnom vystavení slnečnému žiareniu vzniká najväčšie ovocie. Príliš tvrdé podmienky pestovania môžu spôsobiť prerastanie vrcholov a stoniek.

predĺžený deň

Ošetrovacie funkcie

Pri dostatočnej vlhkosti bude výťažok dobrý. Keď sa objavia šípky kvetov, skúste ich zlomiť. Po zlomení jednej šípky sa objavia so závideniahodnou pravidelnosťou. Preto sa počas tohto obdobia tejto odrode venuje osobitná pozornosť.

Ovocie, ktoré nie je kvitnúce a ktoré dostávajú dostatok výživy a vlhkosti, trvá úplné dozrievanie 70 dní. Koreňová zelenina má bielu pokožku s výraznými červenými a zelenými škvrnami. Sú takmer úplne ponorené do zeme. Malá časť, ktorá vyčnieva nad zem, sa zmení na zelenú. Každá koreňová zelenina má kombináciu ružovej a bielej, u niektorých druhov zeleniny odtieň zahusťuje na červenú repu.

zber vlhkosti

Postele Daikon by sa mali burinu a uvoľňovať pravidelne (2-3 krát za sezónu). V suchých klimatických podmienkach je potrebné túto odrodu mierne zalievať. Zmrazovanie môže spôsobiť mukóznu bakteriózu. Ak je pôda dobre korenená, nie je potrebné kŕmiť japonskú reďkovku.

Poznámka! Daikon sa môže vysadiť úmyselne neskoro, ale to bude mať negatívny vplyv na výnos a skladovanie koreňových plodín.

burinu pravidelne

Výhody a nevýhody

Pozitívne vlastnosti lesku daikon Misato Pink zahŕňajú:

  • krásna farba, zelenina ozdobí akýkoľvek stôl;
  • nenáročné pestovanie, odroda si nevyžaduje zvýšenú starostlivosť;
  • šťavnatosť a jemná chuť;
  • dobré zachovanie odrody.

Medzi nedostatkami je možné si všimnúť rôzne veľkosti koreňových plodín s nedostatočnou starostlivosťou. Zelenina je tiež nevhodná pre viaczložkové šaláty, pretože sa v nich jednoducho stratí. Koreňovú zeleninu optimálne nakrájajte na plátky a ozdobte bylinkami.

krásna farba

Chorobám a škodcom

Počas vývoja plodiny je dôležité zaistiť, aby nebola poškodená krížením blchou. Za týmto účelom sa môžu sadenice ošetriť preosiatym popolom zmesou tabaku (pomer 1: 1). Úroda môže byť tiež poškodená záhradnou lopatkou, ktorá sa reprodukuje vo vlhkej pôde. Tento škodca žerie listy a korene. Aby sa tomu zabránilo, sadenice by sa mali napojiť zriedeným manganistanom draselným (pohárom roztoku v vedre s vodou).

Škodcov môžete tiež ošetriť horúcou paprikou. K tomu, dajte do pohára 6-7 kusov papriky, zalejeme horúcou vodou a nechajte najmenej 12 hodín. Potom sa infúzia zriedi v 10 litroch vody a plodina sa zalie. Po 2-3 dňoch sa odporúča postup zopakovať, čím sa zvýši pravdepodobnosť úplného zničenia škodcov.

veľkosť koreňových plodín

Aby sa zabránilo zamoreniu slimákmi, okolo záhonov rastlín sa vytvoria malé drážky a vyleje sa popol. Ak je koreňová plodina poškodená škodcami, neodporúča sa jej skladovanie a konzumácia.

Zber a skladovanie

Zber japonskej reďkovky v suchom počasí. Na ťažkých pôdach sa bude musieť vykopať lopatou, na ľahkých pôdach - bez väčších ťažkostí sa vytiahne cez vrcholky.

Japonská reďkovka

Daikon má jednu charakteristickú vlastnosť. Ak je koreňová plodina počas zberu poškodená, nebude sa dlhodobo skladovať. Zber by sa preto mal vykonávať s mimoriadnou opatrnosťou a poškodené korene by sa mali používať najskôr.

Aj keď japonská reďkovka môže byť v pôde až do prvého mrazu, je nežiaduce ju v pôde preexponovať. To negatívne ovplyvní chuť zeleniny. Optimálny čas zberu je 60–70 dní po objavení prvých výhonkov.

nasleduje úroda

Po extrakcii a pôde by sa koreňová plodina mala položiť vedľa hrebeňov.Priľnavá zemina tak vyschne a koreňová plodina sa dá z pôdy ľahko vyčistiť.

Japonská reďkovka sa môže skladovať až tri mesiace bez straty chuti. Ak sa korene majú skladovať v chladničke, mali by sa najprv uložiť do plastových vreciek. Pred tým musíte odrezať vrcholy.

prilepená zem

Ideálna teplota skladovania zeleniny je 0 stupňov. Pri nízkych teplotách sa stáva sklovitým, pri vysokých teplotách príliš mäkkým.

Skladom japonských reďkoviek môže byť aj pivnica. V takom prípade by sa korene mali uchovávať v škatuliach navlhčených pieskom. Zelenina je naskladaná do riadkov, každá vrstva je posypaná pieskom. Piesok je možné nahradiť navlhčeným machom.

byť v krabiciach

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica