Prehľad najlepších odrôd daikon pre skladovanie v otvorenom teréne a v zime

Pestovatelia zeleniny milujú japonskú reďkovku a pestujú sa na svojich pozemkoch po celom svete. Chovatelia chovali mnoho odrôd daikon, ktoré sú odolné voči mrazu a iným poveternostným katastrofám. Druhy reďkovky by sa mali vyberať podľa pôdnych charakteristík konkrétneho regiónu, ako aj podnebia. Dlhé korene sú zdravé a chutia lepšie ako reďkev. Šťavnatú dužinu, jemne štipľavú chuť ovocia pociťujú tí, ktorí uprednostňujú daikon.

Klasifikácia odrôd

Sladký druh reďkovky sa objavil na stole Európanov pomerne nedávno. Vďaka starostlivému výberu a genetickej modifikácii sa objavilo viac ako 500 odrôd daikon. Plody sa líšia tvarom (od guľových a kužeľovitých po špirálové špirály), hustotou vlákien, jasnosťou chuti.

klasifikácia odrôd

Odrody sa zaraďujú podľa dátumu výsevu, podľa klimatických typov. Pri výbere odrody sa zameriavajú na to, ako dlho musí zelenina úplne dozrieť. Existujú reďkovky jarných, letných, jesenných a zimných typov.

Koreňové plodiny majú rozdiely v umiestnení v pôde a štruktúre. V závislosti od typu kultúry sa pôda vyberie na kultiváciu.

Kultúry Daikon podľa klasifikácie pôdy

Tí, ktorí sa chystajú pestovať daikon, musia pochopiť vlastnosti druhov reďkoviek:

umiestnenie v pôde

 1. Kameido root group môže rásť na akejkoľvek pôde. Piesková pôda je zvlášť vhodná pre zeleninu. Malý priemer 5 centimetrov a dĺžka 15 umožňujú reďkev získať dostatok výživy. Je zaujímavé, že tretina produktu je na povrchu, nejde do zeme. Do tejto skupiny patria odrody Kameido, Ľadová jar, ktoré chutia dobre. Jesť nielen ovocie, ale aj listy reďkovky.
 2. Shiroagari sa pestujú v ílovitých oblastiach. Koreňová plodina podobného tvaru ako valec je dve tretiny nad povrchom. Na prelomenie vrstiev pôdy musí Baseball, slávik lupič použiť silu. Preto je na spodku plodu zhrubnutie 30 cm dlhé.
 3. Trochu sa ponoria do ťažkej ílovitej pôdy reďkovkypatriaci k druhu Shogoin. Zaoblené koreňové plodiny dozrievajú 20 centimetrov za 60 až 100 dní. V oblastiach s vysokou pôdou je potrebné zasadiť semená daikon sasha, Snehulienka, Ružový lesk.
 4. Reďkovka Miyashige je zložitá na pôdu. Pre odrody tejto skupiny Dubinushka, Elephant Tusk, je potrebná výživná pôda. Daikon tejto rady, ktorý rastie až do 60 centimetrov, je napoly ponorený do zeme.
 5. Dlhé korene 60 centimetrov, s obvodom 10 u druhu Minovashi. Početné odrody reďkovky sa vyznačujú rýchlou maturáciou. Zvyčajne je viditeľná iba jedna štvrtina ovocia.Medzi najlepšie odrody patrí ruská veľkosť, drak. Zvláštnosťou reďkovky je jej neznášanlivosť voči nízkym teplotám. Dokonca aj 5 stupňov Celzia pre zeleninu tejto skupiny sa považuje za studenú.
 6. Koreňová zelenina daikon Nerim má zaujímavý tvar. Navonok to vyzerá ako mliečna biela hruška. Obdobie dozrievania zeleného draka, bieleho džemu dosahuje 100 dní.
 7. Kužeľové plody dikónov skupiny Ninengo. Sú biele so zelenou hlavou. Dĺžka kužeľovitej koreňovej plodiny je v priemere asi 60 centimetrov. Rôzne druhy reďkoviek sa líšia - dračí zub, Omni, Samurai - odolnosť proti mrazu, nedostatok kvetu.

Druhy zeleniny sa líšia v tvarových a pôdnych požiadavkách, ale dobre rastú a poskytujú úrodu prispôsobenú pre otvorenú pôdu.

kónické ovocie

Skupiny odrôd daikon podľa klimatických typov

Daikon je domovom japonských ostrovov, kde je vlhké a teplé podnebie. Dĺžka prirodzeného denného svetla sa líši v dĺžke od miernych zemepisných šírok. Existujú štyri typy daikon, ktoré vyžadujú rôzne denné svetlo.

Jarné zeleninové odrody, alebo Haru, sa musia vysádzať, keď sa sneh roztopí, úroda ovocia bude už začiatkom júna. Ak v polovici leta zasadíte reďkovku, plodina sa zozbiera pred chladným počasím. Takéto odrody sú vhodné pre regióny s miernym podnebím - región Volha, región Moskva, Sibír a Ďaleký východ.

vlhké a teplé

Hatsu, alebo letné druhy daikon, sú pripravené na výkop za 50 dní. Milujú teplo, takže klíma južných oblastí Ruska je pre nich pohodlná.

Jesenné odrody, alebo Aki, sú cenené pre svoju šťavnatosť, nadradenosť veľkosti v porovnaní s inými druhmi bieleho reďkovky. Toto je najprijateľnejšia skupina na pestovanie v rôznych oblastiach stredného pruhu.... Daikon nepotrebuje dlhé letné hodiny, s krátkym dňom bude dobre spievať.

pripravený na kopanie

Skupina Daikon zo skupiny Fuyu nie je záhradníkom známa. Rastúca reďkovka v tejto skupine nie je účinná, preto sa oplatí pestovať zeleninu.

Najlepšie odrody domácich chovateľov z hľadiska dozrievania

Rozloha územia, rôzne klimatické zóny našej krajiny vedú k tomu, že musíte mať možnosť vybrať si odrody daikon. To, čo je vhodné pre moskovský región, nebude na Sibíri dozrieť. Aj keď sa množilo množstvo rastlinných rastlín, ktoré úspešne rastú v strednej zóne, kde je klíma mierna, bez náhlych skokov teploty.

efektívnosť z rastu

Predčasné zrenie

Prvé druhy daikon patria do zeleniny s vegetačným obdobím 40-50 dní po výsadbe:

 1. Reďkev Sasha je veľmi populárna. Okrem skorej zrelosti je odolný aj proti chladnému počasiu. Jemná tenká pokožka, šťavnatá dužina sladko-korenistej chuti sú hlavnými vlastnosťami hybridu.
 2. Odroda Minovashi sa vyznačuje šťavnatou a pevnou dužinou sladkej chuti. Valcová koreňová plodina dozrieva po 70 dňoch. Úroda môže byť uložená na dlhú dobu.
 3. Ruská veľkosť Daikon dozrie 40 až 45 dní po výsadbe. Medzi výhody japonskej reďkovky patrí tenká, hladká, biela pokožka, šťavnatá, chrumkavá dužina. Dĺžka koreňovej plodiny je nápadná pri 0,5 metre, s priemerom 10 až 12 centimetrov. Zelenina sa pestuje na jar av lete. Hmotnosť hybridu je 2 kilogramy alebo viac.
 4. Stredne skorý hybridný princ Dánska je známy svojimi vysokými výnosmi. Z jedného štvorcového metra sa zozbiera až 2 kilogramy reďkovky. Koreňová zelenina dlhá 8-10 centimetrov s bielou dužinou a červenou pokožkou. Odroda je odolná voči chorobám, kvetinám.
 5. Po 42 dňoch dozrieva letná daikon Misato Green. Hladké valce ovocia dosahujú dĺžku 12 centimetrov a vážia 300 gramov. Koreňová zelenina je hore zelená a farba sa zmení na bielu. Reďkev sa používa v šalátoch, nie je dlhodobo skladovaná.
 6. Hybridný červený samuraj má dĺžku koreňa 30 centimetrov. Je však pozoruhodný svojou hmotnosťou, ktorá môže byť až 4 kilogramy. Šupka ovocia je biela a dužina je svetloružová.
 7. Ale Snehulienka má dobrú udržiavaciu kvalitu. Ovocie sa skladuje až 5 mesiacov v suteréne.Zhora sú pokryté svetlozelenou kožou, vo vnútri majú šťavnatú snehovobielu dužinu.

vegetačné obdobie

Pre skoré druhy sú vhodné regióny, v ktorých je teplé počasie v apríli. Avšak plodiny s predčasným dozrievaním potrebujú obdobie na pestovanie od júla do septembra na Sibíri na Ďalekom východe.

Stred sezóny

Táto skupina sa vyznačuje dobou dozrievania 60 - 80 dní.

Zelenina draka má nasladlú chuť a plody sú nápadné s veľkou hmotnosťou do 1 kilogramu. A dĺžka valcovej koreňovej plodiny dosahuje 60 centimetrov.

dobrá udržiavacia kvalita

Daikon Dubinushka priberá na váhe 1,5 kilogramu s dĺžkou 50 centimetrov. Reďkev má sladkú chuť s jemnou horkosťou a snehovo-bielou dužinou.

Je známy svojou odolnosťou proti chladu hybridný ružový lesk... Pestuje sa v oblastiach s krátkymi dennými hodinami. Zaujímavá ružovkastá farba buničiny s bielou kožou koreňovej plodiny. Dĺžka reďkovky je iba 10 centimetrov, plody majú okrúhly tvar.

slávny hybrid

Veľký býk sa vyznačuje hmotnosťou plodu 3 kilogramy. K technickej zrelosti koreňovej plodiny dochádza za 75 dní. Hybrid je vhodný na skladovanie, nebojí sa nižších teplôt.

Japonská reďkovka Caesar má valcovité ovocie, bielej farby. Ako rastie, koreň úplne klesá do zeme.

cylindrický

Neskoré dozrievanie

Odroda zimného skladovania sa vyznačuje neskorým dozrievaním - 90 - 100 dní. Zelenina sa vyznačuje veľkým množstvom ovocia, ale v miernom podnebí nemá čas dozrieť.

Medzi najlepšie patria:

neskoré dátumy

 • Japonský dlho s hmotnosťou koreňov do 3 kilogramov, dlhá skladovateľnosť.
 • Kel slona s dĺžkou ovocia 60 cm a hmotnosťou 0,5 kilogramu.
 • Nerima, ktorá po 100 dňoch poskytne 60 cm bielu koreňovú zeleninu.

Aby dozreli druhy daikon s neskorým dozrievaním, sú zasadené začiatkom apríla. Nesené neskôr, nebudú sa môcť potešiť chutným veľkým ovocím.

podarilo sa dozrieť

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica