Opis a charakteristika najlepších druhov (odrôd) reďkovky na otvorenom priestranstve

Jednou z najzdravších zeleniny v našich záhradách je reďkev. Zvyčajne rastú čierne, ale existuje niekoľko druhov reďkoviek. Kôra koreňovej zeleniny je biela, zelená a červená, hoci mäso všetkých odrôd je často biele a husté. V závislosti od času konzumácie produktu existujú odrody zeleniny v zime av lete. A všetky druhy zeleniny sú prospešné. Koreňová zelenina sa používa na čistenie tela, zlepšenie funkcií žlčníka. A je ťažké sa zotaviť z kašľa bez reďkovky.

Vlastnosti reďkovky na otvorenom teréne

Reďkev patrí k predstaviteľom ukrižovanej rodiny.

Na otvorenom priestranstve sa chovali dvojročné odrody zeleniny alebo zimné a jednoročné. Ak zasejete rastlinu skoro, potom v lete bude kvitnúť a končí jej vegetačné obdobie... Vývoj zimných odrôd trvá dlhšie, takže nemajú dostatok teplých dní na to, aby vytvorili semená.

Medzi vlastnosti koreňovej plodiny patria:

  • odolnosť proti mrazu, pokles teploty;
  • náročnosť na svetlo, úrodnosť pôdy;
  • vlhkosť-milovať;
  • nenáročná starostlivosť;
  • výnos, ktorý podlieha pravidlám poľnohospodárskej technológie.

Zelenina nemá rada zahustené výsadby. Pre správny rast a tvorbu veľkých koreňových plodín musíte zasiať semená vo vzdialenosti 30 až 45 centimetrov od seba s výsadbou do hĺbky 2 až 3 centimetre.

na uchovajte reďkovku celú zimu, je potrebné zasadiť semená na otvorenom priestranstve najskôr v polovici júna, môžete začiatkom júla. Na použitie v lete a na jeseň - koncom apríla.

 

reďkev zelená

Pre kultúru musíte kŕmiť pôdu minerálnymi komplexmi dusičnanom amónnym, superfosfátom, chloridom draselným. Pred výsadbou je lepšie oplodniť plochu humusom alebo kompostom v množstve 3 až 4 kilogramy na meter štvorcový.

V lete potrebujú reďkovky buriny, uvoľnenie a zalievanie.

Reďkovky

Reďkev je rozdelená do odrôd podľa rýchlosti zrenia. Existujú skoré, stredne veľké a neskoré druhy. Okrem toho sa zelenina podľa farby koreňovej plodiny delí na čiernu, bielu, zelenú a červenú. Líšia sa tvarom a veľkosťou ovocia, ako aj chutí.

čierna

Odrody čiernej reďkovky produkujú okrúhle, kónické alebo podlhovasté koreňové plodiny. Hmotnosť produktu sa líši v závislosti od odrody. Čierna reďkovka má hustú pokožku s hladkým alebo drsným povrchom. Pod ňou sa skrýva biela šťavnatá dužina. Čierna reďkovka má štipľavú a horkú chuť. Ovocie obsahuje éterické oleje, veľa vitamínu C.

čierna reďkovka

Zimné okrúhle čierne

Odroda sa dozrieva neskoro, pretože dozrieva 110 - 120 dní po výsadbe semien. Má čiernu ryhovanú kožu a štipľavé biele mäso. Skladované do jari.

nočné

Reďkovky dozrievajú za 75 dní. Zelenina s guľatým koreňom váži až 200 gramov. Buničina má pikantnú sladkú chuť.

liečiteľ

Odroda zimnej čiernej reďkovky sa oceňuje pre svoju vynikajúcu kvalitu pri udržiavaní. Ovocie má šťavnatú dužinu s miernou horkosťou. Dosahujú hmotnosť až 250 gramov.

reďkovkový výrez

Murzilka

Jedna z neskorších odrôd poskytuje plodiny s guľatými koreňmi, dosahuje priemer 10 centimetrov a váži 300 gramov. Až do jari sa zelenina skladuje v pivniciach.

Strýko Chernomor

Zelenina dosiahne technickú zrelosť za 75 - 90 dní. Pre zaoblenú koreňovú zeleninu je charakteristická ostrá sladkastá chuť. Tmavá pokožka je hladká alebo ryhovaná. Používa sa na jedlo v období jesene a zimy.

valec

Odroda v sezóne sa vyznačuje podlhovastým valcovým ovocím. Optimálna hmotnosť je 200 - 20 gramov. Sladko-koreninová dužina chutí dobre, preto sa používa v šalátoch. Medzi výhody patrí odolnosť proti praskaniu.

reďkovky

Chernavka

Chované na zimné skladovanie. Koreňová plodina so snehovobielou dužinou má hmotnosť 260 gramov a priemer až 10 centimetrov.

Chernomorochka

Nedávno chovaný druh čiernej reďkovky je známy svojimi veľkými pol kilogramami koreňových plodín. Používajte okrúhle ovocie v šalátoch, na krájanie. Udržiavajú si svoje prospešné vlastnosti až do nasledujúcej úrody.

Čierne liečenie

Plody čierneho plochého zaoblenia dosahujú zrelosť za 70 až 90 dní. Pod hladkým - bielym hustým mäsom. Hmotnosť jednej vzorky je od 200 do 500 gramov s dĺžkou 10 centimetrov. Zelenina sa používa na liečebné účely. V zime sa udržuje dobre.

biely

Zelenina z bieleho koreňa nie je tak štipľavá ako čierna, ale je vhodná na konzumáciu surovej, v chuti pripomínajúcej reďkovky. Častejšie sa ovocie predlžuje. Na rozdiel od iných odrôd, biela reďkovka alebo daikon, môžu konzumovať tí, ktorí trpia dysfunkciami gastrointestinálneho traktu, stratou chuti do jedla.

biela reďkovka

Minovashi

Poddruh japonského daikona je chúlostivý a má sladký povrch ovocia. Vysoký výnos odrody - až do 12 kilogramov na meter štvorcový navyše môže hmotnosť jednej koreňovej plodiny dosiahnuť 1,5 kilogramu. Odroda sa obáva poklesu teploty.

Moskovský hrdina

Démon domácej selekcie v polovici sezóny dosiahne zrelosť v rozmedzí 80 - 85 dní. Hliníkové koreňové plodiny dlhé 75 centimetrov sú ponorené do zeme o tretinu. Hmotnosť ovocia dosahuje 1–2 kilogramy.

Kalancha

Reďkev potrebuje asi 70 dní na dosiahnutie zrelosti. Odroda má vynikajúcu chuť - jemnú, s miernou horkosťou. Snehobiela buničina sa používa na výrobu šalátov. Plody sa vyznačujú dobrou udržiavacou kvalitou.

Dračí zub

Podlhovastá kužeľovitá koreňová plodina dlhá 60 centimetrov úplne prechádza do zeme. Odroda dobre toleruje mráz, nezastreľuje. Dozrie za 70–75 dní.

Drak

Odroda v sezóne je známa svojimi koreňovými plodinami s valcovitou kónickou hmotnosťou do 1 kilogramu. Zelenina sa vyznačuje vysokými výnosmi, plody sa dobre udržiavajú počas zimy.

Vakula

Odroda je vhodná na pestovanie vonku. Daikon poteší bielym šťavnatým ovocím za 50-60 dní. Zelenina sa odporúča na spotrebu v čerstvom stave a na zimné skladovanie. Je vhodný pre výživu detí a kojencov, pretože má jemnú dužinu bez horkosti.

reďkovka

nosorožec

Daikon dozrieva rýchlo, za 53 až 57 dní. Dlhé korene so zaoblenou zelenkavou hlavičkou idú do pôdy na tretinu svojej dĺžky, ľahko sa vytiahnu. Šťavnatá biela dužina má nasladlú osviežujúcu chuť bez štipľavosti. Výnosy Daikon sú až 7 kilogramov na meter štvorcový.

Sasha

Jednou z najobľúbenejších odrôd bieleho reďkovky je predčasné zrenie.Prvý produkt je prijatý do 35 - 45 dní. Okrúhly plod daikon má šťavnatú chrumkavú dužinu s pikantne sladkou chuťou. Ovocie s hmotnosťou 200 - 400 gramov sa uchováva 2 mesiace.

zelená

Zelená reďkovka sa považuje za držiteľa záznamu pre počet minerálov. Podľa miesta narodenia sa nazýva margelan alebo čínština. Jedna z najnáročnejších rastlín získala popularitu vďaka svojej jemnej chuti.

reďkovky v koši

Zelená bohyňa

Správny okrúhly tvar a príjemná zelená farba sú charakteristické pre odrodu. Plody vážiace 400 gramov obsahujú malé množstvo horkosti. Koreňová plodina dozrieva po 60 - 63 dňoch. Reďkev je odolná voči rozkvetu a je známa svojou univerzálnosťou.

južan

Produkt s predčasným zrením sa vyznačuje vysokými výťažkami, najlepšou chuťou a liečivými vlastnosťami. Koreňová plodina je oválna, s hmotnosťou 250 gramov, pokrytá drsnou zelenkavou pokožkou a šťavnatou bielou dužinou.

Margelanskaya

Prvé úrody sa získajú za 60 - 65 dní. Vyťaží sa až 6 kilogramov koreňových plodín z jedného štvorcového metra. Plody s malým priemerom majú na hornej a vnútornej strane zelenú farbu.

červená

Červená zelenina získaná krížením má mnoho výhod: sladkastú chuť bez horkosti, biele mäso. Existujú odrody s ružovým stredom a bielou kožou.

daikon na Zemi

Lobo Troyandova

Čínska reďkovka alebo lobo má veľké plody s jemnou sladkou dužinou. Pestovateľská sezóna odrody trvá 80 dní. Plody oválneho tvaru, ružovej farby, dosahujú hmotnosť 700 gramov. Z jedného štvorcového metra sa zozbiera až 6,5 kilogramu koreňových plodín.

Červená dlhá

Letná odroda má podlhovastú koreňovú plodinu vážiacu 150 gramov, 14 cm dlhé. Pod tenkou červenou pokožkou je šťavnatá biela dužina. Nízkokalorický výrobok je vhodný pre tých, ktorí chcú schudnúť.

Mantang Hong

Hybrid sa vyznačuje vysokou prezentáciou ovocia, rýchlym rastom. Ozdobené plody sú na vrchu pokryté bielo-zelenkavou kožou a vo vnútri karmínovo červené. Vláknina je chrumkavá, chrumkavá, šťavnatá, mierne ostrá.

dáma

Medzi výhody odrody patrí odolnosť proti poklesu teploty, krátke denné hodiny. Reďkev je odolná voči rozkvetu. Obdobie kultúrneho rozvoja je 68 dní. Koreňová zelenina je červená, okrúhleho tvaru s kužeľovou hlavou, s hmotnosťou 100 gramov. Buničina je biela a šťavnatá.

Červená zima

Plody dozrievajú za 75 až 90 dní od klíčenia. Majú okrúhly tvar, majú červenú farbu a hmotnosť do 200 gramov. Reďkev s bielym mäsom, sladká chuť. Produkt sa odporúča konzumovať počas jesene a zimy.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica