Najchutnejšia recept na domácu adjiku s chrenom na zimu

Adjika s chrenom a paradajkami bez varenia je moja obľúbená príprava. Robím to na konci augusta. V tejto dobe dozrievajú paradajky vo veľkých množstvách a ja ich potrebujem na ich spracovanie. Adjika s chrenom paradajky, varená podľa rôznych receptov, mi pomáha používať väčšinu paradajok na šalát.

S chrenom nie sú žiadne problémy, čím viac ho kopáte, tým viac rastie. V zimnom období chrenová pochúťka stimuluje náš imunitný systém. Málokedy sa prechladne. Ponúkam vám na výber z niekoľkých možností pre zimnú zimu s chrenom.

Okamžitá adjika s chrenom

Surová adjika s chrenom sa rýchlo pripravuje na zimu. Väčšinu času sa venuje príprave zeleniny. Na desiatu bez varenia s chrenom beriem:

 • 5 kg veľkých zrelých paradajok;
 • 1 kg zrelej sladkej papriky;
 • chren s priemerom 2 - 2,5 cm, vykopávam korene 5-6;
 • pre štipľavosť 2 kusy korenia;
 • pre bohatú chuť 5 veľkých cesnakových hláv;
 • z korenia iba 100 g soli.

So zeleninou je všetko jasné, je potrebné ich správne uvariť. Vždy začínam v poriadku. Prvé spracovávať paradajky: baňa, dať ich do umývadla uschnúť. Sušené paradajky som nakrájal na plátky.

Začínam spracovať sladkú papriku. Najprv ho umym v teplej vode, potom ho osuším papierovou utierkou, nakrájam na polovice a rozdelím spolu so semenami priečky. Nakrájanú papriku som rozrezal na veľké štvorce.

adjika s chrenom v pohári

S paprikami manipulujem opatrne. Na prácu s ňou vždy používam rukavice na jedno použitie. Raz som uvaril veľké množstvo adzhiky s chrenom bez rukavíc, potom mi ruky horeli niekoľko hodín. Taktiež odstránim priehradky zo semien z feferónky a nakrájam ju na niekoľko kusov.

Najskôr umyjem chren zo zeme, potom ho očistím, znova ho umym a nakrájam na malé kúsky. Hlavy cesnaku rozdelím na oddelené klinčeky, odoberiem z nich šupky a opláchneme ich pod tečúcou vodou.

Na stole je všetka zelenina, ktorú som uvarila - krásny augustový zátiší. Táto krása nie je večná, pretože vytiahnem svoj obľúbený elektrický mlynček na mäso, zapnem ho a pred mojimi očami sa moja zelenina zmení na voňavú adjiku vyrobenú z paradajok, cesnaku a chrenu.

Do misky pridávam všetku soľ so zeleninovou zmesou. Miešam niekoľkokrát celý deň, kým všetka soľ nezmizne. Až potom to nalejem do pohárov. Ukázalo sa, že to nie je nič, ale radosť pre labužníkov, milovníkov horúceho korenia. Dobre sa hodí kebab a kôra čierneho ražného chleba s koriandrom. Musíte ju uložiť v chladničke, pretože adjika je surová.

Adjika sa varila s chrenom

Ak chcete ukladať adjiku v komore na polici, bude vám vyhovovať adjika s chrenom uvareným v zime. Tento prípravok bude trvať 3 hodiny vášho času. Asi 2 hodiny na varenie, 1 hodina na prípravu zeleniny.Na druhú stranu je však možné varenú desiatu skladovať pri izbovej teplote až do spotreby.

Recept na moju chrenovú paradajkovú adjiku je veľmi ľahko zapamätateľný. Beriem 150 g tejto zeleniny:

 • cesnak;
 • chren;
 • pálivá paprika.

Hlavnou zložkou je 1 kg čerstvých paradajok, polovica zrelých paprík - 0,5 kg. Beriem trochu menej oleja ako pohár a 1/3 šálky soli a stolového octu. Súhlasíte, že recept na túto domácu adjiku je veľmi ľahko zapamätateľný.

adjika s chrenom v pohári

Príprava zeleniny trvá takmer hodinu. Chren a cesnak zaberajú najviac času. Chren sa musí opláchnuť zo zeme vo viacerých vodách, ošúpať a otočiť v mlynčeku na mäso. Je ľahké to urobiť v elektrickom mlynčeku na mäso, ale je oveľa ťažšie točiť ručným mlynčekom na mäso. Len cesimujem cesnak a preložím ho spolu s chrenom cez mlynček na mäso. Ukazuje sa mastný kecy.

Paradajky iba umývam, rozdeľujem ich ľubovoľne na plátky ľubovoľnej veľkosti, stočím ich do mlynčeka na mäso alebo ich pomeliem v mixéri. Obe možnosti zaručujú požadovanú konzistenciu. Čistím horúce korenie zo semien. Oddiely tiež vždy odstraňujem. Ak ich necháte, predjedlo bude veľmi pikantné.

Paprika, moja najobľúbenejšia, je potešením umývať, drhnúť a nakrájať na kocky. Vôňa od neho je jednoducho úžasná. Miešajte sladké a pálivé papriky v mixéri vedľa paradajok. Nalejte všetku nasekanú zeleninu do jedného veľkého hrnca. Moja domáca adjika sa varí v panvici so silným dnom.

Pred zapnutím kachlí pridám na panvicu olej. Prvá etapa varenia trvá 60 minút. Po celú dobu pravidelne miešam obsah panvice, inak bude paradajková adjika horieť. Na konci prvej fázy nalejte všetok ocot do panvice, vylejte všetku soľ a premiešajte. Ďalšia fáza varenia trvá 40 minút.

Podľa môjho receptu je varené korenie silné, oveľa hrubšie ako surová adjika. Pripravenú omáčku vložte do sterilných pohárov, až kým nevychladne. Priskrutkujem ho pevne vekom. Skladujte v komore pri izbovej teplote. V zime je toto predjedlo dobré na chladené a želé mäso.

Adjika s jablkami a chrenom

Ak pridáte jablká, potom adjika s chrenom a cesnakom získa jemnejšiu chuť. Tento recept sa mi veľmi páči. Páči sa mi, keď sa ingrediencie užívajú v rovnakom množstve. Takéto recepty sú pre mňa ľahké zapamätať si a variť bez podvádzania. Táto jablková omáčka je podľa mojich najlepších receptov.

Beriem 1 kilogram tejto zeleniny:

 1. Jablká.
 2. Sladká paprika.
 3. Cibuľová cibuľa.
 4. Mrkva.

surová adjika s chrenom

Beriem 4 kusy:

 1. Chren.
 2. Cesnakové hlavy.
 3. Hot chilli korenie.

Hlavnou zložkou sú zrelé paradajky. Potrebujú najviac - 2 kg. Sada korenín je najbežnejšia:

 1. Olej je pohár.
 2. Ocot - 100 ml.
 3. Soľ - 4 lyžice l.
 4. Cukor je pohár.

Na chutné korenie si vždy beriem sladké a kyslé jablká.

adjika s chrenom v pohári na stole

Začneme variť ako zvyčajne umývaním a lúpaním všetkej zeleniny. V umytých a sušených jablkách jadro odstránim semenami, kožu nelámam. Papriky som nakrájal na polovicu a odstránil semená. To isté opakujem s feferónkou. Chren, cesnak, mrkva, cibuľa a. Nakrájam všetku zeleninu, okrem cesnaku, na ľubovoľné kúsky. Cesnak nalejem cesnakovým lisom do samostatného taniera.

Na sekanie zeleniny používam mlynček na mäso. Nakrájanú zeleninu nalejte do hrnca. Varím, zavieram veko, 60 minút. Po uplynutí tejto doby pridajte všetko korenie a rozdrvený cesnak, masu povarte 5 minút, vyberte zo sporáka. Nalejte horúcu omáčku do dusených plechoviek. Otáčame banky. Mali by stáť hore nohami najmenej jeden deň pod teplou prikrývkou a až potom môžu byť spustené do pivnice.

Máte na výber z mojej adjiky na zimu bez varenia alebo omáčkou s chrenom, ktorá si vyžaduje varenie. Varte alebo varte surovú adzhiku, z čoho vyberať.

recenzia
 1. elena
  12.12.2017 13:53

  Adjika je môj produkt, nie som sladký zub, ale milujem korenené a slané. Mimochodom, recept je vynikajúci, všetko som pripravil tak, ako je napísané, ukázalo sa, že je dokonalé, veľmi chutné. Makaróny a syr + adjika sú perfektné, odporúčam.

  Odpovedať
 2. Alexei
  4.04.2018 13:00

  Pre mňa je to čisto zimná omáčka, najmä počas chladu, adjika veľa pomáha. Začnem variť v polovici leta, snažím sa uzavrieť najmenej 10 litrov v litrových nádobách za pár mesiacov, pre našu rodinu dosť na jeseň a zimu. Vždy varím podľa jedného receptu, ktorý je adjika s jablkami a chrenom, som na to zvyknutý a viem presne proporcie, a recept je úžasný v chuti, to, čo milujem, iné varené recepty som neuvaril, myslím, že si vyskúšam, čo z toho bude.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica