TOP 6 zostavuje recepty ako Fanta z marhúľ a pomarančov na zimu

S bohatou úrodou marhúľ môžete pripraviť konzervy na zimu, džemy a kompóty. Marhuľové ovocie je možné kombinovať s citrusovými plodmi. Ich počet bude podobný ako v Fante. Tento nápoj sa bude páčiť každému, v zime bude príjemné piť. A to nie je ťažké pripraviť "Fanta" z marhúľ a pomarančov na zimu. Predstavujeme vám niekoľko receptov na takýto nápoj.

Špecifickosť prípravy marhuľového kompotu, napríklad „Fanta“, na zimu

Veľa ovocných nápojov a štiav sa predáva v obchodoch, ale domáci kompot bude oveľa užitočnejší. V takom nápoji nebudú žiadne farbivá, konzervačné látky ani príchute. Medzi vlastnosti varenia patrí:

 1. Je vhodné dodržiavať proporcie uvedené v recepte.
 2. Dôležitá je predpríprava jedla.
 3. Pre dlhodobé skladovanie musíte zvoliť kvalitný kontajner.

Varenie podľa nižšie uvedených receptov nie je náročné. Nápoje dokonale uhasia smäd a nasýtia telo hodnotnými látkami.

Výber a príprava zložiek

S pomarančmi a marhuľami získate lahodný a zdravý nápoj s jemnou vôňou. Pred prípravou kompotu by ste mali vybrať a pripraviť všetky komponenty:

 1. Vyžaduje sa zrelé ovocie s hustou štruktúrou. Nemali by mať žiadne poškodenie, priehlbiny alebo hnilobu.
 2. Použite celé ovocie a rozdelte ho na časti.
 3. Pomaranče musia byť ťažké.
 4. Citrusové plody by mali mať výraznú arómu.
 5. Zrelé citrusové plody majú hladkú šupku a jasne oranžovú farbu.

príprava ovocia

Plody sa musia dôkladne umyť. Marhule sú postavené a pomaranče sú vylúpané a postavené.

Pravidlá prípravy riadu

Kontajnery sa najprv skontrolujú. Umožní vám to zistiť výskyt trhlín, triesok a iných chýb. Plechovky by sa potom mali vypláchnuť vodou a jedlou sódou na odstránenie zápachu.

Potom sa nádoby opláchnu tečúcou vodou. Mali by byť sterilizované. Voda sa zhromažďuje vo veľkej panvici a nalieva sa na plyn. Po prevarení je nainštalované sito. Nádoby sa umiestnia s hrdlom dole. Banky s objemom 3 litre by sa mali variť 20 minút. Potom sú zobrazené na uteráku.

príprava plechoviek

Ako doma uzavrieť marhuľový a pomarančový kompot?

Existuje veľa receptov na výrobu domácich nápojov. Fanta z marhúľ a pomarančov chutí skvele. Recepty uvedené nižšie vám umožnia vytvoriť nápoj bez problémov.

Klasický recept

Musíte sa pripraviť:

 • marhule - 1 kg;
 • citrusov;
 • granulovaný cukor - 300 g.

Opláchnite marhule, odstráňte z nich semená. Citrus sa tiež umyje, nakrája na krúžky. Všetky plody musia byť umiestnené do pohára. Surovinou bude ½ nádoby. Potom sa naleje granulovaný cukor. Nádoba sa naleje vriacou vodou a potom ju môžete zrolovať.

kompot na zimu

Metóda dvojitého plnenia

Trvá 2 kg marhúľ, ktoré sú umyté a smaltované. Citrus sa rozreže na 4 časti (1 na 1 plechovku).

Ovocie sa umiestni do pohárov a vyleje sa do vriacej vody. Potom sa nádoby prikryjú vekom a prikrývkou.

Po ochladení sa voda vypustí a znova sa uvedie do varu. Cukor sa naleje do pohárov (každá po 1 pohári) a vyleje sa do vody. Nádoby sa dajú uzavrieť vekom.

S mätou

Pripravte sa na receptúru:

 • marhule - 500 g;
 • oranžová - ½ ks;
 • kyselina citrónová - 1 lyžička;
 • mäta - 2 vetvy;
 • cukor - 210 g

Plody sa musia umyť, postaviť do jamy a umiestniť do nádoby na 1/3 objemu. Citrus sa nakrája na krúžky a umiestni sa do nádoby. Potom sa pridá cukor, kyselina citrónová, mäta. Nádoba sa naleje vriacou vodou a uzavrie sa vekom.

kompót mincovne

S kyselinou citrónovou

Ak je vybratý tento recept, musíte:

 • marhule - 1 kg;
 • oranžová - 2 ks;
 • cukor - 200 g;
 • kyselina citrónová - 1 lyžička

Umyte marhule, odstráňte semená. Polovice ovocia sa umiestnia do nádoby na 1/3 dielu. Umiestnené sú aj kúsky citrusov. Pridá sa cukor a kyselina citrónová. Nádoba sa naplní vriacou vodou, prikryje sa vekom a sterilizuje sa 10 minút.

compote fanta

S citrónom

Požadovaný:

 • marhule - 1 kg;
 • oranžová;
 • citrón;
 • cukor - 210 g

Plody sa umyjú, semená sa odstránia. Umiestnia sa do nádoby na 1/3 objemu. Rezajte citrusy na krúžky. Cukor sa naleje do nádoby. Po naliatí vriacej vody sa dajú nádoby zavrieť.

citrónový a pomarančový kompot

Z prezretých marhúľ a pomarančovej dužiny

Tento recept vytvára sladký nápoj. Kôra pomaranča by sa mala odstrániť po naliatí prevarenej vody na ovocie. Na 1 môžete potrebovať polovicu citrusov.

Marhule (500 g) sú premyté, rozpolené a poliate. Ovocie sa umiestni do pohára potiahnutého cukrom (1 pohár). Potom sa naleje vriaca voda, po ktorej sa dá uzavrieť.

Vlastnosti skladovania obrobkov

Fanta z marhúľ a pomarančov je vynikajúci nápoj. Obrobky môžu stáť až do budúceho roku podľa pravidiel skladovania. Vyžaduje suchú vetranú oblasť, chránenú pred slnečnými lúčmi.

Banky s nápojom sú ponechané pri teplotách do +15 stupňov, vlhkosť - nie vyššia ako 75-90%. Je vhodné umiestniť ich do pivnice alebo pivnice. V chladničke môže zostať len málo plechoviek. Správne skladovanie vám umožní získať osviežujúci a osviežujúci nápoj.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica