Najlepšie recepty na výrobu angreštového kompótu na zimu krok za krokom

Takmer všetci ľudia milujú jahody a maliny, pomocou týchto bobúľ vyrábajú aromatické kompóty a džemy. A hostesky sa často vyhýbajú angreštom a veria, že z nich nie je možné pripraviť niečo chutné. Správne pripravený angreštový kompot na zimu môže potešiť príbuzných a doplniť slávnostný stôl. Tento nápoj má rafinovanú chuť a nezabudnuteľnú vôňu.

Funkcie varenia angreštového kompótu na zimu

Kompost sa môže vyrábať z bobúľ akejkoľvek zrelosti. Mnoho žien v domácnosti však uprednostňuje používanie zelených, pretože v tomto prípade je nápoj priehľadný. Bobule nemusia byť zakryté okamžite, po zbere môžu ležať na chladnom mieste až 2 týždne.

Aby sa zabránilo prasknutiu bobúľ, sú vopred napichnuté špáradlom. Kompas angreštu môžete uzavrieť sterilizáciou alebo bez nej.

Pred prípravou nápoja sa poháre dôkladne umyjú sódou, prepláchnu sa a uchovávajú sa v peci 15 minút.

Železné veká by sa mali tiež uvariť.Ak chcete kompot uzavrieť bez sterilizácie, odoberte plechovky s objemom 2 až 3 litre. Voda v nich dlho chladí, bobule majú čas variť.

S čím sú spojené bobule?

Egreše sú upravené čisté a kombinované s inými plodmi alebo ovocím. Dobre to funguje s čiernymi a žeriavovými ríbezlami, višňami a slivkami. Do kompotu môžete pridať jablká, citrón, pomaranč, marhule a maliny. Čím viac prísad v angreštovom kompote, tým bohatšia a bohatšia chuť. Do nádoby však nedávajte príliš veľa ďalších prísad, aby sa nenarušila chuť a aróma egrešov.

rôzne druhy ovocia

Aké sú najlepšie odrody angreštu?

Angrešt je jediný plod, ktorý sa používa na konzerváciu v rôznych štádiách zrelosti. Ak chcete číry nápoj, odporúčame používať zelené egreše. Citrónový balzam alebo mäta sa často pridávajú k takému kompótu, aby sa pridala chuť.

Červené bobule dodávajú nápoju príjemný ružový odtieň. Tento kompot sa pripravuje tiež s pridaním ďalších zložiek - citrusových plodov a ríbezlí.

Použitie čierneho, prezretého produktu dáva sýtu rubínovú farbu. Takýto výrobok má svoju neporovnateľnú vôňu, ktorú je možné doplniť čerešňami alebo slivkami.

rôzne egreše

Ako si vybrať egreše pred začatím procesu

Na úrodu v zime sa vyberajú iba silné veľké bobule bez stôp hniloby a kazenia.To isté platí pre iné zložky, ktoré sa pridávajú do nápoja. Bobule sa vytriedia, stonky a chvosty sa odtrhnú. Opláchnite produkt studenou vodou. Nie je potrebné sušiť egreše, pretože sa niekoľkokrát naplnia horúcou vodou.

Aby sa zabránilo prasknutiu bobúľ a nápoj zostal priehľadný, sú vopred napichnuté špáradlom. Ihla sa používa aj na pichnutie.

Ako vyrobiť angreštový kompot doma

Egrešový nápoj je možné pripraviť podľa rôznych receptov. Každá žena v domácnosti určuje spôsob varenia nezávisle. Často sa vyberajú jednoduché recepty, ktoré nevyžadujú veľa času a úsilia.

egreše v miske

Jednoduchý recept na 3-litrovú nádobu krok za krokom

Podľa tohto receptu si môžete vziať bobule spolu s chvostom a stopkou. Pri príprave obrobku postupujte takto:

 • egreše - 2 šálky;
 • cukor - 1 pohár;
 • voda - 3 litre.

Nalejte vodu do hrnca, pridajte cukor a privarte. Bobule vopred napichnuté špáradlom sa nalejú do sirupu. Teraz musíte oheň utíšiť a bobule variť 10 minút. Hotový nápoj nalejte do pohára a zavrite ho kovovým vekom. Nádoba sa prevráti na krku a zabalená do prikrývky.

angreštový kompot

Bez sterilizácie

Mnohé ženy v domácnosti uprednostňujú sterilizáciu upchávok na zimu, ale to je celkom možné bez nich. Ak chcete zabaliť angreštový nápoj bez sterilizácie, pripravte nasledujúce produkty:

 • egreše - 1,5 šálky;
 • cukor - 150 gramov;
 • voda - 2 litre.

Bobule sa nalejú do 2-litrovej nádoby a vylejú sa vriacou vodou. Nápoj sa udržuje 15 minút, potom sa voda naleje do hrnca, pridá sa cukor a privedie sa k varu. Ovocie nalejte vriacim sirupom a korkom. Slanina môže byť sladšia alebo kyslá pridaním viac alebo menej granulovaného cukru.

angreštový kompot

Pred naliatím vriacej vody do pohára ju vložte do hlbokej misky. Popáleninám sa dá predísť, ak môžu náhodne prasknúť.

S citrónom

Môžete si pripraviť zimu s citrónom. Tento nápoj má osviežujúcu chuť a vôňu, dobre zjemňuje a dodáva energiu.

Na prípravu voňavého nápoja sa pripravujú tieto produkty:

 • zelené egreše - 1 pohár;
 • cukor - 70 gramov;
 • citrón - 2 plátky;
 • voda - 1 liter.

Bobule sa pichnú a nalejú do litrovej nádoby, do ktorej sa tiež pridávajú plátky citróna. Cukor sa naleje do vody, sirup sa privedie do varu a naleje sa do pohára.

angreštový kompot

Potom sa nádoba vloží do nádoby s vodou a sterilizuje sa 20 minút. Na spodnej časti panvice je potrebné položiť kus gázy, zložený do dvoch vrstiev. Po sterilizácii sa nádoba zvinie a zabalí sa do prikrývky na jeden deň.

Mrazené egreše

Nemali by ste robiť polotovary zo zmrazených bobúľ. Tento produkt sa najlepšie používa na varenie kompótu. Na prípravu lahodného nápoja nalejte do panvice pohár bobúľ, pridajte 3-4 jablká nakrájané na plátky a 4 litre vody. Rozložte kompot do varu, varte 10 minút, pridajte pohár cukru a vypnite rúru.

S estragónom

Nápoj vyrobený zo zelených bobúľ s prídavkom mäty alebo meduňky je veľmi chutný. Na prípravu obrobku použite tieto výrobky:

angreštový kompot

Bobule sa nalejú do pohára a tam sa pridajú umyté greeny a vápno. Voda sa privedie do varu, naleje sa do pohára a nádoba sa zabalí prikrývkou na 20 minút. Voda sa naleje z nádoby späť do panvice, pridá sa cukor a sirup sa povarí. Nalejte ju do angreštov, hrnček zaklopte vekom a zabalte ho na pár dní.

Egrešový mätový nápoj sa dá uvariť v panvici so všetkými ingredienciami a potom sa naleje do pohárov a korku.

S čiernym rybízom

Lahodný a aromatický nápoj sa získava z egrešov a čiernych ríbezlí. Na prípravu slepého pokusu by ste mali vziať:

 • egreše a ríbezle - 1 sklenená nádoba;
 • cukor - trochu viac ako pohár;
 • voda - 3 litre.

angreštový kompot

Voda sa privedie do varu a naleje sa do pohára, kde sa plody predtým nalejú. Odložte nádobu pod prikrývky po dobu 20 minút, potom sa voda naleje späť do hrnca. Pridajte cukor a sirup varte. Nalejte ju do pohára a zrolovať s vekom. Nádoba je dobre zabalená v prikrývke.

S mätou

V zime vám nápoj z egrešov a mäty pripomenie letnú chuť. Povinné prísady:

 • zelené egreše - 1 pohár;
 • voda - 1 liter;
 • cukor - 70 gramov;
 • pár vetvičiek mäty.

Bobule a listy mäty sú vložené do pohára. Prvýkrát sa naleje jednoduchou vriacou vodou a druhýkrát sirupom vyrobeným z vody a cukru. Nádoba sa stočí, zabalí do prikrývky a nechá sa deň zohriať.

angreštový kompot

S oranžovou farbou

Kompost s prídavkom pomaranča sa pripravuje obdobne ako v recepte, v ktorom je citrón. Chuť týchto dvoch nápojov je odlišná, takže ak chcete, môžete experimentovať.

S jablkom

Na prípravu tohto prázdneho miesta na zimu je potrebné pripraviť nasledujúce produkty:

 • sladké a kyslé jablká - 0,5 kg;
 • egreše - ½ šálky;
 • cukor - 1 pohár;
 • voda - 3 litre.

Jablká sa olúpajú a nakrájajú na malé kliny. Jablká a egreše sa nalejú do 3-litrovej fľaše a naplnia sa sirupom vyrobeným z cukru a vody. Dajú sa sterilizovať po dobu 20 minút, po čom sa nádoba zvinie.

angreštový kompot

S malinami

Kombinácia egrešov a malín dáva jemnú a nezvyčajnú chuť. Na prípravu zimy by ste mali pripraviť nasledujúce produkty:

 • egreše a maliny - vždy 1 pohár;
 • voda - 3 litre;
 • cukor - o niečo viac ako pohár.

Vložte bobule do fľaše, nalejte na ne vriacu vodu a nechajte pôsobiť 20 minút. Po uplynutí tejto doby sa voda vypustí, pridá sa cukor a sirup sa povarí. Vylejte to z plechovky a zrolovať.

Do kompotu z angreštu a maliny sa môže pridať jedno nasekané jablko, v takom prípade bude chuť bohatšia.

Skladuje sa kompot

Angreštový kompot by sa mal skladovať v pivnici alebo v chladničke. Pri bývaní v byte bude dobrou skladovacou izbou izolovaná lodžia. Správne zatvorený nápoj je možné skladovať pri izbovej teplote bez zmeny jeho chuti.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica