Jednoduchý recept na výrobu kompotov z čučoriedok na zimu

Cloudberry je chutné a zdravé bobule a kompost z neho je vynikajúcim spôsobom zberu v zime podľa rôznych receptov. Nápoj sa dlhodobo skladuje a obsahuje antioxidanty a vitamíny. Bobule sú oranžovej farby a pripomínajú malinový tvar. Oceňuje sa nielen svojou príjemnou chuťou, ale má aj veľa užitočných vlastností.

Odporúčania pred začatím varenia

Iba kompóty sa vyberajú iba z čerstvých nepoškodených bobúľ. Vzhľadom na ich krehkú a krehkú štruktúru sa neodporúča ich prať, pretože sa tým predlžuje doba poškodenia. Mraky sa spravidla pred použitím neumývajú, ale ľahko sa postriekajú vodou. Ak nemôžete urobiť bez umývania, robí to veľmi opatrne.

Bobule sa umiestnia do cedníka a umiestnia sa pod tečúcu vodu, čo im neumožňuje úplne sa ponoriť do vody.

Po umytí zvyšnú vodu vytraste. Na odstránenie nadmernej vlhkosti sa na papierové utierky nalejú čučoriedky. Po 10-15 minútach sú bobule čisté a pripravené k jedlu.

Cloudberry je bobule, ktorá rastie ďaleko od znečistených miest. Nemusíte sa teda obávať výfukových plynov a iných vecí.

Ako nájdem ingrediencie?

Ak chcete získať vynikajúci kompot, musíte vziať iba zrelé bobule zozbierané začiatkom augusta. Zrelosť je určená farbou. Ak má žltooranžový odtieň, znamená to, že dosiahol maximálnu zrelosť. Červenkasté škvrny na bobuľke naznačujú, že je stále nezrelé.

morušové kompoty

Kompot možno uzavrieť nielen z čučoriedok. Ostatné ovocie pomôžu diverzifikovať chuť:

 • čučoriedky;
 • jahody;
 • jablká;
 • ríbezle;
 • černice;
 • malina.

Okrem ovocia sa do nápoja pridávajú rôzne koreniny a cukor sa nahrádza medom. Ak chcete získať novú poznámku, vhoďte vetvičku mäty alebo meduňky. Nie každý človek bude súhlasiť s takýmito experimentmi pri ukončení nápoja.

Na tento účel sa odporúča pripraviť malú porciu. Po ochutnaní chuti sa rozhodnite, či chcete túto alebo tú zložku pridať do kompotu.

morušový kompot

Metódy prípravy kompotu

Príprava kompotov je možná v dvoch verziách - so sterilizáciou aj bez nej. V obidvoch prípadoch je to veľmi chutné. Prvá dávka sa môže uzavrieť pomocou jedného receptu a niekoľkých plechoviek iným spôsobom. V budúcnosti nechajte recept, ktorý sa vám najviac páčil.

Klasický recept na prípravu kompótu na zimu

Množstvo prísad je založené na 3 l fľaši.

ťažba kompotu na zimu

Na varenie budete potrebovať:

 • 2,5 lyžice. Sahara;
 • 500 g čučoriedok;
 • 2 litre vody.

Varenie:

 1. Prejdite bobuľami a vyhoďte rozmaznané.Miesto v cedníku a miesto pod tečúcou vodou.
 2. Dajte čučoriedky na uterák a nechajte ich pohár s vodou.
 3. Vo veľkej panvici zmiešajte vodu, cukor a teplo.
 4. Nalejte bobule do pohára a nalejte vriaci sirup.
 5. Zakryte vekom hore.
 6. Vložte fľašu do veľkej panvice a naplňte ju vodou, kým hladina nedosiahne vešiak na fľašu. Spodok panvice musí byť pokrytý handrou tak, aby plechovka nepraskla.
 7. Dajte na miernu teplotu, privarte a povarte 20 minút.

morušový v ruke

Potom sa nádoba vyberie z vody a veko sa zvinie. Prebytočnú vlhkosť utrite utierkou. Otočte nádobu hore nohami a zabalte ju do prikrývky. Nechajte pôsobiť jeden deň, kým úplne nevychladne.

Varenie kompotu v multicookeri

Pred niekoľkými rokmi sa multifunkčný pracovník pýšil miesta v kuchyni každej domácnosti. Pomocou tohto zariadenia môžete variť akékoľvek jedlo vrátane vriaceho kompotu. Navyše sa to dá urobiť rýchlo a ľahko. Varením v pomalom hrnci je chuť bohatá a bohatá na farbu.

Varenie kompot

Prísady do nápoja a ich množstvo sú rovnaké ako v klasickom recepte. Prípravok je nasledujúci:

 1. Voda sa naleje do viacvrstvového zásobníka a vyberie sa režim „Varenie“. Príprava sirupu bude trvať 15 - 20 minút. Čas je možné zmeniť, ak funkciu poskytuje model viacerých výrobcov.
 2. Po výbere programu pridajte cukor a uvarte ho. Nechajte pôsobiť 3-4 minúty.
 3. Bez toho, aby sa varenie vyplo, viečka sa hodia do sirupu, aby sa sterilizovali.
 4. Veko na naparovanie je nainštalované na vrchu nádoby a nádoba je nainštalovaná s hrdlom dole. Sterilizácia fľaše nebude trvať dlhšie ako 3 minúty.
 5. Premyté čučoriedky sa nalejú do cedníka a ponoria sa do cukrového sirupu do varu. Je vhodné, aby voda úplne pokryla bobule.

Cloudberry kompot

V tejto fáze sa končí príprava kompotu. Čučoriedky sa nalejú do sterilnej nádoby a potom sa naleje sirup. Vrchnú časť prikryte vekom a pomocou kľúča ju prevráťte. Nechajte celý deň ochladiť pod prikrývkou.

Cloudový kompot s čučoriedkami

Chuť nápoja môžete diverzifikovať čučoriedkami. Bobule majú nasladlú a zároveň koláčovú chuť. Počas varenia sirupu je nežiaduce pridávať veľa cukru, pretože čučoriedky nemajú kyslosť. Okrem zaujímavej chuti bobule dodávajú aj bohatý odtieň.

Cloudberry kompot

Cloudový kompot s černými

Ak človek nemá rád čučoriedky alebo ich nedokáže pridať do nápoja, môžete ich nahradiť iným rovnako chutným a zdravým bobuľovým ovocím - černými. Chuť sa líši od čučoriedok.

Ostružiny sú sladké a kyslé. Štruktúra je podobná moruškám a vyzerá krásne v uzavretej nádobe.

Cloudberry kompot

Kompot z jahôd a jahôd

Chuť moruše môže byť doplnená ďalším ovocím - jablkom. Pri príprave sa odporúča dodržiavať niektoré odporúčania. Čučoriedky sú krehké bobule, zatiaľ čo jablká majú pevné mäso. Aby sa zložky mohli variť súčasne v sirupe av plnej pripravenosti, musíte jablká jemne nasekať.

Cloudberry kompot

Skladuje sa kompot

Po zabalení nápoja sa plechovky vyberú na uskladnenie na tmavom a chladnom mieste. Na to je vhodná pivnica, pivnica alebo podkrovie. Teplota v miestnosti nesmie prekročiť +15 ° C. V opačnom prípade sa zníži životnosť.

Ak hostiteľka neplánuje pripraviť veľkú dávku, môžete kompot nechať v chladničke. Cloudberry je bobule, ktorú je možné skladovať po dlhú dobu. Dodržiavanie podmienok receptu a prípravy vám umožní uchovávať nápoj asi rok. Na zvýšenie skladovateľnosti 2-krát sa odporúča použiť sterilizovaný recept.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica