Jednoduchý recept na výrobu rebarbory ​​na zimu

Rebarbora rastie v záhrade, jej kyslé stopky sú známe už od detstva, na stole sa často vyskytoval džem z tejto rastliny. Varené boli aj rebarborové kompóty, len málo ľudí si ich zrolovalo na zimu. Ukazuje sa, že nápoj si aj po tepelnom ošetrení zachová veľa užitočných látok pri pravidelnom používaní, zvyšuje imunitu a chráni pred vírusovými chorobami. Okrem toho je nápoj veľmi chutný a bobuľovité a ovocné prísady robia chuť nezvyčajnou.

Jemnosti varenia

Recept na rebarborový kompót na zimu má svoje jemné jemnosti prípravy. Aby bol výsledok vynikajúci, musíte poznať nasledujúce tajomstvá:

kuchynský kompot

 • používajte iba dobre umyté a sterilizované nádoby;
 • skontrolovať kvalitu spojov, kryty nesmú umožňovať priechod vzduchu;
 • pri nákupe potrebných doplnkov používajte iba dôveryhodných výrobcov;
 • varený výrobok skladujte správne.

Aby sa zlepšila chuť, do kompótu sa pridávajú rôzne koreniny a byliny, hlavnou vecou nie je to preháňať. Najlepšie je použiť jeden typ a potom s mierou.

Všetky bobule a ovocie, ktoré sa použijú, sa dôkladne umyjú a vysušia. Je vhodné nakrájať citrusové plody na hrubé krúžky alebo plátky, odstrániť semeno z kôstkového ovocia a zbaviť bobule odrezky.

rebarbora kompot

Príprava hlavnej zložky

Kompas rebarbora na zimu sa dá pripraviť niekoľkými spôsobmi. Prípravná časť by mala byť vždy prítomná, iba tak sa nápoj ukáže byť chutný a zdravý. Stonky rebarbory ​​sa pripravujú takto:

 • Pri prípravách na zimu sa používajú iba červené stopky, zelené neposkytujú plnú chuť a niekedy môžu pokaziť hotový výrobok.
 • Stonky sa pred použitím dôkladne umyjú. Čistenie je povinné, odstránenie filmu z povrchu každej stopky.
 • V rebarborovom džeme a kompóte sa používajú iba nasekané stonky.
 • Najlepšie je brať čerstvo rezané stopky.

hlavná zložka

Poradenstvo! Ak nie je možné použiť stonky rastliny ihneď po rozrezaní, neskladujte ich v chladničke, po niekoľkých dňoch sa stanú nevhodnými na konzerváciu.

Zvláštnosťou prípravku je použitie citrónu alebo kyseliny citrónovej v granulách pri príprave čerstvo vylisovanej šťavy. Často sa pridávajú škorice, kôra, bobule a ovocie.

stonky rastlín

Metódy varenia

Je čas pripraviť si zdravý a chutný nápoj, všetky ingrediencie sú pripravené a začnú fungovať. Tu je len veľa receptov, ktoré si každý vyberie podľa vlastného vkusu.

Hlavnými ingredienciami budú voda, stopky rebarbory, cukor, ostatné zložky doplnia sólový prvok.

dostať sa do práce

Jednoduchý recept na zimu

Pripravujú kompot z rebarbory ​​na zimu, ktorého jednoduchý recept nebude trvať dlho a v zime poteší nielen domácich hostí, ale aj náhle prichádzajúcich hostí s chuťou a farbou. Musíte vziať:

 • 12 až 13 stredných stopiek rastliny;
 • 4 litre vody;
 • lyžičku sušených sudánskych ružových kvetov;
 • pohár cukru.

prichádzajú hostia

Voda s cukrom sa privedie do varu v nádobe, pripraví sa a nasekané stonky rebarbory ​​sa vložia do sirupu, pridá sa ibištek. Všetky ingrediencie sa varia 4-6 minút, potom sa nalejú do pripravených pohárov a zroľujú sa.

Poradenstvo! Aby kvety ibišteka v kompote nenarazili, môžete ho pripraviť vopred a na tomto základe pripraviť sirup pre kompót.

Niektoré ženy v domácnosti varia stopky, až kým nie sú úplne mäkké, potom ich rozrušia v zemiakovej kaši, znova ich prevarí sirupom a potom sa naleje do pohárov. Tento kompót sa nazýva drťový nápoj.

nasekané stonky

S oranžovou farbou

Mnoho ľudí má rád rebarborový rebarborový pomeranč na zimu. Okrem arómy obsahuje nápoj vysokú koncentráciu vitamínu C, ktorý pomáha v boji proti vírusom a baktériám v chladnom období. Snítka rozmarínu pridá nové tóny k nápoju, neskôr sa môže stať vynikajúcou základňou pre ďalšie teplé nápoje.

Na varenie:

 • asi 200 - 250 g olúpaných stoniek rebarbory;
 • oranžová;
 • pol litra vody;
 • pohár cukru;
 • pohár čerstvej pomarančovej šťavy;
 • vetvička rozmarínu.

olúpané stonky

Nasekané pomaranče a rebarbory ​​sa umiestnia do pripravených pohárov. Do hrnca priveďte vodu a cukor do varu, pridajte rozmarín. Po uvarení pridajte šťavu a kôru z ovocia. Po 2 až 3 minútach varu sa sirup naleje do pohárov s pripravenými výrobkami a okamžite sa zvinie.

Poradenstvo! Pomarančové plátky alebo krúžky a rebarbora môžete vložiť do vriaceho sirupu. Po varení ich namočte do sirupu 5-7 minút a potom nalejte do pohárov. V takom prípade sa rozmarín nemusí používať.

plátky pomaranča

S jahodou

Mnoho ľudí má rád rebarbora; recepty na výrobu kompótu na zimu sú veľmi rozmanité. Spôsob varenia s jahodami sa vyznačuje sofistikovanosťou: okrem už uvedených prísad budete potrebovať trochu mäty, cukru a vody na sirup. Pri rýchlosti 2 litrov vody zoberte pol kilogramu jahôd a cukru, dvakrát toľko stopiek zo záhrady, asi kilogram.

Jahody sa nakrájajú na polovicu, rebarbora na malé kúsky, vloží sa do hrnca, posype cukrom a nasekaná mäta. Pridajte malé množstvo vody a duste, kým stonky nie sú mäkké. V tejto forme sa polotovar kompotu nechá nasiaknuť 6 až 8 hodín.

voda na sirup

V samostatnej nádobe sa sirup pripravuje z vody a pohára cukru. Teplé jahody s rebarborou sa umiestnia do pripravených pohárov a vylejú sa horúcim sirupom. Zrolovať a skladovať do zimy.

Poradenstvo! Nie je vôbec potrebné používať mätu, bez nej nebude kompót o nič menej chutný a voňavý.

poháre cukru

S jablkami

Rebarbora a jablkový kompot sa na zimu pripravujú bez cukru, nahrádzajú sa medom. Neobvyklou zložkou sú semená granátového jablka, ktoré dodávajú nápoju osobitnú chuť a farbu. Pripravte nápoj takto:

 1. 45 g prírodného medu sa zriedi v 1,3 litra vody, privedie sa k varu.
 2. Pridajte 45 g citrónovej šťavy, nasekané rebarbory ​​a kúsky jabĺk.
 3. Varte 5 minút, potom pridajte zrná granátového jablka, pár minút povarte, nalejte do pripravených pohárov, korku.

Dôležité! Pred varením sirupu to určite vyskúšajte, prípadne pridajte viac medu. Môžete vyrobiť rebarbora kompot a jablká s cukrom.

priviesť do varu

S citrónom

Nápoj s citrónom sa veľmi ľahko pripravuje, ak si ho vopred pripravíte správne, tento postup nebude trvať príliš dlho. Pomery sú nasledujúce: na polovicu kilogramu stoniek sa odoberie niekoľko plátkov citróna, 2,5 litra vody a jedna a pol pohára cukru.

Sirup sa pripravuje z vody a cukru, do neho sa vloží rezaný rebarbora a plátky citróna. Varte 4 - 6 minút, nalejte do pripravených pohárov a stočte.

Poradenstvo! Ak chcete chuť, na koniec môžete pridať vanilkový cukor.

citrónové kliny

S čerešňami

V zime si môžete pripraviť nápoj vyrobený z nasledujúcich ingrediencií:

 • 400 g čerešní a rebarbora;
 • 3,2 litra vody;
 • cukor podľa chuti.

Sirup sa varí, nakrájané čerešne a rebarbora sa nalievajú do pohárov, všetko sa naleje horúcim sirupom a korokuje.

Poradenstvo! Je vhodné tento nápoj zabaliť a nechať ho úplne vychladnúť.

rezané čerešne

Bez sterilizácie

Táto možnosť bude trvať o niečo dlhšie, ale nápoj bude vylepšený. Komorový rebarbora na zimu bez sterilizácie sa pripravuje z týchto zložiek:

 • libra stoniek;
 • tyčinky škorice;
 • čajová lyžička limetkovej šťavy;
 • štipka vanilky;
 • jeden a pol litra vody;
 • 70 g cukru.

tyčinky škorice

Rezané stonky sú umiestnené na spodnej časti plechoviek, voda sa varí v panvici. Pripravené stopky sa nalejú vriacou vodou a zakryjú sa viečkami, ale nezrolované. Po 5 až 10 minútach sa tekutina naleje späť na panvicu, ostatné zložky, okrem limetovej šťavy, sa pridajú a prevaria. Nalejte šťavu, privarte a nalejte výsledný sirup do pohárov s oparenými stonkami. Vyhrnúť.

Je dôležité nielen správne pripraviť nápoj, ale budú dôležité aj podmienky uchovávania.

nasekané stonky

Ako uložiť taký kompot

Pivnica alebo pivnica, kde bude tma a chlad, by bola vynikajúcim miestom na uskladnenie. Sú tam umiestnené iba úplne chladené plechovky, skontrolované na tesnosť.

Odporúča sa pravidelne kontrolovať opuchnuté viečka nádoby, takýto kompot sa musí naliať. Opuchnuté veko naznačuje, že proces sa neuskutočnil správne, niektoré zložky neprešli požadovaným tepelným spracovaním.

pivnica alebo pivnica

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica