Jednoduchý recept na šťavu zo sliviek na zimu doma

Dodávka vitamínov na dlhé zimné mesiace závisí od úsilia domácnosti. Čím viac kusov varí, tým lepšie. Nie je ťažké vyrábať šťavu zo sliviek na zimu a poskytuje komplex vitamínov. Túto šťavu nemôžete piť v koncentrovanej forme, musíte ju zriediť vodou. Je nežiaduce používať u ľudí s diabetes mellitus trpiacich žalúdočnými chorobami.

Jemnosti varenia

Aby všetko fungovalo dobre a aby bol výsledok uspokojený, je potrebné pred začatím práce si preštudovať jemnosti a pravidlá. Toto sú vlastnosti, ktoré potrebujete vedieť pri príprave slivkovej šťavy:

šťava zo sliviek

  • Vyrába sa z kvalitných surovín.
  • Je vhodné nemiešať s iným ovocím, stráviteľnosť sa zhoršuje.
  • Ak sa rozhodne o pridaní ďalších zložiek do slivky, banán by sa mal vylúčiť. Vďaka vysokej hustote ovocia získa hotový výrobok konzistenciu pyré.
  • Pri varení musí byť dodržaná sterilita pracoviska, riadu a rúk.

Pri príprave nápoja nemusíte robiť nič zvláštne, je dôležité prísne dodržiavať kroky receptu a požadované množstvo prísad, ktoré tvoria jeho zloženie.

kvalitné suroviny

Ako si vybrať šťavu slivky

Nápoj sa vyrába z akejkoľvek slivky vrátane sliviek, čerešňových sliviek a iného ovocia. Pri výbere ovocia a jeho príprave berte do úvahy:

  • Odroda ovocia. Neskoré druhy sliviek sa používajú na získanie vitamínu a aromatických nápojov. Lepšie, ak je to sladká odroda.
  • Aby sa suché ovocie zmäklo, naleje sa vriacou vodou.
  • Eliminujte vniknutie zhnitých vzoriek. Náhodne padajúca slivka môže pokaziť celý objem tekutiny.
  • Ovocie samotné by nemalo byť prezreté.

Použitie žltej slivky na tento účel nie je vôbec zakázané, získava sa tiež vitamínový nápoj bohatý na užitočné látky.

iné ovocie

Metódy domácej prípravy

Rôzne možnosti odšťavovania sú úžasné. Každá žena v domácnosti nájde recept podľa svojho vkusu a vkusu. Existujú však bežné spôsoby varenia, ktoré sa hodia pre každú rodinu.

Recept na slivkovú šťavu z buničiny

Pri dlhodobom skladovaní si takýto nápoj udržuje prísun živín dlhšie. Na jeho prípravu potrebujete: 7 kg sliviek, 0,5 kg cukru a 5,5 litra vody.

Slivky sú dobre umyté, vložené do nádoby. Nalejte 0,5 litra vody, zapálte a varte 30 minút.

zatvára predstavivosť

Čas sa musí merať po varení.

Hmota by sa mala mierne ochladiť, potom sa pretiera sitom. Pridajte vodu a vylejte všetok cukor, dobre premiešajte a zapaľujte.Výsledná pena sa odstráni do varu. Potom, ako sa hmota uvarí, znížte teplotu a duste ďalších 15 minút. Vylejú sa horúco do pohárov, uzavrú sa vekom, stočia sa a odstránia, aby sa ochladili pod teplým prístreškom.

presne po varení

Slivková šťava s dužinou cez odšťavovač

Ak máte v domácnosti odšťavovač, proces je jednoduchší. Budete potrebovať 3 kg sliviek a 0,5 kg cukru.

Ovocie sa vyberie z jam, premyje sa a vytlačí zo šťavy. Zbytky nie je potrebné vyhodiť, nalejú sa do vody, niekoľko minút sa varia a kombinujú s vylisovanou tekutinou.

Potom sa zmeria výsledný objem a pridá sa voda v pomere 1: 1. Zapálte, privarte, zalejte cukrom. Po rozpustení povarte 5-7 minút.

Horúca sa naleje do plechoviek a zvinie sa. Potom sa umiestnia na tmavé miesto na viečkach, až kým úplne nevychladnú. Zabalte vrchnú časť starou prikrývkou alebo uterákmi. Po vybratí do pivnice.

prostredníctvom odšťavovača

Švestková šťava bez cukru na zimu

Na prípravu nápoja budete potrebovať: 2 kg ovocia.

Opláchnite odtok v studenej vode a vložte ho do pripravenej nádoby. Zahrejte na 70 ° C a nechajte pôsobiť 10-15 minút. Šťavu vytlačte pomocou vrecka vyrobeného z gázy. Aby sa všetka tekutina vysypala, je suspendovaná a pod ňou je nainštalovaná nádoba, do ktorej bude kvapkať šťava. Mali by ste sa pravidelne objavovať a vyžmýkať.

Spojte všetku tekutinu a nalejte ju do pohárov. Sterilizujte pri teplote 85 ° C počas 25 minút. Na konci procesu uzavrite viečka. Nechajte na tmavom mieste, kým úplne nevychladne. Prikryte prikrývkou alebo prikrývkou.

na pitie

Jablko a slivkový džús - recept na zimu

Zmiešané džúsy sú bežné u mnohých žien v domácnosti. Chuť hotového produktu sa zlepšuje a užitočné zloženie sa zvyšuje. Kombináciou jabĺk a sliviek získate kokteil vitamínu na zimu. Na jeho prípravu budete potrebovať: 1 kg sliviek, 0,5 kg jabĺk, 4 lyžice. lyžice granulovaného cukru.

recept na zimu

Jablká sa vyberajú podľa chuti, žiadna odroda nemá žiadne zvláštne privilégiá.

Pripravte si hlavné ingrediencie, umyte, nakrájajte, jadro a jamu. Vytlačte z nich šťavu, dajte všetko dokopy. Pridajte cukor, zamiešajte a nechajte ho zohriať. Po varení nádobu okamžite vyberte. Hotová hmota sa naleje do pohárov a sterilizuje sa. Po dokončení sa zvinú a nechajú sa vychladnúť pri izbovej teplote.

zvláštne privilégiá

Ako pripraviť džús pomocou odšťavovača

Tie ženy v domácnosti, ktoré majú tento prístroj, uľahčia prácu. Pretože prakticky nie je potrebné nič robiť. Len pripravte prísady. Budete potrebovať: 3 kg sliviek, 100 g cukru a vody.

Pripravte slivku, umyte, odstráňte kosti a usušte. Do odšťavovača dajte vodu a nechajte ju prevariť. Potom poslať nasekané ovocie, pevne zatvorené a držiac hadicu, nechajte ju hodinu najpomalšie.

pomocou odšťavovača

Vypustite hotovú šťavu a pridajte do nej cukor. Priveďte do varu, zrná rozpustite a varte 5-7 minút.

Po dokončení horúcej nalejte do pohárov a zrolovať. Dajte na tmavé miesto, dobre zabalte.

tmavé miesto

Funkcie ukladania šťavy

Ako správne skladovať hotový výrobok, aby sa zbytočne zbytočne zbytočne pracovalo. Pri dlhodobom skladovaní by sa mal recept úplne dodržiavať, sterilizované poháre a viečka. Pridajte všetky ingrediencie podľa receptu.

Skladujte pri teplotách nižších ako +15 ° C. V teplom stave slivkový nápoj zmizne. Miestnosť musí byť tmavá, svetlo negatívne ovplyvňuje chemické zloženie výrobku. Farba a chuť sa zhoršujú.

Slivkový džús je sklad vitamínov, ktoré v zime podporia telo. Nevýhodou je, že je potrebné dodržiavať dávkovanie a sú kontraindikácie.

dokončený produkt

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica