TOP 10 receptov na najrôznejšie uhorky a paradajky na zimu

V šalátoch, letných aj zimných, ženy v domácnosti radi kombinujú zeleninu a získavajú nečakanú chuť. Preto mnohí neodmietajú recepty na najrôznejšie paradajky a uhorky na zimu, pretože otváraním nádoby umožňujú príjem komplexov vitamínov a stopových prvkov. Všetky menej uhorky sú ochutené kyselinou paradajkovou, čo zlepšuje chuť prípravku.

Funkcie varenia najrôznejších uhoriek a paradajok na zimu

Marinovanie uhoriek s paradajkami v jednej nádobe je potešením. Uhorky zvyčajne dozrievajú pred paradajkami. A po mnohých uhorkách zeleniny môžete kombinovať posledné ovocie s paradajkami, ktoré začali spievať.

Balenie sa vykonáva tak, aby rajčiny neboli pokrčené. Miesto v spodnej časti nádoby je vhodné pre zelené uhorky a na vrch sa umiestnia paradajky. Pod vplyvom vriacej vody stávajú jemnými a môžu praskať. Lepšie je nestláčať ich.

Rôzne korenie sa používa na prípravu najrôznejších druhov na zimu. Ale ak si vyberiete korenie, potom klinčeky cesnaku sú pre nich lepšie. Horčičné semienka dobre zázvorom. Konzervovanie zeleniny nie je úplné bez voňavých bylín. Dáždniky kôpru, trsy petržlenu, zeleru a bazalky poskytujú príjemnú vôňu allsorts.

Výber a príprava hlavných zložiek

Pred konzervovaním ovocie pripravte:

 1. Mali by ste zvoliť malé uhorky s dĺžkou 7 až 10 centimetrov. Zelenina s malými pupienkami je veľmi chutná. Zachovávajú si svoju elasticitu po dlhú dobu, krízu.
 2. Paradajky by mali mať rovnakú strednú dĺžku alebo malú čerešňu. Ak je pokožka silná, vydrží pôsobiť horúcou vodou a nebude praskať. Dužina by mala byť mäsitá a chuť je sladká
 3. Môžete kombinovať zeleninu s tekvicami a cuketou. Na konzervovanie sú vhodné tekvica dozrievania mlieka.
 4. Ak sa do pohára pridá korenie, potom je to bulharský alebo šalátový.

Všetky prísady sa v prípade potreby umývajú, krájajú. Stonky sa z ovocia odstránia.

čerstvé uhorky

Ako správne pripraviť nádoby na začiatok procesu

Aby nádoby s rozmanitými odrodami bobtnali a nevybuchovali a práca sa neplytvala, mali by byť sklenené poháre:

 • opláchnite horúcou vodou;
 • Dôkladne opláchnite teplou vodou a sódou;
 • sterilizovať umiestnením do vyhrievanej rúry na pol hodiny;
 • udržiavajte v horúcej pare 15 - 20 minút.

Mnoho ľudí odporúča pred odvalením pridať 30 ml vodky, hrsť červeného ríbezle alebo pol lyžičky kyseliny citrónovej. Ak sa plechovky spracúvajú podľa pravidiel, obrobok bude stáť po dlhú dobu.

umyté nádoby

Recepty na zber uhoriek s paradajkami

Existuje veľa spôsobov, ako pripraviť najrôznejšie uhorky a paradajky. Každá žena v domácnosti má svoj vlastný recept, ktorý si neustále cení. Ale môžete skúsiť aj iných. Najprv pripravte 2-3 poháre. Budúci rok, ak sa vám páči tanier, varia viac.

Klasický recept

Konzervovanie sa vykonáva pomocou:

 • rovnaké množstvo paradajok a uhoriek;
 • zeleň;
 • cesnak a korenie, čierne a korenie;
 • marináda.

Na soľanka, ktorá sa naleje do pohárov s položenou zeleninou po druhýkrát, 1,5 litra vody potrebuje 3 lyžice soli, cukru, octu 9%. Najskôr sa uhorky a paradajky udržiavajú 4 hodiny v pohári v studenej vode, potom 20 minút vo vriacej vode. A iba na konci - s horúcou marinádou. Polovýrobky sa zabalia a keď sa plechovky ochladia, uložia sa.

uhorky s paradajkami

Jednoduchý recept bez sterilizácie na 1 liter nádoby

Nie vždy 3-litrové poháre s nakladaným ovocím dobre udržiavajú. Áno, a veľká rodina ich môže jesť. Je však vhodné valiť uhorky s paradajkami na liter a sterilizácia sa nevyžaduje.

Spôsob prípravy tohto receptu sa príliš nelíši od klasického postupu. Na spodnej časti nádoby sú umiestnené čerešňové listy, ríbezle a kôpr. Potom príde rad uhoriek a paradajky sú opatrne umiestnené na vrchu.

Voda je potrebná na 1-litrovú plechovku s objemom iba 0,5 litra. Nalejte 1 lyžicu soli do vriacej vody. Cukor sa užíva dvakrát. Ocot je pripravený 9%. Pridáva sa, keď sa marináda odstráni z horúčavy. Ovocie sa raz dusia horúcou vodou a uchovávajú sa 10 minút vo vriacej vode. A ak sa obávajú, že sa sortiment zhorší, môžete namiesto sterilizácie naliať do 50 ml vodky.

malé poháre

Spolu so cuketou

Pridaním kocky mladých cukiet do pohárov zmäknú chuť sortimentu. Na 2 malé cukety vezmite 1 uhorku, 3-4 paradajky. Cuketa sa nakrája na kružnice alebo na kúsky. Je lepšie prepichnúť pokožku paradajok vidličkou. Chuť sa pripraví s nezvyčajným korením, klinčekmi, bobkovými listami, kôprom. Kvôli pikantnosti by sa malo konzervovať cesnakom.

Na dne nádoby by mali byť cukety s uhorkami a paradajkami hore. Obarte vriacou vodou, udržiavajte 10 minút. Potom, vypustenie vody, je čas na horúcu marinádu.

Žiadny ocot

Kyselina octová môže byť nahradená v morených receptoch. Novým spôsobom konzervujeme jablkovú šťavu. Berú kilogram uhoriek a paradajok, umyjú ich a vložia do sklenenej nádoby. 2 jablká sa nakrájajú na plátky a tiež sa pošlú do pohára. Marináda sa pripravuje na základe jablkovej šťavy zriedenej vodou (pohár 1,25 litra). Ako obvykle, soľ (3 polievkové lyžice), cukor (2 polievkové lyžice). K marináde sa pridávajú sladké korenie a bobkový list. Z byliniek môžete do kôpru vložiť kôpr. Strúčiky cesnaku tiež nebolí.

morené sochory

S kyselinou citrónovou

Kyselina citrónová sa používa na prípravu marinády, ktorá v nej nahradí ocot. Sortiment paradajok a uhoriek je potrebné naliať druhýkrát. Nalejte do vody objem 1,5 litra:

 • 60 gramov granulovaného cukru;
 • 30 - soli;
 • rovnaký počet kryštálov kyseliny citrónovej.

Pred šitím plechoviek zeleniny sa nalejú dvakrát vriacou vodou, držia sa 10 minút a voda sa vypustí. Potom s vriacou marinádou.

S aspirínom

Tablety acetylu používajú mnohé ženy v domácnosti na konzervovanie. Pri príprave misky na zimu môžete pridať tabletky. Pre 3-litrový obrobok budete potrebovať:

 • 1 kilogram uhoriek a paradajok;
 • 6 strúčikov cesnaku;
 • chrenový list;
 • kôprové dáždniky;
 • hrášok čiernej a korenie;
 • niekoľko bobkových listov;
 • 3 tablety aspirínu.

Dali všetko do pohárov, aby vyplnili medzery. Tablety sa musia rozdrviť a naliať do nádoby. Nalejte toľko cukru, soli, octu do nádoby s vodou, ako zvyčajne hostiteľka. Nalejte zeleninu s horúcou soľankou, dotiahnite ju železnými viečkami.Potom dôkladne pretrepte poháre, aby ste rozpustili aspirín.

taniere na poháre

V sladkej marináde

Sviatočný stôl vyzdobí vynikajúci rozmanitý recept. Vezmite na varenie:

 • 700 gramov zrelého ovocia paradajok a uhoriek;
 • banda zeleného hrozna;
 • sladká paprika;
 • pol mrkvy.

Z korenia potrebujú strúčiky cesnaku, listy z chrenu, korenie a čierne korenie. Úroda nie je úplná bez kôpru, bobkových listov, čerešní a ríbezlí. Môžete si vziať cibuľu.

Do nádoby sa umiestni čo najviac bylín a korenín, uhorky sa umiestnia vertikálne. Nakrájanú cibuľu a mrkvu nakrájajte na plátky a korenie na plátky. Prázdne priestory sú plné hrozna. Dajte paradajky na vrchol.

Prvýkrát sa všetky ingrediencie nalejú vriacou vodou. Po 10-15 minútach sa naleje voda a potom sladká marináda. Užívajú dvakrát menej soli ako cukor. Ocot je potrebný 9%.

nalievanie do marinády

S tekvica

Tekvica tekvica by sa mala zvoliť ako malá. S priemerom 6 centimetrov vložte celý do pohára. A stredné plody sa musia rezať. Ostatné ingrediencie sú tradičné: korenie, cesnak, kôpor, bobkový list. Ďalšie bylinky a koreniny sa pridávajú podľa potreby.

Marináda na nalievanie zeleniny obsahuje soľ s cukrom, ocot.

S kapustou

Kapusta, paradajky a uhorky sa často kombinujú do jednej nádoby. Vezmite malú kapustu. Je nakrájaný na plátky. Plátky kapusty vložte spolu s inou zeleninou. Vložte plátky mrkvy a kúskov papriky. Pre 1,5 litra vody musíte vziať:

 • 30 gramov soli;
 • 60 gramov cukru;
 • 10 - kyselina citrónová;
 • pár korení;
 • 2-3 bobkové listy;
 • vetvička petržlenu;
 • listy bazalky.

Nalejte zeleninu s marinádou a poháre sa sterilizujú vo vodnom kúpeli 15 až 20 minút. Vhodná je nielen biela kapusta, ale aj karfiol. Hlavy kapusty sa však najskôr vložia do vriacej vody na 2 až 3 minúty.

V paradajkovej šťave

Namiesto marinády sa na zber používa paradajková šťava, ktorá sa pripravuje z 2 kilogramov zrelého ovocia. Do pohárov musíte vložiť, okrem uhoriek a paradajok, nasekanú papriku. Produkt s strúčikmi cesnaku, kúskami chrenu sa ukáže ostrejšie. Pred varom by mal džús obsahovať soľ (2 polievkové lyžice), ocot (2 polievkové lyžice). Na konci prípravy je potrebné sortiment sterilizovať 20-30 minút.

varenie v paradajke

S korením

Papriky dobre padajú s uhorkami a paradajkami. Celá zelenina sa rozloží do pohárov, pridá sa cesnak, korenie, vavrínový list. Listy ríbezlí, čerešní, zeleru, petržlenu dodajú prípravku osobitnú arómu. Zeleninu je potrebné naliať 1krát. A po polhodinovej marináde.

Ako nakrájať uhorky so zelenými paradajkami

V prípade tohto receptu zoberte zelené ovocie paradajok. Je žiaduce zbierať malé uhorky. Na dno nádoby sa nachádza dáždnik kôpru, trávových semien, koriandra a 2 strúčikov cesnaku. Zelenina je naskladaná tak, aby bolo menej dutín. Môžu byť naplnené kúskami papriky. Zelenina sa dvakrát sparí vriacou vodou. Pre tretí je potrebná marináda. Pripravte to tak, že zoberiete pol litra vody, lyžicu soli a cukru. Stačí jedna lyžička octu.

Skladovacie pravidlá a trvanlivosť

Konzervovanú zeleninu musíte skladovať v suteréne, kde je chladná a mierne vlhká. Teplota vzduchu by nemala byť vyššia ako +2 ° C a vlhkosť - 85%. Je lepšie jesť tanier počas zimy. Zvyšok budúci rok bude chutný. Uhorky budú tvrdé alebo sa plazia v marináde. Paradajky praskli pri dlhodobom skladovaní. Je nebezpečné jesť nakladané nakladané potraviny dlho v pivniciach a pivniciach.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica