Jednoduchý recept na konzervovanie cukety v ukrajinčine na zimu

Každá žena v domácnosti bude potrebovať recepty na varenie cukety v ukrajinčine na zimu, prírezy budú slúžiť ako doplnok k prílohám, mäsu alebo nezávislému občerstveniu. Pripravte si kontajnery, vyberte kvalitné výrobky. Proces varenia obsahuje množstvo funkcií, s ktorými by ste sa mali vopred oboznámiť.

Funkcie varenie cukety v ukrajinčine

Aby bola konzervácia chutná, proces varenia bol úspešný, mali by ste zvoliť správne produkty. Je dôležité sterilizovať nádoby vopred. Pri prísnom dodržiavaní receptu bude možné pripravovať kvalitné zimné prípravy aj od neskúsených kuchárov, je dôležité sledovať iba proporcie. Množstvo korenia a korenených prísad sa môže meniť v závislosti od požadovanej štipľavosti misky. Ak chcete získať jemné cukety, korenie sa pridáva na minimum, to isté platí aj pre zeleninu.

Potrebné ingrediencie pre recept

Zber cukiny v ukrajinčine počas zimy zahŕňa použitie týchto produktov:

  • cuketa - 4 kg;
  • mrkva - 4 kusy;
  • cesnakové hlavy - 1,5 šálky;
  • paradajková pasta - 0,5 litra;
  • ocot 9% - 1 pohár;
  • slnečnicový olej - 1 pohár;
  • soľ, cukor - 2 polievkové lyžice

Varenie ukrajinských cukiet bude trvať asi 1 hodinu. Celkom bude 6 plechoviek.

Pravidlá výberu produktu

Skúsení kuchári odporúčajú výber mladých cukiet s jemnou jemnou pokožkou a netvorenými semenami mlieka. Plody musia byť celé, bez známok poškodenia alebo hniloby. Je vhodné zvoliť stredne veľké cukety, mierne nezrelé. Vezmite čerstvé korenie, je bohatšie na chuť.

príprava cukety

Príprava kontajnerov

Banky sa premyjú sódou, vylejú sa vriacou vodou. Sterilizácia sa uskutočňuje vhodnými spôsobmi.

  1. Používanie rúry. Nádoby umiestnite do studenej rúry na drôtenú policu, zdola dole. Vedľa neho vložte kovové kryty. Nastavte režim „prúdenie“ pomocou fúkania alebo horného horného dna, teplota by mala byť 140 - 150 stupňov. Nádoby s objemom 2 až 3 litre, dezinfikovať 20 minút, litrové nádoby - 15 minút. Vyberte nádoby s rukavicami, položte na uterák, aby vychladli.
  2. Mikrovlnná sterilizácia. Nádoby balte kompaktne, môžete ich dať na sud, zapnúť rúru s výkonom 700 - 800 W. Sterilizujte 1 liter pohára po dobu 3 minút, 3 litre poháre - 5 minút. Kovové kryty nemôžu byť v mikrovlnnej rúre dezinfikované.
  3. Dezinfekcia v nádobe s vodou. Zakryte dno nádoby uterákom alebo vylejte studenú tekutinu. Banky musia byť úplne pokryté vodou. Panvicu zapálte, počkajte asi 15 minút po varení. V rovnakom kontajneri môžete pokrievky variť súčasne.

príprava plechoviek

Uterák, na ktorý sa plechovky položia, vyžehlite žehličkou na oboch stranách.

Ako variť vyprážané cukety v ukrajinčine na zimu?

Stopky so zvyškami kvetov zo cukety musia byť odstránené. Premytá zelenina sa nakrája na polkruhy široké 1 cm, posypeme cukrom, soľou, octom a slnečnicovým olejom a necháme pôsobiť pol hodiny. Mrkva nastrúhajte, stlačte cesnak alebo jemne nasekajte. Za 30 minút cuketa vydá šťavu. Pridajte k nim paradajkovú pastu, cesnak, mrkvu a pol hodinu varte po miernom ohni. Počas varenia môžete prispôsobiť množstvo soli a octu podľa vašich predstáv. Ďalej sa pridá korenie. Dajte zeleninu do horúcich pohárov, stočte do sterilných viečok, zabaľte ich deku, kým úplne nevychladnú.

Ďalšie skladovanie konzervovaných polotovarov

Konzervované cukety v ukrajinskom štýle sa uchovávajú v suteréne, pivnici alebo špajzi. Izba by nemala byť osvetlená slnečným žiarením, vlhkosť nie je podporovaná. V opačnom prípade sa môže objaviť pleseň, výrobky sa môžu zhoršovať. Čas použiteľnosti prázdnych obalov je približne 1 rok. Odporúča sa to urobiť na konci leta, potom sa cuketa bude jesť pre novú sezónu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica