TOP 5 jednoduchých jednoduchých receptov na citrón s cukrom v pohári na zimu

Citrón je mimoriadne zdravé a chutné ovocie, ktoré obsahuje veľké množstvo vitamínu C. Používanie tejto citrusovej šťavy v chladnom období pomáha posilňovať imunitný systém a zabraňuje prechladnutiu. Udržať citrón čerstvý na dlhú dobu je však ťažké. Aby ste zabránili strate ovocia jeho prospešných vlastností a chuti, môžete do sklenenej nádoby uchovať citrón s cukrom. V tejto podobe sa z citrusových plodov stáva lahodný dezert, ktorý môžete jednoducho jesť s čajom alebo pripraviť z neho pečivo a vitamínové nápoje.

Jemnosti varenia

Výroba pohára citróna a cukru je veľmi jednoduchá. Na to potrebujete iba dve zložky: citróny a granulovaný cukor. Môžu sa užívať v pomere 1: 1, alebo môžete zvýšiť množstvo piesku podľa chuti na pomer 1: 1,5 - 1: 2.

Aby sa obrobok skladoval dlhšie, je potrebné výrobky a nádoby správne pripraviť.

Ako pripraviť citróny?

Ovocie určené na konzerváciu musí byť čerstvé, zrelé, rovnomerné, bez zárezu alebo prepichnutia. Odporúča sa umývať citrusy pod tečúcou vodou a očistiť kôru od nečistôt pomocou kefy. Ovocie môžete umyť mydlom.

Potom by sa ovocie malo prepláchnuť vriacou vodou, potom by sa malo na 15 až 30 minút vložiť do studenej vody, aby sa zbavila horkosti. Potom sa citrusové plody musia utrieť do sucha čistou utierkou alebo na papierovej utierke.

plátky citrónov

Pravidlá pre prípravu kontajnerov

Na prípravu citróna v cukre sa používajú sklenené poháre. Musia sa dôkladne umyť a vysušiť čistou utierkou. Na umývanie môžete použiť mydlo alebo jedlú sódu.

Je dôležité, aby vo pohári, ako aj na ovocí samotnom nezostala žiadna voda. Aj malé množstvo môže viesť k fermentácii produktu.

Aby sa obrobok skladoval dlhšie, je potrebné nádobu sterilizovať, napríklad držaním plechoviek nad parou alebo nalievaním vriacej vody na ne.

Ako vyrobiť pohár citrónu s cukrom?

Existuje niekoľko spôsobov, ako citróny na jar.

Jednoduchý recept na zimu

Ovocie bez šupiek, nakrájané na kruhy alebo plátky. Semená sa musia odstrániť, aby sa zbavila horkosti.

plátky citróna

Do dna sklenenej nádoby sa naleje 1 - 2 lyžice granulovaného cukru. Na vrch položte plátky ovocia do 1 vrstvy. Piesok sa opäť naleje zhora. Takto je celá nádoba naplnená až po okraj, striedajúc sa vrstvy citrusov a cukru. Najvyššia vrstva by mala byť piesok.

Namiesto stohovania do vrstiev môžete ovocie jednoducho zmiešať s pieskom v samostatnej miske a potom ho dať do pohára.

citrón obalený cukrom

Po naplnení sa nádoba nechá stáť 5 až 7 dní pri teplote miestnosti; ak nádoba nebola sterilizovaná - počas 30 - 60 minút. Počas tejto doby z citrusov vyteká šťava a cukor sa rozpustí; vrstvy sa prehnú. Potom, čo sa to stane, pridajte ďalšie ovocie a piesok, aby ste naplnili nádobu na vrchol. Sirup by mal úplne zakrývať citróny.

Nádoba je pevne uzatvorená vekom a umiestnená do chladničky na ďalšie skladovanie. Obrobok by sa mal pravidelne obracať, aby sa cukor lepšie rozpustil.

kandizovaný citrón

So zázvorom

Citrus so zázvorom je veľmi užitočný na posilnenie imunitného systému. Použitie tohto prípravku v jesennom a zimnom období môže významne znížiť riziko prechladnutia.

Na prípravu tohto prázdneho miesta by ste mali vziať:

  • koreň zázvoru (malý);
  • citróny;
  • med (alebo cukor).

Lúpaný koreň zázvoru je nakrájaný na malé kocky. Citrusy sa delia na štvrtiny. Kosti by sa mali odstrániť.

Všetky prísady sa otáčajú mlynčekom na mäso a potom sa zmiešajú s medom (alebo cukrom). Výsledná hmota sa prenesie do sklenenej nádoby a vloží sa do chladničky na ďalšie skladovanie.

citrónové kliny

Táto zmes by sa mala konzumovať v malých dávkach: nie viac ako 1 lyžica denne v čistej forme alebo pridávať do čaju.

Cez mlynček na mäso

Citrusy sa delia na štvrtiny. Kosti z nich musia byť odstránené. Ovocie sa krúti v mlynčeku na mäso, striedajú sa s pieskom.

Výsledná hmota sa zmieša s pieskom v pomere 1: 1 a nechá sa stáť 30 až 60 minút pri teplote miestnosti, aby sa šťava uvoľnila a cukor sa začal rozpúšťať. Potom sa zmes znova mieša a vloží do sklenenej nádoby; výrobok uchovávajte v chladničke.

citrón cez mlynček na mäso

S korením

Na prípravu takéhoto produktu budete potrebovať:

  • citrón - 1 kg;
  • granulovaný cukor - 0,5 - 0,7 kg;
  • mletá škorica.

Citrusy sú rozdrvené na svalnatý stav. Do výslednej hmoty nalejte cukor, pridajte škoricu a dôkladne premiešajte. Zmes sa vloží do sklenenej nádoby a vloží sa do chladničky na ďalšie skladovanie.

Libra citrónová s cukrom v pohári

Ovocie je nastrúhané alebo nasekané v kuchynskom robote. Výsledná hmota sa zmieša s cukrom v pomere 1: 1, prenesie sa do sklenenej nádoby a pred použitím sa chladí.

Strúhaný citrón

Koľko a koľko môžete uložiť?

Pochúťka sa uchováva v sklenených nádobách v chladničke alebo pivnici pri teplote neprevyšujúcej 0 ° C. Ak neboli poháre pred prípravou produktu sterilizované, môžu sa skladovať najviac 3 mesiace.

V sterilizovaných valcovaných nádobách zostáva ovocie použiteľné 6 až 8 mesiacov.

Nezmrazujte zmes. Po zmrazení a rozmrazení sa stratia prospešné vlastnosti ovocia.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica