Krok za krokom recept na výrobu slivky Nutella na zimu

V rámci klasického Nutellu nie sú žiadne slivky, ale doma často pripravujú dezert s pridaním tohto ovocia. Aj keď sa táto kombinácia považuje za neobvyklú, ukazuje sa na ňu vynikajúci výrobok, pomocou ktorého si môžete pripraviť sladké sendviče a pridať ho do pečiva. Príjemný vkus zákusku ocení každý. Okrem toho existuje jednoduchý recept na Nutella zo sliviek na zimu.

Jemnosti varenia slivky Nutella na zimu

Tento dezert sa dá ľahko pripraviť doma. Skúsené ženy v domácnosti navrhujú použiť nasledujúce tipy:

 1. Aby si výrobok zachoval svoju chuť, musí sa uchovávať v sklenenej nádobe. Je vhodné ho zatvoriť v menších bankách.
 1. Prebytočný vzduch urýchľuje poškodenie produktu, takže je lepšie nenechávať Nutella v miskách, v ktorých bol vyrobený.
 2. Milovníci experimentov môžu do dezertu pridať nové ingrediencie. Na tento účel sú vhodné kokosové vločky, sušené marhule, zmes sušeného ovocia alebo kandizovaného ovocia.

Nutella môže byť pripravená na zimu, ak použijete špeciálny recept. Potom bude možné s touto nádhernou pochúťkou potešiť seba a svojich blízkych.

Výrobky pre receptúru

Stačí si vybrať jednoduchý recept na prípravu dezertov. Vyžaduje si to prípravu:

 • odtok - 2 kg;
 • granulovaný cukor - 1,5 kg;
 • kakaový prášok - 100 g;
 • maslo - 200 g.

Potrebujeme čerstvé a vysoko kvalitné výrobky, inak vynikajúci dezert nebude fungovať. Podľa špecifikovaného receptu sa dezert pripravuje veľmi rýchlo a ľahko.

krásne slivky

Ako vybrať a pripraviť ingrediencie

Plody by sa nemali mechanicky poškodzovať. Je dôležité, aby bobule boli hladké, bez jamiek, tmavé škvrny. Vôňa sliviek je cítiť cez pokožku. Plody by nemali byť veľmi mäkké alebo tvrdé.

Zrelé slivky majú suchú stopku. Mali by ste si zvoliť bobule jednotnej farby. Lesk pokožky je povolený pre rôzne odrody.

Mali by ste si vybrať rozmaznané a nekvalitné ovocie. Pred prípravou zákusku sa musia dôkladne umyť a postaviť na pitie.

ovocné ovocie

Príprava nádoby

Najprv musíte skontrolovať nádoby. Potrebujeme poháre bez trhlín, triesok a iných chýb. Potom by sa nádoba mala vyčistiť vodou a jedlou sódou.

Potom sa nádoby musia vypláchnuť. Vyžaduje sa tiež sterilizácia. Ak sú poháre malé, je vhodná mikrovlnná rúra, v ktorej sú inštalované nádoby. Nechajte ich niekoľko minút pôsobiť. Týmto sa dokončí proces sterilizácie nádoby. V takom prípade je možné dezert uložiť dlhšiu dobu.

rôzne banky

Proces varenia

Dezert sa pripravuje podľa nasledujúcich pokynov:

 1. Do sliviek sa pridá cukor (150 g) a voda (100 ml). Zmes sa varí 20 minút. Po ochladení sa hmota spracuje v mixéri.
 2. Pridá sa ďalších 1,5 kg cukru a hmota sa varí 20 minút.Penu je potrebné odstrániť. Aby bola Nutella homogénna, hmota sa pretiera sitom.
 3. Hmota sa varí ďalších 20 minút.
 4. Znovu uvarili džem. Kakaový prášok sa preosieva. Potom sa pridá do jamu a premieša sa.
 5. Je potrebné pridať maslo (200 g).
 6. Naposledy sa zmes varí 15 až 20 minút a môže sa uzavrieť do pohárov.

Týmto sa dokončí proces varenia pre Nutella. Nádoby sa prevrátia a prikryjú prikrývkou. Po ochladení sa dajú znova prevrátiť.

slivka nutella

Ďalšie skladovanie

Plechovky s blankom môžu zostať v skrini. Najvhodnejšie je tmavé a chladné miesto, kde teplota nie je vyššia ako +20 stupňov. Je vhodné nevkladať nádoby do suterénu alebo na balkón, pretože mrazený dezert stráca svoje vlastnosti.

Nutella môžete nechať až 3 roky, ak sú dodržané všetky pravidlá pre prípravu a sterilizáciu plechoviek. Ak budete postupovať podľa odporúčaní týkajúcich sa skladovania, bude dezert chutný a zdravý.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica