Uhorkové recepty vo vlastnej šťave na zimu bez sterilizácie si olíznete prsty

Aj keď je starostlivosť opatrná, nie je vždy možné vyhnúť sa zarastaniu uhoriek. V tomto prípade sa skúsené ženy v domácnosti nevzdávajú, ale zbierajú uhorky vo vlastnej šťave počas zimy bez sterilizácie, pričom úspešne využívajú neštandardné zelene. Na zimnú prípravu sú k dispozícii jednoduché a rýchle recepty.

Je dobre známe, ako rýchlo a hojne je uhorka schopná dať šťavu, stačí ju iba soľiť. Navyše, ak ho krájate alebo brúsite strúhačkou, krájačom zeleniny alebo mlynčekom na mäso. Takto sa deformované a zarastené uhorky spracúvajú na šťavnaté aromatické základy pre rôzne recepty.

Zelentsi kvasia vlastnou šťavou, pripravujú zálievky, studené jedlá, polotovary na polievky, uhorky, marinády. Pomocou aromatických bylín, korenistých a korenistých prísad menia chuť prípravku z uhoriek. Ukázalo sa, že je to vynikajúce občerstvenie, iba si olíznete prsty.

Zoznam prísad a dochucovadiel do veľkej miery závisí od osobných preferencií. Tradične sa používajú horčičné zrná, všetky druhy papriky, kôpr, zeler, petržlen, bazalka, lístky ríbezlí. Každá prísada nielen mení arómu, neutrálnu chuť konzervovaných uhoriek, ale prispieva tiež k podielu užitočných vitamínov na celkovom zložení jedla. Pomocou základného receptu na zber uhoriek vo vlastnej šťave môžete z neštandardnej plodiny urobiť vynikajúcu desiatu.

Prekvapte svojich priateľov a rodinu nezvyčajnými kulinárskymi objavmi.

Tradičný recept

Pre recept, by ste mali vziať čerstvo vybral uhorky. Zelentsy sú triedené a zanechávajú silné exempláre bez známok zhoršenia kvality. Malé plody sa skladajú osobitne pre použitie ako celok.

Recept na uhorky vo vlastnej šťave je veľmi jednoduchý. Na výrobu šťavy vyberáme asi 1,5 - 2 kg malých uhoriek a asi kilogram zarastených zelentov. Obyčajná kamenná soľ sa stane konzervačným prostriedkom pre solenie. Korenie vyberáme podľa chuti.

uhorky vo vlastnej šťave v pohári

zloženie:

 • uhorky - 2,5 kg;
 • soľ - 100 g;
 • cesnak - 6 strúčikov;
 • korenie, čierne korenie - 4-5 ks;
 • klinčeky, bobkové listy, listy z chrenu, kôprové dáždniky - 2 ks .;
 • horúce červené papriky voliteľné.

Krok za krokom recept na varenie:

 • namočíme uhorky 3-4 hodiny v studenej vode, vypereme;
 • nasekané ovocie. To sa dá dosiahnuť ich prechodom cez mlynček na mäso, trením na hrubom strúhadle alebo jednoduchým rezaním na niekoľko častí;
 • Výslednú masu uhoriek posypte soľou, nechajte ju do úplného rozpustenia a uvoľnite šťavu po dobu 30 minút;
 • do pohárov z čistého skla dáme korenie, pyré z uhoriek a malé uhorky do vrstiev;
 • na ochranu proti plesniam umiestnime pod krk plechovky chren;
 • Pridajte zvyšnú šťavu a nádobu uzavrite plastovým vekom.
 • Po niekoľkých týždňoch je solenie ukončené a uhorky sú pripravené. Skladujú sa v chladnej pivnici alebo v chladničke pri teplotách od 0 do 10 stupňov, nie dlhšie ako 2 mesiace.

Nakladané uhorky pripravené podobným spôsobom na zimu vo vlastnej šťave, majú príjemnú čerstvú chuť, arómu, chrumkavú textúru, prakticky nezmenené vitamíny a mikroelementy.

V prípade, že nie je chren, použite 1/2 lyžičky. horčičné semienka, ktoré sa nalejú na vrch pred uzavretím nádoby.

Varenie nakladaných uhoriek v našej vlastnej šťave

Zelentsy sú vopred namočené na niekoľko hodín a premývané pod tečúcou vodou. Počas tejto doby musíte pripraviť nádoby na konzervovanie. Väčšinou ide o sklenené poháre. Umývajú sa sódou, sterilizujú sa. Ako konzervačnú látku používame stolový ocot, cukor, soľ.

Recept bude vyžadovať:

 • uhorky - 1 kg;
 • soľ - 1 \ 2 lyžice. l.;
 • cukor - 1 lyžica. l.;
 • rastlinný olej - 25 ml;
 • stolový ocot 9% - 50 ml;
 • cesnak - 5 - 6 strúčikov;
 • bobkový list - 3 ks;
 • červená paprika podľa chuti.

uhorky vo vlastnej šťave v pohári

Uhorky nakrájajte pozdĺžne na štyri časti, veľké na 8 častí, vložte ich do hlbokej misky. Pridáme do nich všetky ingrediencie a necháme 2 hodiny vytvarovať šťavu, v ktorej sa uskutoční morenie. Niekoľkokrát zmiešajte uhorkovú masu s korením.

Ak je dostatok tekutiny, rozrezané uhorky prenesieme do malých pohárov a naplníme ich výslednou šťavou. Potraviny v konzervách v malých nádobách sterilizujte asi 5 minút a hermeticky uzavrite viečkami. Dajte poháre hore nohami a prikryte niečo teplým pre dlhšie ochladenie.

Konzervované uhorky sa skladujú vo vlastnej šťave v pivnici alebo studenej špajzi takmer celú zimu. Recept je možné spestriť pridaním obľúbeného korenia alebo trochou sladkej papriky, žltej a červenej.

Nakladané uhorky vo vlastnej šťave s horčicou

V tomto recepte sa horčica pridáva k tradičným prísadám, ktoré majú baktericídne vlastnosti a menia chuť prípravku. Výsledkom by mali byť nakladané uhorky vo vlastnej šťave s dlhšou trvanlivosťou a príjemnou novou chuťou.

Prísady potrebné pre uhorky nakladané horčicou:

 • uhorky - 4 kg;
 • soľ - 3 lyžice. l.;
 • suchá horčica - 2 lyžice. l.;
 • cesnak, kôpry, kôstkové korenie, malý kúsok korene chrenu, vavrínový list, ríbezle - podľa chuti.

uhorky vo vlastnej šťave v pohári na stole

Polovica uhoriek určených na marinádu sa trie hrubým strúhaním. Soľ a suchá horčica sa rozpustí v uhorkovej šťave. Korenie, strúhané uhorky, celé malé uhorky sa stohujú do nádoby na morenie atď., Až kým sa nádoba naplní. Na vrchol je položený útlak.

Nádoba s uhorkami sa skladuje pri izbovej teplote až do konca procesu fermentácie kyselinou mliečnou. Jeho trvanie závisí od teplotného režimu a trvá 10 - 15 dní. V budúcnosti sa nádoba so solením upraví na chlad.

Teplota skladovania uhoriek vo vlastnej šťave v zime by nemala prekročiť 1 - 3 stupne. Hotový produkt sa dá preniesť do menších pohárov a uzavrieť bežnými plastovými viečkami. V takom prípade je obrobok uložený v chladničke.

Varenie ľahko osolených uhoriek v našej vlastnej šťave

Ľahko osolené uhorky sa pripravujú rýchlo a ľahko. Existujú dva spôsoby morenia uhoriek v ich vlastnej šťave, ktoré sú v technológii veľmi podobné.

 1. V prvom prípade sa celé uhorky vložia do vrecka s pridanou soľou. Po chvíli sa vylúčená šťava stáva soľankou. Táto metóda sa dá nazvať „lenivá“, varenie si nevyžaduje čas. Solenie trvá dlhšie.
 2. V druhom prípade sa zarastené zelené rastliny rozdrvia a zmiešajú so soľou, čím sa získa soľanka pre väčšinu uhoriek.Soliaci proces je rýchlejší a lepší.

Každý si vyberie metódu vhodnú pre seba, ako soliť uhorky vo vlastnej šťave. Poďme sa na to bližšie pozrieť.

uhorky vo vlastnej šťave v 2 litrovej nádobe

Plechovka s objemom 3 litre bude vyžadovať:

 • uhorky na morenie - 10 - 12 kusov;
 • zemiaková kaša z zarasteného ovocia - 1,5 litra;
 • soľ - 3 lyžice. l.;
 • pridajte kôpr, lístky ríbezlí, chren, chilli papričku, cesnak, podľa potreby

Uhorky dôkladne umyte. Veľké - drvte v mlynčeku na mäso alebo v strúhadle. Skombinujte ich s cesnakom a soľou. Odrežte špičky malých uhoriek, aby ste dosiahli rovnomernejšie solenie. Ak sú uhorky varené s chrenom, potom sú jeho korene umiestnené na spodnej časti nádoby a listy sú umiestnené na vrchu všetkých uhoriek.

Korenie vrstvené po vrstvách, pyré z uhoriek, celé uhorky. Naplňte zásobník úplne zvyšnou šťavou. Po 5 - 8 hodinách sa môžu konzumovať uhorky.

Solené uhorky sa môžu variť ešte rýchlejšie, ak je náplň predhriata na nízku teplotu. V takom prípade budete môcť ochutené uhorky ochutnať za 4-5 hodín.

V domácich prípravkoch sa používajú recepty, ktoré umožňujú spracovanie plodiny s minimálnymi stratami. Tradičná konzervácia uhoriek je samozrejme bežnejšia a umožňuje vám produkt veľmi dlho skladovať.

uhorky vo vlastnej šťave v pohári na stole

Ale v zime sa prípravkami chladnej fermentácie zachováva omnoho viac vitamínov a mikroprvkov. Tieto potraviny sú omnoho zdravšie. Ak boli pripravené podľa všetkých pravidiel, budú uložené po celú zimu. Charakteristiky chuti do veľkej miery závisia od toho, ako uvariť, aké korenie použiť, aké recepty na uhorky vo vlastnej šťave boli vybrané na zimu.

recenzia
 1. Kateřina Averina
  11.11.2017 18:52

  Za dva roky pestujem bohatú úrodu na aktivátore rastu, to platí aj pre uhorky. Tento rok v lete som ich nemal ani čas sledovať, na BioGrow toľko vzrástlo. Kúpil som to tento obchod... V dôsledku toho som musel zbierať zarastené. Konzervované vo vlastnej šťave, je to veľmi chutné! Pridal som pikantnosť pridaním rôznych korení, naozaj sa mi páčil so suchým horčicovým práškom. Vôňa je neopísateľná!

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica