Recepty na zelené fazule a špargľu v paradajkovej omáčke na zimu

Zelené fazule v paradajke v zime vám umožnia vychutnať si lahodný produkt vo forme pikantného občerstvenia. Špargľa pripravená z červených paradajok alebo v paradajkovej omáčke ozdobí jedálenský stôl počas sviatkov a všedných dní.

Môžete ho variť rôznymi spôsobmi, ako napríklad plnenie z paradajok, paradajková pasta.

Recepty na varenie zelenej fazule v paradajkách

Výhody fazuľových pokrmov v jemných strukoch sú obrovské. Rastlinný produkt pomáha:

  • prevencia srdcových záchvatov, mozgových porážok;
  • rozveseliť;
  • normalizovať spánok;
  • nižšie hladiny cukru v krvi;
  • odstráňte z tela prebytočnú tekutinu a soli.

Fazuľa spolu s paradajkami posilňujú imunitu človeka, znižujú riziko zhubných nádorov.

Špargľa s čerstvými paradajkami

Konzervácia strukov sa začína prípravou spojovacích komponentov. Sedemsto gramov červených paradajok a papriky sa odoberie na kilogram špargle. Zemiaková kaša sa vyrába z červených paradajok nasekaním ovocia v mixéri alebo v mlynčeku na mäso a umiestni ich do špeciálnej panvice s hrubými stenami. Pripravte nalievanie na miernom ohni s rovnomerným varom. Keď sa paradajky premenia na homogénnu hmotu, pridajte nakrájanú papriku. Cestoviny sa varia ďalších desať minút.

fazuľa v paradajkovej omáčke

V tomto okamihu sa struky nakrájajú na prúžky, vložia sa do nádoby s paradajkovým pyré, pridá sa 45 mililitrov rastlinného oleja, 45 gramov cukru, 20 - soľ. Po dvadsiatich minútach dusenia nalejte do 35 ml octu jablčného muštu. Uplynie päť minút - a špargľa v paradajkovej omáčke je pripravená. Sterilizované poháre sa plnia rastlinnou zmesou. Musia byť pasterizované vo vodnom kúpeli alebo v peci desať alebo dvadsať minút. Po valcovaní a postupnom ochladzovaní sa obrobok odloží na chladné miesto.

Ako alternatívu pre špargľu v zime ponúkajú takýto recept. Šťava sa vyrába z troch kilogramov červených paradajok. Po uvarení do nej nalejte päť polievkových lyžíc cukru, tri polievkové lyžice soli. Po piatich minútach varu nalejte do zmesi päť polievkových lyžíc rastlinného oleja, osem až deväť percent octu. Potom vložte špargľu (dva kilogramy). Varenie rastlinného produktu s paradajkovou pastou trvá asi dvadsať minút.

Strúhaná mrkva, jemne nasekaný cesnak dodá predjedlu originálnu chuť.

Dózy s paradajkami musia byť sterilizované a zvinuté kovovými viečkami.

Fazuľový šalát v paradajkovej omáčke

Dva kilogramy strukov sa umyjú, krájajú a varia v pohári horúcej vody.Potom pridajte strúhanú mrkvu, kilogram cibule nakrájaný na pol krúžky, lyžicu paradajkovej omáčky, dvesto gramov paradajkovej pasty. Cukor stačí na jednu polievkovú lyžicu, soľ podľa chuti, veľa nakrájanú petržlenovú vňať. Šalát je pripravený na desať minút, potom ho dáme do pohárov a nakrájame.

Ďalším nuantom prípravy šalátu na zimu. Po varení sa struky umiestnia pod studenú vodu a cibuľa sa pridá na samý koniec dusenia. To udrží zeleninu pevnú a chrumkavú.

Nakladané struky v paradajkovej paste

V tomto recepte sa na zimu ukladá veľké množstvo vitamínov. Každý modul je očistený od tvrdých žíl. Nasekaný špargľa sa máčí päť minút vo vriacej vode. Potom sa zelenina vloží do čistých sklenených pohárov. Lyžica deväť percent octu sa naleje do pol litra vody, podľa chuti sa pridá soľ, tristo gramov paradajkovej pasty. Po opatrnom uvarení hmoty do nej nalejte fazuľa.

Je potrebné sterilizovať desiatu v pohári po dobu 50 minút. Zelené fazule v paradajkovej omáčke sa pripravujú rýchlo a ľahko na zimu. Konzervovanie zeleniny vám umožní vychutnať si prírodný produkt celú zimu.

fazuľa v paradajkovej omáčke v pohári

Každá žena v domácnosti by si mala podľa chuti zvoliť recept na špargľu v paradajkovej omáčke na zimu. To jej umožní potešiť svoju rodinu pestrou ponukou zeleniny počas celého roka.

Čo si ženy v domácnosti myslia o fazuli v paradajkovej omáčke

Pre mnohých sa také recepty stali normou pre zber, slúžia na ochranu živín v špargle. Ženy v domácnosti sa domnievajú, že kombinácia paradajok a fazuľové struky dáva každému produktu jedinečnú chuť. Prírezy na zimu v paradajkovej náplni sa dobre udržiavajú, nezhoršujú sa. Sú užitočné najmä v období nedostatku vitamínov.

Mierne vyhrievané zelené struky sa podávajú cez víkendy a sviatky. Zimné šaláty ozdobia stôl, dodajú neobvyklú chuť druhým chodom, uzeninám. Konzervy v rajčiakoch sa hodia k dusenému mäsu, pečeni, obličkám. Používa sa ako základ na prípravu rôznych zeleninových jedál.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica