TOP 15 receptov na prípravu polotovarov z bielej kapusty na zimu

V súčasnosti je známych veľa receptov na zimné prípravy z bielej kapusty. Líšia sa zložením zložiek, chuťou, obsahom užitočných prvkov. To umožňuje každej domácnosti v domácnosti zvoliť si najlepšiu možnosť, berúc do úvahy preferencie jej rodinných príslušníkov. Ak chcete získať chutné a zdravé jedlo, musíte si vybrať tú správnu zeleninu a pripraviť nádobu na varenie.

Vlastnosti konzervovanej bielej kapusty na zimu

Zelenina sa môže konzervovať rôznymi spôsobmi. Výroba zelí je založená na použití kapusty a fermentácii. Morenie sa považuje za rýchlejší proces. Okrem soli takéto recepty obyčajne zahŕňajú ocot..

So zreteľom na recept, solenie trvá 2 až 3 dni. Zároveň môžete marinovať zeleninu iba za pár hodín. Takto sa vytvorí chutné a chrumkavé jedlo, ktoré obsahuje maximálne množstvo živín.

Pravidlá pre výber a prípravu prísad

Pri výbere zeleniny na prípravu sa musíte zamerať na tieto vlastnosti:

  1. Vezmite hlavu kapusty a dôkladne ju prečítajte. Ak zmení tvar pri stlačení, je lepšie takýto výrobok odmietnuť.
  2. Na listoch by nemali byť žiadne trhliny alebo škvrny.
  3. Zelenina by mala mať čerstvú chuť.
  4. Stopka musí byť dlhá najmenej 2 centimetre a biela.

Hmotnosť zeleniny musí byť viac ako 1 kilogram. Najlepším riešením by bola hlava kapusty s hmotnosťou 3 až 5 kilogramov. Najlepšie je používať odrody neskorej alebo strednej sezóny.

Biela kapusta

Príprava nádoby

Na zabezpečenie dlhodobého skladovania zeleniny sa oplatí používať sterilizované poháre. Odporúča sa zakryť vekom. Vedrá sa neodporúčajú. Pri výbere nádoby by sa malo pamätať na to, že polotovary zahŕňajú použitie veľkého množstva korenia. To nasýti nádobu touto vôňou.

Mnoho žien v domácnosti používa vedrá, panvy alebo plechovky na solenie. Malo by sa pamätať na to, že kovové nádoby majú negatívny vplyv na chuť hotového výrobku.

Najlepšie prázdne recepty

Ak chcete pripraviť zeleninu na zimu, mali by ste zvoliť najlepší recept. Dnes je známych veľa dobrých možností.

Jednoduchý chutný recept na zimu

Jednoduchá možnosť sa v plechovkách považuje za kyslá kapusta. Vyžaduje si to 15 kilogramov kapusty, 1 kilogram mrkvy, 1 kilogram soli a 10 litrov vody.Všetky zložky by sa mali rozdrviť a umiestniť na 5 minút do vychladeného soľného roztoku. Potom vložte do pohárov a prikryte vekom.

kuchynské riady

V kórejčine

Ak si chcete pripraviť chutné kórejské občerstvenie, vezmite 1,5 kg kapusty, mrkvy a cibule. Budete tiež potrebovať strúhaný zázvor, papriku a cesnak. Na nalievanie je potrebné vziať 30 mililitrov 9% octu, 2 malé polievkové lyžice soli, 4 čajové lyžičky cukru. Všetky komponenty musia byť nasekané a kombinované s marinádou.

S jablkami

Zelenina ide dobre s jablkami. Za týmto účelom by mala byť hlava kapusty nasekaná a nastrúhaná lyžičkou soli. Pridajte pár strúhaných jabĺk, mrkvy, cesnaku, cibule, hrozienok.

Na nalievanie sa oplatí pridať pohár cukru a rastlinného oleja, 1 veľkú lyžičku soli do 500 ml vody a prevariť. Nalejte pol šálky 6% octu jablčného muštu. Nalejte zeleninu s chladenou marinádou.

S brusnicami

Pre tento recept vezmite 3 kilogramy kapusty a 100 gramov mrkvy a brusníc. Budete tiež potrebovať 10 gramov kôpru, 100 gramov soli, 1 veľkú lyžicu cukru a niekoľko bobkových listov. Všetky komponenty by mali byť nasekané a premiešané. Utesnite a potlačte útlak.

kapusta s brusnicami

S korením a cibuľou

Ak chcete pripraviť chutný prípravok, mali by ste si vziať 1 kilogram kapusty a papriky, pár cibule a 50 gramov soli. Na marinádu sa používa 1 liter vody, 450 ml 9% octu, 200 gramov cukru, trochu kmínu alebo kôpru. Korenie je vopred vyrezané a nasekané. Zvyšné komponenty by mali byť tiež rozdrvené. Potom sa premieša a naleje sa soľankou.

S mrkvou

Na prípravu klasického jedla si môžete vziať 1 kilogram kapusty, 500 gramov mrkvy, cesnak, bobkové listy, soľ, čierne korenie. Prísady by mali byť nasekané a dôkladne premiešané, aby sa extrahovala šťava. Vložte poháre a potlačte ich.

S repou

Zelenina ide dobre s repou. Na takéto jedlo budete potrebovať pár kilogramov kapusty, mrkvy a repy. Receptúra ​​obsahuje aj rastlinný olej, feferónku, cesnak, ocot, soľ a cukor. Okrem toho môžete pridať svoje obľúbené korenie. Nakrájajte zeleninu a zmiešajte s marinádou.

repa v pohári

S repou a mrkvou

V prípade tohto receptu zoberte pár kilogramov kapusty, veľkej repy a cesnaku. Marináda obsahuje 150 ml octu a rovnaké množstvo rastlinného oleja. Mali by ste pridať aj čierne korenie, 2,5 lyžice soli, pol pohára cukru. Na prípravu náplne potrebujete 1 liter vody.

S cesnakom

Tento recept bude vyžadovať 1 kilogram kapusty, niekoľko kusov mrkvy a hlavu cesnaku. Na výrobu marinády musíte zmiešať pol pohára vody s rovnakým množstvom rastlinného oleja. Budete tiež potrebovať 10 veľkých polievkových lyžíc octu, 1 polievkovú lyžicu soli. Zelenina by mala byť nasekaná a zmiešaná s odliatím.

S feferónkou

Toto jedlo má pikantnú chuť a je vhodné pre milovníkov korenených prípravkov. Na varenie stojí za to zobrať 1 kilogram kapusty, pár sladkých paprík a polovicu horúcej. Budete tiež potrebovať cibuľu, cesnak, mrkvu. Na marinádu používajte soľ, cukor, ocot, korenie, slnečnicový olej.

S paradajkami

Na výrobu zdravého občerstvenia sa odporúča užívať kapustu, paradajky, mrkvu, papriku. Receptúra ​​tiež obsahuje uhorky, cesnak, feferónky. Podľa chuti môžete pridať akékoľvek korenie. Nasekaná zelenina by mala byť pokrytá marinádou soli, cukru a vody. Zahŕňa tiež ocot a slnečnicový olej.

paradajky s bielou kapustou

kyslá kapusta

V tomto výrobku sú zachované všetky užitočné vlastnosti. Je to celkom ľahké vyrobiť. Okrem hlavnej zložky sa vyžaduje mrkva a soľ. Môžete tiež pridať kmín a ďalšie korenie.

Okamžite nakladaná kapusta

Taký predjedlo sa pripravuje omnoho rýchlejšie ako nakladané. Za týmto účelom si zoberte kapustu, mrkvu, cesnak, cibuľu. Vyrábajú tiež marinádu na báze soli, cukru, oleja, octu. Môžete doň pridať rôzne korenie.

Plátky kapusty

Je ľahké pripraviť také občerstvenie. Na to stačí nakrájať kapustu na štvorce. Cesnak, kôpor, soľ, cukor, korenie sa používajú ako ďalšie zložky. Môžete dať bobkový list.

kúsky v pohári

Solená kapusta

Na solenie zeleniny by sa mala kombinovať s mrkvou, rascou, korením, kôprom. Na nalievanie potrebujete soľ, cukor a vodu. Toto je jednoduchý a chutný recept.

Ako správne skladovať konzervované potraviny

Na zachovanie obrobkov musia byť umiestnené na tmavom a suchom mieste. Ak je produkt v hermeticky uzavretých nádobách, je úplne prijateľné uchovávať ho pri izbovej teplote. Skúsení ženy v domácnosti však skladujú obrobky v suterénoch alebo iných chladných miestnostiach. V tomto prípade by teplota nemala prekročiť +15 stupňov.

Neodporúča sa umiestňovať plechovky s produktom v blízkosti batérií alebo vykurovacích zariadení. To povedie k rýchlemu zhoršeniu ochrany.

Kapusta sa často používa na výrobu zdravých a chutných prípravkov. Existuje veľa receptov na ochranu živín. To umožňuje vybrať najlepšiu možnosť.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica