Recepty na varenie marinovaných baklažánov v azerbajdžanskom štýle na zimu

Azerbajdžanský marinovaný alebo solený baklažán je jedlo, ktoré by si mali vyskúšať všetci. Nie preto, že je to veľmi chutné, aj keď to tiež hrá dôležitú úlohu. Nakladané cukety sú tiež veľmi zdravé, obsahujú veľa minerálov a vitamínov, ktoré absolútne potrebuje každý človek.

Recepty

V zime existuje niekoľko druhov baklažánu v štýle Azerbajdžanu, napríklad solený baklažán. Teraz sa pozrieme na recepty, ako niektoré z nich uvariť. V podstate na tom nie je nič komplikované. Vyžaduje sa minimálny súbor prísad a prísne dodržiavanie receptu.

Azerbajdžanské baklažány na zimu - spôsob varenia.

Toto je najjednoduchší recept na toto jedlo. Povinné prísady:

 • Tri kilogramy baklažánu;
 • Desať dvanásť zväzkov koriandra;
 • Kilogram cesnaku;
 • Trocha soli, voliteľné;
 • 4% ocot.

baklažán na stole

Teraz začnime s varením:

 1. Zoberte panvicu, najlepšie väčšiu. Nalejte doň vodu a trochu osolte, potom baklažány dobre umyte a stonky odstráňte. Potom cukinu hodíme do hrnca.
 2. Nechajte ich niekoľko minút dusiť. Musia sa získať, keď sú uvarené, budú mäkké.
 3. Každý strúčik cesnaku musí byť nakrájaný na niekoľko kusov, ale bez použitia drviča, pretože to nebude fungovať tak, ako by malo.
 4. Potom musíte zobrať cukinu a najprv ju pozdĺžne rezať a potom ju nasekať. Získate malé kocky, ktoré by sa mali zmiešať s cesnakom.
 5. Potom si pripravte koriander, umyte ho, nakrájajte a hádzajte tam, kde je cesnak.
 6. To, čo sa stane, musí byť marinované, to znamená, rozptýlené v nádobách a naliať ocot, aby ich úplne naplnil. Potom musíte utesniť pomocou akýchkoľvek tesných viečok.
 7. Vložte chladničku doslova na deň, potom ju môžete použiť.

BADYMZHAN TURSHUSU - nakladaný baklažán

Mimochodom, „Turshu“ sa prekladá ako kyslá. Nakladaný baklažán zvyčajne sa podáva na hlavné obedy alebo večere s hlavnými chodmi a používa sa ako desiatu. Kuchyňa v Azerbajdžane je všeobecne známa širokou škálou uhoriek, marinád, ktoré sa pripravujú z jednoduchej zeleniny, napríklad z cesnaku, kapusty, baklažánu a ďalších.

Najžiadanejšou z nich, ktorú nám poskytuje azerbajdžanská kuchyňa, je BADYMZHAN TURSHUSU. Ide o marinované baklažány v azerbajdžanskom štýle, nakladaný baklažán, ktoré sú plnené paprikou, bylinkami a cesnakom. Recepty na ich prípravu sú tiež veľmi chutné.

Čo potrebuješ:

 • Desať stredne veľkých cukiet.
 • Malá petržlenová vňať (stačí jedna partia).
 • Je vhodné nájsť veľa mincovne.
 • Banda kôpru.
 • Hlava cesnaku.
 • Jeden horúci zelený korenie.
 • Jeden korenie červenej, feferónky.
 • Ocot (jablko alebo hrozno) - 1 pohár.
 • Voda a soľ.

marinované baklažány v azerbajdžanskom štýle v pohári

recept:

 1. Prvým krokom je riešenie hlavnej zeleniny. Mali by sa umyť a stonka odstrániť, ale tak, aby kôra zostala. Potom pomocou noža musíte urobiť malý pozdĺžny rez, ale aby ste neprešli. Posypte soľou dovnútra a nechajte ju hodinu stáť. Potom ich hodte do vriacej vody asi desať minút. Keď sú trochu mäkké, môžete ich položiť na doštičku, prikryť ju doskou a dať im trochu váhy, aby vytlačili vlhkosť. Nechajte ich stáť dve hodiny pod útlakom.
 2. Ďalším krokom je začať. Musíte umyť greeny, osušiť ich a nasekať ich veľmi jemne. Cesnak musí byť po vyčistení odrezaný a nasekaný, samozrejme, pomocou lisu na cesnak. Ak existuje túžba, môžete ju nasekať menšiu. Vezmite všetky papriky, vyberte z nich stonky, nakrájajte a odstraňte semená a potom ich nakrájajte na menšie kúsky. Ak je pre vás korenené jedlo, pridajte papriku. Ďalej vezmite veľkú misku, v ktorej zmiešame korenie, cesnak, ocot a soľ.
 3. Teraz vyrábame plnené cukety. Otvorte rez z baklažánu a naplňte ho náplňou. Potom ich misky (najlepšie sklo) zložte vodorovne a pevnejšie.
 4. Ďalej musíte marinovať. Miešajte v pohári octu a vody (malo by byť pri izbovej teplote) a pridajte trochu soli, asi dve čajové lyžičky. Chcete, aby marináda úplne pokryla zeleninu.
 5. Varenie turshu. Zostáva iba vziať marinádu a naliať na baklažán. Potom nádoby uzavrite viečkami a nechajte ich marinovať dva alebo tri dni. Odporúča sa nechať ich pri izbovej teplote a potom ich premiestniť do chladničky. Nechajte ich v ňom niekoľko dní. Potom môžete jedlo servírovať ako desiatu.

záver

Všetky uvedené recepty sú vynikajúce, ak sú pripravené správne. Azerbajdžanský baklažán je vynikajúce jedlo, ktoré je perfektné ako predjedlo, napríklad na obed a večeru. Môžu byť nakladané alebo solené. Mimochodom, čerstvá solená cuketa je veľmi chutná.

recenzia
 1. Erofey
  7.07.2020 06:57

  Od prvého kroku v recepte:
  Opláchnite baklažány (!) A potom hodte cuketu (?!) Do panvice ...
  Baklažán a cuketa nie sú to isté, áno.

  Odpovedať
  • admin
   7.07.2020 14:36

   Dobrý deň!
   Máte samozrejme pravdu. V texte sa vyskytla chyba. Baklažán je nočný koláč a cuketa je tekvica. Používajú sa pri varení rôznymi spôsobmi, zriedka sa nachádzajú v receptoch. Ďakujem vám veľmi pekne za starostlivosť. Dúfame, že budete aj naďalej odberateľom našich stránok. A tiež o tom povedzte svojim priateľom a známym.

   Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica