Recept na výrobu nakladaného daikon na zimu doma

Nakladaný daikon sa stal obľúbeným pokrmom medzi kulinárskymi odborníkmi. Táto reďkovka je obľúbená pre svoju chuť. Je horúce, korenené a zdravé. Táto zelenina sa konzumuje čerstvá aj nakladaná. Čerstvý je uložený v pivnici takmer celú zimu. Môžete si tiež zachovať daikon na zimu zachovaním. Konzervované daikon je neobvyklé jedlo, ktoré sa dobre hodí ku každému stolu a vedľajšiemu jedlu.

Tento blank je doma pripravený veľmi ľahko. Recepty na varenie sú veľmi rozmanité. Nájdete ich na rôznych miestach alebo v knihách o varení. Majú rôzne špecifiká, ale sú rovnako chutné.

Klasické morenie

Záhradníci často premýšľajú o tom, ako daikon uložiť. Nakladaný daikon si zachováva prospešné vlastnosti, kvalitu a chuť najlepšie zo všetkých. Ak chcete daikon prázdny na zimu, musíte si preštudovať recept a zistiť, aké výrobky sú potrebné.

Na prípravu zvyčajného klasického morenia musíte zeleninu dôkladne umyť, odrezať všetky nedostatky. Keďže ide o japonský výrobok, musí sa krájať, ako je to v tejto krajine: na kocky.

Banky sa sterilizujú, nadávkujú parou a sušia na handričku. Potom sa tam položí daikon s paličkami dole. Ďalej pripravte marinádu. Na varenie uvarte vodu v panvici, osolte, pridajte cukor, šafran a ďalšie prísady. Potom sa naleje ocot.

nakladaný daikon na tanieri

Soľanka sa trochu ochladí a daikon sa naleje na ňu. Veko je pevne priskrutkované. Otočte ho a potom ho uložte do miestnosti asi týždeň, potom ho vložte do chladničky. Občerstvenie si môžete uložiť aj v suteréne.

Na 200 gramov daikon zvyčajne vezmite 2 malé lyžičky soli, dve veľké lyžice cukru, 30 gramov octu. Môžete použiť stolový ocot, jablčný ocot alebo ryžový ocot. Z korenia pridajte papriku, kurkumu, kari.

Konzervovanie v japonskom štýle

Varenie moreného davu v japončine sa nelíši od klasického receptu, pretože toto jedlo je pôvodne z Japonska. V tejto krajine je neustále marinovaný pre každú udalosť. Ak chcete, aby to bolo také chutné ako tam, musíte reďkovku byť mladú, silnú, čerstvú. Miesto obyčajného octu sa pridá ryža. Je mäkšia.

A nezabudnite ochutiť šafran.

Ukázalo sa, že Daikon je jemný, kyslý a chrumkavý. Tí, ktorí to raz vyskúšajú, sa jedného dňa pravdepodobne nebudú môcť zísť.

nakladaný daikon v pohári

Kórejčina prázdna

Zber moreného davu v kórejčine rozmaznáva milovníkov korenených jedál. Je to voňavé a neuveriteľne užitočné v zime.

Produkty:

  • Daikon, asi 1 kilogram;
  • Soľ, 3-4 malé lyžičky;
  • Cukor podľa chuti;
  • Rastlinný olej, 100 gramov;
  • Ocot, 100 gramov;
  • Akákoľvek chuťová prísada;
  • Celý cesnak rozdelený na klinčeky;
  • Horúca paprika, trochu.

Daikon na zimu v kórejčine má zvláštnosť v tom, že je pripravený chladným spôsobom. Reďkovky samotné sa umyjú, ošúpajú sa z kože a otrú sa na hrubom strúhadle. Na kórejské jedlá môžete použiť špeciálny strúhadlo.

daikonový strih

Cesnak je zmiešaný s nastrúhanou zeleninou. Vezmite si pohodlný obal, môžete použiť panvicu. V samostatnej miske premiešajte olej s octom, soľou, pridajte korenie, korenie. Z korenín sa zvyčajne používajú šafran, koriander, paprika, feferónka. Nalejte zmes daikon a cesnak. Nechajte hodinu. Potom premiešajte. Umiestnené do pohárov.

Aby sa predjedlo skladovalo celú zimu, musí byť sterilizované priamo v nádobe. To sa deje na horúcej pare po dobu 15 minút alebo v horúcej vode. Naskrutkujte viečka a vložte ich do chladničky. Banky zvyčajne používajú liter.

Funkcie a pravidlá morenia

Tajomstvo riadneho marinovania spočíva v špeciálnej marináde. Dlhodobé skladovanie moreného dikaponu sa môže povoliť, ak sa vykoná správne. Potom viečka neprasknú, forma sa nespustí.

Existuje mnoho spôsobov, ako pripraviť soľanky, ale používajú sa hlavne dva spôsoby: teplá a studená. Pri horúcom marinovaní je potrebné vložiť viac cukru, lepšie chutí a rovnováhy.

ozdobený morený démon

Pri marinovaní za studena nemusíte vôbec pridávať cukor, ale vyžaduje sa soľ. Ocot je tiež potrebné. Pri marinovaní horúcej by sa nemalo miešať s veľmi horúcou vriacou vodou. Zvyčajne sa pridáva do pohárov alebo do vychladeného soľného roztoku.

Na úspešné marinovanie je tiež dôležité používať iba čerstvú chrumkavú zeleninu. Je dôležité, aby bol daikon mladý. Rolu tiež hrá korenie. Môžete pridať šafran, kari, petržlen, bazalku, koriander. To všetko len umocní vôňu a chuť reďkovky.

Mnohí boli mučení otázkou, ako majú kysanú zeleninu uchovávať v chladničke celú zimu. Teplota v chladničke by mala byť štandardná. Pleseň alebo nadúvanie je často výsledkom nesprávnej sterilizácie plechoviek a viečok. Preto je dôležité to pozorne sledovať.

recenzia

Existujú recenzie tých, ktorí niekedy pripravili tento predjedlo. Ľudia sú s tým spokojní, pretože sa dá servírovať na akomkoľvek stole, dokonca aj na dovolenku. Perfektne nakladaná zelenina sa konzumuje so zemiakmi, ryžou, mäsom alebo rybami.

nakladaný daikon v pohári

Antonina: Pripravené polodrahokamy z moreného mäsa v japonskom štýle. Jedli sme s radosťou celú zimu. Môže sa podávať s akoukoľvek prílohou. Používa sa namiesto jablčného muštu z ryžového octu. Je tiež jemná a sladká.

Mnoho ľudí si kladie otázku, ako v zime uložiť daikon. Najlepším spôsobom, ako si zachovať svoje vitamíny, je pripraviť prípravky na zimu, to znamená na nakladanie zeleniny. Čerstvé skladovanie vždy nedáva pôvodnú šťavnatosť a chrumkavú zeleninu. Preto nakladajte a experimentujte s medzerami.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica