Recepty na marinovanie špargle a zelenej fazule v kórejčine na zimu

Mnoho ľudí uprednostňuje ázijskú kuchyňu. Obzvlášť sa mi páčia kórejské jedlá vrátane zelených fazule s marinovanou zeleninou. Je však potrebné poznamenať, že varenie zeleninových pochutín na zimu je charakteristické.

Funkcie kórejskej kuchyne

História kórejského ľudu je bohatá na historické udalosti súvisiace s vojnami. Útočníci priniesli nielen problémy a smútok, zničili roľníkov, ale priniesli svoje tradície aj do kultúry ľudí. Platí to aj pre varenie. Japonci predstavili miestnych obyvateľov rastlinným jedlám a naučili ich ochutiť horúcim korením vrátane červeného korenia.

Keď už hovoríme o kórejskej kuchyni, znamenajú to zdravie a výhody zeleninových jedál. Recepty na ich prípravu sú jednoduché, nevyžadujú čas a energiu. Mnohé jedlá sú založené na mrkve. Kórejskí kuchári vedia, ako správne kombinovať výrobky, čo obmedzuje použitie cukru a soli. Výrobky sa podrobujú tepelnému spracovaniu na krátku dobu. Preto je zelenina dusená, čo je dobré pre žalúdok a vitamíny sa lepšie konzervujú.

Výhody a poškodenie zelenej fazule

Mladé bobové struky s nezrelé ovocie sú užitočné pre ľudské telo, pretože obsahujú veľa vitamínov, vápnik, fosfor, zinok, draslík, síru. Rastlinná kultúra sa vyznačuje nízkym obsahom kalórií - niečo vyše 23 kcal na sto gramov produktu. Vo varenej forme je aktivita základných látok rastliny úplne zachovaná. Medzi priaznivé účinky zelenej fazule na ľudské telo patria:

  • odstránenie toxínov a toxínov z tráviaceho systému;
  • zásobovanie buniek biologickým stavebným materiálom;
  • zlepšenie výkonnosti tela;
  • boj proti zápalom, patogénnym mikroorganizmom;
  • prevencia infarktu, mozgovej mŕtvice.

zelené fazule

Pre mužov je dobré používať špargľu. Zinok v tobolkách má pozitívny vplyv na genitálnu oblasť, zlepšuje jeho prácu a znižuje riziko rozvoja zápalových procesov.

Existujú však aj kontraindikácie na konzumáciu zelených strukov. Recepty s fazuľami nemôžete používať u osôb trpiacich žalúdočnými vredmi, cholecystitídou, kolitídou, pankreatitídou. Nadmerné nadšenie pre špargľový produkt spôsobí nepohodlie v zažívacom trakte a urýchli proces tvorby plynu.

Fazuľa kórejský špargľa

Fazuľové špargle pripravte na zimu pomocou mrkvy, zmesi korenia. Lúpané a nasekané struky sa vložia do misy, naleje sa na ne vriaca voda a varí sa asi päť minút. Aby sa zachovala farba, sú zelené potraviny ponorené do studenej vody.Po uplynutí jednej alebo dvoch minút vložte misku, nastrúhanú mrkvu a nasekané štyri strúčiky cesnaku. Zmes sa mieša a umiestni do čistých sklenených pohárov.

fazuľa kórejská špargľa v pohári

Marináda sa pripravuje z tristo mililitrov vody, jednej a pol polievkovej lyžice cukru a jednej a pol čajovej lyžičky soli. Po uvarení kvapaliny pridajte tri polievkové lyžice octu jablčného muštu. Nalejte zelené fazule s pripravenou marinádou. Teraz zostáva bankám, aby sa podrobili pasterizácii počas 20 - 25 minút a aby sa spojili.

Nakladané špargle sa rýchlo varia a dobre sa skladujú na chladnom mieste.

Ale mnohí veria, že je lepšie variť špargľu pred konzervovaním. Existujú recepty na varenie zeleniny týmto spôsobom.

Nasekané fazule povarte päť minút v mierne osolenej vode. Keď je hodený do cedníka, tečie dolu, nakrájajte cibuľu na polovičné krúžky a trite mrkvu. Zeleninu zmiešame s nasekaným cesnakom, posypeme korením, koriandrom. Lusky v pohári sú rozptýlené s pripravenými potravinami. Na prípravu marinády zoberte dvesto mililitrov vody - ocot jablčný mušt (25 mililitrov), päť čiernych koreníc, tri klinčeky, dva listy lávy, štyridsať gramov cukru, päť solí. Nezabudnite pridať sto mililitrov rastlinného oleja. Vriaca tekutina sa naleje do nádob so strukmi. Jemné fazule sú pripravené na zimu.

zelené fazule na tanieri

Názor hostesiek

Konzervované zelené fazule sú známe svojimi zdravotnými výhodami. Osobitne sa odporúča zaradiť ho do diéty pre diabetikov. Kórejské recepty sa ľahko pripravujú. Nemusíte strácať veľa času, všetko sa deje rýchlo, akoby ste pripravovali šalát na obed. V takomto jedle je málo prísad, ktoré sú vždy po ruke. A v zime vám zelené struky pripomínajú leto, dodávajú vitamíny na zlepšenie zdravia.

Zimný prípravok je vhodný ako doplnok do duseného mäsa, pečene, podáva sa ako samostatné jedlo. Kórejské recepty na nakladaný výrobok bežne používajú skúsené ženy v domácnosti na celom svete, pretože prípravky majú zvláštnu chuť, prispievajú k zvýšeniu chuti do jedla s pikantnou vôňou a vzhľadom. Milovníci špargľových bôbov však vždy zostávajú štíhly, netrpia nadváhou.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica