Krok za krokom recept na výrobu marinovaných cukiet s maslom na zimu

Cuketa sa dá použiť na prípravu mnohých chutných jedál, a to aj na zimu. Napríklad môžete pripraviť marinované cukety s maslom na zimu. Predjedlo je pripravené rýchlo a ľahko.

Vlastnosti marinovanie cukety s olejom na zimu

Marinizačná tekvica sa môže rezať akýmkoľvek spôsobom - krúžky, kocky alebo kocky. K občerstveniu môžete pridať sójovú omáčku zmiešanú s rastlinným olejom.

Aby sa predjedlo ukázalo ako korenené, po pridaní korenia by sa malo podávať asi 1 hodinu. Počas tejto doby bude mať ovocie čas absorbovať všetku chuť a vôňu korenia.

Banky sa pred vložením plechoviek sterilizujú parou alebo horúcou vodou. Sterilizované cukety vydržia dlhšie ako nesterilizované.

prísady

Na prípravu receptu budete potrebovať nasledujúce zložky:

 • mladé zrelé cukety alebo cukety;
 • cukor;
 • soľ;
 • zeleninový olej;
 • ocot;
 • voda;
 • cesnak.

Byliny a koreniny sa podľa potreby pridávajú k konzervácii. Tiež, na prípravu ochrany, budete musieť pripraviť marinádu vopred.

mladé cukety

Špecifickosť výberu produktu

Na prípravu marinovaných cukiet je najlepšie použiť mladé ovocie s tenkou svetlozelenou pokožkou, ktorá sa zvyčajne neodreže. Plody môžu mať rôznu veľkosť a veľkosť.

Hlavná vec je, že na šupke nie sú žiadne stopy poškodenia a sú čerstvé.

Slnečnicový aj olivový olej sú vhodné na konzerváciu. Aby ste marinovaným cuketám dostali nezvyčajnú chuť, môžete do prázdneho miesta vložiť rôzne koreniny, bylinky a bylinky. Napríklad čierne korenie, kôpr, petržlen, bazalka, cesnak.

nakrájané na kocky

Ako pripraviť nádoby

Sklenené nádoby sa zvyčajne používajú na položenie hotovej konzervácie. Banky sa najprv dôkladne umyjú sódou a mydlom. Potom sterilizovaný. Môžete sterilizovať rôznymi spôsobmi. Napríklad v panvici. K tomu nalejte vodu do veľkej panvice. Položte uterák na spodok. Dajte poháre na panvicu tak, aby sa navzájom nedotýkali. Zapáliť a sterilizovať po dobu 15 minút vo vriacej vode.

Ďalším spôsobom je trajekt. Za týmto účelom zohrejte vodu v kanvici. Vložte dieru do otvoru pre veko a sterilizujte ju parou po dobu 15 minút.

plechovky s potravinami

Proces varenia

Proces varenia marinovaných cukiet:

 1. Umyte zeleninu, rozotrite ju na uterák, aby ste ju vysušili, a potom ju akýmkoľvek spôsobom nakrájajte.
 2. Zeleň umyte a jemne nasekajte.
 3. Lúpajte cesnakové hlavy, rozdrvte nožom a jemne nasekajte.
 4. Vložte obrobok do veľkej panvice, pridajte bylinky, cukor, soľ, ocot a rastlinný olej. Dôkladne premiešať.Nechajte obrobok 1 hodinu.
 5. Hotovú konzerváciu možno naliať marinádou, alebo ju môžete nechať tak, ak má cuketa dostatok šťavy.
 6. Na prípravu marinády je potrebné priviesť vodu do varu, pridať soľ a cukor, bobkové listy, čierne korenie. Varte 5 minút. Nakoniec nalejte ocot. Marináda sa používa, ak boli plody nakrájané na veľké kocky alebo kruhy.

Preneste zeleninu do pohárov a zatvorte ich vekom. Pred uložením do suterénu nechajte občerstvenie vychladnúť na izbovú teplotu. Poháre sa obrátia hore nohami a zakryjú sa uterákom, kým nezchladnú.

premočený v marináde

Skladovanie hotového výrobku

Hotová konzervácia je uložená na chladnom a vetranom mieste.

Plechovky by nemali byť vystavené slnečnému žiareniu, inak by sa stratilo občerstvenie.

Na uskladnenie je najvhodnejší tmavý pivnica alebo suterén, chladnička alebo skrinka. Čas použiteľnosti morených cukiet v sterilizovaných nádobách je 2 roky. Do roka po príprave sa odporúča používať nesterilizovanú konzerváciu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica