Okamžitý recept na nakladané cukety s medom a cesnakom na zimu

Väčšina záhradníkov je zvyknutá experimentovať s rôznymi metódami ochrany. Populárne sú vždy rýchle nakladané cukety s medom a cesnakom. Konzervácia má príjemnú sladkokyslú chuť. Klasické recepty marinády neobsahujú cukor, vďaka čomu sú zdravšie. Prítomnosť korenín dodáva neutrálnej chuti zeleniny špeciálne výrazné tóny.

Rýchle občerstvenie recept

Cuketa je bohatá na rôzne vitamíny a minerály. Sú užitočné čerstvé a konzervované. Jedným z najrýchlejších a najchutnejších je marinované cukety s medom a cesnakom.

Recept na marinované cukety s medom je vhodný na denné jedenie alebo zdobenie slávnostného stola. V hotovej podobe, bez zmeny chuti, sa marináda skladuje až do 1 mesiaca v uzavretých nádobách.

zloženie:

 • pol kilogramu ovocia;
 • 3 strúčiky cesnaku;
 • 2 polievkové lyžice tekutého medu;
 • 100 mililitrov rastlinného oleja;
 • 2 polievkové lyžice kyseliny octovej;
 • pol lyžičky soli;
 • koriandrom, petržlenom alebo inými bylinkami.

cuketa s medom a cesnakom v tanieri

Pri príprave slane solených cukiet je dovolené používať podľa vlastného uváženia ďalšie korenie a bylinky.

 1. Príprava zeleniny. Na jedlo sa používajú iba mladé plody, na ktorých pokožka nestvrdla. Ak mali čas dozrieť, potom sa najskôr odstráni tvrdá šupka a semená sa odstránia. Plody sa dôkladne umyjú, špičky sa odrežú. Potom sa nakrájajú na tenké plátky po celej dĺžke. Tento spôsob krájania zrýchľuje proces marinovania až na dve hodiny. Hotová zelenina sa nechá stáť 30-40 minút, aby sa šťava vypustila. Miska sa potom okamžite uvarí.
 2. Príprava soľanky. Ak sa použije kryštalizovaný med, predtaví sa vo vodnom kúpeli do kvapalného stavu. Koriandr a petržlen s kôprom sa umyjú a jemne nasekajú. Strúčiky cesnaku prechádzajú cesnakovým lisom. Do zeleniny sa zavádza rastlinný olej. Marinované cukety s olivovým olejom sú veľmi chutné. Ocot sa pridá ako posledný. Všetky zložky sa kombinujú a dôkladne sa premiešajú.
 3. Varenie jedla. Všetka šťava je vypustená z plátkov. Potom sa cukety zmiešajú do medovej marinády, pričom dávajú pozor, aby sa nepoškodili tenké prúžky. Plátky sa nechajú v omáčke 2 hodiny.

Cuketa marinovaná s medom a cesnakom je zvinutá a zdobená vetvičkami zelene. Jedlo je pripravené k jedlu. Táto metóda patrí do kategórie ľahkého a rýchleho varenia.

Recept na zimnú ochranu

Nakladaná zelenina je vynikajúca nielen v lete. Recepty s medom na zimu sú obzvlášť obľúbené u záhradníkov.Konzervovaná zelenina je šťavnatá a máčaná v korení.

zloženie:

 • 5 kg cukiny;
 • tekutý med v množstve 2 polievkové lyžice na 1 kg;
 • 2,5 šálky rastlinného oleja;
 • 5 strúčikov cesnaku;
 • soľ korenie;
 • 1 stredne citrón

cuketa s medom a cesnakom v pohári

Na konzerváciu sa používajú malé mladé plody.

 1. Príprava ovocia. Pripravme najskôr cuketu. V prípade prezretej zeleniny odstráňte tvrdú šupku a semená. Plody sa nakrájajú na kruhy alebo na štvrtiny, ak je dĺžka krátka. Potom sa zelenina nasolí a nechá sa dať pol hodiny šťavu.
 2. Príprava zeleniny. Ak je to potrebné, na omáčku použite bylinky. Najlepšia chuť pochádza z koriandra a petržlenu. Je potrebné poznamenať, že po konzervácii strácajú zelenú chuť a arómu. 1 zväzok sa umyje a jemne naseká. Do bylín sa pridáva sekaná cesnak, rastlinný olej a citrónová šťava.
 3. Príprava marinády. Ak med vykryštalizoval, roztavil sa vo vodnom kúpeli. Pri zahrievaní sa uistite, že teplota medu nestúpne nad 60 stupňov. Inak stráca svoje prospešné vlastnosti. Všetky zložky sú kombinované. Marináda je dobre premiešaná.
 4. Varenie jedla. Hotová omáčka sa kombinuje s plátkami. Zmes sa nechá marinovať 4 až 5 hodín v chladničke. Potom sa hotová hmota varí 15 minút na miernom ohni a položí sa do predsterilizovaných nádob. Polovýrobky sú zvinuté vekom.

Ochladená konzervácia sa dlhodobo skladuje na chladnom mieste.

Recepty uhorky sa môžu líšiť. Jedinou vecou, ​​ktorá ich spája, je ich stále vynikajúca chuť, vďaka ktorej je príprava jednou z obľúbených zimných a letných jedál.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica