Jednoduchý recept na morenie uhoriek v hroznových listoch na zimu

Tradícia konzervovaných uhoriek existuje v každej rodine. Esteticky krásna je taká variácia jedla, ktoré je každému známe, napríklad uhorky v listoch hrozna na zimu, ktorej recept je jednoduchý a cenovo dostupný. V zime sú tieto poháre otvorené a ich obsah sa používa na výrobu šalátov alebo ako samostatné občerstvenie. Každá žena v domácnosti sa snaží pridať svoju tradičnú chuť k tradičným receptom.

Výhody takého slepého pokusu sú v tom, že hroznový list pomáha zachovať bohatú farbu hlavnej zložky a skutočnú sviežu chuť. Rozrezanie hroznového materiálu a neobvyklý tvar sú zárukou toho, že sa pokryje celý povrch zeleniny.

Takéto úžasné občerstvenie by malo byť na každom stole. Uhorky s hroznom môžete konzervovať rôznymi spôsobmi. K základným receptom bez octu môžete pridávať kyselinu citrónovú, vodku, jablkovú šťavu, ocot. Listy samotné po konzumácii uhoriek sa môžu použiť na výrobu dolmy.

Prísady do konzervovaných uhoriek

Zbierku konzervácie môžete spestriť pomocou uhoriek zabalených do hrozna počas procesu konzervácie. Tento predjedlo sa vyrába z malej a chrumkavej zeleniny. Listy, v ktorých majú byť zabalené, musia byť celé a zdravé. Ich počet by sa mal rovnať počtu uhoriek určených na šúľanie.

Pri varení potrebujete tieto prísady:

 • kôpr - vo forme dáždnikov;
 • uhorky - stredne veľké, malé, elegantné, rovnakej veľkosti;
 • ocot - 9%;
 • čierne korenie;
 • listy - hroznové, ríbezle, čerešne, v niektorých prípadoch je možné pridať aj dubové listy, aby sa získala charakteristická chrumka;
 • červený ríbezle - voliteľné;
 • korenie - korenie a čierne, vo forme hrachu;
 • cukor.

Niektoré ženy v domácnosti vedia, ako moriť uhorky jablkovou šťavou. Môžete pridať klinček, lavrushka a ďalšie korenie. Možnosti solenia závisia od individuálnych preferencií a skúseností hostesky.

Pokyny na varenie

Pred priamym konzervovaním zeleniny v listoch a marináde musíte poháre starostlivo pripraviť opláchnutím s pridaním jedlej sódy. Potom by mal byť obal dobre sterilizovaný. Viečka sa pripravujú podobným spôsobom.

namáčacie uhorky

Po príprave všetkého, čo potrebujete, môžete začať proces konzervácie podľa receptu na uhorky v listoch hrozna. Postupnosť akcií by mala byť nasledovná:

 1. Príprava ríbezlí, hrozna a čerešní. Musia byť dokonale čisté a starostlivo triedené.
 2. Namočiť.Uhorky by sa mali na chvíľu namočiť do studenej vody, aby z nich vyšla všetka nahromadená horkosť, ktorá môže následne pokaziť chuť produktu. Potom sa zelenina umyje. Trny sa z nich odstránia, špičky sa odrežú.
 3. Začiatok stylingu. Na spodok pohára musíte položiť dáždniky z kôpru, niekoľko listov čerešní a ríbezlí, korenie, strúčiky cesnaku s vyrezanými špičkami.
 4. Tesniace uhorky. Každý list by mal zodpovedať určitej veľkosti uhoriek. Uhorka by sa mala opatrne „zamiešať“ a potom by sa všetky výsledné zväzky mali dať do pohára. Ak existuje červený ríbezle, jeho plody by sa mali umiestniť navrch.
 5. Konzervárenský priemysel. Uhorky sa nalejú vriacou vodou, prikryjú sa vekom a v tejto forme sa vylúhujú 10 minút. Po uplynutí času musí byť voda vypustená do hrnca, prevarená a naplnená obsahom nádoby. Pred naliatím do vody pridajte do jedného litra vody 30 gramov soli, 2 polievkové lyžice cukru, 30 ml octu.
 6. Re-spin. Po niekoľkých minútach varenia marinády sa naleje do pohára uhoriek.
 7. Zrolovať sa. Keď marináda naplní celú nádobu až na vrchol, zakryte nakladané uhorky z hroznových listov vekom. Po nakláňaní sa plechovky prevrátia a sú dobre zabalené. Po ochladení sa nakladané uhorky s listami hrozna prenesú na chladné tmavé miesto na uskladnenie.

uhorky v pohári

Je dôležité, aby úspech konzervárenstva do veľkej miery závisel od kvality východiskového materiálu, v tomto prípade uhorky. Musí sa vopred namočiť na dve hodiny a po prvej hodine sa musí voda vymeniť čerstvá.

Uhorkový recept s jablkovou šťavou

Okrem tradičného receptu, v ktorom sa konzervačný účinok dosiahne pomocou zvyčajného 9% octu, existuje aj iná alternatíva, v ktorej sú nakladané uhorky v listoch hrozna marinované v octe jablčného muštu. To im dodáva príjemnú, kyslú chuť.

Nakladané uhorky sa pripravujú z 2,5 kg zeleniny a veľkých listov primeraného množstva. Marináda musí byť pripravená z 50 gramov soli, rovnakého množstva granulovaného cukru, 1 liter vody a 300 gramov jablčnej šťavy. Ak marináda nestačí, je možné uvariť viac, ale množstvo všetkých prísad by sa malo zvyšovať v pomere k objemu vody.

Všetky zložky by sa mali vložiť do dvoj- alebo trojlitrovej nádoby umytej sódou. Konzervácia sa sterilizuje do 7 minút.

Domáce ženy v domácnosti sa tam nekončia, ale uskutočňujú veľa experimentov a pridávajú rozmanitosť receptúry na uhorky v listoch hrozna. Takže namiesto jablkovej šťavy môžete do uhoriek pridať hroznovú šťavu. Poradie postupu solenia zostáva nezmenené.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica