TOP 8 receptov na výrobu nakladanej skorej kapusty na zimu v nádobách

Včasná kapusta je nezvyčajne zdravý produkt, ktorý obsahuje veľké množstvo vápnika, draslíka, fosforu, vitamínov C a P. Konzervovanie tejto zeleniny pomôže zachovať celú bohatú zásobu vitamínov a poskytne chrumkavú úrodu. Recepty nakladanej skorej kapusty na zimu v nádobách pomôžu pripraviť vynikajúcu desiatu na slávnostný alebo večere.

Môže sa predčasne nakladať kapusta?

Predčasné zrenie kapusty, ktorá má vysokú hustotu, je vhodnejšie na zachovanie. Takáto odroda sa lepšie konzervuje, keď je solená a toleruje dlhodobé skladovanie. Na morenie je však vhodná aj skorá kapusta s tenšími, ale jemnými listami.

Príprava nádob a zeleniny

Všetky prísady sa dôkladne umyjú a kontrolujú, či nie sú poškodené. Po vyšetrení musia byť všetky poškodené, zhnité a sušené listy odstránené, pretože sa nemôžu nakladať. Pred uchovaním musia byť sklenené nádoby dôkladne sterilizované - v mikrovlnnej rúre, rúre alebo v panvici s vriacou vodou.

Ako nakladať skorú kapustu na zimu?

Kapusta na zimu môžete marinovať rôznymi spôsobmi - chrumkavé občerstvenie sa zberá pridaním repy, paradajok alebo papriky.

mladé kapusta

Tradičný recept

Klasické marinovanie obsahuje minimálny súbor výrobkov. Čo potrebuješ:

  • kapusta - stredná hlava;
  • soľ - 2 veľké lyžice;
  • rafinovaný cukor - 2 veľké lyžice;
  • maslo je veľká lyžica.

Ako variť: nasekajte kapustu a mrkvu, vložte prísady do nádoby. Pripravte soľanku: vodu prevarte pridaním rafinovaného cukru a soli, potom nalejte do dvoch malých lyžičiek octovej esencie a oleja. Varte sedem minút. Nalejte komponenty do nádob so zmesou, nechajte tri dni a zakryte.

drvená kapusta

Metóda rýchleho varenia

Nakladaná zelenina s použitím tejto metódy sa môže tešiť v ten istý deň. Najskôr nasekáme strednú kapustu kapusty a nasekáme dve mrkvy. Ďalej je pripravená náplň: na to je potrebné naliať do pohára dve veľké polievkové lyžice soli, pridať cukor a potom ocot (100 gramov) a olej (200 gramov). Nalejte zeleninu, nechajte ju päť hodín v chladnej miestnosti.

Mladá kapusta s chutnými kúskami

Solenie v plátkoch je najlepším spôsobom pre mladú kapustu. Hlava kapusty s hmotnosťou troch kilogramov sa musí rozdeliť na časti. Papriky a lavrushka sú umiestnené na spodnej časti nádoby. Ďalej pripravte náplň: povarte liter vody so pohárom granulovaného cukru a tromi veľkými lyžicami soli, potom pridajte ½ šálky octu. Naplňte komponenty a potom nádoby uzavrite.

kapustové plátky

Pikantné predjedlo

Tento recept skutočne osloví milovníkov ostrých príprav. Ak chcete zachovať pikantné občerstvenie, musíte nasekať kapustu, cesnak, papriku a mrkvu. Potom sa pripraví náplň cukru a soli. Po varení nalejte do octovej esencie a oleja. Naplňte nádobu naplnením, položte na jeden deň vrchnú časť a potom ju zrolovať.

Kari možnosť

Korenie doplní chuť chutného prípravku. Priemerná hlava kapusty sa musí nakrájať na malé kúsky a zložiť do nádob. Pridajte lyžicu cukru a tri veľké polievkové lyžice soli. Potom pridajte dve dezertné lyžičky karí. Vložte náplň tak, aby sa objavila šťava. Po hodine pridajte 50 gramov octu a oleja. Zatvorte a vložte do chladnej miestnosti.

S repou

Pre bohatú farbu obrobku a chuť pridajte repu. Hlavná zložka vážiaca 2 kilogramy sa nakrája na plátky a repa a mrkva sa nasekajú. Ďalej sa pripravuje marináda zo pohára granulovaného cukru a dvoch veľkých polievkových lyžíc soli, ako aj octu a oleja. Horúca tekutina sa naleje do nádoby so zeleninou. O deň neskôr sú banky ukryté v pivnici.

kapusta s repou

S paradajkami

Pre tento recept vyberte paradajky s hustou pokožkou. Najskôr sa nakrája niekoľko hláv kapusty a dôkladne sa umyje 5 kilogramov paradajok. Prísady sa ukladajú do nádob, čerstvé bylinky sa ukladajú na vrch. Potom sa zložky nalejú do vriaceho soľanky a do každej nádoby sa pridá lyžica octovej esencie. Zostáva zatvoriť a skryť.

S korením

Korenie dokonale doplní chrumkavé občerstvenie. Čo potrebuješ:

  • kapusta - hlávková kapusta;
  • korenie - 6 kusov;
  • granulovaný cukor - 100 gramov;
  • soľ - 2 veľké lyžice;
  • ocot - 100 mililitrov;
  • voňavý olej - 60 gramov.

kapusta a korenie

Zeleninu nakrájajte pohodlne a vložte do nádob. Potom musíte pripraviť soľanku: prevariť vodu, soľ a cukor. Akonáhle tekutina vrie, pridajte ocot a olej. Ďalej je potrebné naliať výrobky vriacou soľankou a nechať uvariť dve hodiny. Potom musíte pasterizovať, zrolovať a skryť sa v pivnici.

Ako správne skladovať hotový výrobok?

Konzervácia pripravená v súlade so všetkými pravidlami sa môže skladovať celú zimu, pretože recept vyžaduje pridanie prírodných prísad. Po krútení bude potrebné sterilné nádoby skladovať na chladnom mieste: pivnici, chladničke alebo suteréne.

Lepšie je položiť plechovky na podlahu - aby sa nevytvorila pleseň.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica