Jednoduché recepty na výrobu čučoriedkového džemu na zimu

Čučoriedka je bobuľovitá rastlina, ktorá rastie v tajgových lesoch na malých kríkoch. Je zdravý a bohatý na vitamíny a minerály. Obsahuje veľa vitamínu C, čo ho robí obzvlášť cenným. Pomáha tiež pri určitých chorobách. Všeobecne sa verí, že ak budete pravidelne jesť toto bobule, môžete opraviť svoje zhoršené videnie. Preto sa v každej oblasti, kde rastie, snaží každá žena v domácnosti na zimu zásobiť čučoriedkový džem. Každý z nich má svoj vlastný recept, odovzdávaný z generácie na generáciu.

Funkcie, výhody a nevýhody čučoriedkového džemu

Pred prípravou čučoriedkových cukroviniek je užitočné pochopiť, aké sú výhody tohto produktu a aké sú jeho nevýhody.

Aký je rozdiel medzi džemom a inými prípravkami z bobúľ? Ak je v prípade džemu dôležité, aby v ňom bobule alebo ovocie zostali neporušené, potom v prípade džemu naopak, čím je hmota homogénnejšia, tým lepšie. Preto je ľahšie variť.

Výhody čučoriedkového džemu:

 • Pripravený naraz. Ak sa nemusíte starať o integritu bobúľ, môžete povoliť prudký a dlhší var.
 • Všetky bobule sú vhodné na prípravu tejto pochúťky - prezreté, pokrčené a nie úplne zrelé. Budú sa variť a miešať rovnako.
 • V zime je vhodné nanášať na krajec chleba bez obáv, že sa hmota môže šíriť.
 • Môže byť použitý v pečive.
 • Živiny sa počas varenia nezničia.

Nevýhody zahŕňajú trvanie varenia a varenie bobúľ na polovicu alebo viac. Riziko popálenia je tiež výrazne vyššie ako riziko zaseknutia.

Príprava hlavnej zložky

Požiadavky na prípravu čučoriedok sú rovnaké ako v prípade iných bobúľ:

 • Zozbierané suroviny roztriedte z listov a lesných zvyškov.
 • Opláchnite pod tečúcou vodou alebo ju naplňte vodou a okamžite ju vypustite, aby šťava nevnikla do vody.
 • Ak narazíte na rozmaznané bobule, je lepšie ich odstrániť, aby sa nepoškodila chuť hotového výrobku.
 • Nalejte čučoriedky do misy so silným dnom a dajte na miernu teplotu tak, aby bobule pomaly naparovali a nechajte šťavu pretiecť.

čerstvé čučoriedky

Na prípravu lahôdok je lepšie, keď bobule sú trochu prezreté. V tomto prípade sú nasýtené užitočnými látkami a džem je chutnejší. Preto by ste sa nemali príliš ponáhľať, aby ste vybrali bobule, nechajte dozrieť dobre.

Ako si doma vyrobiť čučoriedkový džem

Existuje veľa receptov na čučoriedkový džem. Každý je dobrý svojím vlastným spôsobom a má svoj vlastný jedinečný vkus. Keď je rok plodný, existuje niekoľko spôsobov, ako pripraviť čučoriedku.

Jednoduchý recept na zimu

Väčšina žien v domácnosti radšej uvarí bobule dobre s cukrom. Za týmto účelom:

 1. Čučoriedky - 1 kg.
 2. Cukor - 0,5 kg.

čučoriedkový džem

Džem horí menej, ak bobuľu najskôr uvaríte, až kým nie je silná a potom pridáte cukor. Pripravenosť je určená lyžičkou. Mal by vypustiť lyžicu v tenkom prúde. Hotový džem nalejte do sterilných pohárov a stočte.

"Päť minút"

Je veľmi vhodné uvariť päťminútový okamžitý džem. Varí sa iba päť minút po uvarení a vďaka tomu sa v ňom zachovajú všetky užitočné látky.

zloženie:

 1. Čučoriedky 1 kg.
 2. Cukor 0,5 kg.

Pripravené bobule sa nasekajú mixérom. Hmota sa naleje do misy so silným dnom, pridá sa cukor a dobre sa premieša. Potom zapálte a privarte. Videli päť minút, odstránili z ohňa a naliali do pohárov.

čučoriedkový džem

Nevýhodou tejto pochúťky je to, že sa neskladuje dlho, musí sa konzumovať za mesiac, takže sa pripravuje v malom množstve.

Bez varenia

Čučoriedkový džem môžete pripraviť bez varenia. Za týmto účelom sa bobule neumývajú alebo sa nevyperú a potom sušia.

Použité prísady:

 1. Čučoriedky - 1 kg.
 2. Cukor - 2 kg.

čučoriedky a cukor

Bobule sa dôkladne nasekajú mixérom a pomelú sa na cukor. Výsledná hmota sa zahreje na teplotu 85 stupňov, vleje sa do sterilných pohárov a zvinie sa. Takéto prípravky si zachovávajú chuť leta a všetky liečivé vlastnosti.

Vo viacvrstvovom

Môžete si pochutnať v multicookeri. Ak to chcete urobiť, pridajte všetky ingrediencie a nastavte režim pečenia na pol hodiny. Potom prepnite na „dusené mäso“ a uvarte džem ďalšiu hodinu. Ingrediencie môžu byť vybrané rôzne pre každú chuť.

So želatínou

zloženie:

 • čučoriedky - 1 kg;
 • cukor - 0,5 kg;
 • želatína - 1 balenie.

čučoriedkový džem

Džem so želatínou je hustý a rýchlo varí. Za týmto účelom rozpustite želatínu vo vode a pridajte do džemu 20 minút po varení. Potom varte ďalších 15 minút. Počas varenia musí byť pena odstránená.

S pektínom

Pektín je zahusťovadlo džemu predávané v práškovej forme. Môže to výrazne skrátiť dobu varenia. Pridá sa do čučoriedkového džemu 20-30 minút po varení a trochu viac povarí.

zloženie:

 • čučoriedky - 1 kg;
 • cukor - 0,5 kg;
 • pektínový prášok - 1 balenie.

čerstvé čučoriedky

Tento džem sa udržuje dobre, ale musí sa používať počas zimy.

S banánmi

zloženie:

 • čučoriedky - 1 kg;
 • banány - 1 kg;
 • cukor - 1 kg.

Banánová kaša s čučoriedkami, pridajte cukor, povarte 15 minút a nalejte do pohárov. Masu počas varenia zamiešajte, aby nedošlo k horeniu.

S korením

Niektoré ženy v domácnosti milujú pikantný džem. Na tento účel sú vhodné škorica, rozmarín, mäta, oregáno, zázvor, čučoriedka a ďalšie korenie. Vyberú sa podľa chuti a pridajú sa na konci varenia.

džem s čučoriedkami

bez cukru

Ľudia s vysokým obsahom cukru v krvi by nemali jesť potraviny, ktoré obsahujú cukor. Preto je lepšie pripraviť čučoriedkový džem bez tejto prísady. Môže sa nahradiť medom alebo sladidlami. Rozdrvené bobule však môžete jednoducho uvariť, kým nie sú silné, a potom uviaznuť do pohárov.

S citrónom

Citrón dodáva čučoriedkovým džemom dobrú chuť. A tiež jej šťava pôsobí ako konzervant. Môžete pridať iba šťavu alebo všetok citrón nasekaný v mixéri.

čučoriedka a citrón

Ako uchovávať čučoriedkový džem

Čučoriedkový džem zostane dobre v uzavretých nádobách, ak boli aj nádoby aj viečka dobre sterilizované. Aby sa zabránilo hrdzaveniu veka, zakryje sa látkou alebo filmom a zviaže sa.

V tejto forme sa dobre uvarený džem môže skladovať 2-3 roky v suteréne alebo skrini.

Ak dôjde k zaseknutiu pomocou okamžitých receptov, najlepšie je uložiť ho v chladničke a rýchlo ho použiť.

Výroba čučoriedkového džemu je veľmi jednoduchá. Preto sa ženy v domácnosti vždy snažia pripraviť ju na zimu, aby mali na stole vitamíny po celý rok.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica