Krok za krokom recept na výrobu jablkového džemu neobsahujúceho cukor na zimu

V lete, keď je na záhrade veľa skorých a stredne skorých odrôd jabĺk s krátkou trvanlivosťou, bude veľmi užitočný recept na jablkový džem zozbieraný na zimu bez cukru. Ovocie sa dá variť na požadovanú konzistenciu, používa sa ako náplň do koláčov, tvarohových koláčov a koláčov alebo sa dá jednoducho natrieť na chlieb. Tento recept nájdete vo francúzskej kuchyni, kde sa hustý džem nazýva „jablkové maslo“. Zvážte vlastnosti a pravidlá jeho prípravy.

Funkcie výroby jablkového džemu bez cukru na zimu

Podstatou receptu je variť jablkovú dužinu na miernom ohni bez pridania cukru. Hotové jedlo má nízky obsah kalórií a obsahuje veľa pektínu, ktorý pomáha odstraňovať škodlivé látky z tela.

Ovocie môžete drviť rôznymi spôsobmi:

  • povarené plátky jabĺk rozdrvte kovovým sitom, zatiaľ čo koža prepadne;
  • uvarené kúsky, ktoré boli predtým ošúpané z kôry, mieste na konzistenciu zemiakovej kaše s mlynčekom na zemiaky v panvici;
  • rozdrvené kúsky pomelíme v mixéri a výslednú hmotu varíme bez cukru a vody.

Vyberte si najvhodnejšiu možnosť pre seba. Odlupovanie kúskov jabĺk zo šupky trvá veľa času, ale netreba sa prepadať sitom, džem bude pripravený v rovnakom hrnci.

Poznámka! Pri mletí jabĺk v mixéri sa uvoľní veľa šťavy, pri varení nemusíte pridávať vodu!

jablkový džem

Potrebné ingrediencie pre recept

Na džem si zoberte nestabilné sladké jablká, je to možné s vadami. Z 1 kilogramu ovocia sa získa asi 500 - 600 gramov hotovej misky. Aby ovocie zjemnilo a poskytlo šťavu, pridáva sa voda v prvých stupňoch varenia.

Podľa potreby sa do pyré z veľmi aromatických a sladkých jabĺk pridáva mletá škorica.

Ak je na záhrade veľa sladkých hrušiek, neváhajte ich pridať do misky a vopred ich nakrájajte na plátky. Obohatený jablkový džem sa pripravuje na polovicu s tekvicou. Všetky tieto zložky sa môžu skladovať po dlhú dobu bez pridania cukru.

veľké ovocie

Ako si vybrať a pripraviť jedlo

Všetky dostupné jablká sú vhodné na spracovanie na džemy, ale je lepšie odobrať vzorky sladkých odrôd s voľnou dužinou. Plody sa umyjú v miske, vylúpajú sa z jadier a nakrájajú na plátky strednej veľkosti. Všetky nedostatky vo forme červí diery, tmavé škvrny, hniloba sú vyrezané. Na základe zvolenej metódy mletia, lúpanej alebo nelúpanej.

Pravidlá pre prípravu kontajnerov

Pre jablkové džemy sú vhodné nádoby s objemom 500 alebo 700 mililitrov so skrutkovacími uzávermi alebo blokovacím mechanizmom.Banky a viečka sa dôkladne premyjú horúcou vodou s jedlou sódou, opláchnu sa pod tečúcou vodou a sterilizujú sa 5-7 minút v panvici s vriacou vodou.

malý kontajner

Proces varenia

Jablká pripravujte jedným zo spôsobov, ktoré vyberiete.

Produkty:

  • jablká - 1 kilogram;
  • voda - 200 mililitrov.

Pripravené plátky nalejte do vody a vložte na mierny ohrev. Varte, kým nezmäkne. Mleté cez sito alebo, ak sú jablká bez šupky, rozdrvte zemiakovou drvičkou. Pyré povarte v smaltovanej panvici ďalších 20-30 minút, kým nedosiahnete požadovanú hrúbku. Usporiadajte do pohárov, prikryte vekom, sterilizujte 10 minút, stočte, zabalte prikrývkou a nechajte vychladnúť.

varenie v panvici

Dôležité! Pri varení džemu môže hustá vriaca hmota vystreknúť a spôsobiť popáleniny.

Skladovanie obrobkov

Najlepším miestom na uchovávanie je tmavý suterén s konštantnou teplotou 3 až 4 stupne. Sterilizovaný džem je možné uložiť v komore mestského bytu až 1 rok bez prístupu k slnečnému žiareniu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica