Jednoduché a rýchle recepty na výrobu kandizovaného ovocia z šupiek melónu doma

Kandizované ovocie je dobre známa pochúťka, ktorá sa pripravuje varením ovocia alebo jeho kôrovcov v cukrovom sirupe. Pôsobia ako samostatný dezert a používajú sa na zdobenie cukroviniek. Obsahujú pomerne veľké množstvo cukru, ale zároveň si zachovávajú prospešné vlastnosti ovocia, z ktorého sa vyrábajú. Predstavujeme niekoľko receptov na výrobu kandizovaného ovocia zo zrelých šupiek melónu.

Čo potrebujete vedieť o kandizovaných kôporoch melónu?

Kôra melónu je bohatá na živiny, podobne ako buničina, má svoju nerozoznateľnú arómu a ak je správne spracovaná, môže sa z nej stať vynikajúci dezert. Predovšetkým môžete variť kandizované ovocie. Takže nie vždy stojí za to hádzať šupky melónu do koša, môžete byť trpezliví a získať originálne sladkosti, ktoré pravdepodobne nebudete v predaji nájsť. Malo by byť zrejmé, že vodný melón by sa mal pestovať bez pridávania veľkého množstva škodlivých látok, ktoré majú tendenciu hromadiť sa v šupke.

Výber a príprava hlavnej zložky

Ako základ je lepšie vziať vodný melón so silnou kôrou. Vrchná zelená vrstva sa odreže z kože a zvyšná buničina sa odstráni. Suroviny sa dôkladne premyjú vodou a vysušia sa servítkou. Potom sa nakrája na kocky alebo kučeravé kúsky (ak existuje špeciálny nôž alebo zariadenie).

Hmotnosť melónu by mala byť asi 1-1,2 kg, takže je vhodnejšie použiť pomer s inými prísadami.

Proces výroby kandizovaného ovocia z šupiek melónu

Postup varenia akéhokoľvek kandizovaného ovocia je zvyčajne štandardný a pozostáva z niekoľkých stupňov. Recepty na varenie kandizovaného ovocia zo šupiek melónu sa líšia iba zložením a množstvom prísad a prísad.

kandizované šupky melónu

etapy:

 • príprava surovín (pozri vyššie);
 • namáčanie alebo varenie vo vode (umožňuje zmäkčenie buničiny a odstránenie škodlivých látok). Túto chvíľu môžete vynechať, ale pre ideálne kandizované ovocie melónu nebude zbytočné, preto pred začatím varenia je lepšie nechať kôry niekoľko hodín namočiť do vody (podľa potreby pridať akýkoľvek adsorbent) alebo variť 10-15 minút;
 • varenie v cukrovom sirupe je najdlhší proces, počas ktorého sa všetka vlhkosť odstráni z kôrovcov, nasýti sa cukrovou chuťou a získa tiež lesklý vzhľad a príjemnú textúru. Voda sa zmieša s cukrom a na sporáku sa pripraví cukrový sirup (mal by byť dostatočne hrubý), potom sa do nej vložia šupky melónu a povarí sa 5-10 minút. Potom ju nechajte vychladnúť a varte sirup niekoľko hodín, potom ho znova zapnite a varte.Tento proces sa musí opakovať, až kým kusy nie sú priehľadné a nemajú príjemný žltkastý odtieň. Zvyčajne stoja 6 až 10 bôbov, ale tento proces sa môže urýchliť, ak ste spokojní so vzhľadom a kvalitou získaného kandizovaného ovocia.
 • filtrovanie sirupu cez cedník na odstránenie zvyškov vody;
 • sušenie kandizovaného ovocia sa vykonáva buď v peci alebo v elektrickej sušičke pri teplote 40 - 60 stupňov, kým nie je hotová. Hotový výrobok musí byť zvonka suchý a vo vnútri pevný.

Sušenie sa povoľuje jednoducho v suchej, teplej, uzavretej miestnosti na niekoľko dní. V rúre trvá čas 1 - 2 hodiny.

Recepty na kandizované melóny

Najjednoduchší recept na zimu

Ak si chcete pripomenúť leto a vôňu melónu v zime a zároveň si vychutnať kandizované ovocie, použite rýchly recept na prípravu dezertu z melúrových šupiek doma.

zloženie:

 • voda - 0,5 litra;
 • cukor - 1,2 kg;
 • šupka melónu - 1 kg;
 • práškový cukor - 50 g.

šupka melónu

Na urýchlenie prípravy kandizovaného ovocia môžete vynechať krok namáčania kôry a okamžite pripraviť sladký sirup. V tomto roztoku môžete variť dlhšie - do 20 minút, za stáleho miešania a bez horenia. Nechajte to variť cez noc. Nasledujúci deň niekoľkokrát zopakujte postup varenia s krátkym časom ochladenia a usadenia.

Kmeň sa natiera na plech na pečenie tak, aby sa kusy navzájom nedržali. Pošlite kandizované ovocie melónu na sušenie v peci alebo sušiarni po dobu 1-1,5 hodiny, teplotný režim je okolo +50 C. Zakryte sladkým práškom a uložte do vzduchotesnej suchej nádoby alebo podávajte na čaj.

kandizované šupky melónu

S citrónom

V tomto recepte môžete na pridanie kyslosti kandizovaného ovocia použiť nielen citrónovú šťavu, ale aj vápno a kyselinu citrónovú.

zloženie:

 • šupka melónu - 1,5 kg;
 • granulovaný cukor - 1,8 kg;
 • voda - 3 poháre;
 • 1 Citrón alebo 5 g kyseliny citrónovej.

šupka melónu

Ako pripraviť kandizovaný melón s citrónom? Postup je rovnaký ako v predchádzajúcom prípade. Ak to čas dovolí, môžete použiť viacstupňový proces s namáčaním a niekoľkými dňami varu, takže kandizované ovocie sa stane bohatým a krásnym. Jediným rozdielom je, že sa do sirupu pridáva počas varenia kyselina (môže to byť limetová alebo citrónová šťava). Na záver sa kandizované ovocie získava s citrusovou arómou a kyslosťou.

kandizované šupky melónu

S oranžovou farbou

Kandizované ovocie s pomarančmi má oranžovú farbu a má jasne oranžovú chuť.

zloženie:

 • oranžová - 2 veľké ovocie;
 • melóny - 1 kg;
 • granulovaný cukor - 1,2 kg;
 • voda - 2,5 šálky;
 • práškový cukor - 50 g.

kandizované šupky melónu

Kôry uvaríme pridaním pomarančovej kôry a vytlačenej pomarančovej šťavy. Opakujeme štandardné namáčacie kroky, filtrujeme, suché. Úžasné oranžové cukríky sú pripravené! Dobrú chuť!

S sódou

Jedlá sóda sa používa v ktoromkoľvek z receptov na zmäkčenie šupiek melónu pred ich varením. Vďaka pôsobeniu tejto látky sa kandizovaná ovocná dužina stáva čo najcitlivejšou. Jedna čajová lyžička by sa mala rozriediť do 3 - 4 pohárov horúcej vody a pomocou tohto rastra naliať nakrájanú kôru melónu. Nechajte variť 2-3 hodiny. Potom dôkladne opláchnite vodou a môžete ho poslať do ohňa v sladkom sirupe. Ďalej - varte podľa opísanej schémy.

kandizované šupky melónu

So zázvorom

Kandizované zázvorové ovocie sú pripomienkou orientálnych sladkostí. Okrem zázvoru môžete do kandizovaného ovocia podľa chuti pridať ďalšie korenie a korenie. Môže to byť indická masala, klinčeky, vanilka, kardamóm a dokonca aj horúce červené papriky!

zloženie:

 • zázvor - 1 čajová lyžička;
 • olúpané šupky melónu - 1 kg;
 • cukor - 1 kg;
 • citrónová alebo pomarančová kôra - 1 lyžička;
 • voda - 3 poháre.

kandizované šupky melónu

Nakrájanú melónu nakrájajte na cukrový sirup, kôru a zázvor na niekoľko hodín. Dajte celú zmes do ohňa a povarte ju 10-15 minút. Nechajte vychladnúť.Vykonajte tento postup niekoľkokrát, potom ho preceďte a vysušte pri teplote 40 až 60 stupňov. Jemnosť sa získa s bohatou vôňou zázvoru a vôňou.

Vo viacvrstvovom

Domáce spotrebiče urýchľujú a uľahčujú proces prípravy kandizovaného ovocia.

zloženie:

 • šupky melónu - 1,5 kg;
 • voda - 1,5 l;
 • cukor - 2 kg;
 • práškový cukor na poprašovanie.

šupka melónu

Varenie:

 1. Namáčanie v obyčajnej vode - 3-5 dní v chladničke sa musí voda pravidelne vymieňať;
 2. Oplachovanie pod tečúcou vodou;
 3. Vo viacvrstvovom móde zvolíme režim „Varenie v pare“, kôry by mali byť pokryté vodou - 20 minút;
 4. kmeň;
 5. Cukor rozriedime vodou, umiestnime ho do kôry do viacvrstvového módu, zapnite režim „Pilaf“, kým nedôjde k automatickému vypnutiu;
 6. Sušenie vykonávame v peci.

kandizované šupky melónu

V elektrickej sušičke

Elektrická sušička potravín šetrí veľa času. A ak ho použijete v tandeme s marinátorom, môžete kandizované ovocie variť oveľa rýchlejšie ako štandardne.

 • Kôšové melóny pokryté cukrom vložte do marinátora na niekoľko cyklov;
 • potom varte vo vriacom sladkom sirupe, kým nie je priehľadný;
 • pretiahnutie cez cedník alebo fáčovnicu;
 • dajte kandizované šupky z šupiek melónu do elektrickej sušičky a pripravte sa;
 • posypte práškovým cukrom a uložte do suchej, uzavretej nádoby.

kandizované šupky melónu

Na získanie viacfarebného kandizovaného ovocia môžete pri varení použiť potravinárske farbivá a sirupy svetlých bobúľ (čučoriedky, rakytníka, čerešne alebo čierne ríbezle). Deti to budú milovať!

skladovanie

Hotové kandizované šupky z kôstky melónu sa skladujú po dlhú dobu, ak sa ukladajú do suchej nádoby alebo nádoby s uzáverom. Môžete tiež použiť papierové alebo plastové vrecká. Hlavná vec je zabrániť vniknutiu vlhkosti.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica