Jednoduché recepty na výrobu angreštovej želé na zimu

S nástupom leta začnú ženy v domácnosti pripravovať sladké ovocie na zimu. Je to džem alebo džem vyrobený z čerešní, jahôd, ríbezlí, marhúľ, jabĺk alebo iných bobúľ. Niekedy sa chcete vzdialiť od bežných jedál a uvariť niečo nové. Želé z bobúľ egrešov pripravené podľa rôznych receptov pomôžu diverzifikovať sortiment na policiach, v pivnici alebo špajzi.

Tento dezert má jemnú a beztiažovú štruktúru a zachováva si jemnú chuť bobúľ. Konzervačná príprava nezaberie veľa času. A neexistujú žiadne špeciálne pravidlá, ktoré budú nad rámec hostesky. Všetko, čo je potrebné, je dodržiavať určité nuansy, aby sa egrešový želé stal pravidelným hosťom na stole.

robiť želé

Funkcie výroby angreštovej želé na zimu

Jam a želé sú dva druhy bobúľ na zimu, ktoré by sa nemali zamieňať. Sladkosť sa často nazýva džem, pretože má silnú konzistenciu. Prítomnosť jednotlivých bobúľ to len zvýši. Okrem toho je táto funkcia obľúbená u kuchárov a tých, pre ktorých varí.

Ak chcete urobiť angreštovú želé, musí varenie prejsť niekoľkými fázami. Tepelné spracovanie sa niekoľkokrát zmení úplným ochladením. Výsledkom je, že hmotnosť je o niečo menšia ako v počiatočnej fáze varenia. Aby nedošlo k pokazeniu chuti želé, počas varenia odstráňte penu a varte na miernom ohni.

 egreše na zimu

Výber a príprava výrobkov

Zelené egreše sa líšia od ostatných bobúľ. Z toho sa pripravujú kompóty, džemy alebo mrazené. Je vhodný na čerstvú spotrebu. Najvhodnejším spôsobom je pripraviť angrešt vo forme želé. Táto možnosť prakticky nemení štruktúru bobúľ.

Aby želé fungovali, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel:

príprava produktu

  • Pri použití nezrelé bobule pridá masu kyslú poznámku. V takom prípade pridajte trochu cukru alebo medu, v závislosti od receptu.
  • Rozmazané bobule - poškodené alebo zakaleným filmom - nie sú vhodné na želé.
  • Pomocou nožníc odstráňte suchú koruna a zelenú stopku.
  • Aby angrešt nestratil svoju chuť a vôňu, vydáva sa rôznymi prísadami. Môže to byť iné ovocie a bobule s kyslosťou.

Silné korenie sa neodporúča, aby nenarušilo rovnováhu chutí. Môžete si tiež pripraviť z červených a čiernych egrešov. Odroda je posledná vec, na ktorú treba myslieť. Egreše musia byť zrelé, aby obsahovali veľké množstvo vitamínov a ďalších živín.

kyslé tóny

Ako urobiť angreštu želé doma

Príroda z egrešov na zimu doma je proces, ktorý zvládne aj začiatočník, bez toho, aby pri varení chýbala jediná nuancia. Existuje veľa receptov na varenie. Spôsob prípravy ovplyvňuje chuť. Džem obsahuje klasické prísady - vodu, bobule a cukor, korenie a chuťové prísady - škoricu, klinčeky, mätu a ďalšie.

doma

Bez varenia

Ak chcete zachovať chuť bobúľ a jedinečnú arómu, môžete to urobiť bez varenia. Neprítomnosť tepelného spracovania tiež zaručuje takmer úplné zloženie živín. Na výrobu želé potrebujete tieto prísady:

  • angrešt - 1 kg;
  • cukor - 1 kg.

Namiesto cukru sa pridáva med, chuť nie je horšia. Bez varu sa dezert stane silnejším a zdravším. Aby sa odstránili malé komáre, prach a nečistoty, sú egreše namočené vo vode. Po výbere najlepších bobúľ sa nadbytočná vlhkosť nechá odpariť.

bobuľová chuť

Potom sa ovocie rozdrví akýmkoľvek vhodným spôsobom a zmieša sa s medom alebo cukrom v panvici. Hmota sa nechá 10 hodín úplne rozpustiť, za stáleho miešania nie viac ako 1 hodinu za hodinu. Akonáhle sa želé podobá jednotnej konzistencii, položí sa do pohárov a odošle sa do chladničky.

Skladovacie nádoby musia byť sterilné. Ak túto podmienku dodržujete, môžete predĺžiť jej trvanlivosť.

S pektínom

Pre lepšie zahustenie želé na zimu môžete použiť pektín - zahusťovadlo prírodného pôvodu. Nemá to vplyv na kvalitu konečného výrobku, pretože je bez zápachu a chuti. Ako ju používať, je uvedený v podrobných pokynoch na zadnej strane balenia. Pri príprave angreštovej želé sa však pridáva po varení na teplú hmotu.

byť sterilný

S oranžovou farbou

Pre dobré skladovanie želé sa počas varenia pridáva veľké množstvo cukru. Napriek tomu nie každý má rád príliš sladké jedlá. Ak chcete odstrániť nadbytočnú sladkosť a zároveň nezmenšovať množstvo cukru, musíte zákusok uvariť pomarančom. Okrem toho sa zložka používa na prípravu surovej želé. Na jednu porciu stačí stredne veľká oranžová farba.

množstvo cukru

So želatínou

Egreše sú bobule, pomocou ktorých si môžete pripraviť želé podobné želé. Niekedy chcete, aby bola jeho hustota ešte väčšia. Aby ste dosiahli požadovaný výsledok, musíte použiť želatínu. Pod vplyvom tejto látky želé dobre stvrdne a získa potrebnú konzistenciu. Pred pridaním želatíny sa hmota prevarí a nechá sa mierne vychladnúť. Potom sa povarí s časťou želatíny, po ktorej sa previnie do pohárov.

želé

Prostredníctvom odšťavovača

Toto zariadenie je potrebné na získanie šťavy, z ktorej sa želé vyrába. Počas spracovania sa bobule oddelia od šupky a zŕn. Ukázalo sa, že ide iba o tekutinu s malým množstvom buničiny. Aby sa šťava stala tekutejšou, prechádza niekoľkokrát odšťavovačom.

želé

Vo viacvrstvovom

Angrešový želé si môžete pripraviť na zimu pomocou viacvrstvového mixéra. Niektoré modely majú funkciu „Jam“, ktorá uľahčuje proces varenia pre ženy v domácnosti. Do misky nalejte nasekané bobule alebo šťavu a pridajte zvyšné ingrediencie. Po uvarení sa hotová hmota naleje do plechoviek a zvinie.

pomôžte viacerým obchodníkom

S červeným rybízom

Niektoré odrody egrešov strácajú počas varenia sotva nápadnú chuť a farba je zakalená. V takom prípade sa odporúča kombinovať bobule s inými prísadami. Želé získajú jasnú farbu a kyslosť po pridaní červeného ríbezle. Počas procesu varenia sa do šťavy pridáva niekoľko bobúľ ríbezlí, čo je ešte zaujímavejšie.

s červeným rybízom

Cez mlynček na mäso

Toto zariadenie je k dispozícii v kuchyni každej domácnosti a pri príprave angreštovej želé zjednodušuje prácu.Pomocou mlynčeka na mäso sa bobule rozdrvia a obalia cukrom, nechajú sa 3-4 hodiny. Počas tejto doby bude mať angrešt čas na uvoľnenie šťavy a cukor sa prakticky rozpustí. Potom začnú variť, aby pripravili omšu.

Cez mlynček na mäso

S mätou

Egreše môžu stratiť svoju chuť počas varenia, pretože sú veľmi jemné a vôňa je jemná. V tejto veci mincovňa príde na pomoc. Len pár listov vytvorí želé sviežu a sviežu. Džem je chutný a čerstvý, čo je nevyhnutné aj v chladných zimných večeroch.

vnímateľná aróma

S citrónom

Chuť egrešov je bez nadmernej kyslosti a sladkosti. Po pridaní cukru je jemný a počas varenia príliš sladký. Citrón pomôže odstrániť sladkosť a pridá kyslú hmotu kyslým tónom. Angreštová želé s citrónom má nezvyčajnú chuť, ktorá určite poteší nielen domácnosť, ale aj hostí. Rozjasňuje tiež džem, ktorý je tiež pekný.

kyseliny a sladkosti

bez semien

Angreštový bobule je pokrytá kožou, ktorá zachováva jemnú dužinu a sotva viditeľné semená. Na získanie jamovitej želé bez kože a bez kože použite rôzne zariadenia - odšťavovač, tenká alebo sito. Bobule môžete zomlieť mlynčekom na mäso a potom použiť gázu. Ľahká tkanina zhromaždená vo viacerých vrstvách zabráni vstupu semien do želé.

viditeľné semená

Koľko a ako sa želé ukladá

Surový dezert sa uchováva vo dverách chladničky. Prípustné obdobie je 12 mesiacov. Ak egrešový želé prešiel procesom varenia, môžete ho uložiť v suteréne, špajzi alebo pivnici. Trvanie skladovania závisí od množstva cukru. Neodporúča sa uchovávať poháre egrešov v pivnici alebo inej miestnosti dlhšie ako 2 roky.

uložené v želé

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica