Recept na výrobu figového džemu doma na zimu

Figovníky sú považované za hodnotný zdroj živín, ktoré majú pozitívny vplyv na fungovanie srdcového systému. Takýto produkt je prostriedkom na prevenciu srdcového infarktu, pomáha normalizovať krvný tlak a je účinný pri znižovaní cholesterolu. Možnosť využitia výhod bobúľ v zime zabezpečí prípravu figového džemu.

Vytváranie fíg - vlastnosti a tajomstvá

Hlavným pravidlom úspechu pri výrobe chutného figového džemu je kompetentná zbierka vysoko kvalitných surovín. Rastlina je dodávaná s čiernym a zeleno-bielym ovocím. Prvé sa odstránia v okamihu, keď získajú tmavú fialovú farbu. Zelené bobule majú v čase zrenia mierne žltý odtieň. Hlavným kritériom zrelosti ovocia je ľahká separácia od vetvy, ktorá by mala prakticky spadnúť z kmeňa.

Na výrobu džemu musíte vždy pripraviť čerstvý sirup. Pomery vody a cukru vyzerajú ako 1: 0,5, koľko v každom prípade určujú jednotlivé preferencie sladkosti. Figové bobule sa dlhodobo neuchovávajú, preto po zbere musíte okamžite začať pripravovať dezert.

Ak recept na zimu zahŕňa varenie a po uvarení sa džem ukázal ako tekutý, doba varu sa mierne zvýšila.

Príprava obr

Po zbere sa bobule musia starostlivo vytriediť a umyť. Z pozbieranej hmoty vrátane listov a vetvičiek sa odstráni prebytočný odpad. Každé bobule je potrebné prepichnúť, je potrebné byť opatrný, pretože niektoré už prasknuté plody môžu obsahovať osy. Na tento účel môžete použiť bežnú zástrčku, odporúča sa urobiť otvory na niekoľkých miestach.

Príprava obr

Jednoduchý recept „Päť minút“

Jeden z najjednoduchších receptov na prípravu jedál doma. Výhodou rýchlej metódy je tiež možnosť okamžite jesť dezert. Lúpané bobule v množstve 1 kg sa prikryjú granulovaným cukrom v panvici a čistia sa cez noc na chladnom mieste. Nádoba sa zapáli a privedie do varu. Pre čerstvšiu a bohatšiu chuť sa pridá 0,5 citrónu a zmes sa varí po dobu 5 minút pri nízkej teplote za stáleho miešania. Oheň sa vypne a po 15 minútach sa proces privarenia zopakuje. Džem sa vloží do pohárov a uzavrie sa.

figový džem

Fig jam v Azerbajdžane

V prípade tohto receptu je potrebné plody olúpať, ale niektoré ženy v domácnosti túto požiadavku zanedbávajú.

Na uvarenie džemu budete potrebovať:

 • bobule 3 kg;
 • cukor 2,5 kg;
 • 1 citrón.

Lúpané bobule sa umiestnia do hlbokej nádoby a pokryjú sa granulovaným cukrom. V tejto forme by sa ovocie malo uchovávať dovtedy, kým uvoľnená šťava nepokryje bobule. Čas závisí od odrody bobúľ av priemere sa pohybuje od 6 do 12 hodín. Fíky nemusíte miešať s cukrom.

figový džem

Potom sa nádoba zapáli a 15 minút sa varí na strednom plameni. Vyberte panvicu zo sporáka a počkajte, kým zmes úplne nevychladne. Potom sa postupnosť krokov opakuje dvakrát. Konečný čas varenia by mal byť nakoniec 45 minút. Citrónový džem by mal byť viskózny a nemal by sa rozotierať na tanieri.

Konečný výťažok produktu by mal byť 3 litre. Ďalej sa dezert rozloží v bankách a do každého sa pridá niekoľko plátkov citróna.

Figový džem s lieskovými orieškami

Tento džem sa tradične uprednostňuje na varenie v Abcházsku. Pre recept, ktorý potrebujete:

 • figy 1 kg;
 • cukor 1,5 kg;
 • orechy 1 kg;
 • voda 400 ml.

nasekané figy

Pripravte sirup z vody a cukru v množstve ½ normy pre recepty. Lúpať lieskové orechy, ak je to potrebné. Do každej bobule urobte punkciu a vložte do nej maticu.

Spracované ovocie vložte do hrnca a nalejte sirup ochladený na horúci povrch. Zmes nechajte 12 hodín na chladnom mieste.

Zohrejte zmes bobúľ a orechov a vypustite sirup. Nechajte variť znova a nechajte ho 15 minút v ohni za stáleho miešania. Nalejte zvyšné množstvo čerstvo pripraveného sirupu do hrnca. Nechajte pôsobiť 12 hodín na chladnom mieste. Jam uvarte a výslednú penu odstráňte zhora. Po ochladení je možné ošetriť do pohárov.

Figový džem s vlašskými orechmi

Na receptúru budete potrebovať 1 kg cukru a figových bobúľ, citrónu a 5 lyžíc. l. orech. Proces varenia je podobný predchádzajúcemu receptu, ale orechy sa pred vložením do bobúľ vopred vyprážajú na panvici, až kým nezískajú zlatú farbu. Citrón sa pridáva do niekoľkých plátkov priamo pri ukladaní džemu do pohárov.

figový džem

Postupne sa zasekáva figa v pomalom hrnci

Tento recept predpokladá pomer bobúľ a cukru v pomere 2: 1, pri dlhšom skladovaní môžete prísady brať v rovnakom množstve. Recept vyžaduje:

 • bobule 1 kg;
 • cukor 0,5 kg;
 • 2 citróny;
 • mletá škorica, kardamóm, zázvor každý.

figy a cukor

Postup varenia krok za krokom:

 • nakrájame figy na kúsky, posypeme cukrom, necháme pôsobiť 1 hodinu;
 • pridajte citrónovú šťavu, môžete nastrúhať chuť pre bohatšiu chuť;
 • pridajte do zmesi korenie a vložte ho do viacvrstvového vysokotlakového zariadenia so zatvoreným ventilom;
 • po vychladnutí vložte džem do pohárov.

Zaseknutie figy v pomalom sporáku

Správne triedené a premyté bobule sa krájajú, zmiešajú sa v rovnakých pomeroch s cukrom. Sladká zmes sa umiestni do pomalého hrnca na 2 hodiny do režimu dusenia. Po ukončení varenia je možné džem okamžite zjesť.

figový džem

Slivka a figový džem

Je potrebné urobiť takýto džem zo sliviek a fíg z rovnakých rozmerov. 1 kg zmesi bobúľ vyžaduje 1 kg cukru. Slivky sa nakrájajú na polovicu a dierujú sa. Sirup sa pripravuje zo 400 ml vody a cukru. Dajte zmes ovocia do hrnca, zalejte vriacou vodou a privarte. Varte na miernom ohni od okamihu varu po dobu 10 minút. Horúci džem sa okamžite naleje do pohárov, zvinie sa vekom, prevráti sa a prikryje sa prikrývkou. Po 12 hodinách je možné nádoby uskladniť.

nakrájané figy

Fig a pomarančový recept

Na varenie budete potrebovať 600 g bobúľ, 300 g cukru, 0,5 pomaranča a škoricu.Fíky sa nakrájajú na kúsky, vložia sa do panvice, pridá sa trochu vody a vrchná časť sa pokryje cukrom. Pomaranč sa vyleje vriacou vodou, šťava sa vytlačí z ovocia do panvice a kôra sa pretrie na jemnom strúhadle, pridá sa škorica. Zmes sa nechá stáť 3 hodiny, potom sa zapáli a privedie do varu, potom sa naleje do pohárov.

figový džem

Fig a hrozno uviazlo

Pre recept sa berú veľké odrody hrozna. Je potrebné uvariť džem v súlade s nasledujúcimi pomermi zložiek:

 • čierne figy 650 g;
 • hrozno 650 g;
 • cukor 250 g

Figy sa nakrájajú na malé kúsky, hrozno sa nakrája na polovicu a semená sa odstránia, ak existujú. Bobule sú zmiešané, pokryté cukrom a ponechané 12 hodín. Potom zapálte, privarte a nechajte 5 minút v ohni.

figy a hrozno

Fig jam jam bez varenia

Bobule prechádzajú mlynčekom na mäso alebo nasekané mixérom. Zmes by mala stáť niekoľko hodín, potom sa uvoľnená šťava vypustí. Ďalej sa do bobúľ pridáva cukor, je potrebné variť v súlade s pomermi 1 až 1 alebo 1 až 2, v závislosti od toho, ako sladká by mala byť pochúťka. Taký dezert sa dlho neskladuje, preto sa nepripravuje vo veľkých množstvách.

figový džem

Cukor Free Fig Jam

Výhodou tohto džemu je nízky obsah kalórií v porovnaní s tradičnými receptami. Môžete urobiť takúto pochúťku s minimálnym množstvom finančných nákladov.

Podstata metódy spočíva vo varení na mnoho hodín, pri ktorom sa nadmerná vlhkosť odparuje a bobuľová zmes získava konzistenciu džemu.

Bobule sú ošúpané a rozdrvené a umiestnené do panvice. Zmes sa varí 4 hodiny a potom sa ochladí. Potom sa cyklus opakuje, až kým sa nedosiahne homogénna zmes, ktorá ľahko opúšťa steny panvy. V priemere budete musieť vykonať akcie 3 alebo 4 krát.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica