Ako variť marhuľový a broskýňový džem spolu na zimu

Marhule a broskyne sú jedným z najobľúbenejších plodov, ktoré robia vynikajúci džem. Plody idú spolu dobre, vzájomne sa dopĺňajú. Je pripravená z celých i drvených plodov. Jemná a jemná vôňa pripomína teplé letné dni.

Varenie

Dezert sa ukázal byť dokonalý, ak sú dodržané všetky nuansy:

 1. Nezbavujú sa kože. Je mäkký, takže sa pri používaní zaseknutého papiera nepociťuje. Zosilňuje pochúťku výhodami, pretože obsahuje maximálne množstvo vitamínov.
 2. Počas varenia musí byť pena odstránená, pretože priamo ovplyvňuje chuť jedla.
 3. Použitie jadier počas varenia dáva džemu korenie.
 4. Plody nemajú kyslosť a sú skladované na krátku dobu. Pridanie citrónovej šťavy alebo kyseliny môže pomôcť vyriešiť oba problémy naraz.
 5. Je dôležité si uvedomiť, že keď úplne vychladne, hmota sa stáva veľmi hustou.
 6. Tvrdé ovocie si vyžaduje dlhé varenie.

Z roka na rok, príprava dezertov na zimu, má každá žena v domácnosti osobné tajomstvá.

Výber a príprava surovín

Kroky na výber marhúľ a broskýň sa mierne líšia.

Pre broskyne

Ovocie na džem by malo byť pevné, ale zrelé. Ak si niekto želá, aby bol džem vo forme celého ovocia, vyberú sa malé broskyne. Príliš tvrdá surovina ich ponorením do horúcej a potom studenej vody.

broskyne a marhule

Pred spracovaním broskýň sa v nich urobia diery, aby sa nepraskli.

Na vytiahnutie kosti sa používa nôž. Pri výrobe džemu sa presne vypočíta množstvo cukru, pretože broskyne sa považujú za veľmi sladké.

Pre marhule

Na zachovanie integrity ovocia sa vyberajú nezrelé plody bez poškodenia. Ak sa z ovocia pripraví džem rovnomernej štruktúry, je povolené akékoľvek poškodenie, pretože bude stále odrezané. Odstránenie a ďalšie použitie kosti závisí od vybraného receptu.

broskyňový džem

Príprava nádob na začiatku procesu

Trvanlivosť ošetrenia závisí od čistoty sklenených pohárov a viek. Je nevyhnutné sterilizovať oboje. Cínové veká nevyžadujú prípravu, ak sa predávajú zapečatené a zodpovedajúco označené.

Ako vyrobiť marhuľový a broskyňový džem na zimu?

Z množstva receptov si človek vyberie kohokoľvek a dôsledne sa riadi jeho radami.Skúsené ženy v domácnosti menia niektoré nuansy, pričom zohľadňujú svoje preferencie vkusu. Džem je možné variť osobitne, broskyňu a marhuľu, alebo kombináciu prísad.

Ako vyrobiť broskyňový džem

Nasekané ovocie sa sype cukrom a plní sa pri izbovej teplote. Tento prístup umožňuje nechať prúdiť šťavu, čo uľahčí proces varenia. Džem sa pripravuje na miernom ohni, aby sa cukrové častice roztopili a hmota nespálila na dno.

pohár džemu

Džem sa varí 4 - 5 dní, každý deň 30 - 40 minút. Posledný deň sa džem naleje do pohárov a zvinie. Ak je dezert príliš sladký, pridá sa kyselina citrónová.

Recept na marhuľu

Čo potrebuješ:

 • ovocie - 1 kg;
 • cukor - 1 kg;
 • voda - 350 - 400 ml.

Proces varenia:

 1. Cez rezy sa semená odstránia z umytého ovocia.
 2. Jadrá sa vracajú späť na marhule.
 3. Sirup sa vyrába z vody a cukru.
 4. Ovocie sa naleje sladkou tekutinou a potom sa nechá stáť 12 hodín.
 5. Sirup sa vypustí a znova sa uvarí. Plody sa opäť naplnia tekutinou a tiež sa vylúhujú 12 hodín.
 6. Po tretíkrát sa sirup varí spolu s marhuľami.

Marhule sa ukladajú do pohárov a plnia sa sirupom.

marhuľový džem

Marhuľový a broskýňový džem spolu

Ovocie sa nakrája na kúsky a varí sa s cukrom pri nízkej teplote. Pridá sa voda, aby sa zabránilo spaľovaniu hmoty a nechala šťava bežať rýchlejšie. Džem sa varí bez semien.

Na niekoľko dní sa pripravuje pochúťka. Akonáhle sa zmes uvarí, okamžite sa odstráni z infúzneho tepla. Všetko je potom podľa štandardnej schémy - posledný čas varenia a valcovania v plechovkách.

Ktorý džem je chutnejší - broskyňa alebo marhuľa?

Na túto otázku nebude možné jednoznačne odpovedať, pretože existujú ľudia, ktorí uprednostňujú iba jedno ovocie. Ak si človek nemôže vybrať, pochúťka sa pripravuje okamžite z marhúľ a broskýň. Plody sa dokonale dopĺňajú.

broskyňové prírezy

Ako správne skladovať hotový výrobok?

Kyselina citrónová pomôže predĺžiť trvanlivosť džemu. Na 1 kg hmotnosti stačí 0,5 lyžičky. prášok. Ideálna miestnosť na džemy je tmavá so studeným vzduchom.

Semená pridané počas varenia znižujú trvanlivosť na 1 rok. Bez nich stojí džem 3 roky. Otvorená nádoba s dezertom sa spotrebuje do 10 - 12 dní, kým je v chladničke.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica