Najchutnejšie recepty na výrobu dunkových džemov

Kdoule rastie na juhu, hoci sa vyskytuje aj v záhradách strednej zóny. Čerstvé ovocie je pre jedlo málo užitočné: tvrdé a kyslé. Po varení sa však stanú jemnými a sladkými, navyše vydávajú úžasnú arómu. Kvôli svojej žltej farbe a vonkajšej podobnosti sa ovocie nazýva zlaté jablko. Kdoulový džem je mimoriadne aromatický a chutný.

Výhody dule

Len málo plodov môže poskytnúť toľko výhod pre zdravie ako zlaté jablko. Vďaka vysokému obsahu pektínu ovocie normalizuje trávenie. Pre chudokrvnosť je veľmi užitočná kdoulová šťava. Semená majú antiseptické vlastnosti, môžu sa použiť na angínu pectoris (ale v žiadnom prípade nie je nebezpečná). Čerstvé ovocie pôsobí ako diuretikum a choleretika. Kdoulový džem sa považuje nielen za najchutnejší, ale po spracovaní nestráca svoje užitočné vlastnosti.

robiť džem

Ako si vybrať kdoule na džem

Iba zrelé ovocie je chutné a aromatické. Aby ste sa nemýlili, musíte poznať vlastnosti ovocia. Je vhodné zvoliť veľké, husté ovocie bez poškodenia alebo priehlbiny, s jednotnou žltou farbou bez zelených škvŕn. Zrelé dule sú aromatickejšie ako nezrelé.

Funkcie varenia kdoule

Ako vyrobiť múčnik kdoule tak, aby kúsky ovocia neboli tvrdé a sirup sa ukázal byť krásnou priehľadnou farbou? Z tohto dôvodu sa dodržiava táto technológia:

chutné recepty

 • Používajte zrelé, ale nie prezreté ovocie.
 • Vystrihne sa škatuľka so semenami, plody spolu so šupkou sa nakrájajú na kocky.
 • Pripravený produkt sa destiluje vo vriacej vode.
 • Cukor sa pridáva do tej istej vody, ktorá sa použila na blanšírovanie na získanie sirupu. Priveďte do varu, pridajte ovocie, povarte 5-10 minút. Podľa technológie je potrebné striedať var a infúziu počas dňa, pričom operácie sa opakujú niekoľkokrát.
 • Zaseknutý džem na peci nemôžete nechať bez dozoru, môže horieť, jeho farba a chuť budú beznádejne pokazené. Na varenie zoberte silnostennú misku a obsah neustále premiešajte lyžičkou.
 • Na koniec varu pridajte kyselinu citrónovú na špičku noža, aby nedochádzalo k cukreniu. Varenie trvá v priemere hodinu a pol.

výhody kdoule

Ako uvariť kdoulový džem s citrónom?

Ak vyrobíte originálny kdoule a citrónový džem, jeho chuť bude bohatšia.

Podľa receptu na 1 kg ovocia zoberte 1 kg cukru a jeden citrón. Budete potrebovať ďalšie 3 poháre vody na sirup. Podľa potreby pridajte pol lyžičky vanilínu.

bude bohatší

Sirup sa vyrába z vody s cukrom. V tomto okamihu sa plody očistia od semien (môžete tiež odstrániť šupku) a nakrájať na malé kúsky.Dajte ovocie do vriaceho sirupu, znížte teplo, nechajte pôsobiť 15 minút. Vypnú ho a čakajú, až vychladne. Proces sa opakuje trikrát. Po poslednom zapnutí kachlí pridajte vanilín a citrón spolu s kôrou nakrájanou na kocky.

Hotový kdoulový džem s horúcou citrónom sa balí do pohárov a stočí sa (alebo sa uzavrie uzávermi skrutiek). Skladujte na chladnom mieste.

voda na sirup

Dule jam recept s plátkami

Dule jam s plátky vyzerajú krásne. Navyše je to chutné. Podľa receptúry na džem kdoule sa na plátky na 1 kg ovocia odoberie jeden a pol kg cukru. Ovocie, ošúpané a semená sa nakrájajú na rovnomerné plátky, vložia sa do panvice a vylejú sa do vody tak, aby sa plátky zakryli tekutinou, ale neplavili.

Varte do mäkka. Plátky sa odstránia, voda sa prefiltruje cez tenkú vrstvu a do vývaru sa pridá cukor. Priveďte do varu a pridajte ovocné kliny. Varte na miernom ohni. Plátky by mali byť priehľadné, ale nemali by sa rozpadať. Výrobky sa nalievajú do nádob a skladujú sa.

pokryté tekutinou

Vo viacvrstvovom

V našej dobe sa v kuchyni objavili inteligentní pomocníci. Medzi nimi je multicooker. V nej môžete rýchlo uvariť kdoulový džem. Recept je jednoduchý.

Jeden kilogram kdoule sa premyje a vysuší. Semená sa odstránia. Ak sú na šupke lézie, odstránia sa tiež. Plody sa nakrájajú na malé kúsky a umiestnia sa do misy. Pridajte cukor, zamiešajte, zakryte, nechajte tri dni. Miešanie sa opakuje každý deň. Zapnite režim „hasenia“ a nastavte čas na 30 minút. Po varení otvorte veko viacvrstvového zásobníka. Po 6 hodinách varenia zopakujte varenie a nalejte hotovú mňam do pohárov.

inteligentní asistenti

S vlašskými orechmi

Zaujímavý recept na dule džem s orechmi. Budete potrebovať: 2 kg kdoule, 2 kg cukru, 1 liter vody a 2 poháre vlašských orechov.

Príprava:

 1. Ovocie umyte a osušte.
 2. Olúpajte, odstráňte semená, ale nevyhadzujte ich.
 3. Ovocie nakrájajte na plátky, pridajte vodu, varte 10 minút. Vypustite vodu.
 4. Ovocie vložte do sirupu s 0,5 vody a 1 kg cukru.
 5. Po 3 hodinách pridajte zvyšný cukor a zapaľujte. Varte 5 minút, nechajte pôsobiť 6 hodín, postup opakujte od začiatku.
 6. Čistiace prostriedky sa umiestnia do zvyšnej vody a varia sa 15 minút. Bujón sa filtruje a pridá sa na panvicu. Rozdrvené orechy sa nalejú, povaria sa 5 minút, vypnú sa a nalejú sa do pohárov.

vlašské orechy

S oranžovou farbou

Keď pridáte pomaranče, dule jam sa ukáže ako veľmi chutná. Kombinácia ovocia zvyšuje arómu a chuť, robí farbu hotového produktu bohatšou. Na receptúru budete potrebovať 1 kg kdoule a cukru, 1 pomaranč a 2,5 pohára vody.

Olúpame ovocie, prikryjeme vodou a varíme 30 minút. Plody sa nakrájajú na polovicu, s jadrom a nakrájajú na plátky. Vyberte kôru z vývaru a vložte pripravené plátky. Po 10 minútach prefiltrujte vývar, pridajte cukor a nechajte variť. Vypustite dule, vypnite ich a zakryte uterákom. Po 12 hodinách sa nádoba zapáli a varí sa 30 až 40 minút. Jasná jantárová farba označuje pripravenosť misky. Vyleje sa do pohárov a uloží na chladné miesto.

pridávanie pomarančov

S jablkami

Recept kdoule a jablkového džemu je bežný a cenovo dostupný. Na 1 kg zrelého ovocia potrebujete libru jabĺk a 1 kg cukru. Ošúpané ovocie oloupte, odrežte jadro, nakrájajte na malé kúsky. Zmiešajte v panvici s cukrom a nechajte cez noc. Počas tejto doby vynikne šťava. Varte v troch dávkach po dobu 5 minút s prestávkou 6 hodín. Podľa tohto receptu je džem krásny, chutný a aromatický.

bohatší produkt

Skladovacie funkcie

Dule jam sa uchováva 1 až 3 roky. Banky sú umiestnené v chladničke, suteréne alebo pivnici. Plody sú ponechané na zimu a čerstvé. Podmienky skladovania: vlhkosť 80%, teplota od 0 do 2 stupňov a žiadne svetlo. Ovocie sa môže bezpečne skladovať 1 až 4 mesiace.

dovolenky na zimu

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica