Najchutnejšie a najjednoduchší recept na výrobu čerešňového slivkového džemu na zimu

Varený džem z rôznych odrôd čerešňovej slivky ocenia gurmáni svojou neobvyklou chuťou a vysokým obsahom užitočných vitamínov. Džem sladkého a kyslého ovocia sa môže používať ako samostatný dezert alebo ako doplnok k iným jedlám. Čerešňová slivka je ideálna na konzerváciu, takže z nej môžete uvariť džemy a zachovať akúkoľvek konzistenciu.

Cherry slivkový džem: jemnosť varenia

Pri zasekávaní sa musí dodržiavať niekoľko pravidiel.

Počítajúc do toho:

  1. Na varenie môžete použiť nielen plody žltej, ale aj zelenej a červenej čerešne. Je dôležité vybrať zrelé ovocie, pretože nedostatočná zrelosť môže spôsobiť, že hotový produkt bude príliš kyslý.
  2. Aby sa zabránilo kyslosti pochúťky po varení, obsah cukru by mal byť najmenej 60%.
  3. Pri triedení ovocia nenechajte červivé a stmavnuté, pretože to môže viesť k rýchlemu poškodeniu džemu.

Príprava čerešňovej slivky na uvarenie džemu

Pred varením sa odporúča namočiť ovocie do cukrového sirupu 3-4 hodiny, aby boli rovnomerne nasýtené a nevarené.

Bez predbežnej infúzie sa môže použiť iba červená odroda.

lahodná čerešňová slivka

Ak sa čerešňová slivka varí semenami, je nevyhnutné ju blanšírovať. Za týmto účelom sa premyté ovocie naleje do cedníka a uchováva sa vo vriacej vode po dobu 5 minút. Potom sa čerešňová slivka okamžite vloží do ľadovej vody.

Cherry slivkový džem v pomalom sporáku

Jeden z najjednoduchších spôsobov varenia spočíva v použití viacvrstvového varenia. Na varenie je potrebné zaspieť rozdrvené ovocie na spodnej časti viacvrstvového skla, zakryť cukrom a dôkladne premiešať. Po spustení hasiaceho režimu 1 hodinu zostáva čakať len na zvukový signál a potom sa lahôdka rozšíri do sterilizovaných nádob.

poháre džemu

Čistený džem z višňovej slivky bez varenia

Na uľahčenie varenia môžete variť bez varenia. Aby ste to dosiahli, musíte zmiešať čerešňovú slivku, nastrúhať sa cez sito alebo nasekané v mixéri s cukrom. Výsledná hmota sa dobre premieša a zabalí na uskladnenie.

Rozdrvená jam

Jednoduchý recept „Päť minút“

Najrýchlejším spôsobom je pripraviť ošetrenie jednoduchým zmiešaním ingrediencií a varením po dobu 5 minút pri nízkej teplote.Počas varenia odstráňte penu z povrchu, pretože to môže ovplyvniť chuť.

Rozdrvená jam

Džem z višne štrbinovej

Ak chcete uvariť bezsemenný džem, postupujte podľa jednoduchého receptu.

Zahŕňa nasledujúce kroky:

  • nakrájajte ovocie a odstráňte semená;
  • vložte čerešňovú slivku do nádoby, prikryte cukrom a nechajte na chladnom mieste 5 hodín;
  • zmes varte v 2 päťminútových dávkach s intervalom 6 hodín.

Cherry slivkový džem

Cherry slivkový džem so semenami

Ak necháte semená v ovocí, musíte najprv bobule blanchovať a potom ich prepichnúť na niekoľkých miestach. Vyzretá čerešňová slivka sa zmieša s cukrom a varí sa pri nízkej teplote na vhodnú konzistenciu.

Cherry slivkový džem

Cherry slivkový džem s klinčekmi

Pridaním klinčekov získa hotový výrobok pikantnú chuť. Recept na džem s prídavkom korenia sa nelíši od klasického. Na varenie musíte zmiešať všetky ingrediencie a variť, kým nezhoustne.

višňová slivka

Cherry slivkový džem s hruškami

Pri plánovaní varenia čerešňovej slivky v kombinácii s hruškou môžete zmeniť pomer ingrediencií podľa vlastného uváženia. Ak použijete menej čerešňovej slivky, bude mať džem príjemnú nasladlú chuť.

V opačnom prípade premôže chuť hrušiek a urobí výrobok kyslejším.

Po zmiešaní zložiek ich musíte variť asi 25 - 30 minút.

cherry slivka s hruškami

Cherry slivkový džem s pomarančmi

Varením čerešňovej slivky s pomarančovou dužinou si pochutíte na jemnej osviežujúcej chuti a citrusovej aróme. Ak chcete uvariť džem, musíte z neho olúpať pomaranče, odstrániť všetky semená a odstrániť film. Pomarančovú dužinu zmiešajte s polovicou cukru a varte 5 minút, potom pridajte pyré z višňovej slivky a zvyšný cukor a pokračujte vo varení ďalších 5 minút.

 džem s pomarančom

Cherry slivkový džem so cuketou

Neobvyklá kombinácia bobúľ so cuketou umožňuje pripraviť džem s pôvodnou kyslou chuťou.

Na varenie musíte odstrániť kôru zo cukety a nakrájať na malé kocky.

Zložky by sa mali miesiť do hladka a variť 10 minút 4 krát s intervalom 5 až 6 hodín na dusenie.

kostná dreň

Cherry slivkový džem s vanilkou

Zmiešaním ovocia s vanilkou počas varenia môžete pripraviť džem s výraznou sladkou chuťou. Pridajte vanilku do višňovej slivky súčasne s cukrom, potom povarte ingrediencie na miernom ohni na požadovanú konzistenciu, občas zamiešajte a odstráňte penu.

Cherry slivkový džem s vanilkou

Cherry slivkový džem s pektínom

Na varenie musíte do ovocia pridať polovicu cukru a pektínu, potom dôkladne premiešajte ingrediencie a povarte 15 minút. Po pridaní zvyšku cukru musíte znova premiešať komponenty a nechať pôsobiť na miernom ohni, až kým sa nevytvorí hustý stav.

Cherry slivkový džem

Cherry slivkový džem s citrónom a škoricou

Keď vezmeme citrón ako ďalšiu zložku, odstráňte z nich semená a oddelene povarte, aby ste zjemnili dužinu. Potom je potrebné zmiešať citrón s ovocím, cukrom a škoricou, dať na sporák a variť 20-25 minút, za stáleho miešania.

Cherry slivkový džem s citrónom

Cherry slivkový džem s hruškou

Po výbere zrelých plodov čerešne je potrebné ich odrezať a vytiahnuť semená. Semená by mali byť vyrezané z hrušiek a ovocie by malo byť nakrájané na malé kocky. Po vložení ingrediencií do nádoby a pokrytom cukrom, pridajte vodu a nechajte vylúhovať 5 - 6 hodín. Vyzretá zmes sa varí, kým nevznikne hustá konzistencia. Vynikajúci džem sa odporúča na uskladnenie vychladnúť a vložiť do čistých pohárov, potom ho prikryť pergamenovým papierom.

Cherry slivkový džem

Džem s cherry slivkou a jablkami

Do receptu čerešňového slivkového džemu môžete pridať ľubovoľnú škálu jabĺk. V závislosti od výberu sa zmení chuť hotového výrobku.

Pred varením musíte ovocie ošúpať, odstrániť z nich semená a nakrájať na malé kúsky.

Čerešňová slivka v zmesi s jablkami sa naleje horúcim cukrovým sirupom a vylúhuje sa 3 hodiny.Potom sa zmes nechá zohriať na nízku teplotu a varí sa, kým nie je hustá, za občasného miešania. Na kontrolu stupňa pripravenosti môžete uviaznuť na tanier a ak sa kvapka nerozšíri, pochúťka je pripravená.

Koľko produktu je uložené

Hotový výrobok je možné uložiť na zimu. Džem nestráca svoje chuťové vlastnosti v priebehu dvoch rokov za podmienok skladovania.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica