Krok za krokom recept na priehľadný džem z plátkov Antonovka

Kto v detstve nejedol jasnú aromatickú vôňu jablkového džemu s malými klinmi. Táto nezabudnuteľná voňavá vôňa, jasne nasýtená farba a jedinečná chuť detstva zostanú navždy v pamäti. Najmä chuť, ktorú má džem z Antonovky na plátkoch, ktorý je podľa ruskej dediny a panstva symbolom, je podľa Ivana Bunina džem priehľadný, voňavý, akoby svieži z jabĺk, ktorý prináša iba výhody.

O recepte na džem z Antonovky

Z druhu jabĺk Antonovka obyčajných, ktoré sa líšia od ostatných vysokým obsahom vitamínu C, osobitnou arómou a malým prebytkom kyseliny, sa získajú vynikajúce džemy, marmelády a konzervy. Recepty z tejto odrody jabĺk sú dosť rozmanité, budú závisieť od preferencií chuti. Do džemu môžete pridať škoricu, ktorá jej dodá špeciálnu pikantnú arómu, trochu viac cukru pre tých, ktorí ju majú radi, vanilku pre obzvlášť jemnú notu, môžete pridať kyselinu citrónovú, čo zvýši trvanlivosť džemu.

Zoznam prísad

Podľa spôsobu prípravy sa tento jablkový džem považuje za jeden z najjednoduchších a najuniverzálnejších, ktorý sa dá použiť s čajom, s bochníkom alebo jednoducho sám s veľkou lyžičkou alebo sa môže pridať do prípravy koláčov a koláčikov. Tento džem sa varí s minimálnym úsilím, námahou a časom.

Na tento jantárový džem budete potrebovať:

  • Jablká Antonovka jeden kilogram;
  • cukor sedemsto gramov, ktorý má rád sladšie, môžete trochu viac;
  • škorica podľa chuti;
  • čajová lyžička vanilínu 1;
  • citrón, polovica ovocia;
  • voda jeden pohár.

biele jablká

Funkcie výberu produktu

Pre pochúťky sa vyberajú plody Antonovka, ktoré sú na konci leta husté, nezhnité, nezrelé. Jam podobný marmeláde z jabĺk Antonovka by mal byť v sklenenej nádobe s pevne skrúteným alebo zvinutým vekom. Sladkosť je priehľadná, plátky by mali byť bez semienok, s krásnou jasne žltou farbou, homogénne, väčšina jabĺk, asi jedna pätina plechovky, zvyšok sirupu. Po otvorení plechovky liečivo vydáva príjemnú vôňu. Sladkosť je viskózna, má mierne kyslú chuť.

džem z Antonovky

Pravidlá pre prípravu kontajnerov

O použitých jedlách: pochúťka sa varí v nerezovej panvici alebo v umývadle, môžete tiež použiť keramické, smaltované jedlá, sladkosť sa dá variť vo viacvrstvovom. Je lepšie zvoliť plytké jedlo so širokým a plochým dnom, aby všetky ingrediencie boli rovnomerne varené a nehoreli. Kryt pomôže udržať prach, hmyz a iné problémy.

Ako vyrobiť džem z Antonovky na zimu

Jam z Antonovky sa považuje za najchutnejší. Pripravené jablká, vylúpané z kôry a semien, sa nakrájajú na plátky s veľkosťou centimetra, prikryjú sa cukrom a nechajú sa pôsobiť šesť hodín. Potom sa prenesú do kuchynského riadu, pridajú sa všetky prísady, naleje sa voda, povarí sa päť minút, nechá sa desať hodín v miske, potom sa vloží do kachlí, pripraví sa tak, aby jablká zostali priehľadné, asi tridsať minút.

priehľadné laloky

Dátum exspirácie a pravidlá skladovania

Džem z Antonovky sa môže skladovať na chladnom mieste rok alebo dva, už to nestojí za to, pretože môže byť obalený cukrom a postupne stráca niektoré vitamíny, a džem budúceho roka bude už čerstvý z novej úrody. Najlepším kontajnerom na skladovanie je sklenená nádoba, najlepšie pol litra, takže keď ju otvoríte, môžete ju krátko jesť. Receptúra ​​z marmelády Antonovka, ak je správne skladovaná, môže byť dlho obľúbeným dezertom.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica