Recept na výrobu brusnice s brusnicami na zimu

Brusnica obyčajná sa považuje za pomerne užitočnú rastlinu, ktorá sa často používa v medicíne. Jeho listy a zrelé plody obsahujú veľa organických kyselín, vitamínov a ďalších užitočných zložiek. Táto rastlina sa však používa nielen na liečenie chorôb, ale aj na výrobu džemu. Niektoré ženy v domácnosti sa zaoberajú prípravou brusnice brusnicovej s hruškami.

Varenie

Pred uvarením džemu sa musíte oboznámiť s výberom kvalitných brusníc. Na uviaznutie sa vyberajú husté a zrelé bobule bez viditeľného poškodenia povrchu. Nemali by byť príliš mäkké alebo prezreté, pretože takéto plody spôsobujú príliš tenký džem.

Pred výberom receptu na výrobu brusnice brusnicovej sa musíte tiež oboznámiť so základnými odporúčaniami na prípravu takýchto bobúľ:

  • Všetko ovocie sa starostlivo vytriedi, premyje vodou a namočí. Počas inšpekcie venujú pozornosť povrchu bobúľ, pretože zhnité brusnice nie sú vhodné na džem.
  • Nie je možné odobrať listy z vyoranej rastliny, pretože obsahujú užitočné zložky. Mnoho žien v domácnosti uprednostňuje varenie plodov s nimi.
  • Pri príprave akéhokoľvek jedla z brusníc je kontraindikované používať nádoby vyrobené z hliníka. Pri kontakte s takýmto materiálom sa šťava z brusnicových bobúľ plní toxickými látkami, ktoré sú nebezpečné pre ľudské zdravie. Je lepšie uvariť džem v nádobe z nehrdzavejúcej ocele. Na uskladnenie uvareného džemu môžete použiť plastové nádoby na potraviny.

hruškový a brusnicový džem

Pomocou vyššie uvedených odporúčaní na prípravu a použitie brusníc, si budete môcť uvariť vynikajúci džem.

Príprava prísad

Hlavnou zložkou je brusnica lesná, a preto je potrebné začať pripravovať túto konkrétnu zložku. Malé a stredne veľké bobule sa vyberajú na džem, pretože sa považujú za chutnejšie.

Ak sú niektoré z nich trochu pokrčené, je to v poriadku.

Hlavná vec je, že na povrchu nie je zhnitý kvet, ktorý ovplyvňuje chuť ovocia.

hrušky a brusnice

Pokiaľ ide o džem, za najlepšie brusnice sa považujú ich vlastné bobule pestované v letnej chate. Líšia sa od zakúpených v bohatšej chuti a atraktívnom vzhľade. Pred použitím sa bobule vytriedia, aby sa odstránili rozmaznané plodiny, a premyjú sa vodou. Umyté rastliny sa potom znova skontrolujú, aby sa zabezpečilo, že neobsahujú piesok alebo nečistoty. Na vytvorenie džemu stačí zozbierať 2 - 3 kg bobúľ, čo vytvorí niekoľko pollitrových pohárov džemu.

brusnica ružová

Po príprave brusníc pokračujte v hruškách. Odporúča sa vybrať zrelé a pevné ovocie so silnou pokožkou. Zeleninové hrušky sa do džemu nemôžu pridávať, pretože to bude chutné a bledé. Vyberte iba rovnako zrelé ovocie, aby sa počas varenia varilo súčasne.

žltá hruška

Všetky vybrané hrušky sa premyjú vodou a olúpajú. Neuvoľnené ovocie sa do džemu nesmie pridávať, aby nemalo horkú chuť.

Ako vyrobiť morušový hruškový džem

Po príprave hlavných ingrediencií by ste sa mali oboznámiť s receptom na výrobu brusnice brusnicovej s hruškovým ovocím.

Najskôr sa zozbierajú všetky zozbierané hrušky a potom sa nakrájajú na malé kocky.

Niektorí ľudia ich radšej nesekajú, ale pomelú sa v mixéri, aby bol džem tekutejší. Nasekané hrušky sa umiestnia do hrnca a prikryjú sa kilogramom cukru.

hruškový a brusnicový džem

Brusnice nemusia byť nasekané, pretože bobule sú pomerne malé, a preto sa často celé varia. Všetky uvarené bobule sa nalejú do nádoby na hrušky, prikryjú sa vekom a umiestnia sa na plynový sporák. Džem musíte uvariť dlhšie ako 5-10 minút, aby ingrediencie nestrácali chuť. Ak chcete, aby bol džem neželatínový, je lepšie do nádoby pridať trochu vody a zmes variť ďalších 5 minút.

pohár džemu

Hotový džem sa distribuuje do pohárov a uloží sa do chladničky na uskladnenie.

Koľko takéhoto uviaznutia je uložené

Čas použiteľnosti každého džemu závisí od podmienok, v ktorých bude nájdený. Napríklad sa môže uchovávať v chladničke asi dva roky pri teplote 10 stupňov Celzia. Neodporúča sa vkladať do mrazničky, pretože sa tým skracuje životnosť na sedem mesiacov.

záver

Hruškový džem z brusníc je obľúbený u žien v domácnosti. Ak si chcete zaseknúť takýto džem sami, musíte sa vopred oboznámiť s receptami na jeho prípravu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica