Jednoduchý recept na výrobu čučoriedkového džemu na zimu

Toto tmavo modré bobule pochádza zo smrekových, borovicových alebo zmiešaných lesov. Jeho liečivé vlastnosti sú známe už dlho. Obsahuje vitamíny A, B, C a stopové prvky - horčík, mangán a vápnik. Čučoriedky pomáhajú zmierniť zápal, zastaviť krv, začať s poruchou činnosti vnútorných orgánov, obnoviť oslabené videnie a zbaviť oči únavy.

Ak chcete získať celý rad živín, je lepšie jesť čerstvé bobule. Ale pretože to môže skončiť rýchlo, odporúča sa pripraviť čučoriedkový džem.

Ako vyrobiť čučoriedkový džem: pravidlá

Varenie čučoriedkového dezertu vyvoláva veľa otázok od začínajúcich žien v domácnosti.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám uľahčia postup:

 1. Ak po uvarení udržíte džem na kachle dlhú dobu, úplne zničí všetko, čo je v plodoch užitočné. Chuť samozrejme zostane úžasná, ale nebudú existovať žiadne vitamíny. Z tohto hľadiska sa odporúča variť nie dlhšie ako 5 minút.
 2. Aby sa predišlo tomu, aby sa džem stal príliš tekutým, musia sa dodržiavať proporcie bobúľ a cukru. Na 1 kg ovocia musíte vziať najmenej 1 kg sladkého piesku a niektoré ženy v domácnosti majú 1,5 až 2 kg. Tvrdia, že to spôsobí, že sa džem stane silnejším. Cukor nerozriedite vodou a nepoužívajte sušené bobule.
 3. Udržať bobule nedotknuté, keď je uvarené, nie je ťažké. Najskôr sa vytriedia všetky čučoriedky, prebytočné. Potom sa zriedi v 1 pohári vody 1 lyžička. soľ. Ovocie sa ponorí do roztoku na štvrť hodiny. Potom sa dobre umyjú pod tečúcou vodou a sušia sa.

čučoriedkový džem

Čučoriedky sa vložia do smaltovanej misy s polovicou vareného cukru a vložia sa do chladničky, aby sa extrahovala šťava. O niekoľko hodín sa z nej varí sirup. Po varení na sporáku (3 minúty) sa ochladí, pridajú sa do neho bobule. Džem sa varí pri nízkej teplote.

Príprava hlavnej zložky

Čučoriedky sú mimoriadne mäkké a obsahujú veľa šťavy. Preto je lepšie nezberať v daždivom počasí.

Doma by ste mali okamžite začať triediť zozbieraný materiál a vylúčiť pokazené bobule.

Pred varením ovocie dôkladne opláchnite. Odporúča sa používať sito, aby sa zabránilo ich rozdrveniu. Potom ich vložte do nádoby s vodou na 10-15 minút.

čerstvé čučoriedky

Ak sa má džem vyrobiť zo zmrazených bobúľ, musí sa najskôr rozmraziť pri izbovej teplote. Pred varením je potrebné poháre umyť a vykonať sterilizačný postup. Môžete použiť rúru, vodný alebo parný kúpeľ, mikrovlnnú rúru.

Koľko uvaríte čučoriedkový džem

Čučoriedkový dezert sa pripravuje niekoľkými spôsobmi:

 1. Na sporáku sa výrobok varí nie dlhšie ako 5 minút od varu.
 2. Na začiatku vo viaczásobníku sa ovocie s granulovaným cukrom zahrieva 10 minút a program „dusenia“ je nastavený na 2 hodiny.
 3. V pekárni sú časové náklady od 1 do 2 hodín. Režim je zvolený ako „jam“ alebo „jam“.

čučoriedkový džem

Recepty čučoriedkového džemu

Doma je veľmi ľahké pripraviť vynikajúcu prípravu z tejto úžasnej bobule. Klasický recept je doplnený rôznymi prísadami. V závislosti od metódy sa zaseknutý papier stane hustým alebo tekutým.

Jednoduchý recept na zimu

Na varenie by ste si mali kúpiť:

 1. Berry - 1 kg.
 2. Cukor - 750 g.

čučoriedkový džem

Ovocie sa vytriedi, tyčinky a listy sa odstránia, premyjú sa studenou vodou a sušia sa. Čučoriedky sa nalejú do panvice. Je lepšie používať riad s hrubým dnom. Aby bol džem hrubý, pripravuje sa bez pridania vody. Bobule sú pokryté cukrom (250 g), potom je všetko zmiešané. Budúce ošetrenie nebude prichádzať s celým ovocím, takže je lepšie ho dôkladne premiešať.

Kastról sa položí na nízku teplotu, cukor sa postupne rozpustí. Obsah sa nepretržite mieša drevenou špachtľou.

Od okamihu, keď sa objaví dostatočné množstvo šťavy, oheň sa zvyšuje. Okamžite od začiatku procesu varu si musíte všimnúť päť minút. Výkon sporáka by sa nemal znižovať, pretože sirup sa varí na požadovanú hrúbku.

čučoriedkový džem

Po piatich minútach sa do misky naleje 250 g cukru, obsah sa premieša a ďalej sa varí do varu a päť minút po ňom. Potom znova pridajte cukor a priveďte do tretieho varu. Po ďalších piatich minútach varenia sa kachle vypnú. Čučoriedkový dezert je pripravený. Po ochladení sa môže naliať do pohárov alebo sa môže podávať s čajom.

Päťminútové zaseknutie

Aby to bolo jednoduché, potrebujete nasledujúce ingrediencie:

 1. Čučoriedky - 600 g.
 2. Cukor - 800 g.
 3. Voda - 100 ml.

čučoriedkový džem

Všetky bobule, ktoré boli predtým umyté a sušené, sa položia do hrnca. Do nej sa naleje voda. Po niekoľkých minútach varu sa nádoba odošle do sporáka a pridá sa k nej granulovaný cukor.

Budúci obrobok je zmiešaný, pokračuje do varu až do druhého varu, potom sa zníži výhrevný výkon rúry a dezert nebude mrznúť dlhšie ako 5 minút.

Výsledkom je chutné a silné ošetrenie. Podáva sa s čajom, ktorý sa používa ako náplň do koláčov. Je dobré jesť palacinky a palacinky.

Čučoriedkový džem s mätou

Na varenie tohto čučoriedkového blanku sú pred zakúpené nasledujúce produkty:

 1. Bobule - 1 kg.
 2. Granulovaný cukor - 1,5 kg.
 3. Mätové vetvičky - 4 ks.
 4. Citrón - 1 ks.

Čučoriedkový džem s mätou

Citrus sa rozdrví pomocou strúhadla s malými otvormi, šťava sa vytlačí. Mieša sa s bobuľami a cukrom a dusíme po dobu jednej hodiny od začiatku varu na miernom ohni.

Mincovňa sa premyje, vysuší a pridá do nádoby. Obsah pokračuje päť minút variť.

Pripravený je džem s príchuťou mäty a citróna! Aj keď ešte nevychladla, je lepšie ho naliať do sterilných nádob a pevne zaskrutkovať.

Džem z čučoriedok a čiernych ríbezlí

Aj nováčik v domácnosti môže takúto pochúťku uvariť. Najprv musíte pripraviť:

 1. Čučoriedky - 1 kg
 2. Čierne ríbezle - 1 kg.
 3. Granulovaný cukor - 1,7 kg.

Čučoriedkový džem s mätou

Bobule sa v mixéri premyjú, vysušia a rozdrvia. Výsledná hmota sa zmieša s cukrom a nechá sa zahriať na miernom ohni.

Pri pravidelnom miešaní dezert máva 20 minút od začiatku varu. Potom sa panvica vyberie zo sporáka a jej obsah sa naleje do pohárov.

Čučoriedkový džem s levanduľou

Na správnu prípravu tohto ošetrenia musíte presne dodržať nasledujúce proporcie:

 1. Ovocie - 1 kg.
 2. Granulovaný cukor - 1 kg.
 3. Citrónová šťava - 2 lyžice l.
 4. Levanduľa - 2 lyžice l.

Čučoriedkový džem s mätou

Bobule sa zmiešajú s cukrom a levanduľou v smaltovanej miske, ktorá sa potom nechá jeden deň v chladničke. Nasledujúci deň sa panvica presunie do kachlí, zapne sa nízka energia. K obsahu sa pridá citrusová šťava, džem zmizne 15 minút od začiatku procesu varenia.

Nezabudnite na pravidelné miešanie a odstraňovanie peny. Liečba bola pripravená!

Čučoriedkový džem s jablkami

Na výrobu tohto produktu potrebujete nasledujúce zložky:

 1. Bobule - 1 kg.
 2. Jablká - 800 g.
 3. Cukor - 1,5 kg.

Čučoriedkový džem s jablkami

Čučoriedky sú posypané cukrom a vylúhované päť hodín, aby sa vytvorila šťava. Potom sa nádoba presunie do nízkoteplotného horáka. Obsah sa varí desať minút od začiatku varu, pena sa odstráni.

Jablká sa umyjú, kože a semená sa odstránia a nakrájajú na kúsky.

Po 10 minútach aktívneho varu sa jablká vložia do džemu a varia sa ďalšiu štvrť hodiny. Liečba je balená do sterilizovaných pohárov.

Čučoriedkový džem s korením

Bohatá chuť a aróma tohto zákusku dobyje aj toho najnáročnejšieho človeka. Varenie nie je vôbec ťažké. Vyžadujú sa tieto zložky:

 1. Čučoriedky - 1 kg.
 2. Granulovaný cukor - 1 kg.
 3. Citrónová šťava - 1 lyžica l.
 4. Muškátový oriešok - 0,5 lyžičky
 5. Škorica - 2 lyžičky
 6. Voda - 150 ml.
 7. Pektín - 10 g.

korenie je rôzne

Ovocie sa vytriedi, umyje, z nich sa odstráni voda. Po premiestnení do smaltovanej nádoby sa do nej pridá citrusová šťava, voda, muškátový oriešok, škorica a pektín. Obsah jedla sa premieša a nechá sa variť pri nízkej teplote.

Keď sa začne proces varenia, do panvice sa pridá granulovaný cukor, džem sa pripraví ďalších 15 minút, počas tejto doby je nevyhnutné neustále miešať a odstraňovať penu.

Pripravená pochúťka sa okamžite vloží do sterilných nádob alebo po ochladení sa podáva s čajom.

Nevarený čučoriedkový džem

zloženie:

Bobule - 1 kg.

Cukor - 1,2 kg.

čučoriedkový džem

Čučoriedky a granulovaný cukor sa striedavo ukladajú do panvice po vrstvách. Nádoba s budúcim dezertom sa ponechá 10 hodín, aby šťava vytiekla. Počas tejto doby sa misky pravidelne pretrepávajú. Výsledný džem sa distribuuje do vopred vyčistených a dezinfikovaných pohárov.

Čučoriedkový džem s brusnicou

Toto chutné a zdravé ošetrenie sa veľmi ľahko pripravuje. Aby ste to dosiahli, budete potrebovať:

 1. Čučoriedky a brusnice - po 1 kg.
 2. Granulovaný cukor - 1,2 kg.
 3. Voda - 0,4 l.

Plody sa vytriedia a dôkladne sa umyjú od nečistôt a zvyškov. Potom sa blanšírujú vo vriacej vode, aby sa stali mäkšími, a potom sa nasekajú v mixéri. Výsledné pyré sa spolu zmiešajú v jednej miske. Pridá sa k nemu granulovaný cukor.

čučoriedkový džem

Panvica sa umiestni na nízku teplotu. Akonáhle sa džem uvarí, uvarí sa na požadovanú hrúbku bez zvýšenia stupňa zahrievania. Počas celého procesu sa pravidelne mieša a výsledná pena sa odstráni. Pripravený dezert sa okamžite zabalí do sterilných nádob, zvinie sa vekom a odošle na uskladnenie na tmavom a chladnom mieste.

Čučoriedkový džem v náleve

Na varenie musíte vziať:

 1. Ovocie - 1 kg.
 2. Granulovaný cukor - 1,4 kg.
 3. Voda - 0,5 l.

Čučoriedky sa revidujú, umývajú. Počas sušenia sa sirup (voda a cukor) pripravuje do 2 minút od varu.

čučoriedkový džem

Potom sa bobule nalejú do hrnca s vriacim sirupom, všetko sa varí asi 20 minút.

Výsledný džem môže byť okamžite vložený do pohárov.

Čučoriedkový džem s banánmi

Na prípravu je potrebné zakúpiť:

 1. Bobule - 0,5 kg.
 2. Banány - 2 ks.
 3. Granulovaný cukor - 0,5 kg.

čučoriedkový džem

Čučoriedky sa olúpajú a umyjú. Banány sa olúpajú a pomelú v mixéri. Rovnakým spôsobom sa bobule premenia na pyré.To všetko sa zmieša a cukor sa pridá okamžite.

Panvica ide do sporáka. Džem je pripravený štvrť hodiny od začiatku varu. Je nevyhnutné neustále premiešať drevenou špachtľou a odstrániť penu.

Džem čučoriedky a maliny

Tento lahodný delikátny dezert vyžaduje nasledujúce prísady:

 1. Čučoriedky - 850 g.
 2. Maliny - 2,6 kg.
 3. Cukor - 550 g.
 4. Voda - 300 ml.

čučoriedkový džem

V smaltovanej panvici sa sirup varí zo zmesi vody a cukru pri nízkej teplote. Po piatich minútach od začiatku varu sa odloží, do nej sa vylejú vopred premyté a sušené bobule.

Potom sa obsah jedla po dobu 4 hodín vylúhuje, až kým nevznikne šťava.

Potom sa džem zahrieva na miernu teplotu a varí sa 1 hodinu od začiatku varu. Hotový produkt sa naleje do pohárov.

Čučoriedkový džem s citrónom

zloženie:

 1. Berry - 1 kg.
 2. Granulovaný cukor - 1,5 kg.
 3. Voda - 0,4 l.
 4. Citrón - 1 ks.

čučoriedka a citrón

Čučoriedky a citrón sa dôkladne umyjú. Bobule sa blanšírujú vo vriacej vode po dobu 5 minút, potom sa prenesú do cedníka a voda sa vypustí do samostatnej misky. Do tejto vody (300 ml) sa naleje cukor a pripraví sa sirup. Potom sa bobule nalejú týmto sirupom, hrniec sa umiestni na sporák s nízkou teplotou. Džem sa uvedie do varu, mieša sa, pena sa odstráni. Po 3 minútach sa vyberie z horáka a naplní sa 5 hodín. Po uplynutí stanoveného času sa panvica odošle späť do kachlí.

Keď sa jeho obsah začne variť, pridá sa k nemu citrónová šťava a dezert pokračuje vo varení 10 minút. Potom sa môže naliať do nádob.

Čučoriedkový džem s rumom

zloženie:

 1. Čučoriedky - 330 g.
 2. Jahody - 250 g.
 3. Malina - 225 g.
 4. Čierne ríbezle - 230 g.
 5. Med - 380 g.
 6. Rum - 30 g.

čučoriedkový džem

Všetky bobule sa rozdrvia v mixéri, potom sa pridá med, všetko sa dobre premieša a vylúhuje sa 1,5 hodiny, aby sa vytvorila šťava. Vložte panvicu s bobuľami na pomalý horák. Jam uviazne po dobu 30-40 minút od začiatku varu.

Na konci sa pridá rum, dezert sa mieša do hladka.

Zaseknite sa v pomalom sporáku

zloženie:

 1. Čučoriedky - 2 kg.
 2. Cukor - 2 kg.

Premyté bobule sa nalejú do viacvrstvovej misky a na vrch sa pridá granulovaný cukor.

čučoriedkový džem

Na displeji kuchynského spotrebiča sa zvolí program „hasiaci“, čas sa nastaví takto:

 • 1 hodina - na získanie tekutého džemu;
 • 1,5 hodiny - stredná hustota;
 • 2 hodiny - hrubý, dobre uvarený dezert.

Po vypnutí viacvrstvového nanášania sa hotový produkt naleje do pripravených nádob.

Metódy ukladania zaseknutého papiera

Aby si čučoriedkový džem uchoval svoje vlastnosti po dlhú dobu, je potrebné ho ihneď po príprave vložiť do sterilizovaných pohárov.

Do 3 rokov sa môže konzumovať správne konzervovaný produkt, počas ktorého sa nestrácajú vitamíny.

Jam sa skladuje v tmavých, chladných a suchých miestnostiach, kde teplota vzduchu nemá prekročiť +15 stupňov. Horúce podmienky napomáhajú rastu plesní. Pivnice a pivnice sú ideálne na umiestnenie sladkých polotovarov. Ak je pohárov málo, môžu sa ochladiť.

Čučoriedky sú chutné, zdravé a krásne bobule. Vytvára džem bohatej tmavej farby. Tento dezert nenecháva nikoho ľahostajným, dokonca aj tých najnáročnejších gurmánov. A ak budete slúžiť pri slávnostnom stole, je zaručené prekvapenie a potešenie hostí.

Vytvorenie čučoriedkovej liečby nie je vôbec ťažké. V priebehu rokov sa zhromaždilo mnoho receptov. Je dosť ťažké vybrať si tých najchutnejších, pretože takmer každý má svoju vlastnú chuť. Známy pre najjednoduchšie klasiky a s pridaním ďalších bobúľ, ovocia, korenia a alkoholu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica