Krok za krokom recept na výrobu čierneho a červeného ríbezle

V letných chatkách je vždy miesto pre ovocné kríky. Červené ríbezle sa pestujú menej často ako čierne, hoci obidva typy plodín sú bohaté na vitamín C, obsahujú pektíny a organické kyseliny. Po tepelnom spracovaní bobúľ sa väčšina živín zachová, džem z červeného a čierneho ríbezľa sa s radosťou zje čajom a pridá sa do koláčov. V zime je pochúťka chránená pred prechladnutím, nasýtená vitamínmi.

Funkcie výroby čierneho a červeného ríbezle

Mnohé ženy pokrývajú zimu rôzne druhy ovocia, vyrábajú džemy a kompóty z ovocia pomocou vlastného osvedčeného receptu. Na prípravu džemu sa červené bobule môžu odobrať v rovnakom pomere s čiernymi ríbezliami v menšom alebo väčšom množstve, ktoré určuje farbu a chuť zmesi.

Potrebné výrobky

Jam sa pripravuje rôznymi spôsobmi. Získa veľmi krásny odtieň, ukáže sa, že je voňavý, ak užijete

  • 500 g červených bobúľ;
  • 1 kg čierneho ovocia;
  • 2 kilogramy cukru.

Rybízový džem, ktorý je vhodný pre deti, je v zime uzavretý a naleje sa do sterilnej nádoby.

Pravidlá prípravy prísad

Ovocie umyte, odstráňte vetvičky a stonky, opláchnite studenou vodou a preneste do plastovej alebo hliníkovej misky alebo panvice.

Cukrový cukor nielenže dodáva do džemu sladkosť, ale zabíja tiež mikróby, pôsobí ako konzervačný prostriedok, zabraňuje kyslej a explózii produktu v nádobe.

zrelý ríbezle

Ako pripraviť nádobu?

Varný džem sa naleje do malých sklenených nádob. Dôkladne sa umyjú horčicovým práškom alebo sódou, sušia sa a odosielajú do mriežky s plynovou alebo elektrickou rúrou, kde sa sterilizujú štvrť hodiny. Banky sú dezinfikované:

  • v mikrovlnnej rúre;
  • vo vriacej vode;
  • držať nad parou.

Po dezinfekcii sa misky položia na uterák s krkom dole, ktorý zabraňuje prenikaniu baktérií dovnútra. Viečka sa vyberajú bez deformácií, dezinfikujú sa vriacou vodou.

príprava nádob

Proces varenia

Čisté červené a čierne bobule ríbezlí sa dajú do misky alebo panvice, nalejeme trochu vody, vyberte veľký oheň. Po uvarení sa sortiment varí 10 minút a výsledná pena sa odstráni.

Cukor sa naleje do bobúľ, hmota sa opäť odošle do kachlí za miešania lyžičkou a varí sa ďalšiu štvrť hodiny. Hot prenášané do dezinfikovaných pohárov.

Aby sa bobule ľahšie čistili od zvyškov, umiestnia sa do cedníka a ponoria sa do studenej vody a vznikajúce vetvičky a stopky sa zbierajú.Lahodná a aromatická džem sa získava z kilogramu čiernej a toho istého množstva červeného ríbezle a cukru:

  1. Bobule musia byť nasekané v mlynčeku na mäso.
  2. Pripravenú hmotu nalejte do hrnca.
  3. Do zmesi nalejte 500 g cukru, po varení pridajte všetok konzervačný prostriedok.
  4. Strúhaný rybíz varte 6 alebo 7 minút.

ríbezľový džem

Pochúťka je rozložená do pohárov, dezinfikovaných v peci, hermeticky uzavretých sterilnými viečkami. Nádoba s prírezom je izolovaná froté uterákom alebo prikrývkou a otočená hore nohami.

Ďalšie skladovanie pamlsky

Džem červeného a čierneho ríbezle, do ktorého bolo pridané nedostatočné množstvo cukru, bola uzavretá v nesterilných miskách, sotva by trvala šesť mesiacov, mohla by ľahko kvasiť.

Džem z ríbezlí, pripravená v súlade s pravidlami a proporciami, sa uchováva 3-4 roky dokonca pri izbovej teplote.

Ak hmota príliš zhustne, vložte niekoľko gramov kyseliny citrónovej, trochu vody a povarte. Kandizovaný džem sa pridáva do koláčov, vdoliek, koláčikov, ktoré sa používajú na výrobu vína.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica