Jednoduchý recept na výrobu marmelády na zimu

Slivka ovocie, ktoré sušené, nazývané sušené slivky... Zvyčajne sa používa maďarská odroda, ktorá sa používa na prípravu mnohých sladkostí vrátane mletého džemu. Výroba marmelády na zimu je skvelý nápad poskytnúť všetkým členom rodiny chutný produkt na celý rok. Trvá to len veľmi dlho, ale zakaždým, keď otvoríte nádobu a vychutnáte si neprekonateľnú vôňu, je každý presvedčený, že sa nesnažili zbytočne.

Funkcie výroby marmelády

Na tento dezert existuje veľa receptov. Niektoré z nich sú veľmi jednoduché, iné sú dosť zložité. Nie je pochýb o tom, že každý z nich pomôže uvariť skutočne chutný dezert, ktorý nikoho nenechá ľahostajným.

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pripraviť vynikajúci džem:

 1. Slivky sú často napadnuté hmyzom. Z tohto dôvodu je potrebné zabezpečiť, aby plody boli neporušené, ak sa majú variť semenami.
 2. Celé ovocie by sa malo pred varením prepichnúť špáradlom. Tento postup podporí dobré nasiaknutie cukrového sirupu a zabráni praskaniu plodov.
 3. Slivkový džem by sa nemal variť príliš dlho, pretože je veľmi jemný a môže sa z neho stať kaša.
 4. Neodporúča sa používať nezrelé ovocie, iba pokazí budúci dezert. Avšak prezreté ovocie spôsobí fermentáciu počas skladovania.

Príprava hlavnej zložky

Na varenie pochúťok sa používa iba odroda Vengerka. Vyberajú sa iba zrelé ovocie bez známok kazenia. Potom sa dôkladne umyjú teplou vodou a potom sa z nich kosti odstránia malým rezom. Ak sa má použiť nakrájané ovocie, krája sa úplne.

sušené slivky v čokoláde

Pri varení sušeného marmelády by sa mali tiež dobre opláchnuť, potom naliať vriacou vodou a nechať napučať pol hodiny. Ak sú v nich kosti, odstránia sa v pare.

Sušené ovocie: 10 receptov

Mnoho žien v domácnosti, ktoré sa prvýkrát rozhodli začať vyrábať džemy, sa potom sťažujú, že sušené slivky stratili svoj tvar a zmenili sa na škaredú hmotu alebo dokonca zhoreli. Ak však poznáte nejaké tajomstvá a prísne dodržiavate recept, ukáže sa, že dezert je atraktívny vzhľadom a má úžasnú chuť.

Jednoduchý "päťminútový" recept na zimu

zloženie:

 1. 1 kg čerstvých sliviek.
 2. 500 g granulovaného cukru.

Ovocie sa umyje v teplej vode, rozloží sa a vloží do hrnca. Cukor sa naleje na vrch, nádoba sa odloží, aby sa extrahovala šťava 24 hodín.

sušené slivky na stole

Nasledujúci deň sa misky s budúcou pochúťkou vložia do malého ohňa a privedú sa k varu.Po 5 až 10 minútach sa panvica vyberie zo sporáka a ochladí sa.

Džem sa naleje do sterilizovaných pohárov, zvinie sa s viečkami a odloží na vhodné miesto.

S kosťami

Na výrobu džemu budete potrebovať:

 1. Sušené slivky - 2 kg.
 2. Cukor - 750 g.

Ovocie sa premyje a vysuší. Potom je každý z nich prepichnutý špáradlom. Sušené slivky sa prenesú do smaltovanej nádoby, pokryjú sa granulovaným cukrom a nechajú sa vylúhovať 3 hodiny.

kakao so slivkami

Panvica sa posiela do kachlí, kde sa varí na miernom ohni až do varu. Potom sa výkon horáka zvýši a ovocie sa varí ďalších 5 minút za stáleho miešania, aby sa zabránilo spáleniu. Pena sa odstráni.

Džem sa naleje do pohárov a uloží na chladné miesto. Mali by ste vedieť, že dezert po dlhej dobe absorbuje škodlivé prvky zo semien. Preto sa takýto výrobok nemôže skladovať dlhšie ako 2 mesiace.

bez semien

Ak chcete túto slivku liečiť, musíte pripraviť:

 1. Sušené slivky (vážené po prepadnutí) - 1 kg.
 2. Cukor - 1250
 3. Voda - 400 ml.

V smaltovanej miske sa zmieša voda a cukor a potom sa uvarí hustý sirup. Potom sa prefiltruje a znova sa uvedie do varu. Pridajú sa sušené slivky a okamžite sa vyberú zo sporáka.

Po 3 hodinách sa panvica znovu prenesie do pece. Ovocie sa varí v sirupe 10 minút. A opäť po 3 hodinách sa postup opakuje.

bezsemenný džem

Potom čaká ďalšie 3 hodiny, džem sa uvarí po dobu 5 minút. Výsledkom je pomerne silný produkt, ktorý sa bude skladovať po dlhú dobu.

S orechmi a koňakom

Ak chcete uvariť dezert s pikantnými tónmi, mali by ste si pripraviť tieto prísady:

 1. Sušené slivky - 1 kg.
 2. Cukor - 750 g.
 3. Vlašské orechy - 100 g.
 4. Koňak - 20 ml.

Polovičky ovocia sa prikryjú cukrom (400 g) a vylúhujú sa 1 hodinu. Orechy sa jemne nasekajú nožom, naplnia sa vodou a tiež sa vylúhujú 1 hodinu a potom sa voda vypustí.

Panvica s ovocím sa umiestni na mierny ohrev, po uvarení sa varí 20 minút a pravidelne sa mieša. Potom sa naleje zvyšný cukor a orechy, džem sa pripraví ďalších 30 minút.

Pred koncom varenia pridajte koňak a vyberte riad z kachlí. Tento dezert možno uložiť do sterilizovaných pohárov mimo chladničky.

S tekvicou

Liečbu si musíte pripraviť z nasledujúcich ingrediencií:

 1. Dýňová dužina - 1 kg.
 2. Neošúpané slivky - 1 kg.
 3. Cukor - 500 g.
 4. Muškátový oriešok, škorica a vanilín - každé korenie 1 g.

Tekvica sa nakrája na kocky, semená sa vyberú zo sliviek a jej dužina sa rozdrví na plátky. Potom sa zmiešajú, zakryjú pieskom a vylúhujú 3 hodiny.

slivky potiahnuté cukrom

Sušené slivky varte 10 minút, potom sa postup opakuje po 8 hodinách a pridá sa vanilín, škorica a muškátový oriešok. Všetko je dobre premiešané a ponechané 1 hodinu.

Potom sa budúci džem uvedie do varu, varí sa 5 minút a uloží sa do pohárov.

S orechom

zloženie:

 1. Ošúpané švestky - 2 kg.
 2. Cukor - 1,5 kg.
 3. Vlašské jadro - 250 g.

Plody sa nakrájajú na polovice, potiahnu cukrom a nechajú sa vylúhovať 2 hodiny.

Orechy sú nasekané a mierne vyprážané.

vlašské orechy

Po objavení šťavy zo sliviek sa džem varí na miernom ohni po dobu pol hodiny, potom sa k nemu pridajú orechy a proces pokračuje ďalších 20 minút.

V čokoláde

Tento vynikajúci džem osloví úplne každého. Na jeho prípravu potrebujete:

 1. Sušené slivky - 1,5 kg.
 2. Cukor - 400 g.
 3. Kakao - 50 g.
 4. Maslo - 100 g.

Slivky sa rozdrvia v mixéri, pokryjú cukrom a vylúhujú sa 30 minút. Potom sa varí pol hodiny na miernom ohni.

Potom sa pridá maslo, kakao, všetko sa jemne premieša a pochúťka sa varí ďalších 15 minút.

Dózy tohto mimoriadneho ošetrenia by sa mali skladovať na tmavom a chladnom mieste.

bez cukru

Na varenie sa vyžadujú tieto výrobky:

 1. Sušené slivky - 2 kg.
 2. Voda - 150 ml.

Ovocie sa lisuje zľahka tak, aby trochu prasklo a dalo šťavu. Potom sa podáva infúzia počas 2 hodín. Potom, čo je panva so slivkami poslaná na nízku teplotu. Pridá sa studená voda, aby sa zabránilo spáleniu. Po varení sa hmota varí 15 minút a ochladí sa.

Postup sa opakuje dvakrát každých 6 hodín. Milovníci hustého džemu môžu zvýšiť počet prístupov až štyrikrát.

slivky v čokoláde

škorica

Na varenie potrebujete:

 1. Sušené slivky - 2 kg.
 2. Cukor - 800 g.
 3. Škorica - štvrť lyžičky

Plody sa prikryjú cukrom a vylúhujú sa niekoľko hodín, kým sa neobjaví dostatočné množstvo šťavy.

Potom sa panvica s budúcim džemom presunie do kachlí a varí sa na miernom ohni 15 minút po začiatku varu.

Potom sa sušené slivky opäť pošlú na 5 hodín. Po uplynutí tejto doby sa dezert varí aj do štvrť hodiny po varení. A opäť sa nádoba odstaví na 5-6 hodín.

slivky so škoricou

Predtým, ako uviaznete, musíte ho uvariť ešte pol hodiny na miernom ohni.

S jablkami

zloženie:

 1. Sušené slivky - 500 g.
 2. Jablká - 600 g.
 3. Cukor - 500 g.

Slivky sa nakrájajú na plátky, semená sa vyhodia. Jablká sú tiež konzervované a drvené.

Všetky sušené slivky sa nalejú do pripravenej nádoby, pokryjú sa napoly granulovaným cukrom a na vrch sa položia jablká.

slivky s jablkami

Potom sa pridá zvyšok cukru, panvica sa nechá cez noc extrahovať šťavu z ovocia.

Výsledná hmota sa vloží do malého ohňa a privedie sa k varu. Varí sa asi 7 minút, je však dôležité príliš veľa variť. Budúci džem sa neustále mieša a pena sa odstráni.

Hotový produkt sa vyberie zo sporáka a ochladí sa na teplotu miestnosti. Potom sa varenie opakuje 1 alebo 2 krát. Horúci dezert sa naleje do pohárov, ktoré sú vopred sterilizované.

Celozrnný džem po celý rok poteší labužníkov a sladkých zubov svojou úžasnou chuťou. Je ľahké ho pripraviť a zhromaždilo sa niekoľko receptov.

Najlepšie je uchovávať džemy v chladničke, ak je v nich málo cukru. A ak ich je veľa, môžete ich uchovať v tmavom skrini. K produktu pridajte korenie, pridajte doň škoricu, pomarančovú kôru, muškátový orech.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica